Manžel dnes spomenul rozvod

svetluska82
6. apr 2015

Ahojte, opat sa citim mizerne. Dovod? Manzel dnes spomenul rozvod. Vraj kvoli tomu, že nechcem dieta a ze zistil, že pri mne ho mat nebude. Skusim v kratkosti približit nasu situaciu. Je to moje druhe manzelstvo, z prveho mam syna. Som karieristka, rozbehana, trosku workoholik. Ale zas plat priemerny....Ale praca ma neskutocne bavi, do prace chodim velmi rada aj ked psychicky je to veeeelmi narocna robota. Moj muz je obycajny chlap, vzdy bol nesamostatny, do 32 rokov hotel mama. Full servis. Ja som nikdy nebola typicka gazdinka, ale tieto sviatky som zobrala dovolenku na tyzden a vypulirovala cely byt, okna, napiekla, navarila....Viem, že ma rad, ked sa o neho niekto stara tak som sa premohla. Manzel nepracuje asi rok, nepobera ziadne davky. Doma neurobi takmer nic, okrem toho ze navari 3x krat do tyzdna. Nerobim mu sceny, pretože to nemalo zmysel jednoducho som sa zmierila s tym, že ja som ten clanok, ktorý musi zarobit, a on aj ked sa snazi najst si robotu nema sancu lebo: nechce sa vzdelavat, ma len maturitu, ma uz dost vyssi vek ( aj ked 40 rokov nie je nic), nedokaze manualne pracovat ( zdrav. problemy), odmieta ist do zahranicia. Takze caka, že sa niekde zasije do kanclu, co dost pochybujem. Tazke zijeme si tak celkom dobre, netrieme biedu, na mne je vsetko do platenia uctov, po vozenie syna na kruzky. O deviatej padam od unavy a to sa musim premoct a porobit si cosi na PC do prace. Povedala som si ok, ja budem silny clanok, nehadame sa, nekricim, nevycitam. Jednoducho som rada, že mi nezatrhol moje aktivity- joga, kurz jazyka .Kamaratov daval a dava na popredne miesto, pravidelne 2 krat do tyzdna panske jazdy. Zvykla som si na tento stereotyp a on jednoducho dnes vysiel s rozvodom. Poradte zeny ako sa zachovat? Mam cosi usetrene, ale na novy byt to nie je. Zijeme v jeho byte-nadobudol ho pred svadbou. Viem,z e pokila sa rozhybe potrva to aj 5 rokov. Ostala som v soku a neviem, ci sa s nim bavit ako vzdy, alebo sa tvarit oduto....ALebo co ....

natalym
6. apr 2015

@svetluska82 No a na čo Ti je taký chlap? Kvôli bytu?
Veď daj si na papier výhody a nevýhody a čo Ti z toho vyjde?

alby2014
6. apr 2015

Preboha nerob nic a bud rada, ze sa ho zbavis...

janinah
6. apr 2015

rýchlo mu podstrč tlačivo na rozvod,kým si to nerozmyslí 😉 keď podpíše,tak si otvor šampanské 😉 ....

xevulax
6. apr 2015

Boze ty toto individuum pri sebe trpis? Cudujem sa te tahas celu domacnost finacne, aj upatat aj o dve deti sa postarat (jedno dieta je tvoj manzel). Ja len tolko, podla toho co si tu napisala, dla by som od neho prec, je to pijavica kzora ta dobre zneuziva. Aj ked mam pocit ze on je schopny si vypytat na seba na sude aj vyzivne, lebo je chudak nezamestnany a z coho bude platit ucty

mala_hobitka
6. apr 2015

@svetluska82 Ja by som sa ta spytala jednu vec....naco potrebujes chlapa co je viac pritazou ako pomocou/podporou? Staras sa o vsetko sama. On ta potrebuje viac ako ty jeho.
Kludne mu povedz ze ok tak rozvod....uvidis ze si to velmi rychlo rozmysli....uz len preto, ze ty platis vsetko.
A ze chce dieta? Povedala by som ok. ALE..a aj ked by sme neriesili financnu stranku veci....takyto chlapi vidia dieta ako to usmievave, ciste, vykupkane, prebalene, napapane vyspinkane zlaticko....a nemaju sajnu kolko casu a energie to stoji...a nemyslim si ze on je typ co by sa staral..
Byt na tvojom mieste ...zacala by som rozmyslat ze ok...ja som nechcela rozvod...ale zas ked on ho chce, nech ho ma mat....prilezitost zit ako matka, mozno neskor partnerka (rovnocenna) a nie matka dvoch deti - jedno moje vlastne a druhe niecie cudzie so 40tkou na krku.

