Máme ostať bývať so svokrovcami, alebo ísť do vlastného?

eliz188
2. sep 2014

ahojte včetci mám problém s bývamím so svokrovcami ako to už zažilo vela z nás len ten náš je trochu iný....
Priatel ešte ked sme sa nepoznali vzal úver a postavil v podkrový rodičovského domu velký 3izbový byt spoznali sme sa nastaťohovala som sa narodil sa mi syn a vtedy som až zistila čo je vlastne moja svokra zač od vtedy musí byť vešetko podla nej a ako ona sama povie, nehovoriac o tom že obaja moji svokrovci majú problém s alkoholom a tak sú často u nás hádky a krik bez ohladu či je pri tom aj malý alebo nie a samozrejme sa to neobýde ani bez vyhadzovania pretože aj ked sme do vrchu investovali my na liste vlastníctva to stále patrí im. premýšlame nad prefinancovaním úveru a navýšením aby sme si mohli kúpiť vlastný domček už máme dokonca aj vybrané samozrejme je na ňom veeela práce zadlžime sa na celý život a tak.bojím sa len jedného keby sme odyšli a to toho že by sme to finančne neutiahli aj ked muž má dobrú prácu ja som na materskej a tu si prácu najdem len veeeeelmi ťažko. dnes prišiel s návrhom že čo keby sme zobrali menšie navýšenie a podokončovali si všetko čo nám chýba na svokrovom dome a nejak to vydržali.... neviem čo mám robiť na jednej strane by som šla do svojho a mala ten božský pokoj a na druhej sa mi nechce opustit toto tu kde sme už začali budovať našu rodinu a domou prosím poraddte. ☹

adeala
2. sep 2014

Ja by som sa presťahovala do bytu, keďže sú lacnejšie a mala svatý pokoj. So svokrou by som nebývala, ani keby mi za to platili.

inffinity
2. sep 2014

Nečetla jsem celý tvuj příspěvek, ale s rodičmi kterékoliv strany to nikdy nebude ono..

svoje je vždy jen svoje 🙂

paradis27
2. sep 2014

Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody....ja byvala so svokrou len, svokor zomrl ked sme este neboli manzelia....dodnes pocuvam keby nebolo jej nedochodim skolu...ona vychovala uz teraz mojho syna....vsetko ona !!!!

Moj nazor byt samy ked sa da....o tie nervy a hadky a strateny cas je ozaj skoda....

anelehka
2. sep 2014

suhlasila by som iba vtedymak by vrch prepisali na nas-oficialne...

eeffka
2. sep 2014

naozaj tuzis byvat s alkoholikmi??? ja mat takých susedov ( byvam v byte) tak si hladam nove byvanie, nie ze este tlacim peniaze do stareho ... a to ani nie je vase ale ich!!!

pribinak
2. sep 2014

Mladi maju byt vo vlastnom!!! Najdes tu cele kopy pribehov preco je to tak lepsie, priatel nech si trhne aj s jeho prestavbou

mimikas
2. sep 2014

Pane boze ty este rozmyslas, teraz vas vyhadzuju, svokra ti robi zo zivota peklo, piju ( a urcite neprestanu) je jedno kolko ste investovali a kolko investujete, nikdy to nebude vase a vztahy sa len zhorsia, radsej do bytu ako takto zit, akurat sa s muzom utrapite a najskor rozidete lebo taky tlak denno denne sa neda vydrzat. Popytaj sa tu bab co ziju s podobnymi svokrami ako sa im zije a potom sa rozhodni.

ig0r
2. sep 2014

Odstahovat sa aj ked len do podnajmu a zit svoj zivot

tinach
2. sep 2014

Az sa mi chlpy postavili 😝 ze bývať so svokrovcami???? Radsej garzonka a samy ako zámok so svokrovcami ( dokonca sa to rymuje 😀 )

klincek
2. sep 2014

Keby ste mali normlane vztahy, tak by sa to oplatilo zvazit. Ale za tychto okolnosti ani nahodou. Nevrazajte peniaze (ktore si navyse musite draho pozicat) do cudzieho majetku, to je zle rozhodnutie a budete ho lutovat. Tvoje pochybnosti su namieste, mala by si ich brat vazne.

