Manžel mi začína vykrikovať

mamka27
20. apr 2014

...ze vsetko plati on, ja nic.. zarobim minimum ano..ale snazim sa najviac potraviny a co sa da.. no v poslednej dobe mi zacina viac krat vraviet ,ze ja nic nemam..vravi mi ze ma miluje,ale toto nevidim na lasku..rani ma to. uz som mu to viackrát povedala a stale mi to robi

mamavera
20. apr 2014

@mamka27 povedz mu, že milujúci manžel takéto niečo nevypustí z úst, aj keby celý život živil invalidnú manželku. V sekunde sa totiž váš život môže zvrtnúť tak, že budeš živiť ty jeho, tým vám v žiadnom prípade nič zlé neželám. A trošku mu pohroz, že ak sa budú takéto komentáre opakovať, na žiadosť o rozvod našetríš aj z toho mála...

mima4
20. apr 2014

@mamka27
vysvetli mu, ze jeho peniaze su vase spolocne peniaze. Pokial mu to vadi, mal sa ozenit "lepsie" a najst si zenu s vysokym platom... a nie teraz reptat!

@mamavera
toto poznam z praxe...

gaja78
20. apr 2014

@mamka27 je to velmi smutne, ze sa vlastny manzel takto sprava. Ale treba mu vysvetlit, ze po svadbe uz nie je on a ty, ale VY. Takze jeho a tvoj zarobok je spolocny bez ohladu na to, kto kolko penazi prinesie. Mozno trpi nejakym komplexom, alebo mozno do neho niekto iny hucka, tazko povedat. Takyto pristup dokaze zranit, preto vam obom drzim palce, aby ste to prekonali a aby manzel dostal rozum a pochopil, ze zivot nie je o peniazoch a ze manzelstvo nie su preteky, kto donesie viac.

tenerifka
20. apr 2014

@mamka27 Chovanie tvojho manzela je "podpasovka", mozno je za tym nejaky jeho komplex menejcennosti, alebo si takto nieco dokazuje.....ako dlho ste manzelia? Mate deti?

mamka27
autor
20. apr 2014

Mala som brigádu,bola som vyplatená denne. To bolo dobré,to bol ticho.. Baby už som premýšľala nad vsetkym možným:(..ľúbim ho ale prestavam..

laila22
20. apr 2014

@mamka27 Aj moj ex bol majitelom umyvadiel v kupelni 😀 ( toto su moje umyvadla) Tak som mu povedala, ked su tvoje, tak si ich umyvaj... 😉

mamka27
autor
20. apr 2014

Máme školáka..8 r sme. Tak aj ja som na vine..som mestka žena a on dedinský. Protiklady priťahujú,ale aj to skryté. Už len to že sme v meste koli mne, ho asi sere. Ale ved sme sami..a niesom spokokná,neni s si istá

janinah
20. apr 2014

napíš mu zoznam čo treba nakúpiť a nech nakupuje a platí ON,chlap nemá väčšinou ani šajnu koľko čo stojí...a od zajtra si píš do zošitka všetky výdavky + doklad,je to síce prácne,ale v príhodnej chvíli mu to môžeš otrieskať o hlavu,či by vedel lepšie gazdovať....ale mám pocit,že toto je len zámienka,jeho asi štve to mesto,ale neustúp ak sa necítiš na to prísť z roboty a nastúpiť druhú šichtu do záhradky,aby ste usporili...

jahodka8
20. apr 2014

@mamka27 Ked tvoj príjem je nízky, tuším pod živ. minimum, tak žiadosť o rozvod je bez poplatku.

arabela88
20. apr 2014

baby nic v zlom ale preco jej radite hned rozvod? preco je jedina moznost poslednych 10 rokov len rozvod? ja viem ze clovek sa moze za tie roky spoluzitia zmenit ale rozvod by malo byt to posledne co by mali manzelia urobit pokial je problem uz naozaj neriesitelny.

