Manžel ma vôbec nepriťahuje

nepritahujema
18. jún 2015

Ahojte, kvôli tejto otázke na Vás som si urobila nový nick, keďže sú tu osoby z môjho okolia.

Viem, že je toho plný MK, ale napriek tomu riešime s manželom tento problém... Teda... Problém je vo mne... Manžel sa stará, má nás rád, každý, kto nevie o tomto našom probléme, tak je presvedčený o tom, že máme šťastné a ideálne manželstvo... Ale...

Sme spolu 4 roky z toho sme 2 roky manželia. Máme spolu syna. Kým som otehotnela, tak sme boli zasnúbení, keď sme sa dozvedeli, že čakáme bábo, tak sme sa chceli rýchlo zobrať(cca 3mesiace na to). Už pred ňou sme spolu spávali tak raz za 2 týždne, no začalo sa to zhoršovať. Počas tehotenstva som sex odmietala celkovo. Po pôrode som svoje nechutenstvo pripisovala hormónom. No teraz sú to už skoro 2 roky od pôrodu a my sme spolu spali za tú dobu max 10x - aj to iba preto, že som už musela. Manžel chuť má, ale ja nie. Ja proste nemám ani pomyslenie na sex s ním... Nechcem aby sa ma dotýkal, aby mi dal bozk ani objatie... Všetko mi to príde nepríjemné... Začala som to s ním rozoberať, so všetkým som sa mu priznala, dokonca som si dohodla termín so sexuologičkou. Žiaľ silne pochybujem, že ona mi pomôže, pretože ako sa poznám, tak to, čo vo mne už vyhaslo zase nevzplanie. Manžel sa ma opýtal či ho ľúbim... Moja odpoveď bola, že ho mám rada, ale že láska to už asi nie je. Videla som to sklamanie v jeho očiach... Bolelo ma to, no viem že jeho to zabolelo milión krát viac ☹ Všetko to robím kvôli nášmu synovi, no nechcem zvyšný život prežiť tak ako keby som žila v manželstve s kamarátom. Proste to objatie mi chýba, sex tiež, ale nie s mojim manželom... Určite ani on nechce žiť bez týchto potrieb, ktoré mu ja neviem dať a zase nechcem zastávať miesto inej žene s ktorou by mohol byť naozaj šťastný a dala by mu to čo každý chlap potrebuje. Náš syn je ešte malý, takže by ho rozvod až tak veľmi nezasiahol ako keby sme s tým mali čakať ďalšie 3 roky... Prosím vyjadrite svoj názor na vec. Ďakujem

spirit16
18. jún 2015

Ked sa uprimne opytas sama seba. Milovala si ho pred svadbou? Alebo to uz bolo take vlazne, ked si otehotnela?

charlie1980
18. jún 2015

Rozviest sa s manzelom preto, lebo ti Sex s nim uz nie je zaujimavy, je Egoizmus voci dietatu a fungujucej rodine. Pretoze ako rodina zatial splnate ucel. Manzel sa o vas stara. Napriek tomu ta chapem. V tvojej mysli uz koketujes s myslienkou rozvodu... Uz rozmyslas dokonca aj za manzela ...? Co ked on na veci nic nechce menit a uprednostni svoju rodinu pred novym vztahom, ktory mu ty doprajes....? Hm...?

dionyzka
18. jún 2015

@nepritahujema no, zvacsa nic nefunguje ak sa o to nestarame. I o vztah sa treba starat a urobit si na seba cas. Tehotenstvo, porod, opatera o dieta, nocne vstavanie, hormony... niekedy akoby ten partner isiel do uzadia, lebo clovek je unaveny, nema na neznosti cas a ani chut. A moze sa stat, ze sa akoby "odcudzite". Ja by som este skusila na vztahu zapracovat, jednoducho najst si na seba cas, na prechadzku, na spolocny obed i cas na milovanie, ktore trva viac ako 20 minut. Tak akosi znova si najst cestu k tej laske aka bola predtym. Este to skuste, ihned na rozvod nepomyslajte.

