Manželstvo bez lásky

salvatore1424
1. júl 2015

Ahojte, čítam vás už dlho, ale až dnes som sa odhodlala napísať, čo ma už veľmi dlho trápi... Vydávala som sa z lásky. Aspoň ja som si to myslela. Sme manželia už vyše 20 rokov. Navonok máme harmonické manželstvo, keďže som spočiatku robila veľa ústupkov. Len aby som pre deti vytvorila harmonickú rodinu. Vyrastala som totiž v disfunkčnej rodine a poznačilo ma to až doteraz. Už v prvých rokoch manželstva som si všimla, že manžel ma akoby iba pri sebe trpí. Bol to taký zakríknutý typ so siláckymi rečami. Možno sa ženil iba pre to, aby dokázal svojej rodine, že aj on si dokáže nájsť ženu. Doteraz je veľmi silne naviazaný na matku. Polovicu manželstva sme sa bez nej nemohli pohnúť ani na krok, všade chodila s nami, dokonca aj zariaďovanie bytu sa odohrávalo podľa jej predstáv. Občas som si presadila svoje, ale za cenu sĺz a nekonečného frfľania manžela. Tak som radšej bola ticho, len aby bol doma pokoj.
Časom sme sa naučili nejako fungovať vedľa seba bez hádok, plaču. Sex sme mávali v priemere raz do mesiaca, aj to len keď sa chcelo jemu. A väčšinou mi to pripadalo ako splnenie si povinnosti. Na verejnosti mi nikdy nepreukazoval nejaké nežnosti ako chytenie za ruku, pritúlenie a podobné drobnosti, čo sú u iných párov samozrejmé. Vždy som pri ňom len ako nejaká dobrá známa odvedľa.
Čím som však staršia, tým viac si uvedomujem, aký premárnený život žijem. Počas trvania manželstva som zažila dosť osobných tragédií, čo ma síce dosť posilnilo, ale cítim sa oveľa mentálne staršia od manžela. Je síce starostlivý, ale chýba mu empatia. Keď som s ním aj v minulosti chcela o tom hovoriť, odbil ma s tým, že mám asi málo roboty, keď mám čas na takéto pi...iny. Možno som len precitlivená, ale mne je často až do plaču, aký dokáže byť na mňa hulvát a ani si to neuvedomuje. Deti sú dospelé, možno to celé malo nejaký zmysel, pretože sú z nich slušní a vyrovnaní ľudia, ale ja si pripadám podvedená životom. Nezažila som lásku ani vo vlastnej rodine, ani v manželstve. Mám síce lásku detí, ale mne to nestačí...

ivca88
1. júl 2015

a nema mozno aj muz trosku pravdu že sa nudís ...a nemas tu iskričku v živote ? 🙂 🙂
lebo doma toho nemozes mat tolko ... ved mas dospele deti ... jednoducho musia sa o seba postarat 😉 lebo nech em byt zla ..ale to potom vase deti budu na tebe zavysle ako tvoj muz na svokre ... myslím že najneskor v 14-rokoch dokaze dieta povysavat ci umyt riady s obedu ...
ale mozno ak ty sama najdes iskru ...nejaku radost ... a niecim si vyplnis cas ( napriklad chodit plavat ci bicyklovat 🙂 cvicit jogu .... kurz varenia / pečenia .... alebo chodit sa učit tancovat alebo modelovat s hliny ... 😉 mozno tak by si znovu nasla radost v zivote a mala lepsiu náladu a doslova by si znovu žiarila 😉 nieje nieco co si chcela robit celý život ???
a mozno aj tvoj muz by si to vsimol - oni sa iba zdaju ze su hlupy a nevsimaju si nás 😀
Mozno fakt si treba nájst urcitu aktivitu ...co zmeni tvoj postoj k životu 🙂

pribinak
1. júl 2015

@ivca88 perfektne napisane!

