Môj muž sa asi zbláznil

padly_anjel_89
14. apr 2015

Je toho toľko, že neviem ani odkiaľ začať... Spolu sme skoro 5 rokov, manželmi 3 a máme 3 ročné dieťatko. Manžel je už raz rozvedený a má ešte dve deti, jedno už dospelé a druhé maloleté, to žije s nami. O deti, nikdy nejavil nejaký enormný záujem, jeho žena sa postarala o všetko, až keď bolo zle-napríklad v škole, tak sa začal zaujmať-cirkusom... Rozviedli sa, ona mala niekoho, on mal tiež inú ženu (nie mňa). Po nejakom čase sme sa dali dokopy, pred tým sme sa už poznali asi 5 rokov, čiže už sme sa ako tak poznali... Zo začiatku bolo najskôr kvantum problémov, to ako keby nás spájalo. Problémy sa časom poriešili a mne sa "prilepilo" 🙂 A tak sme sa na moje naliehanie zobrali-nechcela som byť "slobodná mamička" ako moja mama... No a potom to začalo... Práca, práca, práca... Od nevidím do nevidím... Máme spoločnú formu, takže ja som najskôr pracovala z domu, keď bol drobec už väčší 1 a pol roka, začal chodiť so mnou do práce- 10 mesiacov, 5 dní v týždni-potom nastúpil ako dvojročný do škôlky. Manžel videl, ako pekne to všetko zvládam (dieťatko, domácnosť, seba....) tak bol s nami ešte menej. Po očkovaní v 12 mesiacoch sa niečo stalo a drobček nám všetko zabudol. Prišlo jedno z najhorších období v mojom živote, keď lekári začali skloňovať slovo autizmus. Prešli sme neurológa, psychiatra, psychológa a skončili u homepatky ktorá "svojimi granulkami" zvrátila katastrofu a maličký sa nám pomaly začal vracať späť. Toto všetko trvalo 4 mesiace plné otáznikov, strachu, neistoty a samoty. Pretože, vtedy keď som najviac potrebovala "poťapkať po pleci" že dáko bude, sme na to dvaja on bol doma ešte menej, chodil domov v noci, nezdvíhal mi telefón a tak som sa už nebála iba o drobca, ale aj o jeho otca. Skončila som u psychologičky a s voľnopredajnými liekmi na upokojenie. Obdobie pominulo, máme krásneho zdravého synčeka, ale jemu je to ešte stále málo. A tak začal zase "komunikovať" s tou ženou, aj kvôli ktorej od neho odišla prvá žena. Po tom ako som sa mu nabúrala do mailov som zistila že ju miluje 23 rokov-vlastne od vysokej, kde spolu prvý krát spolu začali chodiť a ona ho nechala. Tento scenár sa mu zopakoval asi tak ešte 5 krát, vždy s rovnakým výsledkom. Ale to by nebol najväčší problém. Od nov. minulého roka sa z neho stal najskôr vegetarián, neskôr vegán. Momentálne už neje nič tepelne upravované a všetko (strukoviny, orechy..) namáča a necháva klíčiť a je v podstate iba to. Dal sa na novú duchovnú cestu na ktorej vzývajú neviem aké sily svetla. Odstránil z domu všetko, čo malo kresťanský pôvod (biblie, obrázky, krížik) pretože je to proti jeho presvedčeniu a to ešte pred rokom hrával v kostole a jeho bratranec je kňaz. Už som mu povedala, že keby bol vtedy takýto, tak si s ním určite nezačnem. To čo nás spájalo, už nie je a to čo nás rozdeľovalo,z toho sa stala obrovská priepasť. Začal riešiť svoje minulé životy (nevravím že niečo také nieje), ale predovšetkým sa snažím žiť v realite a tešiť sa z toho že mám viac ako 50% ľudí na planéte... Môj postoj voči nemu sa zmenil, nie som si istá tým, či ho ešte ľúbim. Nepriťahuje ma už ako muž-ako zmenil stravu veľmi schudol a na mňa to pôsobí asexuálne... V podstate som už rada keď nie je doma... Snaží sa ma preorientovať na jeho vieru, ale ja to nechcem... Ja sa chcem tešiť a smiať milovať a byť milovaná ako každá žena a nie riešiť energetických upírov, konzumný svet, mŕtvu stravu ktorú jem a obnaženie karmických vrstiev (to sú termíny jeho novej viery). Povedal mi, že som sa uzavrela, áno uznávam, ja už len nemám silu stále riešiť to isté... Neviem ako ďalej, premýšľala som nad tým čo by bolo keby som odišla(rozvádzať sa nechcem), ale viem že o malého by ani nezakopol, tak ako o svoje ďalšie deti... Neviem či mám čakať, že to pominie, o mesiac, pol roka, rok 2 5... A čo keď nie?! Nakoniec si uvedomím že mám 35ku na krku a najkrajšie roky života v prdeli, lebo stále na niečo čakám. Že sa zmení, že bude zase taký istý, alebo lepší a že ma začne milovať tak ako by som to chcela...

