Načo sú svokre rodné čísla mojich detí?

hviezdnahmlovina
17. jan 2015

Ahojte, som tu nova a potrebujem poradit. Moja svokra sa uz dlhsi cas snazi vymamit od nas rodne cisla nasich deti. S manzelom sme sa uz viac krat pre to pohadali. Po poslednom pokuse som to pustila z hlavy. Brala som to ako uzavretu temu, kedze som mu jasne vysvetlila, ze si to nezelam. Teraz po dlhsom case sa opät ozvala a co nechcela? Vytiahla od mojho muza cislo jeho obcianskeho. Pocula som, ze ho diktuje a tak som spozornela. Nevedela som s kym telefonuje, ani co riesi, len ked zrazu pocujem svokru ako vravi, ze uz ma vsetko, uz len rodne cislo najmensieho syna. Podotykam, ze stale ma rozrobene s poistkami a uz sa stalo, ze nam vyrobila problemy, ktore nas aj nieco stali. Ked som sa proti tomu ohradila, tak mi muz povedal, ze nech jej to poviem sama. Tak som jej povedala, nech sa na mna nehneva, ale ze rc deti jej nedam. Na otazku preco to potrebuje povedala, ze len tak pre istotu, ked by do buducna potrebovala. Neviem, kedy a co jej moj muz poskytol a neviem, co vsetko moze vdaka tomu urobit. Uz sa snazila par krat ziskat aj maturitne vysvedcenie a tiez moje c.op. a pod. Jednoducho stale nieco vymysla a ja jej neverim, kedze neodpovie priamo, ale stale vravi, ze to potrebuje len pre istotu, aby mala po ruke, keby daco. Je to normalne? Muz hovori, ze prehanam. Predsa len je to jeho mama a ja sa nedivim, ze jej doveruje. Ale to uz nie je len o nom, ale aj o nasich detoch. Naco potrebuje moja svokra cislo obcianskeho mojho muza?! Ani len muz nevie, na co ho vlastne pytala. Co mam robit? Ako zistim, ci neporobila nejake zmluvy? Sporit im urcite nechce, ozve sa len obcas a deti ju vobec nezaujimaju.

elise
17. jan 2015

@hviezdnahmlovina ak je poistovacka alebo robi s uvermi, pozickami je to iste ze potrebuje produkciu a robi fiktivne zmluvy, ktore potom rusi. Zistit mozes v poistovniach kde povies rodne cislo deti a tam ti povedia ci maju alebo nemaju poistky, kludne mozes aj telefonicky cez infokinky.

sari24
17. jan 2015

@hviezdnahmlovina úplne jednoduché. Pokiaľ neudá presný dôvod načo to chce, tak to nedostane. A aj keby povedala, že prečo, ešte aj vtedy by som uvážila či by som jej tieto informácie sprostredkovala. Nech sa aj postaví na hlavu. 😉

stellamaris
17. jan 2015

@hviezdnahmlovina urcite jej rodne cisla nediktuj a pripomen jej zakon o ochrane osobnych udajov.Ked chce cislo obcianky jej syna,nech sa paci,ten je dospely,ale rodne cisla vasich deti rozhodne nie...................

miadi
18. jan 2015

a cislo kreditky a heslo by nahodou tiez nechcela? je to cudne rozhodne tieto informacie nepotrebuje a velmi lahko ich moze zneuzit ak vie ako.Urcite by sa nepytala keby tieto udaje niekde nedavala nevyplnala formulare..

tova
18. jan 2015

mozno detom chce otvorit v banke ucet a setrit im

andulka1973
18. jan 2015

mna napadlo ze mozno ich chce napisat ako dedicov do poistiek, ked robi poistky.. ale kedze ste uz mali problemy, asi opatrnosti nie je nikdy dost ☹ .. len skoda ze clovek uz neveri niekedy ani najblizsim

bosoriak
18. jan 2015

@hviezdnahmlovina Osobne by som nedavala taketo citlive informacie nikomu, kto sprostredkuva poistenie alebo uvery. Presne z dovodu, ktory uviedla @elise Pracovala som v poistovni a viem, co niektori poistovaci vystrajali, preto si myslim, ze opatrnost je z Tvojej strany namieste. A manzelovi by som to tiez takto vysvetlila. Ci chce, aby vam za par mesiacov exekutor zablokoval ucet, pretoze nesplacate uver, o ktorom nic neviete.