miriam11
2. sep 2014

urobte vsetko pre to a porozmyslajte este, ako by ste si zabezpecili nieco VLASTNE. Ked zostanete so svokrovcami do konca zivota budete lutovat. Odidte, vztahy budu podla mna len horsie a horsie. Drzim palce 🙂

ivka2903
2. sep 2014

Urcite byvajte sami.. my sme tiez povodne byvali u svokrovcov, aj sme si tam prerobili, ale nedalo sa.. Moj muz to pochopil po 4 rokoch.. Vykaslali sme sa na peniaze, co sme tam vrazili, zobrali sme sa a odisli do podnajmu a o rok na to sme kupili 3izb. byt. Poviem ti pravdu, ze nam to zachanilo vztah a nikdy predtym to medzi nami nefungovalo lepsie, ako ked byvame uplne sami. Kaslat uz na tie peniaze.. nemenila by som uz nikdy nikdy. My by sme nesli byvat uz ani k jednym rodicom, aj keby boli zo zlata.. Tie vztahy su vzdy lepsie, ked ma kazdy to svoje, ako ked si nonstop leziete na nervy.. a to nehovorim o tom alkoholizme u tvojich svokrovcov.. toto sme my nemali a aj tak bolo stale dusno.. drzim palce..

lenulka0605
2. sep 2014

Určite sami !!!!

bonaqa2013
2. sep 2014

Bývala som u svokrovcov, ale doteraz mám z toho nočné mory. Neustály krik, hádky, oni chceli robiť tak, my onak, mali ma za slúžku - zabudli sa kdesi v 17 storočí.... Nikdy viac. Majte si svoj majetoček a už ma nebolo. Niet nad pokoj a kľud.

puffu
2. sep 2014

Ked sa bojis vysokej hypo tak preto si nezveladovat byvanie postupne? Najprv byt, neskor dom? Predsa pri dome ti toho bude stale treba viac ako pri byte ale zase zivot v dome je vyhodnejsi..ja by som sa radsej zaviazala ale byvat osamote je to najlepsie..sice mam dobrych svokrovcov, dobre s nimi vychadzam ale ked nam pred par rokmi navrhovali kupu 2generacneho domu tak sme odmietli, sice sa k vlastnemu bycanie dopracuvavameaz teraz a stahovanie vidime az o 2 roky ale vlastne samostatne byvanie je urcite pre kazdu rodinu najlepsie...

dollynkaa
2. sep 2014

Domov si mozte vybudovat aj inde a v klude. Ja by som isla prec

mima4
2. sep 2014

musite mat za kazdu cenu domcek?
Zit s rodicmi priatela (tvoj pripad), resp. svokrovcami (pre vydate zeny), ktori lubia alkohol... je sakra riziko a slovo "vydrzat"... no kebyze maju nad 90 rokov... pochopila by som, ale v klude mozete "drzat" najblizsich 20-30 rokov..znici vam to kompletne vztah, zivot...

Ja by som v pohode brala byt, aj 2izbovy, mensi... domov predsa nie je nehnutelnost, domov je miesto, kde clovek ma ludi, ktori ho lubia, kde sa citi prijemne, kde nachadza klud, prijatie....

jajka71
2. sep 2014

ja byvam so svokrou tri roky a pomalicky si staviame dom (svokor ma vlastnu rodinu viac ako tridsat rokov), ide o to, ze ja viem, ze staviam nas dom, ktory bude patrit nam dvom (s manzelom) na pozemku, ktory patri mne (ziskany pred manzelstvom dedenim), ale viem, ze je to docasne ak vobec, lebo je mi jasne, ze svokra neutiahne dlhodobo sama byt, resp. je mozne, ze nebude chciet sama byvat a ked bude starsia skonci v nasom dome,

