Nechce si ma vziať

carrera4
15. jan 2013

Ahojte žienky. Obraciam sa na Vás s prosbou o radu, lebo sama si poradiť neviem a neviem ako ďalej. Mám priateľa, sme spolu už 3 roky. momentálne čakáme naše prvé bábo. Hned ako som otehotnela, tak prve na co som cakala bola ziadost o ruku, nejaky zasnubny prsten a planovanie svadby , hoc aj na urade, bolo by mi to jedno. chcela som aby sme boli kompletna rodina. lenze nic take sa nekonalo, a ked som sa ho spytala kedy dostanem prsten, povedal ze to su len zbytocne vydavky, ze teraz treba peniaze na ine. povedala som ze nemusi byt prsten, len aby sme sa vzali, ze nechcem aby dieta vyrastalo v takej rodine (neodcudzujem ludi,ktori tak ziju, ale ja tak zit nechcem). neviem si predstavit, ze dieta, ktore nosim pod srdcom bude mat ine meno ako ja. a vobec nechapem preco muz , ktory tvrdi, ze ma miluje, si ma nechce vziat. ked som dala navrh aby sa svadba konala na urade , len my dvaja a svedkovia (aby sa usetrili peniaze) povedal, ze som velmi mudra a ze len vymyslam. ze dnes to uz tak nefunguje. citim sa strasne. 2.problem je ze sa mi absolutne nevenuje. nedviha telefon a niekedy aj tri dni neviem ani co robi. vobec sa nezaujima ako sa citim, ci nieco nepotrebujem, ako budeme dalej zit. nevie ani co robim cele dni! 3. neviem ci uz mne sibe, ale zda sa mi ze ma problem s alkoholom. pije na moj vkus prilis casto, na tahy, a ked zacne neviem o nom nic. ani kde je. 4. vykaslal sa na mna na narodeniny. nedostala som ziadny darcek. akurat mi v den narodenin povedal vsetko najlepsie. mali sme to ist oslavit vecer spolu. oslava trvala asi hodinu, pretoze mal vypite, bol neprijemny a a povedal ze sa mu ani nechce byt von. povedal aby sme to odlozili na druhy den. no a na druhy den sa mi vobec neozval, ani dalsie styri dni. nic som nedostala. ani snubny prsten, ani darcek na narodeniny (lebo ze vraj to vobec nie je potrebne ) . citim sa sama, opustena, nemilovana. Boli sme na 4D sone spolocne, dali nam cd. ked som povedala ze podme si to pozriet, povedal ze on to nebude pozerat, lebo tam dieta vyzera hrozne. myslela som ze mi srdce pukne. na druhy den mi povedal ze materske mlieko musi byt otrasne. neviem uz odlisit co je uz vela,a co si len domyslam kvoli tehotenskym hormonom. neviem kde je hranica , co si moze ku mne dovolit. vobec si ma nevazi ten clovek. a ja ho lubim velmi. som sklamana zo vsetkeho. neviem co mam robit dalej. neviem si predstavit napriklad ze dieta bude zit bez otca. ale ja mam zit s clovekom ktory si ma vobec nevazi?? poradte. (vdaka za precitanie dokonca )

