Nechce si ma vziať

carrera4
15. jan 2013

Ahojte žienky. Obraciam sa na Vás s prosbou o radu, lebo sama si poradiť neviem a neviem ako ďalej. Mám priateľa, sme spolu už 3 roky. momentálne čakáme naše prvé bábo. Hned ako som otehotnela, tak prve na co som cakala bola ziadost o ruku, nejaky zasnubny prsten a planovanie svadby , hoc aj na urade, bolo by mi to jedno. chcela som aby sme boli kompletna rodina. lenze nic take sa nekonalo, a ked som sa ho spytala kedy dostanem prsten, povedal ze to su len zbytocne vydavky, ze teraz treba peniaze na ine. povedala som ze nemusi byt prsten, len aby sme sa vzali, ze nechcem aby dieta vyrastalo v takej rodine (neodcudzujem ludi,ktori tak ziju, ale ja tak zit nechcem). neviem si predstavit, ze dieta, ktore nosim pod srdcom bude mat ine meno ako ja. a vobec nechapem preco muz , ktory tvrdi, ze ma miluje, si ma nechce vziat. ked som dala navrh aby sa svadba konala na urade , len my dvaja a svedkovia (aby sa usetrili peniaze) povedal, ze som velmi mudra a ze len vymyslam. ze dnes to uz tak nefunguje. citim sa strasne. 2.problem je ze sa mi absolutne nevenuje. nedviha telefon a niekedy aj tri dni neviem ani co robi. vobec sa nezaujima ako sa citim, ci nieco nepotrebujem, ako budeme dalej zit. nevie ani co robim cele dni! 3. neviem ci uz mne sibe, ale zda sa mi ze ma problem s alkoholom. pije na moj vkus prilis casto, na tahy, a ked zacne neviem o nom nic. ani kde je. 4. vykaslal sa na mna na narodeniny. nedostala som ziadny darcek. akurat mi v den narodenin povedal vsetko najlepsie. mali sme to ist oslavit vecer spolu. oslava trvala asi hodinu, pretoze mal vypite, bol neprijemny a a povedal ze sa mu ani nechce byt von. povedal aby sme to odlozili na druhy den. no a na druhy den sa mi vobec neozval, ani dalsie styri dni. nic som nedostala. ani snubny prsten, ani darcek na narodeniny (lebo ze vraj to vobec nie je potrebne ) . citim sa sama, opustena, nemilovana. Boli sme na 4D sone spolocne, dali nam cd. ked som povedala ze podme si to pozriet, povedal ze on to nebude pozerat, lebo tam dieta vyzera hrozne. myslela som ze mi srdce pukne. na druhy den mi povedal ze materske mlieko musi byt otrasne. neviem uz odlisit co je uz vela,a co si len domyslam kvoli tehotenskym hormonom. neviem kde je hranica , co si moze ku mne dovolit. vobec si ma nevazi ten clovek. a ja ho lubim velmi. som sklamana zo vsetkeho. neviem co mam robit dalej. neviem si predstavit napriklad ze dieta bude zit bez otca. ale ja mam zit s clovekom ktory si ma vobec nevazi?? poradte. (vdaka za precitanie dokonca )

mamavera
15. jan 2013

@carrera4 nehnevaj sa, ale ak si si toto všetko nevymyslela, tak mi to vôbec nepripadá ako príbeh študentky posledného ročníka vysokej školy, ale naivnej 16 ročnej stredoškoláčky 😖 . Do tejto situácie si sa dostala sama, tak hlavu hore, dostať sa budeš musieť aj z nej von. Buď rada, že máš kde bývať a máš v rodičoch oporu, ľahké to nebude, ale ja na tvojom mieste by som strielala šampus , že si ma nechce alkoholik a muž, ktorý o teba nemá záujem vziať.