@mamka27 zial to ze mas taky prijem aky mas tvoj manzel nezmeni no v dnesnej dobe moze byt rad ze mas aspon nejaku pracu. X rodin zije z jedneho platu a musi to tahat ci uz chlap alebo zena. S kus s nim hodit rec ze co je vlastne gro problemu lebo len peniaze to asi nie su.

monicm
21. apr 2014

súhlasím s @mamavera až na tú žiadosť o rozvod.a tiež si myslím,že tam bude niečo iné,najmä,ak doteraz problém nebol.či už mu niekto niečo povedal,či už ho štve niečo iné a nechce to povedať.tu to treba z neho nejako "vypáčiť".

mamavera
21. apr 2014

@monicm tú žiadosť o rozvod som tam dala samozrejme na odľahčenie, ale neviem, či by som túto vetu pri podobných útokoch manžela nepoužila....ja nie som v žiadnom prípade za to, aby sa manželia pri prvom probléme bežali rozvádzať, toto nie je dôvodom na rozvod a tiež mám pocit, že ten muž je niekým ovplyvnený, keď mal pred tým iné názory. A ešte by som mu vyčíslila, koľko berie opatrovateľka detí, koľko by zacvakal niekomu za umytie okien, upratanie bytu, žehlenie a pod. Nepáčia sa mi tie reči, že ona nič nemá, tam treba komunikovať, komunikovať a ešte raz komunikovať. Veď tá žena pracuje, nepozerá celé dni priblbnuté seriály a nečaká, kým sa muž vráti z jednej práce a nastúpi do druhej.

svetluska82
21. apr 2014

@mamka27 no u nas ot bolo podobne, mne manzel vycital, že vela minam( a to som si vedela pekne zarobit). Stale telefonoval, co si kupila, naco toto, naco sunku.... 😠 Oddelila som ucty a kupujem si co chcem. Teraz vsak manžel prisiel o pracu a zrazu mu hrebienok a ego vyrazne kleslo. Je to same zlatko toto, zlatko hento, vsak si kup topanky... 😖 Moj manžel toto spravanie ma prevzate od svojich rodicov, aj svokor tak komanduje svokru za vsetko....Postupne som to zlepsila, ale aj tak to nie je ono. Obcas ho chyti setriaci rezim.....No neviem Vam asi oddelene ucty nepomozu, kedze ty zarabas pomenej, ale mohla by si si pytat na drzovku napr, nejaku sumu na oblecenie pre Teba a stravu pre deti, nech ti posiela na tvoj ucet. A ostatne vydavky nech hradi on...

mamavera
21. apr 2014

@arabela88 sorry, ten rozvod som tam dala len na odľahčenie, tiež mám pocit, že sa dnes bežia manželia pri prvom probléme rozvádzať. Na druhej strane nežila by som s chronickým klamárom, alkoholikom, gamblerom a neodpustila by som neveru, ale tento problém riešiteľný je, len je otázne, či ho chcú riešiť obaja...

zuzica219
21. apr 2014

žienky, z tohoto, čo tu čítam mám pocit, akokeby sme si všetky zobrali jedného muža....nejaká prototyp alebo čo.... 🙂 🙂 🙂

mamavera
21. apr 2014

@mamka27 čítala som tvoje príspevky v iných témach, vy máte problémov a nevyjasnených otázok viac. Bolo by dobré, keby ste sa niekde spolu vybrali, bez dieťaťa a mali aspoň pár hodín na poriadny rozhovor. Pozor, bez výčitiek, osočovania, rozhovor o tom, ako si váš ďalší spoločný život predstavujete a že ste jeden aj druhý ochotný urobiť určité kompromisy, zľaviť zo svojich predstáv, aby ste boli spokojní všetci traja.