terezka1947
10. máj 2013

@maminuska 100% SUHLAS.....paci sa mi ako kazda baba,kt. nie je vydata vyhlasuje,ze je to JEJ rozhodnutie a ako je jej super...no,neviem....lahsie je napisat,ze je spokojna akoby si mala priznat,ze ten jej ju jednoducho nechce poziadat o ruku,resp. nechce sa viazat....mzslim,ze dieta potrebuje rodinu-klasicku,nie IBA akoze....jasne,nepisem,ze rodiny,kt. neziju ako manzelia zle vychovavaju deti...alebo,ze iba manzelia su naj rodicmi....ale casto zeny ospravedlnuju svojich partnerov tym,ze vlastne manzelstvo je prezitok....a potom uz ospravedlnuju vsetko: bitky,opilstvo,nevery...(samozrejme ,ze sa to netyka vsetkych)
len mi nie je jasna jedna vec,ak je partnerom roky dobre,lubia sa,super si rozumeju,maju deticky....preco nie svadba?ved ked je to IBA kus papiera,tak to ich vztah neohrozi...CI ANO? hm,tak potom tomu papieru predsa len pripisuju vyznam 😀
mam pocit,ze dnes je uz zrelativizovane vsetko 😒 a normalne veci prestavaju byt IN 😖
ked si raz muz zenu nechce zobrat,preco by sa mu mala prosit? a toboz,ked je tehu....jasne,ze chce pre dieta to naj,ale ked vidi nijaku reakciu,nech kasle na takeho muza,ten si ju v zivote vazit nebude- a obdivujem slobodne mamicky,kt. si babatka nechali aj napriek nejakemu blbcovi,klobuk dole,ked su na deti same...ale urcite lepsie ako tie,kt. na MK vypisuju ake su nestastne,lebo ich muz bije a este uvazuju ci pri nom ostanu,lebo sa zmenia,dokonca-este za tie bitky vinia seba 😖 to je uz vrchol-ZENY,ved majme svoju hrdost,ked ju nebudeme mat,nemozme ju cakat od partnerov 😠
a aj ked mi mohe napisete,ze svadbu nepotrebujete-neverim vam-kazdy tuzi po istote(ano manzelstvo nedava 100%istotu,ale len tomu,kto donho vstupuje bezhlavo a s pocitom,ze moze vsetko a nie je za nic a nikoho zodpovedny)

monikahan77
10. máj 2013

@maminuska moja reč, my sme dlho pracovali na dieťatku a neboli sme zobratí, ale môj vtedy ešte priateľ vedela poznal môj názor, že keď bude dieťa, bude do kompletnej rodiny, takže keď som otehu, vzali sme sa hneď a bez ceremónií, inak by som sa s ním ani nepokúšala o bábo, keby som si nebola istá (verila som mu), že naozaj svadba bude. Tak a nech si povie hocikto, že som malomeštiačka, ale ja by som bez svadby s mužom a spoločným dieťatkom nežila.

victory1
10. máj 2013

@maminuska To vsetko, co pises, je ok...a tiez zastavam nazor, ze ked dieta, tak do uplnej rodiny, ked uz kvoli nicomu inemu, tak kvoli socialnym vazbam, spolocnemu majetku, povinnosti partnerov starat sa jeden o druheho a samozrejme aj o dieta. Len zivot nie je idealny, nie vzdy funguje rovnica zoznamime sa, zoberieme a potom = mame spolu dieta. Casto to funguje, ze cakame dieta a rozmyslame, co dalej. S dvomi ciarkami na teste sa v zene zvycajne ozve zodpovednost a v muzovi strach, zbabelost a nevyzretost...a to uz je rovnica, kde casto na druhej strane figuruje slobodna mamicka, a hlavne preto, lebo nema na vyber. 😢 No, ked sa pytas na vyhody, myslim, ze je tu dlhsia rodicovska dovolenka..aspon nieco...
Ina vec je, ked uz mas nejake to neuspesne manzelstvo za sebou, deti mas a na dalsie uz nemas chut...myslim, ze vtedy je na ten volny vztah pravy cas. Ked chcete, ste spolu, ked nie, tak si robite kazdy aktivity sam. Ked chcete, byvate spolu a ked nie, byvate kazdy sam.../pre zenu vyhoda - neperiem, nezehlim, nevarim, neprisposobujem sa = moj byt moj hrad 🙂 //a stale je tu dake "napatie" v pozitivnom zmysle slova, jednoducho sa snazite o toho partnera, neignorujete podnety z jeho strany, pretoze tu nie je kvazi na 100% manzelska istota. A ked uz mam byt aj ten hnusny materialista...ak vam cosi zostalo z predchadzajuceho vztahu, tak to nemusite venovat tomu vztahu nasledujucemu. 😀 A deti? S detmi bude ten clovek kamarat v akomkolvek veku /ak to nie je blb/, pretoze on tvoje deti nevychovava, len je s nimi kamarat. /a to je tiez vyhoda, maloktory chlap je objektivny, co sa tyka vychovy cudzich deti/. A samozrejme v takomto pripade nedochadza k ziarlivosti deti na partnera a naopak.
Ale toto vsetko plati len za predpokladu, ze ti volni sa stretnu ako seberovni partneri a velkou davkou tolerancie, rozumu a dovery...ale tieto vlastnosti su vcelku vhodne aj pre manzelsky stav, ze? 😉