natalym
14. apr 2015

@padly_anjel_89 Asi sa ho zbaviť. Vždy budeš mať len problémy.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petraxy6
14. apr 2015

@padly_anjel_89 fúúú. a to je čo za "duchovná cesta" keď ani o malého nezakopne? 😲
a ináč, si si odpovedala, keď si napísala že si rada keď nie je doma 😝 a más 35r a nie 100 rokov 🙂

sardinka333
14. apr 2015

@padly_anjel_89 asi chytil ,,druhu pubertu,, a či sa zmení? Zmenila ho prvá žena (iste dufala, že sa zmení) ? Nie...nezmeníš ho ani ty, nerob si nádeje. Ako...ved si videla, ešte pred tým ako ste sa brali čo je zač...model žena otrokyna a on salam, parek sekaná....o deti - nezajem. Si si myslela, že pri tebe bude íný? Zobud sa aspn teraz, nie nezmení sa tak ako ty chceš, na to je už aj starý. Ja by som s ním hodila reč ako si to predstavuje, vaše dalšie spolužitie. Ak sa on bude uberať týmto šialeným smerom fanatizmu tak nemáš čo riešiť. Ved skus tak demonštratívne sa odpratať nejaký čas k rodičom ak máš možnosť...ale asi zistíš, že jemu chýbať nebudete.

jolinka
14. apr 2015

no zbohom... 😖 😖 😖 fakt mu rajblo v bedni 😠 😠 😠

Vyzera to ze to tak skoro neskonci, hlavne ak ma nejaku skupinu ktora ho podporuje v jeho "novej duchovnej ceste" 😝 😝 😝 😝 Je len otazkou casu kedy teba oznaci za prekazku tohto rozvoja ci ehm "energetickeho upira, 🙄 🙄 , lebo ti nerajblo zaroven s nim 😉

Dokonca aj keby tato nova cesta neexistovala...ani zvysok vztahu nie je nic moc teda 😒 😒 😒 Ty si si ho vzala viac menej preto ze si otehotnela, aby dieta malo rodinu a on sa x krat vracia ku starej laske, ktora keby ze ho furt neokasle, tak s nou zije. Cize ty si len zena do rezervy 🙄 🙄 🙄

Teda mne by toto vadilo aj keby nebolo to sektarske spravanie...a henta "duchovna cesta" moze znamenat ze vas stiahne ako rodinu este do vacsej slamastiky.

Uvazuj teraz racionalne, zabezpec svoj majetok, preklepni jeho pozicky ci uvery aby si v pripade vasho rozchodu neplatila jak hlucha cele roky jeho dlhy 😝 😝 😝 odkladaj si nabok nejake peniaze, snaz sa zistit co najviac s kym sa spriahol ohladom tych "sil sveta" ci koho vzyva. Ci uz niekto z neho netaha peniaze, nezaviazal sa niekoho financne podporovat a pod. On je podnikatel, spominala si spolocnu firmu...taky clovek moze byt pre nejaku sektu ci skupinu idealny zdroj na vyciciavanie pod zamienkou duch. rozvoja a ocistenia.... hlavne aby mu nevycistili ucet a penazenku

moonlight1210
14. apr 2015

@padly_anjel_89 energeticky upir je on. cicia zo vsetkych len pre seba. robil to predtým, robi to aj teraz a je jedno, ci to robi pod hlavickou novej viery alebo bez nej.
zaujima ho (casto) iba on sam a jeho potreby.

duchovna cesta vo forme, v akej ju praktizuje on, iba vypoveda o tom, aka je osobnost. zas je to len a len o nom a jeho potrebach. asi preto si ju vybral a preto mu imponuje.
(priznam sa, celkovo nemam porozumenie pre ziadnu duchovnu cestu, ktora neuci ludi vnimat veci okolo seba v suvise. prosto - buduje nieco ako kasty a stavia jednu nad druhu ako tu lepsiu. a ktora uci ludi sustredit sa len na seba.)

byt tebou neskusam ho ani tahat zo sekty, ani nic medzi vami ozivovat. ani cakat na zazrak.
ja by som to ukoncila. pobavila sa s pravnikmi ako podelit majetok, ako upravit vztahy ohladom firmy (ak v nej mas nejaky podiel), hladala by som inu pracu (v tej spolocnej firme asi pokracovat nebudes), nove byvanie.