nynyky
6. apr 2015

@svetluska82 proste mu povedz, ze kym si on nenajde pracu a nezacne zivit rodinu, tak ty s nim dieta nebudes mat. Lebo co potom s coho budete zit? Musite si sadnut a porozpravat. Ty by si mala trosku zvolnit a nebit workoholik a trosku viac sa venovat rodine, ale to sa musite porozpravat spolu ze nemozes skor zvolnit kym aj on nezacne pracovat a potom sa mozte rozpravat o dietati

stela310
6. apr 2015

@svetluska82 V tvojom pripade by som suhlasila z rozvodom.Myslim ze dokazes byt samostatna,ved sa financne o vsetko staras aj ked ti to mozno takto vyhovuje.Zalezi na tom ci si dostatocne rozumiete v dost podstatnych veciach,viete sa spolu smiat,podrzat sa v tazkych chvilach a ci ta ten vztah naplna.Skus si dat na papier pre a proti a mozno podla toho sa rozhodnut.Vie ze ak by bolo dieta tak si povinne doma pri nom a mal by ta stale na ociach,Myslim ze o to mu ide

natalym
6. apr 2015

A máš to jasné dievča.

svetluska82
autor
6. apr 2015

No aby som este priblizila fakty.je si vedomy toho ze ma moze len tak poslat z bytu prec bez vyplatenia. Ostala by somna ulici alebo v podnajme bez trvaleho pobytu so synom. Aj som mu povedala ze ked chce rozvod tak nech si skusi zaplatit seky tento mesiac on. Ano asi to byvanie ne jedina jeho vyhoda. Craj nie som ustretova lebo nemoze s kamosmi chodit do krcmy ako on chce ajacsi beham po joge. Joga trva hodinku a s kamosmi by chodil na pivo aj kazdy druhy den.na 4hodiny...

mamulka211
6. apr 2015

😀 prepac, ale pobavila si ma. Na to, ze si sebestacna, sikovna a inteligentna zena mi toto, co teraz pises pride strasne hlupe. Naco ti je pre Boha tento kus nemehla? Do domu ti nedonesie cent, este ti aj mina na panske jazdy, vsetko je na tebe a ty sa bojis, ze ta tento clovek opusti? O co, okrem bytu prides? O nic, tie peniaze, co davas nanho, lebo snad sa oblieka, co to vypije a ma svoje potreby das za prenajom bytu a si na tom istom a postupne si sporis na iny byt, alebo si das ziadost o byt socialny. Dakuj bohu ze sa on tak rozhodol a suhlas s tym, kym si to nerozmysli.

katkasofi
6. apr 2015

A nechce si ťa náhodou tým dieťaťom len poistiť? Čo robí preto aby si to dieťa s ním chcela? Úprimne, chceš s takýmto chlapom prežiť svoj život??

anatalia77
6. apr 2015

Rozvod jednoznacne.

svetluska82
autor
6. apr 2015

@nynyky ja nechcem zvolnit. Nechcem druhe dieta lebo z jeho strany aj keby pracoval tak doma nepomoze s nicim a nadalej bude behat s kamosmi na pivo a ja si mozem tak zrusit moje aktivity ktore ma bavia a budemmat z toho depky

mamulka211
6. apr 2015

@katkasofi jezis ja som zabudla, ze on chce este aj dieta...no tak to by spravila kravinu, dieta s clovekom, co nepracuje a ktoreho ona zivi a z coho by zili potom, keby porodila, ci on by bol na materskej a ona by drala dalej? Stupol mi tlak :D

natalym
6. apr 2015

Ale to je hádam jasné, prečo nechceš dieťa. Veď nezarába, preboha, z čoho by ste žili?
Počúvaj a nepomstí sa on Tebe za niečo?