vo vasom pripade je mi jasne, ze je to tazke, a pokial svokrovci piju je tu velka pravdepodobnost hraniciaca s istotou, ze pit neprestanu ale je tu aj otazka, ci ak sa odstahujete je mozne sa od nich uplne odstrihnut? nebudu vydierat tvojho manzela, ze od nich odisiel a nechal ich vo velkom dome samych (nehovoriac o tom, ze platenie za dom ostane na nich), ked sa nieco pokazi, budu potrebovat nieco vybavit, opravit, zariadit aj tak je vysoka pravdepodobnost, ze budu volat tvojho manzela (a to aj v pripade, ze ma surodencov),

u mojho otca je to tak, ze moja mama uz nezije, momentalne byva otec s dvoma najmladsimi dcerami - mojimi sestrami v dome, ale tiez nie je jasne, co bude dalej, lebo sam ho neutiahne vecne.....

treba si vo vasom pripade zvazit, co je pre vas najlepsie, je jasne, ze byvat samostatne je super, mat svoj klud, svoju domacnost, konecne mat pocit, ze je niekde DOMOV, nielen dom, ale je to trvale riesenie? dovolia rodicia synovi odist?

koala7
2. sep 2014

Alkohol, hadky, vyhadzovanie, strata sukromia vs. uver. Ano to je zivot, mat uver na byvanie je uplne bezne, neviem si ani predstavit byvat so svokrou aj ked je vztah neviem aky dobry, nieto este takto poznaceny

whiterosses
2. sep 2014

určite sa presťahovať .. riešiť si svoj, utulny domov ... my sme bývali u svokra a nikdy viac rozmysli si to .. bude aj horšie ver mi

maznacik007
2. sep 2014

nuz v prvom rade si musis uvedomit v akých si sr..kach. zijes v dome kde ti nepatri nic a ani tvojmu manzelovi, ak by sa mu nedajboze nieco stalo teba s dietatom mozu svokrovci kedykolvek vyhodit nemas narok na nic. resp. aj vas oboch s manzelom, ked im prepne z alkoholu alebo sa zadlzia a pod ... to co platite ten manzelov uver je cista strata taka dan za blbost by som povedala....

takze priratat to k stratam a odstahovat sa spolu si kupit nieco co budete mat v BSM, zobrat si na to uver ak vam teda este daju .. /zavisi od toho aky velky si zobral manzel predtým a aky ma prijem / budete si platit svoje bez rizika ze vas z hodiny na hodinu niekto vyrazi odniekial kde ste investovali plno penazi ...

do domu by som nesla ... lebo pochybujem ze zvladnete platit aj tu povodnu hypoteku na dom svokrovcov aj na dalsi dom a este opravy energie...

a ten muzov napad vrazat dalsie peniaze do cudzieho majetku ... co sa s konom zrazil ... jedine ze to jeho rodicia prepisu na vas s pravom dozitia ... napr.

bibika55
3. sep 2014

Investovali ste do niečoho čo neni vaše.Prostredie v ktorom žijete je choré.Alkoholizmus,hádky a napätie môže narušiť zdravý vývoj vášho dieťaťa.Čím viac peňazí tam vložíte,tým viac to nebude vaše.Už teraz vás vyhadzujú.Až má váš manžel surodencov,len ťažko dokážete koľko ste tam investovali.Od takýchto svokrovcov treba v záujme vášho dieťaťa a pre váš duševný pokoj čo najskôr odísť.Berte menšie zlo.Tie investované peniaze už určite neuvidíte.Peklo v ktorom žijete bude nekonečné.

zabka88
3. sep 2014

Plne sa stotožňujem s tým čo ti napísala @maznacik007, okamžite z tade odídte, zbalte seba a všetok hnuteľný majetok čo ste si kúpili a preč z tade... a keď budete vo vlastnom, môžete zvážiť podanie občianskoprávnej žaloby na bezdôvodné obohatenie a možno vysúdite aspoň časť z toho čo ste investovali do cudzieho domu.. inak sa s tými peniazmi rozlúčte - vziať si úver a investovať do cudzieho majetku bola obrovská sprostosť ale čo už, pre vás veľmi drahá lekcia do života - tak sa z nej poučte!

