Musím vrátiť zásnubný prsteň?

beniu
25. mar 2015

Ahojte, mám taký menší problém, po pol roku som zrušila zásnuby, dôvody nemusím uvádzať, lenže moj ex si teraz pýta naspäť zásnubný prsteň...musím mu ho vrátiť aj keď nechcem? má na neho nejaký nárok? ďakujem za odpovede

suesana
25. mar 2015

A prečo mu ho nechceš vrátiť?

tecko28
25. mar 2015

Ak ho pyta, tak mu ho daj. Bude to od teba korektne. Naco by ti aj bol? Potrebujes mat na neho pamiatku?

peneloppe
25. mar 2015

Narok na nho nema. Bol to darcek. Co si teraz zacnete vracat vsetky darceky ktore ste si pocas vasho vztahu dali?
Ale na druhej strane. Ty ten prsten chces? Budes ho nosit? Lebo videla som viackrat ze sa zasnubny prsten predaval a to sa mi nezda vhodne.

lillien11
25. mar 2015

Ja by som ho vrátila,pokiaľ on chce,načo ti je? 😉 Mne sa stalo to isté,ale prsteň nechcel a idem ho predať...nechcem s ním nič mať 🙂

sense
25. mar 2015

nemusis ho vratit, ja osm sa tiez rozisla a prsten som si nechala nie ako spomienku ale zo zistnych dovodov...a okrem toho darceky sa nevracaju ....

beniu
autor
25. mar 2015

tak nerozišli sme sa v najlepšom, už len kvôli tomu som mu ho nechcela vrátiť, neviem či si to zaslúži 🙂

rheia27
25. mar 2015

@beniu narok nema, ale podla mna je to slusne

smiesneusko
25. mar 2015

Baby ja som už raz vracala aj bonboniéru, sprey a plyšové srdce. 😀DD A vrátila som to rada, také nevkusné darčeky. 😀DD Niektorí muži sú proste chudáci čo sa týka charakteru.
Záleží od okolností, viem si predstaviť aj to, že by som niečo nevrátila.

lajlilinka
25. mar 2015

Iné darčeky nie, ale snubak by som ja osobne vrátila...už len z princípu..
A bola by to tak aj pomyselna bodka za vzťahom...

m_ij_ka
25. mar 2015

keď trvá na vrátení vráť mu ho, tiež si myslím, že darčeky by sa vracať nemali, ale zrejme charakter človeka sa asi nikdy nezmení

tajka1986
25. mar 2015

Ked ho pyta tak ho vrat. Nosit ho predpokladam nechces. Iba ak by si ho chcela predat a mat z neho financny osoh,ci?

bajana
25. mar 2015

Samozrejme, že "nemusíš"....ale je to slušnosť, pretože to nie je len dar, ale symbol sľubu, ktorý si vy dvaja nedáte a nie je fer nechávať si ho...čo keby to bol nejaký rodinný šperk, ktorý sa dedi? Uvažovala by si inak?
@beniu

0silvia0
25. mar 2015

@beniu ...necudujem sa ti, ze si sa s nim rozisla... velkorysy spravny chlap by prsten spat nepytal... ale ja osobne by som urcite vratila, aby som sa aj takto zbavila akejkolvek spomienky na nevydareny vztah, urobit hrubu ciaru a fungovat po novom. Nechcela by som mat doma snubny prsten, ktory vlastne ani nie je snubny, nakolko ku svadbe nedoslo ani nepride... pripada mi to tak, ze ho chces tym nevratenim prstena akosi vytrestat, vytrapit... ale to tiez nie je od teba pekne.

miadi
25. mar 2015

ja by som mu ho vratila ked ho nechcem ani ten snubak nepotrebujem aby mi ho pripomynal a nechat si ho ci predat...to jedine ak by mi dlhoval $..len preto ze sa nanho hnevam si ho nenecham to je dost pod uroven..zase sa na to ulakomit snad dostanes este iny nie?
poznam babu co ma zbierku 3snubakov ale vydata este nebola 😀

henamichal
25. mar 2015

Vráť mu ho.

wena
25. mar 2015

Vrátiť ho nemusíš, ale teda pokiaľ je hodnotnejší, tak by bolo slušné ho vrátiť obzvlášť keď si ho žiada naspäť.

sense
25. mar 2015

@bajana keby je to rodinny sperk asi by vedel ako sa spravat ...

bajana
25. mar 2015

@sense a prečo? Ako to spolu suvisi?

spirit16
25. mar 2015

Chapem, ze v tom moze hrat istu rolu aj dovod zrusenia zasnub. Neviem, trebars jeho nevera.
Ale dovod nedovod, ak by som zrusila zasnuby urcite by som prsten vratila.
Z principu!
Z dovodu pomyselnej bodky.
Nechcela by som taky prsten.
Preco ho chces?

natalym
25. mar 2015

Vrátila by som ho. Na čo by mi bol..........

sense
25. mar 2015

@bajana asi taky ze keby uz chlap daruje prsten rodinny tak je na milion percent presvedceny ze je to ta prava ale zrejme nebola lebo nepiznam zenu kt by zrusila zasnuby pre maluckost....

hameeda
25. mar 2015

@beniu : no tak ja by som nevrátila, keď si mala zásnubný prsteň tak to predpokladám značí že si mu venovala aj niejaký ten rok,,takže ja by som nevrátila a už vonkoncom nie keby pýtal,,,ale ja som ťažká povaha a neviem si predstaviť aby odo mňa pýtal 😀

hradnapani
25. mar 2015

@beniu tak v roznych kutoch sveta je to rozlicne, ale v nasom slovenskom regione sa tradicne zasnubne dary (a teda aj prsten) vracali (vymienali - lebo aj zena moze dat muzovi prsten, retiazku alebo iny zasnubny dar). Mne osobne to pride ferove, ja by som ho vratila automaticky, nevidim zmysel ho nadalej mat a jeho spenazenie (ako tu niekto spominal) mi pride uplne mimo, moj nazor.

stanulienkat
25. mar 2015

Nevratila by som mu ho, sedlakovi jednemu. Naco mu je? Da ho na ruku druhej? Ked on nema charakter, tak ja tiez mozem byt sebec. Ja mam prstienky rada. 😀

marian86
25. mar 2015

no ja som nevratila , a to som mala už 2 zasnuby / povedzme 🙂 a prsten ani raz som nedala naspet, raz som do chodila do zachoda pred ex, a druhu este stale mam v krabici 😖

andrejta
25. mar 2015

@beniu snubný prsteň by som rozhodne vrátila. ostatné veci nie. ale snubák sa dáva z konkrétneho dôvodu a keď že dôvod bol zrušený, snubný prsteň by si mala vrátiť. a ešte keď ho chce naspäť...

leanny
25. mar 2015

Neviem za akých "zlých" okolností ste sa rozišli, ale právne má nárok na vrátenie daru ak sa k nemu alebo jeho rodine správaš tak, že to porušuje dobré mravy. Neviem ale, či mu ten prsteň stojí za súdny spor 🙂

marian86
25. mar 2015

@leanny a co ak chalan urobil niečo a preto zrušili zasnuby?

leanny
25. mar 2015

@marian86 Ako som napísala, ak by chcel prsteň (dar) späť, musel by na súde dokázať, že obdarovaná (ex) svojím správaním voči nemu alebo jeho rodine porušuje dobré mravy. AK nič také neurobila, nemá na vrátenie nárok....