ze budem slobodna matka, by som neriesila, lebo to moze byt prechodne obdobie. vela zien sa vydalo aj s viac detmi, nie len s jednym. rozhodne by som sa snazila potlacit ten blok, ktory asi mas z detstva, ked tvoja mama ostala slobodna matka (ibaze pred par rokmi sa toto bralo ako odsudeniahodny moralny poklesok, teda inak ako dnes).
mas pravdu v tom, ze si zasluzis byt milovana, lebo aspon podla toho, co pises, vies partnerovi vela ponuknut. preco to ponukat komusi, kto si z toho vytahuje podla chuti ako cukriky z bonboniery?

a tvoj muz je presnym opakom toho, co hovori. vyuziva energiu druhych, aby sebe ulahcil. papa zivu stravu, aby produkoval mrtvu energiu okolo seba. skuma karmu a nechape jej zakony. zaujima sa o minule zivoty a nepoucil sa z nich.
robi zbytocne veci, aby mal pocit, ze robi nieco vynimocne, co ho robi dolezitejsim clovekom.

a co sa tyka toho, ze o deti nezakopne, tak mu vlastne svojou pritomnostou aspon nanucujes, aby o tvojho syna zakopaval.
nechcela by som, aby ho vychovaval taky clovek. nechcela by som si byt vedoma, ze ak javi aspon nejaky zaujem, je to preto, lebo mu ho strkam pod nos.
a nechcela by som, aby mi niekto skusil dieta, az podrastie, ucit nieco so svojej podivnej viery, ktora sa sklada z veci povytrhanych z kontextu a napackanych na jednu kopu, ktoru vznesene nazyva Nova cesta, alebo Ucenie.
ani aby mi zacal kazat, ze dietatu nedam presnidavku a bude zut napucane klicky, lebo je to jeho syn a ma pravo postarat sa, aby vyrastol v cistej viere a nie pozemských bludoch konzumnej spolocnosti.
lebo aj toto sa ti moze casom stat.

nemenno
14. apr 2015

@padly_anjel_89 uf asi by som zbalila "švestky" a pratala sa kade ľahšie. Úplne stačí že by "nezakopol o syna" ostatné je už aj tak nič oproti tomu...

fg1984
14. apr 2015

Fúha, ako sa dá vymyť až takto mozog ?

tjaden
14. apr 2015

utekááájjjj!!!!!!!!!!!!!!!!! OD SEKTÁROV ČO NAJĎALEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! majú vymyté mozgy, oni sa normálne učia ako ti majú klamať, sú chorí chorí a CHORÍ !!!!!!!!!!!!! choď od neho preč kým ti aj dieťa nenakazí debilným sektárstvom

fg1984
14. apr 2015

Sektári nemajú vymyté mozgy, len ich vymývajú, mna by zaujímalo ako??????

natalym
14. apr 2015

@fg1984 Opýtaj sa všetkých predajcov čo absolvovali sektárske školenia, to sú skoro všetci a budeš vedieť ako. 😉

sue
14. apr 2015

...no keďže spoznal tú ženu ešte na VŠ pred min.23 rokmi, tak má teraz koľko? 45? ...ty si evidentne mladšia...

Urobila si niekoľko veľkých chýb - tlačenie manžela do svadby po neplánovanom tehotenstve (kvôli vlastnej nedoriešenej traumy z vlastného detstva), ukázala si mu "ako všetko pekne sama zvládaš" atď...

To, že sa nechceš rozvádzať je síce pekné... ale na to, aby manželstvo - to naozajstné - vydržalo je treba dvoch ľudí... a najmä ich každodennú snahu (niekto má šťastie a snaha je neuvedomelá, niekto proste musí vedome pracovať na vzťahu, aj keď zrovna "nemá deň")... takže máš niekoľko možností...a myslím, že si sama dostatočne inteligentná na to, aby si si ich vedela spísať a vedela vyhodnotiť, ktorá je pre Teba a vaše dieťa najlepšia 😉

Držím palce...

fg1984
14. apr 2015

@natalym možno, by som to chcela vyskúšať, nie predajom, ale na akúsi vieru, aby som potom bola fanatička.

natalym
14. apr 2015

@fg1984 A prečo?

fg1984
14. apr 2015

@natalym Prečo? Aby som vyskúšala vymývanie na vlastnej koži, že ako to funguje a či by to fungovalo aj na mne a ako by som sa potom cítila, som prerobená, ja nie som ja ale niekto iný, nemám ani predstavu, len viem, že nato nie je každý náchylný, tak isto ako na hypnozu.

petraxy6
14. apr 2015

@fg1984 moja zlatá, len si to neprivolávaj ☹

fg1984
14. apr 2015

@petraxy6 Ja si to neprivolávam, len neviem ako to funguje, niekedy by som si chcela resetovať myšlienky aj hlavu a mne to nejde.