lujza123
10. máj 2013

tak trochu pridam moju skusenost....ja som svadbu nikdy nechcela, pre mna to bola zbytocna maskarada pre pribuznych, bezcenny papier len aby bolo......velky omyl, ale na to som prisla az po rozpade 10 rocneho vztahu

Manzelstvo je nutnost, pri dlhodobom vztahu, pri detoch. Je to istota, hlavne pre zenu (alebo muza) ktora ked ostane na materskej, bude mat kratsiu pracovnu dobu aby stihala skolku, skolu..jasne ze ten zarabajuci partner je potom na koni, vsetko je jeho. Clovek zijuci nadivoko nemysli na rozchody, na majetkove vyrovnanie, kludne kupi novu podlahu do partnerovho bytu a nemysli na to ze pri rozchode si tu podlahu nevezme zo sebou.
Ked sa jednemu s partnerov nieco stane ten druhy nema narok ani na prispevok, volno na osetrovanie clena rodiny, v pripade smrti partnera nezdedi vobec nic, a kludne to moze byt aj situacia ze jeden kupi dom a druhy ho za rovnaku sumu zrekonstruuje. Tu nepomoze ani zavet, ta moze byt pravoplatnymi dedicmi velmi lahko napadnutelna..
A v poslednom rade su tam take uplne bezne kraviny ako zastupovanie na uradoch...

Ano stale si myslim ze svadba je maskarada pre pribuznych, ale ak by to bolo mozne vydavat by som sa chcela, len a len koli pravnej istote...lebo nadivoko je to vsetko tazsie

nikka2610
16. máj 2013

No,ja som si zažila niečo podobne.vôbec nevedel ako sa cítim,kedy placem,tehotenske stavy a tak.bol so mnou veľmi malo.požiadal ma o ruku,ale s tým,že sa aj tak nevezmeme kvôli jeho dlhom(radšej)ked som bola vo 8 mesiaci,tak sme spolu začali byvat.čakala som,že konečne budeme spolu.a hádaj čo?malý má 10 mesiacov a ani nevie ako vyzerá. jeho otec odíde ráno do práce,po práci do krčmy a domov príde v noci...niekedy ráno.malý je stale so mnou,nemal mi kto na začiatku pomôcť,bolo to ťažké,ale dá sa to.ale bolo by mi lepšie keby som ostala u rodičov.a rozmysli si to aj ty.aj ja ho milujem,ale toto nie je život.večne stresy,čakanie na okne,hádky,začne to vnímať aj dieťa.a nezmenis ho,alkohol je najhoršia droga.buď s ľuďmi ktorých máš rada a ktorí majú radi teba a veľa sa s nimi rozpravaj.a tu sa tiež nájdu mamičky ktoré ti pomôžu a vypočujú ta.dúfam,že som ta mojím príkladom nevystrasila,ale ty sama poznáš pravdu,len sa potrebujes uistit.držím palce

nikka2610
16. máj 2013

A v prvom rade sa tes na toho drobceka v brusku.ja som len vtedy zistila,koľkej lásky som schopná,ked sa narodil.a drží ma nad vodou dodnes.aj ked placem a pozriem sa na neho,tak hneď je svet krajší 🙂

anjelicek26
16. máj 2013

@maminuska - vyhody volneho vztahu su, ze mozes kedykolvek svoje dieta zbalit a odist ;) Varianta pre nerozhodnutych, neistych.. nam to trvalo 7 rokov a dve deti, kym sme sa brali.. a nas vztah bol stale lepsi a lepsi, tak sme to dva roky dozadu aj potvrdili papierom 🙂 V case, ked som otehu s malou nas vztah zdaleka nebol pripraveny na nejaku svadbu... vtedy by to bola hlupost, vypalit to mohlo na obe strany... nastastie u nas to skoncilo dobre.

