Nedôvera vo vzťahu

katinara
27. júl 2013

Ahojte, chcem sa ,, porozpravat,, vypocut si vase nazory na takuto vec...

S priatelom cakame dieta. Co sa tyka mna, nedoverujem mu. Viem v hlbke, ze mi je verny, ale proste ho upodozrievam stale, neverim mu.
Tiez mu neverim, ze ma miluje a to by som aj chcela vysvetlit, prosim nezlahcujte to, pretoze on to zrejme naozaj tak vnima ako rozdielne slova a vyznam ich... On je v citoch tazka povaha. Ja som nikdy nad vyznamom slov lubit a milovat nepremyslala, ale kazdy sme zrejme iny a on to ma postavene tak, ze lubit a milovat je unho rozdiel. Viem z nasich rozovorov, ze bol zamilovany velmi davno, asi pred dvanastimi rokmi a ze potom sice mal znamosti, ale nedokazal sa zamilovat, ze ich lubil, mal rad, rozumeli si...ale, ze nemiloval...pravdepodobne vie o com hovori a asi to ma skutocne takto postavene... Povedal mi, ze sa az do mna zamiloval a ja mu to nechcem, nedokazem verit, ze prave do mna... po tolkych rokoch a PRAVE DO MNA... stale sa ho na to pytam, neverim mu to, vyvraciam mu to a on mi vravi, ze mu ho to uraza a ublizuje mu to ked to spochybnujem, ze on mi da srdce na dlani, povie mi, ze ma miluje a ja mu ,, naserem do krku,, poslapem to a spochybnim... ze ho to boli... vravi mi ze mam v tom povrchny system, prenho, ze je laska svata. pytala som sa ho, ze preco ma miluje, zasa som mu to neverila, povedal, ze pre moje oci, preto, ze mam peknu dusu a preto, ze som verna a ze chapem inych. Aj tak som zas zacala s tym, ze ma nemiluje, ze neverim, ze sa po neviem kolkych rokoch zrovna do mna zamiloval... dalsia vec je, ze on je trocha taky vznetlivy, nikdy nepovedal nic vulgarne priamo mne, ale parkrat, ked som znova mala pochybnosti a zabijala som ho vecnymi otazkami a neviem cim, uz sa debata zvrhla do nervov vzdy a jemu vytiekli asi a povedal,,chod do pice,, ... ked sa ho opytam, preco sa tak so mnou rozprava a nevie sa ovladnut, tak mi povie, ze nikdy sa tak nevyjadril pokym som nevystupnovala vsetko tak, ze sa proste nevedel ovladnut, ze tlacim na pilu, ze on ma neklame a ja z neho robim hajzla ktory klame o tom co ku mne citi a ked zacnem este viac vrtat a vrtat, tak ze on sa nevie ovladnut a je to vonku... nikdy mi nepovedal ty krava, alebo p... len to chod do pice ked uz asi nevladal... a potom ked mi to povie, tak to ma utvrdi este viac v tom, ze ma nemiluje, nemohol by mi to predsa povedat... tiez dovod, preco mu neverim je sice stara vec, ale spomeniem aj to-na zaciatku nasho chodenia bol po rozchode s niekym koho lubil, nemiloval...viem to, pretoze este ked sme spolu nechodili a boli sme len kamarati, tak mi povedal, ze nie je do nej zamilovany, comu som vtedy nerozumela ako s nou teda moze byt, neskor ked som ho spoznala v tychto veciach sa mi to objasnilo-spominane-lubit-milovat... tak teda, na zaciatku nasho vztahu jej napisal sms-ze aj ked mu spravila urcite veci, ze ju lubi... dozvedela som sa to a hotovo, viete si predstavit... on mal na to vysvetlenie, ze on vie ako to myslel a preco to napisal...nieco mi aj viac o tom povedal, uz si nespominam... uz je zo mna dost vynervovany, berie leiky na tlak, vravi, ze sa nevie sustredit, ze stale je nervozny... neviem, uz aj stracam nad tym vsetkym nadhlad, taka som uz podozrievava a vymyslam konspiracky, ako to on ma, ako citi... preto by som chcela vase nazory, pretoze sa v tom uz sama stracam, kolko nad tym rozmyslam...dakujem vam.

briketa
27. júl 2013

1. Aky je podla Tvojho obrazu muz, ktoremu stopercentne veris? Ako sa to prejavi a cim to bude, ze tomu budes moct stopercentne verit? To sa pytam teraz teoreticky, nemysli na toho koho prave mas.

2. S kym sa neustale Ty sama porovnavas, ked sa stale citis, ze nie si dost dobra, ta prava a najlepsia. Preco mas ten pocit o samej sebe?