ivca88
1. júl 2015

@pribinak no to neviem 😀 😀 snazim sa len pomoct .... mozno sa v tom autorka nájde 😉
lebo mnoho žien si v zivote vela veci odopiera kvoli detom... casu ci peniazom ...
Ale v pripade rozvodu utrpý riadnu financnu facku .. cize tá 50-ka mesacne na zaluby je naozaj uplne právom minutá na svoje radosti 😉

salvatore1424
autor
1. júl 2015

@ivca88 ja záujmy mám a za tie roky som sa v nich vypracovala na celkom slušnú amatérsku úroveň. V tom nie je problém. Tie záujmy by som pravdepodobne nemala, keby som nebola tak veľmi frustrovaná. Som aj celkom atraktívna, snažím sa nezanedbávať v rámci možností. Ako sa niekedy hovorilo "v kolektíve obľúbená" 🙂 len už nemám vôbec ochotu niečo zlepšovať... pokusov už bolo za tie roky dosť. Už to nechávam len tak voľne plynúť a vytvoriť si nejaký vlastný mikrosvet, aby ma nepohltila sebaľútosť. Ešte raz vám všetkým ďakujem a dnes už odchádzam. Zajtra si určite prečítam prípadné ďalšie príspevky.

ivca88
1. júl 2015

@salvatore1424 tak skus trosku sama seba zanalizovat ...co si myslis ze by ta potesilo 🙂
vies ... ja mám možno preto takýto názor ...lebo ked zena po 20 rokoch s manželom napise "iba" niečo taketo tak ja tlieskam 🙂
naozaj po tolkych zlých skusenostiach mojej maminy ci násho okolia....
Ved ked tu citam ze zeby sa rozvadzaju po 5 rokoch manzelstva ...alebo ze muzi ich opustia pre mladsie .... alebo ženy pridu na to ze su roky podvadzane ....tak mi je s toho smutno ...
Preto si myslím že ked ste to takto daleko dotiahli ...tak stací iba nabrat "druhý dych " 😉
Ale naozaj musis poznat sama svojho muza najlepsie .. 🙂 no rozvod sa zda ľahšia možnost .. ale realita po nom moze byt kruta ...

salvatore1424
autor
1. júl 2015

@ivca88 keby som sa v minulosti nebála, že rozchod "odnesú" naše deti (ako som videla na príkladoch v ich rodine), určite by som odišla. Takže v tomto smere nemusíš dĺžku manželstva brať ako nejaký úspech z mojej strany.

ivca88
1. júl 2015

@salvatore1424 sama musis vediet co chces 🙂 avsak teraz más tu prilezitost ..a uz sa nemás sama na co " vyhovorit" ... je len na tebe ako sa rozhodnes 🙂 ale ja by som fakt este pár veci poskusala ak muža mas este trochu rada 🙂 ved na taký krok ako je rozvod sa mozes odhodlat aj za pár mesiacov 🙂
hlavnr si avsak ujasni ... ci chces ozaj noveho muza (avsak to tiez nenajdes dokonaleho muza) ,.,. Alebo ci hladas nejake uznanie a lasku od vlastneho muza ... 🙂
A mozno ti aj deti poradia 😉
Uvidis 🙂 dopraj tomu cas .... vela stastia :-*

jarmillka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minnie55
2. júl 2015

@salvatore1424 veľmi pekne si opísala svoje pocity. Ak to naozaj takto cítiš, tak je najvyšší čas s tým niečo robiť. Presne, ako píšeš - má ešte veľa rokov pred sebou, preži ich tak, aby si ty bola šťastná a nie aby si sa prispôsobovala človeku, ktorý ti nedáva lásku.
Na druhej strane ma napadá otázka - rozprávala si sa s ním už niekedy o tom, čo cítiš ? Veľa chlapov si totižto vôbec neuvedomuje, aké majú ich ženy pocity a sú presvedčení o tom, že žijú v spokojnom manželstve so spokojnou ženou, že všetko je v najlepšom poriadku. Je až neuveriteľné, ako si chlap dokáže sedieť na vedení a absolútne nevnímať realitu 🙂

maciatkolulu
2. júl 2015

@salvatore1424 a ako dlho ste sa poznali a chodili pred svadbou? Ani predtym ti neprejavoval ziadnu lasku, nic medzi vami nebolo, ziadne drzanie za ruky, hladkanie? Bol taky vzdy, alebo to islo casom dole vodou?