alaguema
2. jan 2019

@carrera4 ty máš pocit, že tvoj najväčší problém je, že si ťa nechce zobrať? Rodinou sa síce legálne svadbou stávate, ale skutočná podstata rodiny je v niečom úplne inom. Mňa naozaj zaujíma, prečo by si sa za tohto muža chcela vydať. Ťažko z napísaného zistiť, či je len veľmi nezrelý, alebo je to proste rodený buran. Ale ani jedno, ani druhé nie je nič, čo by ho kvalifikovalo na manžela roka, ani týždňa a pre mňa ani dňa. A veľmi smutné je, že pravdepodobne sa zatiaľ nezamyslel ani nad tým, aký bude ako otec, keď už nestojí o to, byť tvojim mužom. A všeobecne, dievčatá a ženy, ktoré tak trváte na svadbe - prečo teda nezachováte postupnosť - najprv svadba, potom dieťa. Ste naozaj tak zúfalo zažiadané za obrúčkou na ruke, že použijete tehotenstvo ako zámienku a to dokonca aj u chlapa, ktorý evidentne o vás ako o manželku absolútne nestojí? Veď je to jedna debata pri víne - ako si to predstavuješ, máš niekedy v pláne manželstvo, myslíš, že by sme sa my dvaja niekedy snáď mohli vziať...Hneď podľa prvej reakcie budete vedieť úplne presne na čom ste.

seblicek
2. jan 2019

@alaguema Pre mňa je toto tiež zaujímavé. Nerozumiem celkom tomu ako si to mnohé predstavujú a najmä potom sa čudujú, keď to nevyjde, keď prídu problémy, keď treba potom riešiť rozvod a podobné veci

johanna_b
2. jan 2019

@alaguema tema z r. 2013

alaguema
2. jan 2019

@johanna_b a stále taká aktuálna všeobecne, že? 😉

jajova
2. jan 2019

Moja rada je - neber si ho.Rozvod je horší ako rozchod.Ak náhodou zostanete spolu tak čas ukáže akým bude otcom a tebe mužom.Zobrať sa môžete aj neskor .Možno sa zmení a možno nie.Nechaj ho nech on prejavuje iniciatívu o teba ,nie ty oňho.Nech ti zavolá on prvý,nepros ho o nič ani mu nedaj znať že si slabá a že sa trápiš.Stoj si za svojím názorom a nepoddávaj sa mu.Nerob to čo chce iba on,na všetko musíte byť dvaja.Daj mu podmienku a keď ju poruší tak urob rázny koniec.Ak bude mať vážny záujem o teba bude musieť zmeniť svoje priority.Hlavne sa mu neprispôsobuj.Porozprávaj sa doma s maminou,určite ti dá dobré rady keď jej povieš na čom si.A dieťatko závisí od teba aké bude mať priezvisko.Ak ho uznáš za otca bude mať po nom.Máš nato ešte dosť času porozmýšlať kým sa ti narodí a dať si hlavu dokopy.Viem že si zamilovaná ale konečne tvoja hlava začína rozmýšľať nad životom je len na tebe ktorou cestou sa vydáš.

johanna_b
2. jan 2019

@alaguema vzdy ma takto zaujima po rokoch, co je s autorkou temy 😉

marion09
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
johanna_b
2. jan 2019

@jajova tema z roku 2013 😉

jajova
3. jan 2019

Ďakujem za info 🙂 To som si nevšimla.Nahodilo mi to tam a tak som prečítala iba nadpis a čítala rady od iných.Aj mňa by to zaujímalo ako dopadla.Možno že odpíše 🙂

cecilia68
Autor odpoveď zmazal
Zobraz