carrera4
autor
15. jan 2013

@sissika mna vyzivne vobec netrapi. to je najmenej. ja nepotrebujem vela. hlavne aby malo male vsetko ,o to sa budem starat. a priezvisko zvazujem odzaciatku. najprv som si myslela ze automaticky sa budeme vsetci volat po nom. lenze sa rozhodol ze syn ano (budeme mat chlapceka) a ja nie. lebo svadba nebude. citim sa tym taka odsunuta na druhu kolaj, ako by som ani nepatrila do rodiny, ze budu len oni dvaja a ja sama. ved ja to dieta mam pod srdcom, ja som matka. ja s nim budem chodit vsade. do skolky, do skoly, na urady, do lekara atd... a mam sa volat inak? je to pre mna dehonestujuce. uz teraz sa o nas nezaujima vobec, bohvie co este bude. bude mat moje priezvisko. a bohvie ci podpise tie papiere ze s tym suhlasi. a do rodneho listu neviem. nie je to uz moc ho ani tam neuviest? ja len kvoli babätku tak rozmyslam. bude tam mat len mna.

carrera4
autor
15. jan 2013

@mamavera no bohuzial nevymyslela som si to, ale radsej keby to tak bolo. Láska robí niekedy aj z dospelých zien naivné.

jajatko
15. jan 2013

@carrera4 pozri, spýtaš sa ho, či chce byť v rodnom liste a ak ano tak nech je, no priezvisko bude mať dieťatko po tebe a ak s tym nebude suhlasit, tak to pojde na sud a ten aj tak rozhodne v prospech teba.. ide o vase stastie a spokojnost a tieto zadrhovacky su uz vedlajsie.. po case ho prestane bavit dotahovat sa.. a mozno sa niekedy v buducnosti zmeni a da sa to doporiadku, no teraz musis mysliet na to, aby si bola ty v pohode, lebo ked budes ty stastna, tak bude aj malicky..

mamavera
15. jan 2013

@carrera4 v budúcnosti sa snaž aj s láskou stáť oboma nohami pevne na zemi, aby si sa nepopálila druhý krát, Želám veľa šťastia a zdravé bábätko,

sharmana
15. jan 2013

@carrera4 ked chceš uviesť jeho do rodneho listu ako otca, musí dať súhlas, alebo potom súdnou cestou žiadať o určenie otcovstva... výhoda: minimálne bude musieť aspon platiť na dieťa...
ak ho na rodny liste neuvedieš, má to výhodu, syn bude mať tvoje priezvisko a on sa ti nebude môcť starať do výchovy, ktorú by len pokazil, pretože sa sám nevie správať... prepáč, opakujem sa, ale je to dement... nevýhoda: nemusí ti platiť nič, kedže nie je uvedený ako otec....
rozhodnút sa musíš ty... neviem v ktorom si týždni, ale asi by som sa už porozprávala s rodičmi o prípadnej pomoci počas tehu a po pôrode, kým sa nepostavíš na vlastné nohy...

aliza
15. jan 2013

@carrera4 no ved prave, ze ty si si myslela, ze bude to a to...ale to tak proste v zivote nefunguje. A uz vonkoncom sa dietatom neriesia problemy vo vztahu, ani sa veci nedavaju do pohybu. Ty si tuzila po niecom, ale robila uplny opak. Najprv ste mali riesit svadbu, byvanie a az potom dietatko. Ja viem, nema zmysel teraz vycitat, ale mozno si aspon do buducna zoberies ponaucenie. vztah bud funguje tak, ako ma alebo nefunguje a nic tomu nepomoze, ani dieta, dokonca ani svadba. Vsetci robime chyby, urobila si chybu aj ty a teraz uz je zbytocne cokolvek riesit. Teraz ries iba seba a to male, jeho nechaj tak, uz nic nezmenis a hlavne nie jeho. Dietatko ti prinesie vsetko to, co si od neho nedostala, naplni ti zivot stastim a nebudes mat ani len cas sa trapit. Treba si veci zariadit do porodu, teda to byvanie,zrejme asi u rodicov, kedze studujes, dokonci skolu a ked sa male narodi, treba to riesit aj sudne, ak ho uvedies ako otca, tak zverenie do opatery a vyzivne, aj na teba, aj spatne vydavky, co si mala s vybavickou a pod. Neboj sa, teraz to vidis len cierno, ale zachvilu aj tebe zasvieti krasne slniecko a trapeniu bude koniec.

