Moja exsvokra ma prekliala

aicul2x
9. jan 2015

Ahojte baby.Ja už fakt neviem čo ďalej. Som neveriaca, ale toto mi nedá spávať.
Keď som bola tehotná, cca pred 3 mesiacmi, umrel mi exmanžel, s ktorým mám dve staršie dcéry. Bolo to náhle a nečakané. Až pitva ukázala, že bol chorý. Moja ex svokra mi napísala list, v ktorom za to viní mňa a doslovne je tam veľkým písmom napísané Preklínam ťa, Ty si na vine! Nikdy ma nemala rada, a ni môj ex s ňou moc dobre nevychádzal.
Od pohrebu sa mi nič nedarí vybaviť, ani len sirotské na deti, lebo ju nemôžem žiadať o nič a ja žiadne jeho papiere nemám. Malinký, čo sa mi narodil je veľmi nekľudný, trápia ho snáď všetky kojenecké neduhy - grckanie, koliky, kojenecké akné, pretočený spánok. Ja už fakt neviem čo mám robiť. Som ako múmia, nespím, stále len rozmýšľam ako mu pomôcť, ako pomôcť mojim dievčatám. Tatino im chýba. Nebudem klamať, sirotské nie je veľa, ale pomohlo by.
Myslíte, že to malo účinok? Že keď bol vtedy malý v brušku, že to mohlo mať na neho vplyv? Ja už fakt neviem... Poraďte čo ďalej. Ďakujem za každú odpoveď, radu. L

klincek
9. jan 2015

@aicul2x ucinok to malo, ale na teba..a nie preto, ze by ta kliatba naozaj fungovala, ale preto, ze si si jej slova pripustila k srdcu. Aj ked ste sa s exmanzelom mozno nerozisli v dobrom - ale zeby si ty zapricinila jeho chorobu, naozaj pochybujem..take veci sa proste stavaju. Jeho matka tym iste velmi trpi a berie to ako nespravodlivost od zivota (co je pochopitelne), a v takych chvilach je najlahsie zvalit to na niekoho..ty ako exmanzelka si vdacna obet.
Ak mas sama pocit, ze si nieco v tom vztahu pokaslala, "rozluc" sa s exmanzelom sposobom, ktory ti umozni sa s tym vysporiadat (modlitba s prosbou o odpustenie, navsteva jeho hrobu, a pod.). Ale ani na chvilu si nepripustaj moznost, ze to "prekliatie" je opravnene a ze ti naozaj moze ovplyvnit zivot. Raz som niekde citala, ze dobro sa vrati raz, zlo sedemkrat..tak treba len dufat, ze stara pani tie slova uz len kvoli sebe prehodnotila. Ty si ich nezasluzis a s tym vedomim by si mala zit dalej, nie s vedomim viny a pochybnosti.
Pokial ide o vybavovacky na uradoch, skus tam objasnit svoju situaciu, mozno zamestnanci najdu nejake riesenie, aby ti pomohli. Nie vsetci su bezcitne mrchy, ja mam skor opacnu skusenost.
Hlavu hore, mas viac urcite dovodov na radost, ao si myslis..minimalne tri 😉. Vsetko zle spolu prekonate.

marcelka932
9. jan 2015

Je to tazke ale musis jej odlustit napriek vsetkemu zlemu co ti urobila chyba ti len pokoj v dusi !

pribinak
9. jan 2015

si jednoducho unavena a nervozna a zas unavena a sama, jednoducho vycerpana a nie prekliata!

mawka
9. jan 2015

@aicul2x nadych, vydych, ziadne prekliatie, len si tu negativnu vetu do seba nasala ako spongia. tvoj dalsi zivot zavisi od toho, ako ho chces zit ty a nie ake chujoviny ti svokra popisala. ona nech sa vysporiadava so svojim smutkom sama, nech si vini koho chce. ty sama vies, ze si to nesposobila, tak sa tymi jej vylevmi ani nezaoberaj. mam pocit, ze ona ti nemoze branit v tom, aby si si nieco povybavovala, takze ako pise @klincek - povedz na urade o co ide, iste ti poradia. mas to v rukach len ty. a vlastne robis to iste co ex svokra. vinis nejake prekliatie za to, ze sa ti nedari.
@pribinak to dobre napisala, si unavena, vycerpana, pripustas si nieco, s cim nemas nic do cinenia, malicky len citi tvoju nervozitu, unavu, frustraciu a preto tak reaguje.
zacni zit. tak ako chces ty a zacni pozerat na situaciu, ze sa to da. ze to zvladnes. lebo to proste zvladnes.
hlavu hore, drzim palce 🙂