svetluska82
autor
6. apr 2015

@mamulka211 nemina z mojich mamicka ho dotuje

mamulka211
6. apr 2015

@natalym vsak? Ved toto je jasna pomsta, ked uz nie z tohto, tak z minuleho zivota 😀

sunshineka
6. apr 2015

@svetluska82 co ma byt,to sa stane.ked chce rozvod,nech ho ma.takyto chlap sa k tebe nehodi.ako to vyzera,ze on sedi doma a ty makas a este je urazeny,ze nechces dieta???a z coho ho chce vychovavat?co mu chce dat do buducna?dieta by vam narobilo este mnoho problemov.podla mna mas na viac.na poriadneho chlapa,ktory si ta bude vazit a nedopusti,aby si ty chodila vycerpana a on doma vysedaval.problemy sa maju riesit,ale medzi partnermi,ktory sa k sebe hodia.ty si rezignovala,ale casom sa prejavis a raz ti pojde na nervy jeho pohodlnost

mamulka211
6. apr 2015

@svetluska82 aj keby ho sam Kiska dotoval, pre Boha utekaj od neho a ked nie, tak mu daj jasne ultimata, bud si najde pracu, alebo ty sa rozvedies, nie on sa tebe vyhraza.

svetluska82
autor
6. apr 2015

@natalym hmmmm...mozno sa mi chce pomstit len neviem zaco...

monicm
6. apr 2015

@svetluska82 odpovedz si úprimne,keby ti niektorá kamarátka takto popísala svoju situáciu,čo by si jej poradila?a čo sa týka toho bytu,čo takto skúsiť nájsť nejakého právnika,či možno aj mediátora a popýtať sa,ja viem,nebude to zadarmo,ale za pokus to stojí

alana1
6. apr 2015

asi tak, takeho chlapa nepotrebujes...vidis, ze vsetko stihas sama...alebo porodit mu dieta nechat ho doma na materskej, nech sa stara, a ty sa pekne vratis do prace. to si viem aj predstavit,

svetluska82
autor
6. apr 2015

@mamulka211 praca sa mu rysuje takze si myslim ze je na koni. Aj ked vacsinou robi za minimalku. Raz ked sme sa hadali a padol rozvod tak povedal ze byt preda mna vyplatit nemusi a nastahuje sa k rodicom 😒

svetluska82
autor
6. apr 2015

@monicm nemam narok na byt...informovala som sa skor

mamulka211
6. apr 2015

baby fakt akoze, nikdy netolerujte muzovi, ze nepracuje, ze to vy potiahnete, toto este v zivote nikam neviedlo k dobremu. Muz je ten, co sa ma postarat o rodinu, je to tak od cias, kedy sme zili v jaskyni a ked je muz doma nezamestnany, tak nemysli na nic rozumne, len na blbosti, bud prepadne alkoholu, alebo gamblerstvu, alebo zacne behat za zenami, ja nepoznam jedine manzelstvo, ktore by fungovalo v pohode a kde by muz sedel na vajcach doma a zena robila. taky muz ta zacne casom doslova nenavidiet pre svoju neschopnost, lebo chlap je od prirody ten, co ma byt v cele rodiny aj po stranke financnej, taky chlap ta zacne deptat a doslova ponizovat zato, ze ty sa vies postarat on v tebe zacne vidiet konkurenciu a v sebe neschopneho trula a da ti to vyzrat. Taki su muzi. Takze bud praca, alebo ty jeho vyhod.

svetluska82
autor
6. apr 2015

@mamulka211 asi mas pravdu.mam pocit ze ma nenavidi. Este doobedu vyberal letnu dovolenku kde pojdeme a vecer taketo prekvapko. Teraz urazene kuka telku.

mala_hobitka
6. apr 2015

@svetluska82 Nemas narok na byt...to je jasne lebo je jeho...ale ak mas doklady o platbach za najomne...to by sa mozno dalo ziadat spat, ci? Kedze byt je len jeho.

svetluska82
autor
6. apr 2015

@mala_hobitka vsetky platby platim sekmi takze neviem ako to dokazat. A spatne sa to neda vymahat. Sme mmanzelia mam tam trvaly pobyt tak nie je o com.

monicm
6. apr 2015

@svetluska82 je mi jasné,že nemáš nárok na byt,ale nekupovali ste tam nič spoločne?neprerábali?

mamulka211
6. apr 2015

@mala_hobitka nema narok na nic spat, maju BSM.