slniecko154
15. jan 2013

ty si ho chces naozaj vziat? preboha zenska.. ved si precitaj po sebe co si napisala.. ak je skutocne taky ako ho opisujes bola by to obrovska chyba. a myslim ze je aj dobre ze si ta nechce vziat, urcite na teba niekde caka muz, ktory si ta skutocne zasluzi a bude ta skutocne milovat aj s tvojim dietatkom 🙂

strawberry17
15. jan 2013

@carrera4 mozem sa ta spytat preco si si zvolila prave nick carrera4? 😉

stanislava2
15. jan 2013

@carrera4 Ak sa rozhodneš ho udat ako otca uvedom si že ak sa ty nebudeš moct o maleho starat alebo sa ti nedajbože niečo stane automaticky ho dostane do opatery tento hulvát a alkoholik.Nedovol aby tvoje dietatko trpelo.Ak si nájdeš normálneho chlapa na život bude si ho moct osvojit a budete štastna rodina.

jasmika
15. jan 2013

Nechaj ho tak..lepšie sama s dieťatkom a kľudná... ako rodina s hádkami ,alkoholom a neuctou medzi rodičmi...

sissy27
15. jan 2013

@carrera4 aj by som ťa poľutovala, ale prepáč, nedá sa mi... sama si si vybrala tento "zázrak" - chlapa s nábehom na alkoholizmus, ktorý si ťa celé tri roky "vzťahu" sem tam všimne a sem tam sa vyskytne svetlá chvíľka... akože čo má s prepáčením zlato v trenkách alebo čo? ja sa ťa nechcem nijako dotknúť, ale čím si rozmýšľala? 😝 a čo na ňom tak strašne ľúbiš? je aspoň fešák, že ti dáva pocit výnimočnosti, že si práve jeho ulovila práve ty? vážne nerozumiem, prečo si ženy vyberajú takéto typy... a ešte očakávaš svadbu práve s ním a túžiš po nej, amen, ako nečakáš dúfam, že týmto krokom by sa z neho stal pozorný abstinujúci gentlemen, skvelý otec a milujúci manžel, že nie? lebo to ani v mexických telenovelách a kreslených rozprávkach sa nedeje...môj prvý výber teda tiež nebol zrovna niečo, na čo by som rada spomínala, ale aspoň sa pretvaroval, že mu na mne záleží a ja som mu to chvíľu žrala, ale tento sa ani len nepretvaruje... nepotrpím si na luxusné dary alebo veľké oslavy, ale neexist, aby ma môj muž v deň sviatku odignoroval, to skôr ja zabudnem na vlastný sviatok... v normálnom vzťahu to nemá byť tak, že sem tam svetlá chvíľka, ale sem tam sa môžeš zatiahnuť...

carrera4
autor
15. jan 2013

@strawberry17 pretoze sa mi paci porsche carrera . Mam tu na konikovi iny nick ktory pouzivam bezne , ale tento problem som tu nechcela pisat pod svojim nickom. nechcem aby niekto znamy vedel ake riesim problemy. je to na hanbu a plac. potrebovala som ,,pocut" nazor niekoho ineho na vec. dakujem za tolke odpovede vsetkym. tazko sa to cita. tazko..a ked pozeram tie videa nasho syna zo 4D usg, tak musim len plakat akeho ma otca. ako sa mam nanho tesit. ja mu otca nikdy nenahradim. vzdy budem ,, len" matka. a co ked sa ma raz opyta kde je otec ? a co ked ma obvini ze ja som ho nechala.