spirit16
18. jún 2015

Tiez som toho nazoru, ze clevek, by mal vediet, co robi a ked sa raz rozhodne pre rodinu, tak by nemal utekat, lebo sa mi ten vztah zrazu prestal zdat idealny. Najma ak je dovodom to, co uvadzas Ty :(. Ja verim, ze pokial by si skutocne zacala hladat riesenie a chcela vytvorit rodinu a veriala tomu, ze sa to da, miesto toho, aby si si v hlave uz predstavovala inu realitu v naruci ineho muza, tak by to islo.
Zalezi len na tom, co je pre Teba dolezite a ci si vyberies cestu uteku, alebo cestu dozrievania.

lilimoni
18. jún 2015

@charlie1980 otazne je ako moze fungovat vztah dvoch dospelych ludi bez sexu.
Budeme cakat az si zacnu hladat nahradu? Lebo autorka by si rada niekoho ocividne nasla.

@nepritahujema zlatik. Pockaj co ti povie sexuolog. Ono hned sa rozvadzat tiez nie je riesenie. Mozes byt sama dalsich mozno 8 rokov 😒

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@spirit16 Pred svadbou som ho lubila, aj keď tam som si už mohla všimnúť tie varovné signály, že sa niečo deje, keďže sme spolu už spávali pomenej... Musím sa priznať, že vačšinou som to nebola ja, kto bol iniciátorom sexu. Ani neviem, kedy som sex chcela naposledy od neho ja... Bolo to už veľmi dávno....

spirit16
18. jún 2015

@lilimoni
No otazka je, co je dovod, ze sa autorka odmilovala. Nechce sex, lebo uz muza nemiluje.
Pripadne je tam iny dovod, ale potom by ju sex prestal mozno bavit s kymkolvek.
Ten sexuolog je urcite dobra volba

mimina00
18. jún 2015

Uz ma dost takychto tem,aj zien,aj muzov,rozum niekde v puberte a nie dospelí rozum.prefackat a vykaslat sa na teba by mal a nie takto ho tyrat,daj si v hlave do poriadku tvoju psychiku....syna mas maleho takze by ho rozvod nebolel.....pre boha!!!!!!dalsie decko hez rodicov,lebo mater nevie co chce 🙄

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@charlie1980 Ja si sex s nim neviem ani predstaviť... Nedokážem sa pretvarovať... Proste pohľad na neho so mnou nič nerobí... Dotyky sú mi nepríjemné... Ja rozmýšľam za manžela iba v tom, že on sex potrebuje a ja mu to nedokážem dať to, čo by iná vedela a urobila to s radosťou...

lilimoni
18. jún 2015

@spirit16 suhlasim. Vsetko pokazene sa da opravit, ba niekedy aj lepsim spravit 🙂 ja som tiez uz manzelstvo zachranovala 🙂 a chvala bohu, je to lepsie ako to bolo na zaciatku 🙂

Prospelo by autorke na dva dni vypadnut od muza a drobca. Niekam uplne sama a moze si v klude pozriet fotky ake to bolo pred x rokmi a zaspominat si 🙂

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@dionyzka s prechádzkou, obedom, a všetkým ostatným problém nemáme, to robíme dosť často, dokonca sa veľa rozprávame, veci preberáme do hĺbky... Len k tomu milovaniu ma neprinúti nikto... To nie...

mamulka211
18. jún 2015

Je velmi tazke sa k tomu vyjadrit. Vzhladokm k tvojmu veku je malo pravdepodobne, ze ostanes zvysok zivota bez tuzby po inom muzovi, cize skor ci neskor pride neveraa...ked ho opustis a najds si ineho muza mozu nastat tri varianty. 1. stretnes naozaj spriaznenu dusu s ktorou si budes rozumiet cely zivot, alebo, po case zas nastane stereotyp, aebo sa z muza co ta bude stale vzrusovat vykluje zaletnik, co ti pripravi nejednu krusnu chvilu a este si spomenies na svojho terajsieho manzela, ze ako ti bolo pri nom fajn, sice nuda, ale pokoj...ale nikde dozriet musime, ktorakolvek z tych ciest bude pre tvoj vyvoj prospesna.

dionyzka
18. jún 2015

@mimina00 nemyslim si, ze uvazujes spravne. I toto sa niekedy moze stat a nie je to o pubertalnych stavoch dospelych zien. Jednoducho sa nieco stalo, niekde sa to zlomilo a @nepritahujema sa snazi nejako situaciu riesit. Jednou z moznosti je sa rozviest - otazka je, ci to ta spravna moznost.
To, ze laska sa strati je bezny jav vo vztahoch, zial i toto sa stava.