terezka1947
9. jan 2015

@aicul2x never na prekliatie
prezivas velm tazke obdobie a vsetko,v com vidis "ucinky"prekliatia prameni iba z unavy,vycerpanosti,smutku...atd...atd
prajem ti velmi vela sily a velmi vela zdravicka pre deticky,aj teba a aby ti vratili vsetku tu lasku,kt.im venujes 100nasobne,aj za tatika

lorela
9. jan 2015

@aicul2x V žiadnom prípade tomu neprikladaj ani ten najmenší význam!
Nie si prekliata, len si sa ocitla v ťažšej životnej etape, a asi ako každá mamička s malým bábätkom, trošku sama a trošku smutná, unavená, nevyspaná. To všetko čoskoro prejde, užívaj si každý deň s maličkým, rýchlo vyrastie... 😉

Čiernu mágiu treba vedieť "robiť", nemôže len tak hocikto, kto tomu nerozumie, vysloviť obdobné slová, pretože sa to otočí proti nemu. Takže v konečnom dôsledku - jediného, koho exsvokra prekliala je ONA SAMA.

pribinak
9. jan 2015

Sirotske urcite vybavis, len ta zo bude stat 10x tolko behania ako keby si mala vsetky potrebne dokumenty a papiere, neviem kde si zacala, ale treba najskor jeho rodny a umrtny list, rodne listy vasich deti a vas sobasny list, to vsetko na matrike zozenies, len to bude kalanek zdlhave
Daj si este nejaky cas na oddych a potom sa so toho zahryzni

Drzim palce a nech ste vsetci zdravi

aicul2x
autor
9. jan 2015

Som unavena, z toho nervozna atd. Suhlasim. Malinky snad z toho vyrastie. Dufam.
Ja na prekliatie sice neverim a ani som si to do teraz nepripustala, ale... Okolnosti ma prinutili sa aj nad tym zamysliet.
Co sa tyka uradov, sedia tam dve panie, ktore maju na starosti tieto veci. A ak nepomohlo opisanie situacie v 9.mes.tehotenstva s rocnou dcerou na rukach, myslim, ze teraz to tiez nepomoze. ☹
Oni proste potrebuju vsetky papiere od maturity az po smrt. Vsetky odvody zdokladovat, inak nedostaneme ani cent. A, ze v prospech deti!!! Vobec ich nezaujimaju deti! Ze sme prisli o vyzivne... Nic.

marika6
9. jan 2015

Ja som veriaca a viem co slovo preklinam znamena, slovo ma velku moc. Ak chces napis do ip

martinkaadominik
9. jan 2015

@aicul2x Ahoj, napriek tomu, že sú tu názory, že prekliatie nemá na nás vplyv, verím, že môže byť príčinou rôznych problémov, zdravotných a iných. Nie sú to moje slová. Pred dvomi rokmi bol u nás indický misionár James Mariakumara, ktorý sa tým zaoberá. Zlo a zlé slová na nás majú vplyv. Hovoril o jednej žene, ktorá vychádzala zle so svojou rodinou a povedala, že tam nechce mať dieťa. A nemohla ho mať. Spomínal ďalšie prípady neodpustenia a hnevu, ktorý môže spôsobiť zdravotné problém aj tomu, kto sa hnevá. Takéto slová a situácia môže mať vplyv aj na bábätko v brušku. Čo radil? Modlil sa s tými ľuďmi a kázal im vrátiť sa v mysli do toho obdobia a okamihu (prekliatia, keď bolo bábätko v brušku a cítilo sa zle...) a poprosiť Pannu Máriu a Pána Ježiša o pomoc a udzravenie. Treba to urobiť viackrát. Môžeš sa obrátiť na kňaza. Tieto slová a svedectvá o takýchto prípadoch si môžeš stiahnuť a vypočuť priamo z úst toho kňaza na stránke fara.dechtice.sk/duchovná obnova 2012/ zneužívanie jazyka.

liebling98
9. jan 2015

@aicul2x a aké dokumenty potrebuješ? Rodný, umrtny a sobasny list Ti vydajú na príslušnej matrike (matrikach). Ohľadom jeho odvodov oslov jeho posledného zamestnávateľa. A drahá exsvokra Ti môže fúkať.
Na prekliatie neverím, bolo toho na Teba v poslednom čase veľa, si unavená, vystresovaná, nervózna a deti to cítia. Pripustila si si hlúpe slová človeka, ktorý ich napísal v hneve a smútku. Hlavne sa ukľudni, s kľudom sa pusti znovu do vybavovania. Keď to budeš mať za sebou, vezmi deti na nejaký výlet oddýchnuť si.
Držím Ti palce, ak potrebuješ poradiť s vybavovačkami, napíš konkrétne.