jolinka
14. apr 2015

@fg1984 ked chces zistit ako funguje pracka, este sa nemusit dat vyprat ... 😝 😝 😝

jolinka
14. apr 2015

@fg1984 ak sa predsa das na nieco take...dat si dobrovolne niekym vymachat mozog 🙄 🙄 🙄 tak jedno vedz. TY nezistis ze si "prerobena" to zisti len tvoje okolie... 😖 😖 😖 ty sa budes citit uplne v pohode, total OK, jedina normalna v sialenom svete 😅 😅 😅 😅

vono to pojde uuuplne pomalicky.... vies ako v tom pokuse, ked varili zabu ...ked ju hodili do horucej vody, tak vyskocila. Ale ked zvysovali teplotu pomaly pomalicky...zabka si tam hovela, az kym sa neuvarila.

petra7777
14. apr 2015

@fg1984 Ľudia sú sprostí, že si tie "mozgy" vymyť nechajú.....aj keď si myslím, že kto so sebou nechá tak manipulovať, žiadny mozog nemá ☹

nezabuddka
14. apr 2015

@fg1984 na To je nachylny uplne kazdy. Maju to dobre premyslene, inak by nemali taky uspech. Ani nevies kedy ta zmanipuluju. Jedina ochrana je tam nechodit, toto nemam z vlastnej hlavy studovala som to, lebo v rodine mam niekoho, kto sa dostal do sekty a potom skoncil na psychiatrii.

happybaby2015
14. apr 2015

zrejme nejaky druh sekty,alebo nieco podobne....co ti poradit?on bol v podstate vzdy kreten,ktory sa na teba prisal,vycical z teba zivot,zdeprimoval ta a po case zistil,ze uz ho nebavis a scenar spred par rokov sa zopakoval.byt tebou,rozvediem sa a zabudnem ze som synceka splodila s tym kretenom.to nie je chlap,ale troska,uboziak,odpad.tym to asi ukoncim....a do buducna,chlap ktory sa nestara o svoje deti,je debil a od takeho sa drzim co najdalej,to svedci o jeho charaktere.nikdy som nechcela rozvedeneho,to bolo moje zivotne heslo- od rozvedeneho ruky prec,raz spravil,spravi aj druhykrat.je to mo jnazor.

ivett1
15. apr 2015

@padly_anjel_89 no, ja mám dojem, že si natoľko životaschopná, že si si vlastne sama odpovedala na tvoj "problém" ... že nechceš čakať mesiac, rok a xy rokov, resp. nedávaš veľkú šancu tomu, že by sa zmenil a bol taký istý ako predtým a opäť by ťa miloval a uvedomuješ si, že by si tým premrhala možno najkrajšie roky svojho života .... takže len by si odišla aj s malým a skrátka "zabudla" ... myslím, že je to správne riešenie 🙂 ...aj keď, ja by som mala strach a určite by som začala riešiť aj majetkové záležitosti ... ak ste nadobudli nejaký spoločný majetok počas manželstva nebolo by to od veci... lebo, ak ide naozaj o sektu, je úplne možné, že o všetko prídete ... ak je to len "nejaký úlet", že chce "duchovne rásť", lebo je to veľmi módna záležitosť, tak na to sa nedá reagovať... možno len na neho poriadne nakričať, aby sa spamätal a zapojiť aj jeho rodinu, ak nejakú má ... no, to by si ešte musela mať záujem, že ostanete spolu, len mne sa zdá, že si už viac-menej rozhodnutá🙂 ... no, tak držím palce 😉

kaktusik007
15. apr 2015

@petra7777 zle myslis. je to iba a iba o schopnostiach manipulatora - ak je dobry, zmanipuluje aj prvotne nezmanipulovatelneho 🙂

@padly_anjel_89 toto je cele zle... fakt sa na to pozri racionalne - a zacni reisit peniaze a uplnu ekonomicku nezavislost. Rozdelit BSM. Vyriesit vyzivne na teba a na dieta.
A dovi dopo.

petra7777
15. apr 2015

@kaktusik007 Ešte, že tebe to myslí 😀 Čo by sme si počali bez teba 😀

petraxy6
15. apr 2015

@petra7777 ja s @kaktusik007 súhlasím 😅 manipulátor dokáže zmanipulovať veľmi ľahko 😝

kaktusik007
15. apr 2015

@petraxy6 toto nevysvetlis... to musi zial zazit na sebe, az potom to pochopi.

petra7777
15. apr 2015

@kaktusik007 a @petraxy6 🙂 predpokladám, že aj vás niekto "zmanipuloval" , čo už ani nepotrebuje ďalší komentár 😀

kaktusik007
15. apr 2015

@petra7777 nevies o com hovoris, preto ti su tie posmesky odpustene.

petraxy6
15. apr 2015

@petra7777 mna našťastie nie, ale veľmi blizkych ludi ano...nechcem rypat, ale ja by som sa nesmiala 😉 ja mam rešpekt pred takymito vecami...