Manžel je až príliš dobrý

kvietok1978
5. feb 2014

Ahojte, možno trochu zvláštne a možno mi niekto povie, že by som mala byť šťastná a spokojná, ale... S manželom sme chodili rok.. Ked sme sa vzali, každý z nás už čo to v živote prežil. Obaja máme čosi po 30tke, tak je jasné, že obaja máme minulosť plnú priateľov, kamarátov, kamarátok atd. Ked sme sa zasnúbili, rozhodla som sa, že do tejto novej etapy svojho života, ktorú začneme spoločne uzavretím manželstva začnem tým, že vymažem zo svojho života ľudí - hlavne mužov, ktorí by mi mohli akokokľvek narušiť moje manželstvo. Nechcela som, aby vzniklo akékoľvek podozrenie zo strany môjho manžela. Nechcem, a nikdy som ho nechcela zraniť, nechcem, aby čo len trochu o mne pochyboval. Je to strašne dobrý, ohľaduplný a ľudský človek, ku každému úctivý atď. Žiaľ, stalo sa niekoľko situácií, pri ktorých som si všimla, že on je taký úctivý ku každému - aj k ľuďom, ktorí ma napr. drzo predbehli v ambulancii - ja som sa ohradila , zatiaľ čo môj manžel tam ticho sedel. V týchto dňoch mal narodeniny. Chodilo mu kvantum smsiek. Nezaoberala som sa tým, kto všetko mu blahoželá, viem, že má veľa známych, bývalých kolegov a kolegyne z práce. Dnes si však zabudol doma mobil - a ženská zvedavosť, proste mi nedalo sa pozrieť, kto všetko mu blahoželal. No a medzi gratulantami bola jedna ženská, ktorá mu síce vypisuje "iba" na meniny, narodeniny a Vianoce, ale velmi ma zabolelo, ked som čítala jeho odpovede, kde jej vyznal vďaku takým spôsobom ako ju vyjadroval / vyjadruje mne typu: "M ty si taká zlatá, taký anjelik, Ty to vždy vieš tak pekne napísať..." Vzalo ma to, myslela,som , že som jediná , ktorej tak milo napíše/povie a nie som, on je ku každej taký zdvorilí. Navyše čakáme bábätko, som už v pokročilom štádiu tehotenstva a preto som na to reagovala ešte citlivejšie. Je mi z toho smutno. A neviem, ako mu to mám povedať, čo ma trápi. Myslím, že aj on by si mal uvedomiť , že je už ženatý, a musí si držať viac odstup od iných žien. Navyše absolutne netuším, či je to jeho bývalá kolegyna, či bývala frajerka alebo kto. Ako mu to mám povedať, ako si to mám s ním vydiskutovať?

izabelkas
5. feb 2014

@kvietok1978 Neviem odkial vies, ze si pisu len k meninam apod, ale ak to vies, tak co Ta vlastne trapi? 😀

luba28
5. feb 2014

@kvietok1978 toto je obycajna ziarlivost a ta je v medziach normy prospesna pre vztah,...neries,....a ak tak mu to normalne povedz ako teraz tu,.....

izabelkas
5. feb 2014

@kvietok1978 Ja na tom nic zle nevidim. Ked je to jeho bezny styl komunikacie, to ze lubi Teba neznamena, ze nemoze mat rad aj inych ludi a byt k nim mily.

mackova11
5. feb 2014

@kvietok1978 podľa mňa keď je taký ľudský , citlivý, zlatý,,,,,, a dobre spolu vychádzate, normálne mu povedz že ťa to trošku ranilo akým štýlom to napísal atď..... a porozprávajte sa o tom, veď o tom je vzťah , všetko si treba povedať,,, určite to pochopí a určite to tak nemyslel 🙂 no stress, užívaj si to najkrajšie obdobie v tvojom živote, 🙂

alinka0
5. feb 2014

Ahoj. Podľa mňa by si ho mala pekne počkať večer doma s uvarenou večerou a pri takej uvoľnenej atmosfére bez žiadnych výčitiek a podobne porozprávať o tvojich pocitoch. Ak je taký ohľaduplný ako to píšeš, tak ťa určite pochopí. Možno o tom ani nevie, že by ťa nečo také zranilo. V manželstve je najdôležitejšia dôvera a komunikácia. Ak sa jedno alebo druhé naruší, tak to ide dolu vodou. Myslím si, že aj keď tej žene píše tak pekne, pomysli si na to, že ty si tá ktorú má doma a ktorú miluje. Len odvahu. Porozprávajte sa otvorene. Pomáha to.