monika15
9. jan 2015

@aicul2x
pridaj sa dos kupiny :

Medzi nebom a zemou

tam su baby , tkore ti mozu poradit
drzim palce.. tu kliatbu treba prec ;((

lila77
9. jan 2015

ahoj moja toto funguje vezmi maleho ocikanu plienku a pretri mu celo vsetko bude s nim ok a sprav to aj starsim a zozen si knihu neviem ako sa to presne vola liecenie anjelmi tam vsetko najdes a nesmies v mysli jej to vracat lebo sa ti to vrati vsetko zle odovzdaj anjelom a povedz si ze im to odovzdavas nech sa to udzravi aby sa ti to podarilo vybavit uvidis funguje to

lila77
9. jan 2015

a tie papiere ked nevies vybavit najdi nejaku organizaciu v rakusku co zastupuje zeny v takej situacii ci ti mozu pomoct urcite tam take centra su

vege1
9. jan 2015

@aicul2x moja starka vzdy hovorila, ze psí hlas do neba nedoletí. Neverim na prekliatia, resp. v opacnom garde - dusu si zasvini ten, kto nieco take strasne pusti z huby. Drzte sa!!!

aicul2x
autor
9. jan 2015

Dakujem babulky, postupne zacnem vsetko skusat, aj ked nie som veriaca, som pokrstena a aj svadbu s nebohym ex sme mali v kostole.
Ja to mojej ex svokre nevraciam, nikdy som na nu nepovedala nic zle, co by nebola pravda. A je mi jej svojim sposobom luto. Umreli jej uz dvaja muzi a syn. ☹ kto nezazil smrt blizkeho, nopochopi. Je to hrozneee. A hlavne ak je to nahle, z nicoho nic. Tak to bolo. Rano odviezol deti do skoly a poobede uz nedvihal tel. ☹
K sirotskemu treba vsetko od maturitneho vysvedcenia. Skola uz mozno neexistuje, vojenska knizka sa da vybavit a dalej? Ved to som ho este ani nepoznala, odkial mam vediet kde pracoval? Viem, ze nejaky cas zil v nemecku. Kedy? Kolko? Netusim. Pred 18 rokmi, ked sme sa spoznali uz bol podnikatel. Firma davno neexistuje, mal ju s otcimom, ktory umrel uz davnejsie. Potom bol stale podnikatel. Rozne firmy, rozne uctovnicky... Nemam sancu. ☹

pribinak
9. jan 2015

@aicul2x v social poistovni si urcite platil, tam budu mat zaznam o firme a aj dalsie info, kde a kedy pravoval ci bol nezamestnany, na minister.obrany budu mst zaznam aj o tom ci bol vojak a kedy, taketo veci sice musis pracne vybehavat, ale to sirotske az take male pravhy nie su
Sirotske pobera moja pribuzna a berie cez 200e

lila77
9. jan 2015

TAK TAK skus to cez socialnu a zdravotnu poistovnu tam ti daju info ved preto to tak je kto si to nevybavi nema a v kazdej krajine ak pracoval ma narok zvlast na dochodok napr. moj kolega robil iba pol roka zo svajciarska a uz mu chodi az dozivotne 50 eur mesacne tak to musis vybavovat v tych krajinach ved dnes sa da pisat aj mailom a cez postu

aicul2x
autor
9. jan 2015

@pribinak Praveze na socialke, kde sa to vybavuje mi povedali, ze im to mam doniest ☹ a ze ona nevie kde to mam zhanat, ale bez toho to nedostanem ☹ a to nemecko vobec netusim kedy tam bol, kde a ci si tam platil odvody... Toto nemam sancu vybavit.
A ked som pred casom spominala exsvokre, ze mi neposielal vyzivne, povedala mi, ze ju to nezaujima, ze to je nasa vec, ze ona s tym nic nema. A este sa ma spytala, ze kto zaplati pohreb. Tak aj ja som jej povedala, ze ja s tym nic nemam, kedze sme boli uz 10 rokov rozvedeny.
A tyzden na to mi dala s umrtnym listom aj dopis pre mna, kde ma prekliala. Takze sa ani nemam koho opytat kde vsade robil. Dokumenty co mal, neviem kde su. V byte ich nemal. Mozno ich zobrala ona. Neviem. ☹

