Môj partner hráva počítačové hry

pokladik5
1. okt 2012

je zdrave ked moj partner sedi pri pc hrach castejsie ako s a mne venuje? mate stim skusenosti ..

liz_lemon
1. okt 2012

@pokladik5 ved si aj ty najdi nejaku zabavku, napr. by si si mohla trenovat pravopis

pokladik5
autor
1. okt 2012

@liz_lemon o pravopis s a tu nejedna

kukujka
1. okt 2012

moj nazor,ze to normalne nieje a ja osobne by som to urcite netolerovala.ked si chce odychnut tak nech sa trochu zahra,ale nie cely den na ukor zeny a deti

bodka13
1. okt 2012

@pokladik5 kľudne môže relaxovať aj pri PC hrách,ale až potom ako si splní všetky povinnosti v domácnosti a strávime spolu nejaký čas-napr. na prechádzke,detskom ihrisku či dáme si spolu kávu ....počas jeho hrania sa ,si zase ty môžeš prečítať knihu ...ale v tom čase už dcérka musí spinkať,aby to nezostalo tak že ty sa venuješ dieťaťu a on sa hrá
Čím skôr si vyjasnite situáciu a pravidlá ....čas rýchlo uteká a o pár mesiacov k Vám pribudne drobček,takže starostí a povinností bude oveľa viac 🙂

k_a_j_k_a
1. okt 2012

@pokladik5 povedala si mu, ze Ti to vadi? MM ma obdobia, kedy sa hrava, sluchatka na usiach a ziadny obraz ani zvuk, hlavne v zime. Ale len vtedy, ked uz deti spia/ nie su doma/ hraju sa same v detskej a je vsetko porobene. Aj ked vyhlasi, ze sa chce cely den hrat, tak medzitym sa postara o deti a aj navari. A aj mne sa vela venuje, cize mi to nevadi. Bola jedna hra, kedy chodil len do prace a domov, kde sa v kuse hral, ale to sme nemali deti a trvalo to cca dva tyzdne. Ja som si nasla inu zabavku vtedy (citanie, rucne prace a aj hranie) a v pohode sme prezili. Dokonca, niekedy, ked chcem nieco usit, tak ho poslem hrat sa :D

katren
1. okt 2012

@pokladik5 ma o 5 rokov menej ako ty....cudujes sa?????

pokladik5
autor
1. okt 2012

@k_a_j_k_a tak ja osm si chcela zvyknut na to ale ako s ami neda, lebo tu je to pocas dna furt bez kavy, bez nejakych povinnosti , ktore som mu ja sama zatrhla, kvoli tomu ze som doma na rizikovom, a on chodi stale na nocne tak naco by robil este aj okolo domacnosti , ale aspom tak komunikovat o niecom alebo pit spolu kaffe tak to sa nedockam nikdy asi .. a samozrejme ze som mu to vravela asi sto krat ze chchem aby nesedel stalepri pc, ale on ze to je jeho konicek zaluba , a ja ze tak podme spolu na precadzku a on ze on prechadzky nema rad, a popritom mi aj zakazuje aspom kamoskam chodit, zakial je on na svojom obby tak ja by som s a doma nenudila by som vybehla ku kamoske a on na to ze co s a mi nepaci ze sak je doma , ci ma chodit do senku- tak mi zavire hubu

sara07
1. okt 2012

ja sa tiež hrám pc hry..je to relax..na chvilu sa starat o iné veci ako o realitu...urob mu krajšiu realitu a hry nebude až tak riešit

pokladik5
autor
1. okt 2012

@katren cudujem s a ked veel do coho ide, mala som skusenost s jednim 19 rocnym kamaratom , skoncil skolu , isiel na zivnost a totalvedel co chce a este si aj rodinu ccel zalozit , no to bolo v obdobi ked som mala prvu dceru na svete tri mesiace..

pokladik5
autor
1. okt 2012

@sara07 napr, lebo ja skusam vsetko mozne a nepomaha ... vzdy a zakazdim skonci pri pc... akoodreagovanie to beriem , ale stale to je moc ..