henikav
21. apr 2014

Pokial ta lubi len kym nosis peniaze, to laska nie je, zial. Povedala by som mu, dnes zarabas viac ty, mozno zajtra budem ja a mam ti to potom vykrikovat? Naozaj moj nazor je taky, ze manzelstvo funguje najlepsie ked nie je moje a tvoje ale nase bez ohladu na podiel toho co kto prinesie. U nas sa to uz tolkokrat ukazalo, ako sa zivotna situacia meni, chvalabohu, my sme od zaciatku fungovali na nasom a nie tvojom a mojom. Manzel zarabal nenormalne peniaze, vzdy boli nase, teraz je bez prace, bez prijmu zarabam len ja a zas je to len nase, nikdy v zivote by som si nedovolila mu to co i len pripomenut, pretoze to nie je lenivostou, alebo tym ze clovek nechce, proste, takto to zivot prinasa a treba sa tomu co najlepsie prisposobovat. Teraz je to o peniazoch, neskor to bude o zdravi, starobe, mozno jeden z vas zostane na starobu nevladny, ocakava sa ze druhy sa onho postara a nie ze sa zdekuje, lebo uz z toho nema profit. Normalne sa ho opytaj ako to mysli ked ti povie ze nic nemas? Akoze to co mate nie je spolocne a vase? Tak preco ty mas zit v cudzom a starat sa o spinave ponozky cudzieho chlapa, ked tam nic nie je tvoje? To je na velmi otvorenu debatu medzi tebou a manzelom, vysvetlit si, ano sme manzelia a toto je nas spolocny zivot a vsetko spolocne spolu zdielame, nielen radost a bohatstvo, ale aj starosti, choroby, ci ine trapenia, pretoze rodina len vtedy funguje, ak starosti riesia dvaja, tak sa delia o polovicu a su razom mensie, ak sa niecomu tesime dvaja, tak je to dvakrat krajsie. Ukaz mu tento pohlad na zivot, pretoze nie je nic prijemnejsie ako usporiadana rodina plna lasky, kde sa moze kazdy na kazdeho spolahnut, ten isty zaklad date detom do zivota, treba komunikovat, vsetko si vysvetlit, pytaj sa, preco si myslis ze ja nemam narok na nic a ty na vsetko, nedavam do rodiny vsetko co mam, moju lasku, energiu...

alexis617
21. apr 2014

@mamka27 povedz mu ,že sa snažíš ,okrem roboty robíš aj doma varíš ,perieš,staráš sa o syna,robíš s ním úlohy ,povedz mu ,že v dnešnej dobe do práce chcú v prvom rade mladé ,slobodné,bezdetné,kto dá dobre zarobiť žene ktorá ostane doma ked jej dieťa ochorie ,či on žobre o dovolenku ked má dieťa prázdniny a nemáte ho kde nechať ,povedz mu ,že on je hlava rodiny a on sa finančne musí o svoju rodinu vedieť postarať

sono2
21. apr 2014

Baby vsetky ste dostali lajky, perfektne povedané, som sa aj zasmiala. Veru chlapi vedia niekedy zabiť jeden tým alebo oným. Ale bez nich život nejde a nimi ešte ťažšie 🙂

seemani
21. apr 2014

@laila22 veľmi sa smejem, tak nech si ho aj umýva :D :D

tykat
21. apr 2014

@mamka27 ...tak hlavne ide o to aké máte príjmy a nutné výdavky....čo by si robila ty ak by on zarobil minimum? Snaž sa nájsť si lepšiu robotu, lepšie platenú. Robota nie je len o tom, že veď robím ale aj o tom čo zarobím. Sadni si s mužom a preberte si na čo musíte zarobiť, a snažte sa spolu nájsť spôsob ako zarobiť ale aj spôsob ako ušetriť. Urobte si rozpočet, naplánujte čo budete variť, podľa toho nakúpte. Je to spoločná domácnosť, peniaze sú spoločné a obaja by sa mali snažiť rovnako. Prístup tých čo ti radia, že muž ťa musí živiť je divný, zmienka o tom že "váš život sa môže zvrtnúť tak, že budeš živiť ty jeho" by ťa mala nakopnúť k tomu aby si na to myslela a neostala v kľude veď muž ma uživí". Makaj na sebe, máte školáka nemusíš mu byť za zadkom, hľadaj si prácu kde bude výhodou že máš už väčšie dieťa. Takisto dedina vs mesto, ak by muž vedel lepšie gazdovať na dedine (dopestovať si potraviny) tak by som zvážila možnosť presťahovať sa. To že ty máš radšej mesto je síce pekné ale keď neviete vyjsť s peniazmi tak na dedine je to podľa mňa ľahšie ako v meste.