3. Mas aj nejake zmysluplne konicky, zaluby ktorym sa naplno venujes? To sa pytam seriozne, lebo si myslim, ze je to dolezite vo vztahu.

jankavl
27. júl 2013

podla toho co si napisala, zabijas svoj vztah. neviem ci existuje clovek, ktory by vydrzal taketo utoky. neda sa mu zazlievat, ze ta poslal kam Ta poslal - podla mna to ani nemyslel osobne, iba uz proste nezniesol situaciu . najlepsie Ti pomoze psycholog. kvoli Vasmu dietatku, zamysli sa nad touto alternativou 🙂, existuju aj bezplatne psychologicke poradne.

lili_mia
27. júl 2013

@katinara Ja by som sa zamerala na to, z akej rodiny pochádzaš .. rodičia, súrodenci, aké ste mali a máte vzťahy navzájom, ako sú na tom rodičia. To je tá tvoja nedôvera. Nie si zvyknutá, že ťa má niekto rád, je k tebe dobrý a z toho odvíjajúce sa situácie.
A to, že ťa občas pošle tam, kde ťa pošle .. prestaň s tým, že ti klame, že nehovorí pravdu a ver mu, nepochybuj. Jasné, že ked toto robíš, tak stratí nervy a povie to, čo povie. To nie je mierené osobne, to je akoby výkrik, aby si začala veriť a prestala pochybovať.
S takýmito myšlienkami ti pomôže psychológ, ktorý ti pomôže ujasniť si city a vysvetliť, čo prežívaš.

janie80
27. júl 2013

A aku odpoved na tvoju otazku by si mala dostat, aby si mu viac doverovala?

kosicanka1
27. júl 2013

No keby som taketo cirkusy robila MM, tiez by ma tam asi poslal .... Nie je normalne takto tlacit na muza, ci ma lubis, ci milujes, a ako velmi a preco mna?? Je s tebou, cakate babo, povedal ze ta lubi... Ak tu lasku citis, nic neries.

mahalo
27. júl 2013

strach nepatri do lasky, strah je vlastne opakom lasky...prestan sa strachovat, ver svojmu priatelovi..ked budes pokracovat v takomto konani, tvoj vzath tym pochovas.

mahalo
27. júl 2013

problem mas ty a nie tvoj priatel, tak to ries ty s nejakm dobrym psyhologom, ci duchovnym ucitelom. Niet sa za co hanbit!!!!

xevulax
27. júl 2013

A ako sa k tebe správa? Podľa správania musíš vedieť či ta miluje. Podstatne sú činy, nie slová (ano kazdy z nás potrebuje počuť, že je milovaný, ale darmo by mi muž vyznával lásku a pritom na mňa kaslal, nepomahal mi a podobne....)). Tak si zvas tó, ako sa k tebe správa, aký máte vzťah a sama si odpovies či ta miluje. Zdá sa mi, že si tým až tak posadnutá a niekedy ho už asi vazne vytocis do nepricetnosti. Ako by si sa cítila ty, keby si sa mu vyznala zo svojich citov a on tó dokola spochybnoval? Nehnevaj sa, ja by som tó s takým človekom, čo mi neverí nevydržala, pokiaľ by som tomu druhému svoje city potvrdzovala aj svojimi činmi. Ak mu nedokazes veriť, radšej sa s ním rozid, načo trápiť seba a jeho.

sissmiss
27. júl 2013

@katinara pises ze on ta miluje, hovori ze ta miluje, v hlbke mu veris, ale stale podozrievas, pochybujes...
Nepises ci ho ty milujes 😉 Teraz to sem nemusis napisat, ale skus sa nad tym zamysliet, z tvojej primarnej rodiny ci si dostavala lasku, od matky, od otca, ci tam nebolo nejake sklamanie. Ale skus sa aj zamysliet co ty citis k nemu, neries stale co citi on k tebe. Ak vravi ze ta miluje, a sprava sa tak ze ta miluje, tak ho nechaj na pokoji a neryp do toho, naco preboha. Ak ho ale ty nelubis dostatocne, tak ries seba, svoje vnutro. Nerozmyslaj zanho, neriad mu co ma ako citit, robit, hovorit, sustred sa na seba a svoje prejavy lasky k nemu.

cecil36
27. júl 2013

Miera lasky sa neda dokazat. Najdi si dobreho psychoterapeuta.

katinara
autor
27. júl 2013

Dakujem vsetkym, rozmyslam nad tym co ste napisali, uvazujem.