izabelkas
5. feb 2014

@alinka0 Len aby ho neranilo ked sa mu prizna, ze sa mu v mobile hrabe. 😀 Aj ked aj ja to robim aj muz mne. 🙂

lubikan
5. feb 2014

ja k tomu len tolkoto napisem,...znama bola na zabave-tancovacke v kulturaku...tiez ma priatela takehoto dobraka..je tak dobry,az je sprosty..no pri stole sedeli 2 pary...ona s priatelom a ich znami.....a on pri tanci stupil zene na nohu....automatika,normalny clovek povie prepac a dalej neriesi...lenze jeho to tak zamrzelo...ze povedal svojej partnerke,ze tu zenu musi este zavolt do tanca-dalsim tancom sa jej takto chcel ospravedlnit....no voci jeho partnerke maximalne netaktne a nezdvorile.....inak ten chlap s nou nic nema,ani nemal,ani tam nie je iskra.....a bola z toho hadka na cely vikend 😀

anexis
5. feb 2014

no co uz, niekomu ruzove okuliare padaju az po tridsiatke

doty1
5. feb 2014

"....že vymažem zo svojho života ľudí - hlavne mužov, ktorí by mi mohli akokokľvek narušiť moje manželstvo. Nechcela som, aby vzniklo akékoľvek podozrenie zo strany môjho manžela. Nechcem, a nikdy som ho nechcela zraniť, nechcem, aby čo len trochu o mne pochyboval..." - ja neviem, ale toto mi príde divné, určite divnejšie ak hrabanie sa v mobile (to je neslušné ) 😖
mne to príde tak, že tvoj muž zrejme takéto rozhodnutie pri vstupe do manželstva neurobil (veď načo aj, každý máme svoju minulosť a to, že vymažeš ľudí, neznamená, že vymažeš minulosť) a ku všetkým známym, priateľom, ...sa chová rovnako. To že ty si vymazala zo svojho života "nepohodlných" ešte neznamená, že to musí urobiť aj on.

Ak ti tá sms nedá spávať, tak sa treba nenápadne, alebo na rovinu opýtať, od koho je. Lebo presne ako píše alinka0, je to o dôvere a komunikácii.

kvietok1978
autor
5. feb 2014

@izabelkas
@alinka0 áno presne tiež zvažujem, že mu to opatrne poviem, čo ma trápi, viem, že ak to v sebe udusím, ten pocit neistoty zo seba nedostanem. Ale zároveň ako mu povedať, že som sa mu kutrala v smskách. Ako mu to povedať, že to viem. Viem, že to tej dotyčnej napísal uplne neumyselne, a vôbec si neuvedomuje, že musí trochu rozlišovať úctu k manželke a k iným ženám.

juliana77
5. feb 2014

@kvietok1978 Nepoznám tvojho partnera, neviem ako daleko by vedel zájsť, ale osobne veľmi rozšírim zreničky pri ľudoch, ktorí cudzích, nie moc osobne zainteresovaných ľudí vo vlastnom živote nazývajú miláčik,zlatíčko, anjelik, láska , poklad, zlatino a pod.

Odpoved na sms, ktorá je obsahovo rovnaká je. Ďakujem Ti, milé od teba, že si si spomenula. Potešilo ma to.

Zlatá v jeho prípade by mala byť akurát tak jeho žila a anjelik je pomenovanie pre teba.
Tragédiu by som z toho nerobila, ale ak ti to vadí, treba to prediskutovať. A poznám mužov, ktorý takto cifrujú cudzie ženy a ich partnerkám to nevadí. 😉

kvietok1978
autor
5. feb 2014

@doty1 "vymažem" v zmysle, že ak sa aj niekto ozve, nebudem s nimi preberať veci dôverne, jednoducho obmedzím sa na strohé odpovede.

megika1
5. feb 2014

prečo máš tak málo sebavedomia,veď si Ťa vybral ako partnerku,s ktorou chce žiť.....neprivlastňuj si ho,môže sa tým veľa pokaziť....ver si,ak sa nedá,potom si zájdi na terapiu 🙂

kvietok1978
autor
5. feb 2014

@juliana77 vďaka, úplne si to pochopila, presne takto to cítim.