jajatko
15. jan 2013

@carrera4 tvoje dieťa ťa obviňovať nebude, lebo od začiatku bude z teba cítiť lásku a nehu a budeš sa s ním rozprávať o všetkom.. a nepredbiehaj tak ďaleko do budúcnosti..ešte sa môže veľmi veľa vecí stať.. zameraj sa na prítomnosť, aby si bola v pohode a maličký tiež..

kbeata
15. jan 2013

@carrera4 ja iba tolko:vies co najviac moze dat otec svojmu dietatu?to ze lubi jeho mamu... 🙂

strawberry17
15. jan 2013

@carrera4 a co ked ta raz obvini, ze si od takeho otca neodisla?

carrera4
autor
15. jan 2013

@sissy27 ja som nechcela, aby ste ma lutovali, ale poradili, co dalej, ci ostat s nim a pokusat sa o nieco, aby malo dieta vlastneho otca, alebo ci to nechat uz tak. Pisala som ze uz neviem kde je hranica, co je este ok a co uz je moc. Lebo u nas je toto co sa deje , normalne ". ano mojou vinou, ze som to dovolila. nikto ma nenutil. rozmyslala som isto nie rozumom. ten som stratila ked sme sa spoznali. a co sa tyka vyzoru, tak pekny je, to hej. ale to mi je nanic.

stanislava2
15. jan 2013

@carrera4 a to ti v 16tt už robil cd z 3D,4D?ved to sa väčšinou robi až 25-28tt?lebo ja ked som chcela take cd mne lekár na to povedal že je lepšie ho robit neskor ked ma dietatko viacej podkožného tuku.Nehnevaj sa ale v 16tt naozaj vyzera dieta ako smrtka.Mám 3D fotečky z každej poradne od 7tt tehotenstva viem o čom hovorim.

elena9
15. jan 2013

@carrera4 Ahoj, ja osobne mam dve deti. Kazde ma ine priezvisko. Jeden po mne a druhy po svojom bio otcovi s ktorym mimochodom aj zijem. Brat sa nebudeme. Prveho syna mam s inym muzom za ktoreho som bola vydata. On nemal sice problem s alkoholom, ale s drogami. Zacal s tym, ked mal maly 5 mesiacov. Cely zivot si budem vycitat, ze som sa vydala, mala som z toho kopu problemov a milion dlhov. Po rozvode som si ja aj s malym zmenila priezvisko na svoje dievcenske, ale stalo ma to kopu energie. Toto vsetko si mozes usetrit, ak sa nevydas a dietatku das svoje priezvisko. Nikde nie je napisane, ze nemoze byt v rodnom liste, ked tam nechces mat v kolonke otec napisane otec neznamy. Prajem ti, aby si sa spravne rozhodla.

carrera4
autor
15. jan 2013

@stanislava2 ano v 16 tt sme boli na 4D, videa su velmi pekne, ja som maximalne spokojna. v takom tyzdni sa da pekne vidiet cele babatko, telicko. tvar este,nie to je pravda. na tu pojdem pozriet v tom 25 tt. ja som uz bola velmi zvedava, aj na pohlavie aj na vsetko, lebo mne moj lekar nedava fotky na poradni. chcela som pamiatku z takeho nizsieho tyzdna. babo pekne kopkalo s nozkami, hybalo ruckami a bolo pekne vidno aj pohlavie. Mne sa nezdalo ako smrtka. 🙂

stanislava2
15. jan 2013

@carrera4 Chceš poradit? určite utekaj od takého muža otca partnera je to debil a raz ti tvoj syn dobre vynadá koho za otca si mu vybrala.No alebo je ešte jedna možnost zostan snim syn bude vidiet ako sa k tebe jeho otec sprava a ty sa len modli aby si toto jeho sprosté chovanie neodpozeral.