Som myslim z klasickej rodiny, myslim, ze som mala pekne detstvo, obetavych rodicov, aj ked otec bol prisny a vnimala som ho ako tazku autoritu, nakoniec tak ,,tvrdo,, posobil vzdy aj na okolie, ale vnutri je makky, laskavy a obetavy, za to hovoria jeho skutky, mama je uplne v pohode aj bola...Mozno sa stalo ,,len,, to, ze mama otca podvadzala, myslim, ze to trvalo asi rok...Mala som vtedy 17 a velmi bolestivo som to vnimala... vedela som o tom a viete, mala som ten pocit, ze -musim predsa mlcat-... strasne to bolelo, ked otec chodil pracovat a mama chodievala za milencom, bolelo to ked som ju videla ako sa oblieka a maluje a vedela som kam ide, otec chodil v podstate na nas pracovat a ona ho podvadzala, bolo to tazke... este tazsie bolo, ked sa to prevalilo a videla som ako otec trpi... Neviem co vsetko moze suvisiet s tym, ako dnes fungujem vo vztahoch... Ano, ked sa nechova akoby som si predstavovala, tak ma nemiluje, tak rozmyslam, je to chore, viem...Myslim si, ze nemam cenu, ze nemaju cenu veci ktore pisem, ( pisem od 14tich rokov, vsetko okolo literarneho umenia a umenia vobec ma bavi...), stale sa porovnavam s inymi dievcatami, z jeho minulosti, z mojej pritomnosti... Nedokazala by som napisat mozno ani jednu vec, ktoru vnimam na sebe ako svoju kvalitu, ale tak nejak inkognito, z ukrytu, sama v sebe rozmyslam nad tym, ze predsa hodnoty ktorymi zacina moj rebricek, su pravda a cestnost, vernost a naozaj sa spravam v sulade s nimi, tak niekedy mi taky slaby hlas vravi, ze predsa zaklad mam dobry, tak musim za nieco stat a rozvinut to... strasne to zvazuje, mna aj inych... Dakujem Vam...

cerez
27. júl 2013

@katinara Ty si ma tým dlhým príspevkom zabila. Prepáč, ale ty s ním čakáš dieťa a nedôveruješ mu? Chúďa dieťa a to sa ešte ani nenarodilo. Priateľ si ťa nezaslúži a divým sa, že ešte berie lieky na tlak. Byť ním, tak s infarktujem a už tu nie som. Ty ho svojou nedôverou a upodozrievaním pomaly ale isto zabíjaš. Prečo furt do neho hudieš aby ti vysvetlil ako ťa ľúbi alebo miluje. Ak aj má v tom rozdiel, je to predsa jedno. Ak ti toto nestačí čo ti ponúka, speješ k tomu, že nebudeš mať nič. Ale vlastne áno. Zostaneš sama s dieťaťom. Už dávno som nenapísala tak priamo odpoveď na príspevok ako tebe.

katinara
autor
27. júl 2013

S priamimi odpovedami nemam problem a vazim si to, su trefne a maju efekt, nie su zbytocne, ako reakcie v podobe otazky, ktora nikam neposuva, dakujem Ti.

katinara
autor
27. júl 2013

No, ak si je niekto vedomy, ze jeho partner vnima lubit ako nieco menej a milovat ako viac a citi to tak v sebe, tak myslim, ze je normalne, ze druhy by bol rad, keby bol teda milovany, asi to chce z podstaty kazdy clovek...

saska.t
27. júl 2013

Uprimne,tiez si myslim,ze kto z vas dvoch ma Problem,si jedine ty a mala by si s tym nieco robit,inak ho odozenies a zostanes s dietatom sama a z vlastnej chyby ☹

cerez
27. júl 2013

Ak teraz máte problémy, čo potom keď sa to malé narodí? Ináč vieš, že po roku dieťaťa prichádza kríza? Sústreď sa na dieťatko, príjmi od partnera to čo ti ponúka, nerieš hĺbku slov a skúste si vychutnať každú minútku ako kompletná fungujúca rodina. Neviem či máš už dieťa alebo čakáš prvé dieťatko? Ak si prvorodička, hodnotu svojho partnera oceníš práve vtedy, keď ti bude pomáhať hlavne po narodení. Keď budeš mať prebdené noci, keď budú rásť zuby a neskôr prvé obdobie vzdoru. Garantujem ti,že vtedy ťa už nebude trápiť či ťa ľúbi alebo miluje.
@katinara

sante81
27. júl 2013

@katinara kolko rokov má tvoj priatel?