tinkaro
21. apr 2014

Povedz mu, ze ti sluboval v dobrom aj zlom..a ze sa raz ,moze stat, ze ty budes zarabat viac ako on, a ze on moze tiez prist o pracu, takze je to vsetko o laske a porozumeni 🙂

lucinka2811
21. apr 2014

@mamka27 ja som na tom presnetak isto:'(

rusinka1989
21. apr 2014

ja to mám doma tak isto, ja nič nerobím, ja nič neplatím, ja zarábam málo a pritom ťahám 24 hod v práci od rána do večera do desiatej ešte prídem domov a či mi šibe, toľko robiť ja som koľkokrát mu povedala že ja potrebujem zarobiť že z 300 eur sa vyžiť a vyplatiť nedá pritom som musela s tých 300 eur zaplatiť inkaso, pôžičky, telefón, a ešte mi muselo ostať ale jeho výplatu som v živote nevidela nikdy mi nedal peniaze raz ma oklamal čo som nemala peniaze a keď som mu šla prať vetrovku som v nej našla 5000 eur a ja som nemala čo do úst. Teraz po novom mám vykričané ako ty, dokonca už mi aj jednu zavesil a nie raz lenže doma mi nik neverí..preto som radšej v práci lebo sa bojím chodiť domov k manželovi že aká som zas neschopná..neviem čo už mám robiť. potom príde pripitý, do jednej do pol druhej v noci sa somnou háda lebo chce sex ja zas nie som zúfalá už a on chodí vyobliekaný a ja keď si kúpim rifle za 5 eur tak už sa idem ku...viť za kým idem atď..už je to na psychiku a milujem keď mi povie niekto že je to len kríza že to prejde

hradnapani
21. apr 2014

@rusinka1989 chcete mat spolu dieta? lebo ak ano, tak nebudes len neschopna manzelka, ale aj neschopna matka, ktora navyse par mesiacov ci rokov sa bude doma len "vyvalovat a nicnerobit". Ked je to zle teraz, potom to bude stokrat horsie. Nie, toto nie je kriza, to neprejde len tak... To by sa manzel musel chciet zmenit, ale to zrejme nebude jeho pripad, ze?

rusinka1989
21. apr 2014

@hradnapani on deti ani nechce uz 3 roky sa snažíme ale nič a milovali sme sa len raz do mesiaca aj to len na výplatu teraz ma k sexu núti doslova.. on si len pán kral pride domov a ihneď ľahne na gauč tablet do ručky, urob mi kávu daj mi papať uprac zamnou hlavne že má cigarety a pivo ☹ keď mu poviem že odidem domov tak hneď on sa zmení už bude dobre aby som sa nebála a za hodinu je všetko po starom ja už som zúfalá..

tenerifka
21. apr 2014

@rusinka1989 Budem tvrda, ale to bolo tvoje dobrovolne rozhodnutie stat sa handrou nejakemu chudakovi? A inak si svojpravna?

zuzkaanicka
21. apr 2014

@rusinka1989 co Ta pri nom drzi? 😕 ... toto nie je manzel, to je chrapun 😝

tenerifka
21. apr 2014

@rusinka1989 Nozik sa mi vo vrecku otvara....ved mas svoju pracu, zarabas, nedrzia ta pri nom ani deti....ze co mas robit? Nakopat do guli a poslat do r..ti, to naco ti je taky debil?

hradnapani
21. apr 2014

@rusinka1989 hmm... no, co vlastne ti povedat? asi len tolko, ze je to v tvojich rukach. Aj z vlastneho pricinenia si sa dostala do tejto pozicie. Ty nemas sebauctu 😒 A pokial ju nebudes mat, tak budete takto pokracovat. On si ta nevazi, lebo ty si nevazis samu seba. Keby si si samu seba vazila, uz by si davno razne zakrocila a nedovolila by si taketo spravanie (v krajnom pripade aj za cenu rozchodu). Velmi dobre si premysli, ci chces mat dieta s takymto muzom.