bambulalala
2. júl 2015

@salvatore1424 dobre rano,neviem ci mam pravo vam nejako radit,som odhadom tak o 10 r mladsia,stastne vydata,3 deti...aln vam rozumiem,tej snahe mat za kazdu cenu mat kompletnu rodinu.ked ste to sama nezazila.ani ja som ju nemala.skuste sa s muzom porozpravat,aj ked sa s nim asi moc neda,podla toho co pisete.skuste ho posadit a vsetko mu povedat,aj to nad cim uvazujete.mozno sa zobudi...a hlavne to preberte s detmi,aky maju oni nazor,ako to citia.doteraz ste robila vsetko pre ne tak urcite nechcete aby boli z vasho rozhodnutia nestastne alebo aby ste sa odcudzili.hlavu hore,drzim palce aby ste sa rozhodla spravne tak aby ste nasli spokojnost a stastie...

natalym
2. júl 2015

@salvatore1424 Nečítala som komenty, iba Tvoj úvodný príspevok. Ja som s manželom tiež 20 rokov a tiež sme došli na rázcestie, či zostať spolu alebo nie. Lenže my sa máme radi. Hádame sa, nemáme rovnaké názory, nemáme rovnaké záujmy, môj muž vie byť veľmi protivný a zlý, je takzvaný rýpavý typ, veľmi rád rýpe, kritizuje, nevšimne si dobré veci, ale zlé veľmi rýchlo. Ja si zase nenechám skákať po hlave tak hádka vzbĺkne veľmi rýchlo. Vždy ho to mrzí, chodí okolo mňa ale nikdy sa neospravedlní. No teraz už áno. Predostrela som mu rozvod, lebo viem, že ma má rád, ale to jeho večné rýpanie ma dokáže tak deprimovať až k samovražde a to si nevymýšľam. Alebo koľkokrát som radšej ticho, lebo sa nechcem hádať. Nikdy moje návrhy na rozvod nebral vážne, až teraz keď som mu povedala presne ako si predstavujem a presné dôvody kvôli čomu sa chcem rozviesť. Až teraz mu to došlo, že som rozhodnutá. A tak mi dal nejakú dohodu a zrazu sa ZMENIL. Nerýpe, prejaví ústupok, no nerýpe toľko, prejaví lásku, dá ruku, pohladí, ospravedlní sa. Na mňa to zapôsobilo, tak sa tiež snažím. Dali sme si termín a uvidíme. Viem, že ma ľúbi a aj ja jeho, tak bojujeme. Prišla som na to, že sa nesmiem prispôsobovať, že musím robiť čo ma baví, čo ja chcem a ako ja chcem. Ak si rozhodnutá a naozaj necítiš lásku, nemáte niečo spoločné, tak sa rozveď. Netrp. Už stačilo. Alebo si začni žiť svoj život, rob to čo si vždy chcela, dá sa to aj počas manželstva.
Nadišiel čas keď po 20 tich rokov už pretiekol pohár tolerancie a ústretovosti. Viem aké to je. Držím palce.

natalym
2. júl 2015

@salvatore1424 Môj muž doma tiež nič nerobí, nepomáha, lebo ani doma to nemusel robiť, mama ho obskakovala. Tiež neprejavuje vďačnosť, nepoďakuje a pod. Lenže teraz sa to otočilo, v robote veľa pracuje, takže ja ten riad rada umyjem, lebo ja v tej robote až toľko nenarobím , neobsluhujem ho, keď nepoďakuje, tak mu poviem ,,ďakujem,, Nebudem to tu všetko popisovať, ale musím ho to skrátka učiť ako sa má správať, zlepšuje sa to. A je toho veľa, ale to by sa možno ani nedalo čítať.
Rozhodni sa a urob to.

lilimoni
2. júl 2015

@natalym mam doma rovnakeho 🙄
Moj prvykrat vysaval a umyval riad az ked sme spolu zacali zit. Mevie si zastat ani zensku robotu ani muzsku. 😠 a svokra sa vychvaluje, ako ho dobre vychovala 🙄 ale aspon podakuje, ked mu veceru nalozim. Ked ma volno pomahat musi aj ked tomu predchadza hadka a u neho oduta huba 🙄 poslednu dobu sa to ale lepsi 🙂