lucinocka
5. feb 2014

@lubikan 😕 😕 nechapem take idiotske hadky:D co potom , ked pridu nejake normalne problemy, budu po sebe hadzat taniermi?:D by ma vobec nenapadlo vyrobit hadku kvoli tomu, ze moj chlap si zatancuje s inou😀 Ked sme zacali spolu chodit, tak mi ho doslova odtrhlo stado nadrzanych zenskych a len sa na nom menili v kruhu:D na ten jeho zufaly pohlad, ktory vravel: Uz ma od nich vezmi... nikdy nezabudnem:D tak som ho tam nechala do konca 😀

maria1989
5. feb 2014

@kvietok1978 musí rozlišovať medzi úctou k manželke a iným ženám? 😉

lucinocka
5. feb 2014

@kvietok1978 daj si pozor, mama nasla ocovi v mobile take smsky a keby nebola zasiahla , tak su uz rozvedeni.. nalepila sa nanho ista stara dievka z prace..

tykat
5. feb 2014

@kvietok1978 nič by som mu nehovorila, každý má právo na súkromie, ktoré si ty porušila.
Posvietila by som si na svoju "ženskú zvedavosť" a pekne by som sa sama so sebou dohodla že toto bolo poslednýkrát čo som bezdôvodne čítala cudzí mobil. Môžeš si k tomu urobiť aj dobrú večeru a zapálť sviečku nech to má atmosféru. 🙂

A ešte jedna pozn. tým že ste vy dvaja spolu tak iní ľudia už či z minulosti súčasnosti alebo budúcnosti existovať neprestanú, je to len o postoji aký k nim zaujmete.

doty1
5. feb 2014

@megika1 dva riadky a koľko múdrosti 🙂

@kvietok1978 😕 zvláštny prístup, ale tak ako sa vraví "každý vie, ako mu v hrnci vrie" , v každom prípade ti prajem, nech to dobre dopade 🙂

juliana77
5. feb 2014

@tykat Neuveriteľné, ak dvaja ľudia spolu žijú, tak už aj to je narušenie súkromia a ak ho chce niekto mať, tak nech sa presťahuje na iné poschodie.

Mobil sa platí zo spoločných penazí a ak niekto nedaj bože ovdovie, účty za mobil, a aj dlžoby spadajú do dedičského, takže platenie je spoločné, ale obsah je súkromný, že???

mimake
5. feb 2014

ja som toez taky tip cloveka ako tvoj manzel. Snazila som sa vzdy vsetko vyriesit slusne kultivovane bez hadok a napr. v predbiehani pri pokladni som radsej ustupila ako sa mala ozvat. Manzel ma zacal ucit ako byt priebojnejsia a vediet povedat nie. Nevidim v tom nic zle ak by si to aj ty chcela naucit svojho muza. ( to hovorim z mojho pohladu) za 7 rokov som sa vedela ohradit len tri krat ale aj to je uz u mna pokrok. A velmi ma tesi ze ma v tom manzel podporuje. A co sa tyka pomenovania muzskeho pohlavia ( v mojom pripade) Tiez som bola zvyknuta vsetkym kamaratom a kamaratkam hovorit mojko, milacku. Manzelovi sa to tiez nepacilo porozpraval sa so mnou o tom a dohodli sme sa ze tak mozem pomenovavat len kamaratky. Ma pravdu ze ani mne by sa nepacilo keby tak on pomenovaval svoje kamaratky. Aj ked niekedy mi to ujde a niektoremu kamaratovi napr. zdvihnem telefon so slovami ahoj milacku ale vzdy sa potom manzelovi ospravedlnim. Vsetko zavisi od toho aky tvoj manzel je a aku komunikaciu medzi sebou mate. Rozumne vysvetlenie tvojho problemu by malo pomoct

juliana77
5. feb 2014

Stíhačky robia zo života mužom peklo a nestíhačkam robia peklo zo života muži. 😉

tykat
5. feb 2014

@juliana77 áno presne tak, obsah je súkromný 🙂 listové tajomstvo ti nič nehovorí? Pre mňa je mužov mobil tabu, takisto jeho mailová schránka či účet na FB. Preto nemusím riešiť veci typu čo komu a ako píše. Nepotrebujem mu vidieť do hlavy.
Veľa žien doplatilo práve na ženskú zvedavosť lebo vyrobili problémy tam kde neboli a stali sa z nich žiarlivé stíhačky 🙂

Zakladatelka má dobrého muža ale tipujem že ďalej bude sliediť, bude špehovať a vo finále keď nič nenájde sa bude presviedčať že to muž len tak dobre skrýva. O čom s ním chce hovoriť? Že mu preliezla mobil a že nemá kolegyni písať anjelik? A muž má urobiť čo? Poďakovať sa ako dobre že to prečítala a že mu to povedala? A zaprisahať sa že už jej ani žadnej inej to nikdy viac nenapíše?

