Muž nechce ďalšie dieťa. Je to dôvod na rozvod?

omnos
22. nov 2014

Mám príbuznú, ktorá má s manželom jedno spoločné dieťa a jedno staršie vyženené. Jej manžel však už ďalšie dieťa nechce. Ona je z toho nešťastná a sem-tam mi naznačila, že uvažuje nad rozvodom. Je to podľa vás normálne? Rozviesť sa len kvôli tomu? Keď inak v rodine všetko ostatné funguje, len teda hlavným problémom sú financie....preto aj tá nechuť zo strany manžela.....Je pravda, že žijú od výplaty k výplate....

maslenka47
23. nov 2014

@omnos mas ju vypocut, mozno povedat svoj nazor a tym problem pre teba konci, vyriesit si to musi sama. A 100% suhlasim s @karkulka1 - u mna by tiez kamoska, ktora moje problemy rozobera s kdekym po internete, okamzite prisla o vsetku doveru. Keby to tu tvoja kamoska chcela riesit, tak to riesi sama. To je cele....

jana_eyre
23. nov 2014

@omnos podporit? clovek v problemoch sa podporuje vypocutim, pochopenim, nie riesenim jeho problemov..

karkulka1
23. nov 2014

@omnos
ale ty si polozila otazku, ci je to normalne a nie "Ako mam pomoct kamaratke, ktora chce dalsie dieta a jej muz nie?" 😉
Najlepsie jej pomozes, ked si ju vypocujes a nechas si pre seba to, s cim sa Ti zdoveri.
Oni si to musia so sv. muzom vyriesit sami, v prip. ze by to naozaj neslo, mozu skusit manzelsku poradnu, kde mozu najst odbornu pomoc.

liebling98
23. nov 2014

@omnos sčasti súhlasím s @mamutka Nech ide po RD pekne robiť, niečo si našetria, budú sa mať lepšie, aj manžel bude ďalšiemu dieťaťu ústretovejší. 34 nie je vôbec vysoký vek. Druhého syna som rodila ako 36 ročná, tretieho ako 38 ročná. Jedna moja kamarátka rodila v 40-tke, ďalšia ako 42 ročná.
Myslím, že toto sú len zámienky, pravé dôvody, prečo uvažuje nad rozvodom Ti nepovedala. Predpokladám, že sa jej nechce vrátiť do práce (pohodlnosť alebo strach). A možno už má v zálohe iný plán a iného "darcu spermií".

omnos
autor
23. nov 2014

@jana_eyre Vôbec sa tu nedá zistiť o koho ide....a ona na MK ani nie je. A viac pohľadov dáva väčší priestor na uvažovanie vo viacerých rovinách.....Nie len môj možno úzkoprsý názor. My sme v rozmýšľaní dosť podobné, tak som len chcela vedieť a poznať rôzne varianty pohľadov na vec.

omnos
autor
23. nov 2014

Teraz sa totiž ide na pár dní ku mne nasťahovať....tak som zvedavá a mám aj trocha strach, že sa celá naša komunikácia bude točiť len okolo toho.

jana_eyre
23. nov 2014

@omnos to je uplne jedno, ze ona na MK ani nie je.. /mimochodom, nikdy nevies, kto na MK naozaj je/ v kazdom pripade je to jej problem a jej vec.. do ich vztahu nikdy 100%vidiet nebudes a tak nemozes vediet preco sa chcu rozviest.. mozno tam je omnho zavaznejsi intimny problem, ktory ti nepovedala /asi nastastie, lebo by o nom vedela uz polovicka zien slovenska/

ci chces povedat, ze tebe by vobec neprekazalo, keby si sa zdoverila s niecim intimnym svojej kamaratke a ona by to o par dni zavesila na net ako novu temu?

omnos
autor
23. nov 2014

@jana_eyre Mne by to nevadilo, (keby neuviedla info, ktoré by ma identifikovali) a hlavne keby mi to pomohlo vidieť aj iný rozmer, ako len ten svoj vyhranený a možno by som pochopila veci inak......Lebo sú aj takí ľudia na svete, ktorí potrebujú "pošťuchnúť"

omnos
autor
23. nov 2014

Ok, každopádne vám všetkým ďakujem za názor a budem sa spoliehať na seba a jej zdravý rozum a lásku k rodine 🙂 Nemyslela som to v zlom, to určite nebol môj cieľ.

janickacrazy
23. nov 2014

@omnos Ja som bola v podobnej situácii, ale náš vztah s mojím ex nebol až tak ideálny, na začiatku mi slúbil, že dalšie dieta isto bude a ked k tomu malo príst, tak zrazu, že on už dalšie nechce, blablabla, takisto sme nemali až tak vela penazí, ale určite by sme to zvládli, keby sme chceli, ale on nechcel. Nebol to však jediný problém u nás. U mna však túžba po dalšom dietatku bola velmi silná a odišla som od neho. Mám dalšie dietatko s novým mužom a som štastná. Takže tak.

luccija
24. nov 2014

Spytala by som sa jej ako sa chce zamestnat s 3 detmi, ako im zabezpeci skolu, ci budu stihat platit vsetky poplatky...je pekne mat deti, starat sa o ne, ale treba trocha mysliet aj racionalne.Tiez si myslim, ze dieta je tak trochu zamienka ako zostat doma.Pre mna to nie je dovod na rozvod a snad ma tolko rozumu, ze to ani nespravi.

bugaboo3
3. máj 2020

my už máme 7 ročnú dcéru a ja som išla do manželstva s tým, že chcem dve deti.
manžel sa ale po narodení dcéry sekol a máme iba ju.
taktiež ani v mojej ani v jeho rodine nie sú žiadni bratranci a sesternice.
napriek tomu, že teraz je to už pasé a žiadne ďalšie dieťa určite nebude, som z toho zúfalá. vždy keď mi kamarátky pošlú fotky, ako sa ich deti hrajú, keď vidím rodinu s viacerými deťmi úplne ma to zloží. on je tiež hodne samotársky typ, takže sa s nikým nestretávame, na výlety chodíme vždy iba sami a ja som totálne hotová z toho, ako sa v mori vždy kúpe sama, sánkuje sa sama, proste stále sama. samozrejme, že sa jej maximálne venujeme, ale iné deti jej to nenahradí.

tinapa
3. máj 2020

@mima4 Prvá reakcia na príspevok a už, že vydiera rozvodom.. A to si kde vyčítala v príspevku??? Ahaáá- to len tak zaručene bude, že? Ja žasnem nad touto telepatiou, prenosom myšlienok...