libka1
18. jan 2015

na zalozenie uctu, ked chce svoju zivotnu poistku na niekoho napisat asi tiez treba rodne cislo, nemusi to chciet len na zle ucely, ale ked ste s nou uz mali zlu skusenost bola by som opatrna...
odo mna keby pytala toto svokra tak jej kludne dam, nemam ju sice rada a ani ona mna, ale co sa tyka takychto veci tak jej mozem 100% doverovat

pribinak
18. jan 2015

Ked to nevie povedat priamo a narovinu, tak su to čachre-machre a nic jej nedávaj, zle skúsenosti uz máte :(
A ja by som jej aj rovno povedala, ze jej nijaké údaje nedám, lebo zlých skúsenosti uz máte dost a to by som povedala aj mužovi !!

Sporiť deťom môže aj bez ich rc

hviezdnahmlovina
autor
18. jan 2015

@elise
@sari24
@stellamaris
@miadi
@tova
@andulka1973
@bosoriak
@libka1
Dakujem zienky za vase reakcie, ide o to, ze keby som nemala podozrenie na zneuzitie, tak by som to neriesila. Jednoducho viem, coho je schopna. Setrit detom nechce a tiez pochybujem o ucte v banke, ci nieco podobne. To by mi predsa mohla povedat, alebo aspon muzovi. Ako som uz povedala, nema o deti vobec zaujem. A ked sa ozvala vzdy chcela vacsinou tie rodne cisla. Myslim, ze vyraba fiktivne poistky aby zarobila. Viem, ze uz raz pouzila moje cislo op, aby ma zaregistrovala bez mojho vedomia ani neviem kde, ale pochvalila sa, ze zarobila. Mne je tiez luto, ze nemozem verit v takychto veciach rodine. Ale jednoducho mam strach, aby nam nevyrobila nejake dlhy. Nevravim, ze to mysli zle, alebo to chce vyslovene zneuzit, ale co je dobre pre nu, nemusi byt dobre v konecnom dosledku pre nas a deti. Najhorsie je, ze neviem, co uz jej muz poskytol. Myslela som, ze som mu to vysvetlila dostatocne. On sa teraz oduva, ze vraj sa za mna hanbi, ze som bola hnusna na jeho mamu. No nic budem musiet obvolat poistovne. Ani nechce povedat, pre aku poistovnu to vlastne robi 😒 a prave to sa mi zda najviac cudne.

hviezdnahmlovina
autor
18. jan 2015

@pribinak ved prave, ale muz jej uz zrejme vsetko dal a nechce mi povedat co. On sa citi urazeny, ze sa vobec do toho staram. Ked si pomyslim, o co vsetko sme uz pre tie jej poistovacie kusky prisli. Dlho bol pokoj a teraz znova. Keby aspon povedala naco to chce.

libka1
18. jan 2015

@hviezdnahmlovina pokial mate uz zlu skusenost tak tvojho muza fakt nechapem... este sa ide oduvat ako decko...

pribinak
18. jan 2015

@hviezdnahmlovina na farebny papier vytlac vsetky prusery co vyrobila a vycap to na chladnicku ;)

hviezdnahmlovina
autor
18. jan 2015

@libka1 asi ho to uz prebolelo a bol rad, ze ju vobec pocuje...preto pisem sem, potrebujem sa rozhodnut co urobim dalej. V otazkach financii si jednoducho nerozumieme. Je velmi dovercivy, je to iba na pritaz. Neustale striehnut, co urobi, co komu podpise...to proste nejde a on ma problem pochopit, ze taketo veci mame riesit spolu.

hviezdnahmlovina
autor
18. jan 2015

@pribinak super napad toto musim vyskusat. Vdaka.

elise
18. jan 2015

@hviezdnahmlovina v narodnej banke na stranke su vsetci poistovaci, viem to lebo pracujem pre jednu poistovnu. Este ma napadlo ze ci nechce deti prepoistit do inej poistovne zdravotnej

reny1
18. jan 2015

Tvoj muz by uz aj mohol dospiet... Raz svokra davala mojho maleho r.c. svojej sestre (pracuje v banke), potom mi svokra hovori, ze mu vytvorili poistku proti zraneniu za 14eur mesacne. Ale potom prisla jej sestra a opytala sa ma, ci to chcem platit alebo tu bude platit ona. Tak som jej slusne povedala, ze s tymto vydavkom sme neratali, tak to plati ona a ked znova s tym pride za mnou, tak to zrusim! Neznesiem, ked niekto urobi nieco bez opytania a este keby ma to malo dostat do dlhov... Inak udava svoju adresu, ked vas niekam zapisuje? Keby aj neboli dlhy, vadilo by mi, ze nase osobne udaje svietia v bohvie kolkych pocitacoch... :-/ Fakt volaj do jej poistovni!!!