tykat
5. feb 2014

@juliana77 hej, to je častý čiernobiely názor na diskusiách, hlavne nič medzitým, buď budeš stíhačka a máš ho pod kontrolou alebo ti to bude jedno a on ťa podvádza 😀 to že medzitým existujú normálne pohodové manželstvá kde nemusí byť jeden vodca a druhý ten čo poslúcha to akoby ani neexistovalo 🙂

fopka
5. feb 2014

aj ja som slusna, uctiva, ohladuplna, atd, ale prislo by mi to divne, keby mi nejaky kamarat blahozelal a ja by som mu spatne na to odpisala, ty si take moje zlatinko, som rada ze si sa ozval a podobne... Keby som to nasla v manzelovom mobile, urcite by som to riesila otvorene... a ako sa poznam, hned, "za tepla" ani by som nestihla tento problem zavesit tu na MK 😀 ... potom by sme samozrejme riesili, preco som sa mu hrabala vlastne v mobile 😀

juliana77
5. feb 2014

@tykat Samozrejme, že listové tajomstvo mi je známy pojem a preto susedom listy neotváram, ale nechápem, aké tajomstvá by mal mať môj manžel predo mnou, manželia by mali byť tím. Asi tomu neuveríš, ale mailovú schránku máme spoločnú.

Veľa žien veru doplatilo na ženskú zvedavosť, lebo keby neboli zvedavé mohli byť dnes šťastne vydaté - podvádzané, aj tak sa dá preložiť tvoja veta.

Žiarlivá stíhačka nie je to isté, ako žena, ktorá vie narátať do dvoch a nemá potrebu robiť zo seba naivnú sliepku.

petraxy6
5. feb 2014

@juliana77 páči sa mi čo píše @tykat 🙂 Ak môžem, niečo k tomuto dodať - dôvera by mala byť, ale autorka témy sa teraz bojí viac toho ako mu vysvetlí, že šmírovala v mobile. A keď už, tak si myslím, že keby mal niečo s "anjelikom" tak by tá správa bola dávno vymazaná - každá jedna 🙂 @kvietok1978

monicm
5. feb 2014

je taký úctivý a milý aj k iným ľudom?tiež ich tak oslovuje?ak hej,nerieš len túto jednu osobu,ak ti to vadí,normálne mu to povedz,že ti je to nepríjmené,že by si bola rada,keby tak oslovoval len teba a že ľudia si to môžu dnes vysvetliť všelijako.ale netráp sa niečim podobným,ako tu bolo naznačované (nevera a pod.),pretože môžeš ublížiť vášmu vzťahu.ak tak oslovuje len a len danú osobu,treba spozornieť,priznať sa mu,že si čitala túto sms ( a to že si mu bola v mobile môžete riešiť hned ako vyriešite to,čo trápi teba) a že to absolútne nie je vhodné a pod. ale hlavne sa skús upokojiť(ja viem,hormony robia svoje) a rieš to s chladnou hlavou,lebo s horúcou narobíš viac škody ako osohu. a mimochodom,trošku žiarlivosti prospeje každému vzťahu,ale pozor,aby to neprekročilo určité hranice.držím palce

juliana77
5. feb 2014

@petraxy6 Vdaka takým nevymazaným správam dnes veľa párov rieši striedavú starostlivosť.

Ved ani mna ani teba bolieť nebude ked budeme mť každá svoj názor.

Žena, ktorá pozná svojho partnera a vie aký je háklivý na svoje hračky, tak si ani nedovolí prejsť okolo nich a nedaj bože mu chytiť mobil do ruky, lebo by vystrájal ako besná svina a niektoré potom nadobudnú dojem, že to je niečo súkromné a takto nejak to má fungovať.
Takýto háklivý sú muži aj na svoje autá, ale leasing sa spláca zo spoločných penazí, samozrejme.

Muž, ktorý si svoju ženu váži, miluje a berie ju ako súčasť svojho ja, nemá problém s tým, čo tu niektoré opisujú a hlavne nemá problém so svojím Súkromím.

Vieš ja sa netrasiem za každú cenu byť hluchá, slepá a naivne dôverčivá len preto, aby som náhodou nezostala sama.

kvietok1978
autor
5. feb 2014

@monicm velmi ďakujem za odpoveď, aj za povzbudenie.