katren
1. okt 2012

@pokladik5 23 rocny chalan podla mna nevie do coho ide ani keby si mu to polopatisticky vysvetlila

nrvipka
1. okt 2012

tak toto aj mne ruca vztah,uz niekolko tyzdnov spolu ani nekomunikujeme a on v tom nevidi nic zle,len s ahra..no ale 15 a viac hodin denne,kedze teraz dokonca ani nepracuje...co uz...je to tazke preglgat a hadat s anemam chut,ani sama neviem ako by som to riesila,dohovory nepomahaju a ja dievcata s asmeju a lutuju ma,ze je trany s tym hranim,podla man je to nova tazka diagnoza..ako automaty.I

pokladik5
autor
1. okt 2012

@katren no tak o veku ja pomlcim, lebo vela aj starsi nevedia do coho idu ,

pokladik5
autor
1. okt 2012

@nrvipka presne-zavyslost

pectore
1. okt 2012

@pokladik5 mam stym skusenost...kym som bola mladsia tak som pocitacove hry drtila aj ja ...takze tuto vasen viem pochopit..... niekedy to bolo aj tak ze som sa rano zobudila a prestala som hrat az ked som citila hlad a to bolo niekedy aj vecer.... takze je to istym sposobom zavyslost....no pre niekoho to moze byt aj relax...je to isto lepsie akoby chodil do krcmy.... no nesmie to prestrelovat a z vlastnej skusenosti viem ze je tazke si to ustrazit, hlavne ak je to nejaka lepsia hra ktora je naozaj chytlava...ak ti to vadi...skus mu navrhnut ze si si vsimla ze tam travi moc casu... a skuste sa dohodnut na case ktory moze takto vyuzivat no aby mu vznikol priestor aj na teba..... jedine kompromisom sa asik dopracujes k niecomu s cim budete spokojny obaja...ale musis o tom zacat hovorit snim a nechcet hned vsetko na raz....aj odchadzanie od hry je tazke.....takze ak budes chcet aby prestal hned napr...tak mu to musis povedat s predstihom aby sa podvedome pripravil a podokoncoval si co potrebuje.... (ako s malymi detmi)

pectore
1. okt 2012

@sara07 toto asi nebude fungovat.... hry su skratka hry....a mozes mat realitu aj kamilkovo nebickovu a hry ta aj tak zvedu....

pokladik5
autor
1. okt 2012

@pectore presne o tomto ...

nrvipka
1. okt 2012

pohoda,len ci tyto zavislaci si aj uvedomuju ako zabijaju cas..a ja nema cas ani si sadnut,kedze musim vsetko stihat a on sa stale iba hra...neviem,nepochopim hry,lebo mna to nechyta a ked vidim ako sa tam hraju dospely aj vela zien,smiesne,ved krasy zivota co tak rychle unikaju ani okolo seba nevnimaju,ja som si aj poplakala,lebo stedra vecera na stole,deti upravene ,natesene a caka sa na pana,lebo este chvilku kym dohra ..normalne????? a to trva uz pomaly 2roky ak nie viac a do noci a rano skor vstane,aby ma predbehopl na PC ,ja som teraz casto chora a nema to omu ani povedat,idem na operaciu riesim deti a on ma nai envnima..spat ide,ked uz je noc...parada,radsej nech behne obcas na pivo..keby som boal vydata,je to uz na rozvod!!!! zial jeden mam za seboua mala by sa bez neho zblaznila a dokonca ma iba 5 a uz to vnima a vravi mu,ez s alen hra a je smutna..skoda slov

pokladik5
autor
1. okt 2012

no asi to bude tak ze ja si musim zvyknut na zivot snim , ci hra alebo nehra. to ja s a musim jeho potrebam prisposobit... ma konicek tak...

nrvipka
1. okt 2012

pokladik5..dokedy? to vydrzis..ako ja roky? neverim..lebo ja uz nechcem...

pectore
1. okt 2012

@pokladik5 ma konicek ale nesmie to prehanat...pretoze hry su skutocne kusok od zavyslosti....ma dokonca podobne prejavy abstinencie...podrazdenost, poruchy spánku,potenie,zrýchlené búšenie srdca, ..preto ak si myslis ze to prehana treba mu pomoct a nenechat ho...ale ak sa semtam zahra (moja osobna hranica by bola tak 2 hodiny denne)...tak asik sa stym len zmierit....