weronyca
15. jan 2013

Do prvej polovice som myslela, ze fitam o mne.. Tiez som otehotnela, byvaly sme kazdy inde, vobec nevidel ako sa tehu menim, vziat si ma neplanoval. Tak isto dovody ako tvoj.. Moj vsak dostal rozum a źenilo sa to.. Sme svoji a cakame sruhe.. Ale v tvojom prade, ako ti viacere pisali si myslim, ze sa to zial nezmeni.. Navyse ked pije.. Bolo by mozno pekne namyslat si, ze sa to ked sa babo narodi zmeni, ale radsej sa na to treba pozerat realisticky.. Znie to kruto, urcite je tazke zit ako slonodna mamicka, ale zbytocne sa budes trapit, a dietatko tiez- ono to vyciti..tiez by som sa na takeho vybodla.. Zjavne on to babo nevhcel.. Pozbieraj vsetky sily pokial mozes a rozid sa s nim.. Nezasluzis si chovanie ake ma on.. Ty potrebujes cloveka ktory ta podpori a nie utrapi!

aliza
15. jan 2013

@carrera4 ako sa mas tesit na dieta? to nemyslis vazne, ved ten tvoj 'exemplar' nie je boh, je to len obycajny clovek, uplne obycajny, bez neho sa naozaj svet nezruti! fakt to nie je ziadna tragedia, ver mi a mysliet na to, ako bude dieta bez otca je tiez hlupost. Zbytocne riesis veci, ktore este ani neprisli. Je milion muzov, ktori vyrastali bez otcov a su to normalni, zdravi, uspesni ludia, milujuci partneri a otcovia. to, ze tvoje dieta nebude mat 'zatial' otca nie je ziadna tragedia. tragedia by bola, keby takeho otca, akeho tu opisujes, malo. Sustred sa na dietatko, tes sa z neho a vsetko sa vyriesi... aby si si raz nevycitala, aka si bola hlupa, ze si tento krasny cas premrhala na chlapa, ktory za to vobec nestal. A este k tej laske, podla toho, co pises, to nebola laska, ale zavislost. Takto laska nevyzera, zial, zbytocne sa na nu odvolavas. Treba sa trochu zamysliet nad vlastnou sebahodnotou, usporiadat si vlastny zivot, hladat stastie a naplnenie v sebe a nie v druhych a potom takychto 'luzrov' nestretnes. To je moja rada.

carrera4
autor
15. jan 2013

@stanislava2 ved toho sa bojim, aby nebol po nom. lebo moja buducnost na psychiatrii je ista. chcem aby moj syn bol gentleman, stara skola co sa sprava k zenam uctivo.

weronyca
15. jan 2013

A este nieco- ak aj bude priznane otcovstvo moze mat tvoje priezvisko, aj moj tak mal..

stanislava2
15. jan 2013

@carrera4 mne robil moj gynekolog 3D,4D celé tehotenstvo každu poradnu a tváričku bolo vidiet pekne lebo bol chudučky ale vyzeral ako smrtka.No ale to je teraz jedno nebud z takym zlým človekom akloholik ta neurobi štastnou a ty premrhaš svoju šancu žit krásny život po boku človeka ktory si ta bude vážit a hlavne ta lubit.Ja som vydata 20 rokov a moj manžel na mna nikdy nezabudol ani na vyročie kedy sme spolu začali chodit o vianociach narodeninách meninách ani nevravim.Zahrna ma pozornostami doteraz chodime na večere hocikedy mi kupi kvety.

stanislava2
15. jan 2013

@carrera4 no ale on otca si taketo určite neodpozerá tak aky vzor?

carrera4
autor
15. jan 2013

@aliza dakujem za radu. Na babo sa samozrejme velmi tesim. len som si to trochu inak vysnivala. Ale dakujem.

carrera4
autor
15. jan 2013

@weronyca ale to len ked otec dietata da na to suhlas nie?

carrera4
autor
15. jan 2013

@elena9 Dakujem za pribeh, vezmem si ponaucenie.