smalmole
9. jan 2015

daj si micka dva dni volna, popros terajšieho partnera alebo kamku nech sa postará o deturence a ty si chod niekam kde sa dokážeš uvolniť. Potrebuješ sa z toho zlého kolotoča dostať, možno aj preto je krpček taký nekludný. Ak ti to pomože v ezoterike si kup neaké kamene na naštartovane, ochranu a podobne (ja mám náromok proti bolestiam chrbta, odvtedy ma chrbát nebolí aj ked sa mi čáves smeje že som šibnutá - ale ak si dokážem vsugerovať že ma chrbát nebolí, je mi to jedno :D) čo sa týka tých vybavovačiek-skús zapátrať po neakom spoločnom známom, čo by ti dal aspon info kde muž robil, opýtaj sa známych či neakú tetulu na tej sociálke nepoznajú, čo by ti vedela pomocť. a aby ťa netrafil z úradov šlak, za každým ked tam pojdeš si zbehni s neakou kamoškou na kafe alebo tak a celý čas mysli na to že ked od tej harpie zo sociálky odídeš, pokecáš si s kamoškou :D Držím silno prsty 🙂

dollynkaa
9. jan 2015

@aicul2x hovorili mi ze sila slova je velmi silna. Exsvokra ta fakt mohla prekliat. Ale mozno to je zhoda nahod to vsetko. Neviem ci veris v tieto veci ale da sa aj odkliat. Kazdopadne drzim palce mysli pozitivne a bude dobre.

pribinak
9. jan 2015

@aicul2x ja by som na tvojom mieste poslala na Urad prace doporuceny list a aj na riaditelstvo, kde by som opislala svoju situaciu a v tom lieste by som ziadala o to, aby ti uviedli na ktorych uradoch a organizaciach mas hladat tie ktore podklady, ktore oni potrebuju
Aby ti napisali, z ktoreho uradu potrebuju aky konkretny doklad

Normalne by som napisala, ze ich ziadas ako kompetentnu instituciu, aby ti napisali ziznam podkladov z konkretnych institucii a uradov, nakolko ty sa v tom pre komplikovanost situacie nevies zorientovat

pribinak
9. jan 2015

@dollynkaa nemohol by ma niekto zakliat, aby som uz konecne vyhrala v euromilionoch? Boze dobry, toto uz ani nie je povercivost, ci hlupost, toto je tmarstvo ci ako to vobec nazvat!!!!!!

lerinka
9. jan 2015

@aicul2x ak je prekliate niečo medzi nebom a zemou tak ver tomu, že na Teba pôsobiť nebude, lebo je vyrieknuté neprávom a prozreteľnosť to nedopustí....keby to tak fungovalo na tyranov, že stačí prekliať a majú čo si zaslúžia!...nie veru....spáľ ten list a ber to ako definitívnu bodku za týmto výkrikom nešťastnej ženy, ktorá nemá také schopnosti ovplyvniť tvoj život...maximálne komplikuje vybavovanie....
Synček je krásne milované bábo, nech vám to obdobie detských potiaží rýchlo prejde....

To ste asi ešte nemali dedičské konanie, aj na to mysli, nech deti o nič neprídu, po otcovi dedia! ak svokrička býva v jeho byte bude mať plombu na byte, účtoch a pod., deti dostanú zástupcu zo sociálky na súde, možno ten ti poradí, ako získať sirotské...a kým sa to nevysporiada, nemôže vás vymazať zo života nakoľko ty budeš spravovať majetok jej syna za vaše deti. Prajem veľa síl...

dollynkaa
9. jan 2015

@pribinak tmarstvo?to ani neviem co je za slovo ked sme pritom. Akoze ked tomu neveris tak sa k tomu nevyjadruj.

bonaqa2013
9. jan 2015

@aicul2x Svokre napíš aj ty list a na konci veľkými písmenami to čo ona Tebe napísala. Prek....
Všetko podľa hesla: Aké požičaj také vráť.

jana_eyre
9. jan 2015

@aicul2x tvoj chlapcek je typicky chlapcek 😉 prvy syn bol presne taky ako pises, preslo to po troch-styroch mesiacoch.. zato dcerka dobrucka od narodenia.. takze podla mna to nemalo ziaden ucinok, vacsinou chalani su prosto taki..

slova su slova, su mozno silne, ale len zneju.. a zneju do vetra, ako pise lerinka - su vyrieknute nepravom.. drz sa, vela stastia..

lorela
9. jan 2015

@dollynkaa A ty, ked nevies co je tmartsvo, tak sa tiez nemusis...

pribinak
9. jan 2015

@dollynkaa preco by som sa nemohla? Toto je verejne forum

dollynkaa
9. jan 2015

@pribinak a lorela bozee zeny nemate ako vidim co robit len rypat 😀 pohoda kazdy mame ine hobby