pokladik5
autor
1. okt 2012

@pectore jeho osobna hranica je od 9.OO do 1-2 oo po pol noci , medzi tim si sravi kaffe , alebo si da nieco jest , je je vramci soboty, alebo ked ma volno v praci ..

katren
1. okt 2012

@pokladik5 preco by si si mala zvykat??? a uz teda vobec nechapem, preco by si sa mala ty jeho potrebam prisposobovat 🙄 nemas vlastny rozum????

pokladik5
autor
1. okt 2012

@nrvipka ja viem ze to s a neda vydrzat, a vie si to predstavit len ta , kt. to ma doma .... no jedien tak ze sa mu prestanem aj ja venovat a zmeni obratky na nieco ine ... ved preco by iba zena mala nieco robit a menit , ked aj muz moze pocitit ze s a nieco deje...

pokladik5
autor
1. okt 2012

@katren no to uz skor zo zufalstva, ze si neviem rady

nrvipka
1. okt 2012

@pokladik5 nechem sklamat ja zijem svoj zivot a robim si svoje uz od zimy,teda od tych veselych a stastnych a on si ani nevsimol,ze som tu neni..aj som sama s dievcatami isla na dovolenku a nic,za cele dni ani nezavolal,potom sme mali maly problem s netom a vecer viedol dialog,ze co s ato s nami deje,skusal ma presvedcit,ze je svetko to Ok,lenze ja uz mu neverim,len co isiel net,vsetko sa vratilo naspat,mam to odpojit ???deti by ma zjedli :o(

pectore
1. okt 2012

@pokladik5 tak to prehana.... fest.... treba mu povedat ze to nejde takto... ze mate jeden zivot a ty ho ches travit snim a milenku typu PC hra budes tolerovat len v unosnej miere.....skus sa snim otvorene porozpravat co ti prekaza a skuste sa dohodnut.......mna keby sral moc tak by som bola schopna mu poliat pocitac.... ale to neodporucam.....

ixinka
1. okt 2012

@pokladik5 moj prve co spravi, ked rozlepi oci, je, ze zapne pc, pride domov zapne pc, sedi tam do noci, medzitym nedajboze zjaci na deti, lebo ho volaju bud von alebo sa salit, ale on nema cas, lebo v hre musi niekoho nebodaj zabit abo neviem co, strasne dolezite prace atd atd...dalej nerozpisujem....jedno ti poviem, takito zavislaci skoncia skor ci neskor sami a potom ti to uz bude aj tak jedno a este jedno tvrdim, ze do hrobu mu pribalim pc s komplet vybavou, aby sa tam chlapec nebodaj nenudil.... 😠 nenavidim pc hry, je to strasny zabijak casu....a to ze im zivot preteka pomedzi prsty je strasne smutne 😠

pokladik5
autor
1. okt 2012

@nrvipka ta to som zazila, ked sme byvali u jeho rodicov asi 4 mesiace, odpojli im net a on aj von chcel ist snami , ale potom zacal chodit k mojim rodicom za zamienkou ze co budeme u nich a to siel za hrou ... potom som s a odnich odstahovala , lebo to uz nemalo paru .. a on ze ked budeme byvat sami tak sa vsetko zmeni , nemali sme net dva tyzdne ked sme sa prestahovali do podnajmu , mal namna cas spravil, vymalovall , vsetko prisposobil ako som ja chcela, ale akonahle zapojili internet tak koniec spolocnym chvilkam .. co budem robit v zime neviem, lebo este to leto s a da, ale ja som na zimu neni nerada mrznem tak sa zblaznim,

pokladik5
autor
1. okt 2012

@ixinka tak to sme na tom uplne rovnako, ja som mu zahlasila ze mna ako frajrku nepotrebuje, lebo masvoju frajerku svoj pc a pc hry, keby to vedelo este aj ist do postele tak by uz zenu vobec nepotreboval...