natalym
2. júl 2015

@lilimoni Treba len na neho tlačiť. Ja som tiež mala. Môj má takú mamu, čo píli uši dovtedy kým to nedostane, ja som zase taká, že neopakujem, poviem raz a čo sa budem prosiť, urobím si sama. Lenže omyl, opakovať dovtedy, kým to neurobí a robiť sa za chuderu ako to veľmi potrebujem. Lenže teraz mi už na to neskočí, lebo vie, že to dokážem aj sama. Jój ťažko sa to potom mení. teraz idem s tanierom, položím a poviem: ĎAKUJEM. NO poďakuje. Ešte 20 rokov a bude to ok, len aby som to ja s nervami vydržala. 😀 😀 😀

lydulka
2. júl 2015

utekaj! postav sa na vlastne nohy. zivot neni o tom, aby si trpela, ale aby si bola stastna, ci uz sama, alebo s niekym novym. rozbit rodinu? deti mas velke, tie to musia vidiet, ze si neni stastna, ani si nikdy nebola. moja mala skoro 4roky, ked som sa rozvadzala. od jej troch sme spolu nezili. neviem si predstavit, ze by som s nim zostala pokial bude mala dospela. a tiez ma nebil, a pod.veci. bola to psychika..proste sme si nerozumeli, hadali sme sa, bola som nestastna a rozhodla som sa spravit taky krok. a nelutujem! ano je to sice smutne, ze sme neni kompletna rodina, ale je lepsie zit v pokojnom prostredi a mala bez otca, ako s otcom a v hadkach, v nestasti. Tiez som sa bala ako zareaguju druhy, ako moja rodina. Moja mamina to pochopila, podporovala ma a bola hrda na mna, ze som sa rozhodla postavit na nohy a zacat novy zivot. A viac som nepotrebovala..ostatni ma v tej chvili nezaujimali...samozrejme, ze tym com som nevysvetlila ako to vsetko bolo, ako som sa vo vztahu citila tak ti ma odsudili..ale je mi to srdecne jedno 🙂 ja mam teraz stastny zivot, malinka je stastna, stretava sa s tatinom pravidelne. A ja mam konecne pokojny zivot, plny lasky a porozumenia. A som rada, ze som sa rozhodla hned na zaciatku a nie to trpiet cely zivot. Zelam ti vela sil a vsetko dobre k novemu zaciatku 🙂 a ak chces pokecat viac, kludne napis IP. 😉

skoupilka1
2. júl 2015

venuj sa sama sebe a chvíľu nerieš manžela ako sa na teba pozerá, aké robí gestá..... Dopraj si relax s nejakými kamarátkami, zájdi na dobré vínko, choď si zaplávať, zabehať - to sa budeš čudovať, čo dokážu urobiť s človekom vyplavené endorfíny. 😎 Ľúb sama seba.

stela310
2. júl 2015

@salvatore1424 ja som sa tak v manzelstve citila tiez,nezvladala som jeho teror a ponizovanie az nakoniec som ho vyhodila a to nemam este velke deti.Bol to egoista asebec ktory zenu mal len ako sluzku a este aj na sex.Nedalo sa to zvladnut a som rada ze ho uz nemusim trpiet aj ked vie ublizit tak az sa cleveku nechce zit

wewika1
2. júl 2015

@salvatore1424 ak to takto citis, mas pravo na zmenu...prv sa vsak pokuste o zmenu spolocne, s manzelom s ktorym si stravila 20rokov, preskakal dobre aj zle, vychovala deti 😉 tvoje kamaratky maju pravdu, nemas tragicke manzelstvo. zeny ziju aj v horsich manzelstvach, kde lasku nahradzuje teror...nikde nie je napisane, ze stretnes chlapa, co bude aspon taky ako tvoj manzel+ ako bonus citlivy, starostlivy, vnimavy...aby to potom nedopadlo podla prislovia "ked je koze dobre, ide sa na lad smykat"... 😉

meusicka
2. júl 2015

@salvatore1424 niekde som citala nieco v tom zmysle, je lepsie byt sam a citit sa sam, ako byt s niekym a citit sa osamelo.