spirit16
18. jún 2015

A ake idealne riesenie by si si predstavovala Ty?

dionyzka
18. jún 2015

@nepritahujema ale zasa si myslim, ze ked o tom diskutujete a vylozite karty - nie je to tak uplne stratene. Lebo iba ten kto si problem pripusti a snazi sa ho riesit, ma moznost ho nejako aj vyriesit. Podla mna je super, ze sa o tom s manzelom viete porozpravat. I ten sexuolog je fajn riesenie.

charlie1980
18. jún 2015

@nepritahujema Ja to chapem...len som tak pomyslela na to, ako by si to argumentovala pred sudom...pri rozvodovom konani...osobne ta chapem, pred sudom by to bol chaby argument...

spirit16
18. jún 2015

@dionyzka

To ano, ale pokial chce zachranit manzelstvo, tak nato ho musi zacat znovu milovat a nielen jeho, ale musela by najst v sebe cestu ako milovat celu ich spolocnu rodinku.

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@lilimoni aj mnažel mi povedal, že mám ísť na týždeń preč... aby som si dala myslienky dokopy..

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@charlie1980 Rozvod je úplne posledné riešenie... Práve kvôli malému a manželovi som navrhla tú sexuologičku aj to, že urobím, čo treba aby sa to napravilo... ale naozaj ten sex nechcem... asi som frigidná....

lilimoni
18. jún 2015

@nepritahujema a nebol by niekto ochotny vam drobca postrazit? Napr. stary rodicia, ze by ste si vybehli sami dvaja na dovolenku? Bars aj na slovensku 🙂 pekny predlzeny vikend, mozno si vsimnes nieco, co si predtym nevidela? Nejaka vlastnost, ktora ti bude velmi imponovat? A co tak spolocne hobby? Napr. tenis alebo biliard ci bowling 🙂

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@spirit16 a dá sa to vôbec? zase začať milovať niekoho, koho už nemilujete?

lilimoni
18. jún 2015

@nepritahujema samozrejme, ze sa da 😀 🙂 ja som roztrhala navrh na rozvod 😉

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@lilimoni momentálne sme začali stavať dom, takže nejaká dovolenka asi neprichádza do úvahy...

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@lilimoni to by som chcela aj ja... začať ho zase milovať....

lilimoni
18. jún 2015

@nepritahujema tak by vam aspon toho drobca mohol niekto postrazit a vy si sravte aspon jeden den, kedy sa jeden druhemu budete venovat 🙂 kino, pobehat obchody, skuste ten bowling alebo tenis 🙂

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@dionyzka rozprávame sa naozaj o všetkom...niekedy večer, keď už ideme spať, tak zapalime svetlo sadneme si a rozoberame veci.... Nebyt naozaj toho sexu, tak je to u nas ideálne....

horana
18. jún 2015

Gol bude ked sa neskor zisti ze ta fyzicka nekompatibilita bola len divna forma hormonalneho vykyvu, ktora vyustila do tehu a nasledne poporodnej formy depky kde je odmietanie intimnosti (stava sa pomerne dost mamickam na viac rokov po porode) a ze dalsi vysneny to bude zakratko to iste. Experiment za milion kde dietatu vezmeme biologickeho otca len pre nazor ze chemia by mala fungovat sama ako hodinky a bezpracne. No mozno zacne a mozno...
Teraz ci hladat sposoby (hormon.liecba ci ina forma) alebo dovody (samopredpogramovania ze viem sex s nim uz nikdy nie). Kazdopadne ked je apatit OK, tak nejake odmietanie toho ano a toho nie po case, ked je poruke chlap, nebyva az take rezolutne.

susanne6
18. jún 2015

a s niekým iným si sex dokážeš predstaviť, alebo je to ako vyššie píšeš, že môžeš byť frigidná?

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@susanne6 s niekym iný si to predstaviť viem ☹

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@horana Myslíš, že by sa to dalo liečiť aj nejak hormonálne? Sexuologička by mi po pár sedeniach vedela niečo predpísať, čím by som dostala chuť na sex so svojim mužom?