alobalka
3. sep 2014

Za takýchto okolností by som radšej odišla do svojho... Ale tie veci, čo ste do toho investovali...sú strašnou brzdou v rozhodovaní. Čo sú väčšie priority? Kde ľahšie ústupiť s vidinou aj do budúcnosti???

katarina644
3. sep 2014

prepac, ja by som so svokrovcami ani s vlastnymi rodicmi nebyvala pod jednou strechou. lepsie nam je, ked sme sami. a este ked maju problem s alkoholom, by som isla uz davno prec. nikdy by som sa ku nim nestahovala. my sme tri dni boli u svokrovcov a ledva sme to zvladli. so starymi nikdy. nehrozi.

martina833
3. sep 2014

este by som sa skusila porozpravat so svokrovcami, ze chcete mat viac sukromia, urobte si vlastny vchod, odkupte od nich cast domu a pozemku... ak sa neda s nimi dohodnut, tak by som odisla do bytu, dom nemusite mat hned...

gucciok85
3. sep 2014

my mame jednoizbovy byt a budeme tam 3-ja. teraz prerabame, tak docasne sme u svokrovcov. Ale uz sa neviem dockat kedy budeme sami. Aj ked to je 1-izbak(zatial) budeme mat sukromie,pokoj od kazdeho,mozeme robit co chceme atd.
odporucam ti urcite sa odstahovat. U vas to bude len horsie. Neinvestujte uz do toho domu. Kupte si na zaciatok byt a potom uvidite. byvat sami je to na nezaplatenie.

kofoluska
3. sep 2014

Preco hned domcek? Kupte si mensi byt. Budete mat svaty pokoj a budete stastni. Ona je jedna vec, ze kazda svokra potrebuje mat vzdy pravdu a najradsej je, ked je po jej. Druha vec je to, co pises - ze je u nich aj problem s alkoholom. Svoje dieta by som v takom prostredi nenechala vyrastat ani keby mi dom zlatymi tehlami niekto oblozil.

majdus
4. sep 2014

Toto su riadne tazke zivotne situacie. Je velmi smutne, ze mlada rodina si nemoze v dnesnej dobe dovolit vlastne byvanie bez zadlzenia do konca zivota. Nech aj spori ako spori, odrieka si. Nemalo by to tak byt! Potom su novomanzelia akosi nuteni hladat najlacnejsie riesenia, aby zacali svoj spolocny zivot.
My, kym sme sa planovali zobrat, tak sme si sporili, lebo ak sme nieco vedeli, tak to, ze v ani jednej rodine z nasich, by sme nechceli byvat. 🙂 Neskor som sa o tom bavila aj so svokrou a mojou mamcou. Tiez suhlasili, ze svoje je svoje a ze byvat s rodicmi nerobi dobrotu. 🙂 Pomoc rodicov je na nezaplatenie a clovek im je vdacny 🙂, ale ked su spolu rozdielne povahy, zvyky, zlozvyky na jednej kope, uff uff.
S rodicmi by som byvala normalne (aj planujeme, ked bude treba🙂), ak by boli nevladni a budu potrebovat doopatrovat a nebudu chciet byt v domove dochodcov abo podobnych zariadeniach. 🙂
U vas je to ine, vy ste si to zariadili na zaciatku inak. Ak je ale situacia velmi zla (s alkoholom toboz!!!), tak by som URCITE odisla! Peniaze boli a budu. Podnajom sa mi nikdy nepacil a ani nebude, ale byvat s alkoholikmi a v hadkach...Odchadzame! Drzim palce pri rozhodovani!

lenbea
4. sep 2014

velmi ťažke rozhodovanie. ale nejak to vydržali... my byvame so svokrou a ja si už každym dnom mylsim, že to nevydržim. dobre, da sa vela vydržať. ale zničiš si nervy, ak budete čakať druhe, cele tehotenstvo budeš v strese. a stale to bude horšie. deti budu väčšie, svokrovci môžu robiť prieky. a čim viac budete do toho bytu vražať, tym menej sa Vam bude chcieť odisť, ale vzťahy budu asi stale horšie. radšej odisť a mať klud, aj ked ste už vela preplatili.