sama pises ze mas deti odrastene, ze mas aj nejake konicky, ale zivot aky zijes teraz , ta nenaplna. tak ja by som si na tvojom mieste mozno skusila porieist nejaku dovolenku spolu s kamaratkou a nechala tvoju rodinku na par dni samu. ved sa o seba vedia postarat. ty by si nacerpala sily, nechala by si este raz vsetko v hlave ulezat a potom by si sa s muzom porozpravala.
treba mu vsetko povedat tak ako si aj tu napisala, a samozrejme aj detom by som vopred povedala, ze su veci vo vasom manzelstve ktore roky stagnuju, ktore sa musia rieisit, lebo takto to dalej nejde. aby to vedeli a ze budes mat vazny rozhovor s ich otcom, pretoze to chces riesit. nehovorim ze to musi byt hned na rozvod, ale proste ak sa ty k tomu nepostavis tak to pojde dalej a naraz zisit ze cely zivot presiel mimo teba.
nemysli si, ze tvoje deti to nevidia ze nie si spokojna, oni to vidia a mozno sa im aj ulavy ked to konecne pred nimi nacrtnes a konecne to nebude tabu. drzim ti silno palce.

stela310
2. júl 2015

@meusicka suhlasim s tebou ze je lepsie byt sama ako s niekym a citit sa osamelo 😉

adel222
2. júl 2015

@salvatore1424 smutno mi prislo a mam chut ta objat.

Mas minimalne dve moznosti ako dalej: zit aj nadalej takto, odosobnit sa a zit ako spolubyvajuci. Da sa to s nim prezit a na zmenu a neznosti zabudni, najdi si uplatnenie inde. Hobby, deti, cvicenie..

alebo sa rozviest, nadychnut sa a zacat to iste co v bode jedna ale bez stresov, smutku uz sama za seba a co ty vies, mozno sa najde daky fajn chlap a budete kamosi.

Prajem ti aby si bola stastna, nechaj sa viest srdcom, lebo doteraz ta viedol rozum.

elis1985
2. júl 2015
Používateľ elis1985 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od elis1985.

20 rokov? Tak ešte 20 a máš po živote... nechcela by som

livka_
2. júl 2015

@adel222 ja sa tiez pripajam k objatiu pre zakladatelku temy..

macka334
2. júl 2015

Čo si myslia cudzí ľudia o tom, prečo sa rozídete Ti fakt môže byť ukradnuté. Rieš ešte život, ktorý Ti ostáva a to tak aby si si pred smrťou povedala, že si si ho aj užila. Správne rozhodnutie a následne správne kroky a rozhodnutia Ti prajem.

salvatore1424
autor
3. júl 2015

@maciatkolulu no veď píšem, že od začiatku vzťahu. Bolo mi to čudné, aj ten zriedkavý sex, ale dúfala som, že sa všetko časom poddá, keď budem vytvárať pohodu doma. Bohužiaľ, v tomto je to stále tak isto aj po rokoch.

salvatore1424
autor
3. júl 2015

@livka_ ,
@adel222 veľmi pekne ďakujem za objatia 🙂

salvatore1424
autor
3. júl 2015

@lydulka no neviem, či sa nájde okrem vás niekto, kto by mi tento krok v mojich rokoch podporil. Aj napriek tomu mi tá myšlienka vŕta v hlave už pár rokov. Možno sa nakoniec predsa len odhodlám.

marina24
3. júl 2015

máš môj obdiv,že dokážeš s takým žiť,sex raz do mesiaca ?to akože prečo?čo nemá chuť? má ťa vôbec rád?má rád deti?prečo je taký hulvátsky a nevie ani povedať,čo cíti a že sa mu nemôžeš vyrozprávať,a to si ako dokázala pretrpieť?
a je príšerné,ako je naviazaný na matku,choré ,chlap nemá byť prečo takto upnutý na matku,a to že vám zariadovala dom?kto ju o to prosil?fúha,ty musíš mať dobre pošliapanú hrdosť,ked toto roky trpíš.:(je to smutné.bud odídeš a začneš odznova,čo však teraz nie je jednoduché,alebo vytrváš dalščích 20 rokov,ako si vytrvala doteraz:🙂jednoduché

cukroska
5. jún 2019

@henikav a co s takým mužom s ktorým sa síce porozpráva, ale on si len svoje, a nič sa tým aj tak nezmení...napriek tomu, ze o tom vie? Keď ju odbije, že čo jej chyba... Hmmm