hviezdnahmlovina
autor
18. jan 2015

vdaka
@elise idem to hned pozriet. Aj nad zdravotnou som rozmyslala. Vsak ak by to urobila, to sa aj tak raz dozvieme. Nechapem, ako uvazuje. Ci si mysli, ze to necham tak alebo co?

ig0r
18. jan 2015

Aj postar (a rozny kvazi kurieri) pri preberani zasielky zapisuje cislo o.p. Dokonca aj pri dobierke. Sa ho pytam ci prachy mu nestacia a on ze nie a bez o.p. mi nechcel dat balik. Chore...
Keby svokra velmi chcela tak sa k tym udajom dostane lebo to nie je az taky problem. Urcite by som jej ich dobrovolne nedaval aj mne by to bolo podozrive...

elise
18. jan 2015

@hviezdnahmlovina http://regfap.nbs.sk/search.php tu je register na vyhladanie agentov

hviezdnahmlovina
autor
18. jan 2015

@reny1 ja neviem, co s tym robi. Myslela som si ze nic nema. Len vcera som zistila, ze ma. Adresu som tiez rozmyslala, ze dava asi svoju, pokial porobila nejake zmluvy. Vie o nas vsetko. Skratka aj cisla uctov a tak. Ved teraz si o nas moze zistit cokolvek. staci jej zdvihnut telefon. Vsade pytaju len rc alebo c. op. Nerozumiem jej a uz vobec nie muzovi, preco to urobil.

hviezdnahmlovina
autor
18. jan 2015

@ig0r ano da sa to zistit aj inak, ale asi sa jej to doteraz nepodarilo a muz ma teraz nove c. op. Inak ja kurierovi nikdy nedavam op. Napise, ze "cislo neudala" da balik a ponahla sa dalej.

hviezdnahmlovina
autor
18. jan 2015

@elise velka vdaka, usetrila si mi cas 🙂 je tam registrovana, len neviem pre koho pracuje. Teraz staci, ked uvediem jej cislo? Budu mi vobec chciet poskytnut taketo udaje v poistovni?

reny1
18. jan 2015

Ale co je to za charakter tvoja svokra? Vam narobi dlhy a je jedno, ci predtym alebo potom sa ti pochvali, ze na tebe zarobila! A tvoj muz nech pochopi, ze jeho dlhy, budu aj tvoje dlhy a vase dlhy budu dlhy vasich deti! Ak nema mysliet na teba, nech mysli aspon na deti! A tvoja svokra, ked na ne nemysli, nebude mat hranice!

elise
18. jan 2015

@hviezdnahmlovina ano na infolinke jed stlačis moznost ze si financny agent povies jej cislo dostanes sa k udajom, co ma napisane? Vuazany financky agent? Ak je z trnavskeho kraja napis mi priezvisko zistim ti v allianz, chodi mi titis mailom id veducej produkcia v skupine

hviezdnahmlovina
autor
18. jan 2015

@elise ano ma viazany fin. ag. ale nie je z trnavskeho kraja. posielam IP

hviezdnahmlovina
autor
18. jan 2015

@reny1 Ved prave, myslela som, ze uz to mame za sebou. Nerada som na to spominala, ale zda sa, ze je to spät. Vysvetlujem, argumentujem, reflektujem, zrkadlim a dookola to iste, ale to je ako hrach na stenu. Muz jej proste veri.

elise
18. jan 2015

@hviezdnahmlovina to znamena ze nepracuje pre maklerov

velkacica
18. jan 2015

založenie akéhokoľvek produktu pre maloletého vyžaduje súhlas a podpis zákonného zástupcu (otca, matky alebo toho, kto má dieťa zverené do opatery), takže zbytočne robíš a šíriš paniku.

reny1
18. jan 2015

@velkacica Ja som nic nepodpisovala...