pragmaticka
27. júl 2013

nooo teda prepac ale podla mna mas problem ty a nie tvoj priatel! mala by si pracovat na svojom sebavedomi a prestat priatela neustale takto obtazovat a spochybnovat jeho slova. nebude ho to neustale bavit, vyvracat ti tvoje pochybnosti a ubezpecovat ta o jeho laske! o tomto zivot vo vztahu uricte nie je. Mala by si sa co najskor nad sebou zamysliet, nech nie je neskoro. Nechapem, mlada tehulka a taketo blbosti ti chodia po rozume..ved sa tes na babo a spolocny zivot a nie spochybnujes jeho city voci tebe!

katinara
autor
27. júl 2013

ano, ja myslim, ze je zjavne z toho co pisem, ze som si vedoma, ze problem je u mna... chcela, potrebovala som si popisat, ziskat objektivne nazory, pretoze su chvile, ked sa nedokazem pozriet na vec realne, prilisna emocna zaangazovanost a ,,vlastna pravda,,mi v tom brani... Dakujem.

katinara
autor
27. júl 2013
katinara
autor
27. júl 2013

@cerez ak mam byt uprimna, tak mne naozaj nestaci, ze ma niekto lubi, ak milovat ma postavene vyssie... ale to on netvrdi, tvrdi, ze ma miluje, problem je, ze mu neverim.

sante81
27. júl 2013

@katinara na ten vek som sa pytala preto, ze podla toho čo si písala- miloval niekoho pred 12rokmi, tak mal vztah ako 20 ročny, od vtedy asi necitil to čo vtedy k dotyčnej. byt tebou, prehodnotila by som svoje správanie, vela zien by za to, čo más ty teraz, dali aj modré z neba.

tykat
27. júl 2013

Prosim Ta odkaz svojmu priatelovi nech berie nohy na plecia a uteka. Ty ho znicis, zadusis svojimi vecnymi otazkami o dokaze lasky, svojim podozrievanim. Nepotrva dlho a dozenies ho k tomu ze mozno Ta aj zmlati, a nikto neuveri ze si za to mozes sama. Nestoji to za to, zmenit sa nezmenis, to je povaha, bohuzial.

cerez
27. júl 2013

@katinara Ale to je už problém tvoj. Teraz ho upodozrievaš z tohto, nabudúce bude niečo iné. Až nakoniec sa stane, že bude hľadať únik inde a u inej, lebo ty ho svojou nedôverou psychicky k tomu dotlačíš. A ja sa mu ani nebudem diviť.

cerez
27. júl 2013

@katinara A ty máš koľko rokov?

mariuskaa
27. júl 2013

@katinara muzi su ini ako zeny. Muz miluje inak. (nie vsetci, ale vacsina), oni maju inak bunky v mozgu poprepretane ako my. Oni su viac "jednoduhsi". Dokonca aj kazdy vztah (s inym muzom) moze byt iny. Ja som mala dva velmi rozlisne vztahy pred tym ako som sa vydala. A kazdy jeden mi dal nieco ine. A mozem povedat, ze kazdy jeden muz ma lubil inak.
To, ze sa jeden chova inak ako druhy neznamena, ze ten druhy ma nelubi. Len ma lubi inak a inak to dokazuje. Hovori sa, ze zena vzdy (vacsinou) miluje viac ako muz ju. Ja neviem.. viem ,ze je to inak... laska ako slovo a cin je ina pre muza a ina pre zenu. Na to, aby si bola lubena rovnako, a prezivala mozno to iste to by si musela mat vztah so zenou, ktora vnima lasku a vsetko okolo seba zenskymi ocami.
Od jedneho partnera k druhemu... Kedze viem, ako bol prvy do mna velmi zalubeny, tak som si potom predstavovala lasku, ako PRAVU LASKU a ked som to nedostavala od druheho partnera, myslela som si, ze ma ten druhy (treti) nelubi, lebo to neukazoval, tak ako prvy.
Mozno si mala prveho partnera, ktory inak vnimal a prezival lasku, a lasku k tebe ako tento., a myslis si , ze to bolo to najspravnejsie a to je ta jedina laska... Ale to je mozno len tvoja predstava. Partneri sa nedaju pospajat. Kebyze sa da, pospajam si dokonaleho partnera. kazdy je iny, jedidecny, ci chceme alebo nie. Ale to, ze inak preziva lasku neznamena, ze ta nelubi. Vsak ide mat s tebou dieta. To vela hovori.
Skus si precitat knihu
http://www.kmspraha.cz/knihkupectvi/vztahy-manz... ja som ju necitala, ale videla som video o tom na Oprah.. .velmi dobre.. Kazdy inak vnima lasku.
Vela stastia.

mariuskaa
27. júl 2013

@katinara
Gary Chapman hovorí, že jednou z príčin neporozumenia v manželstve je to, že každý z nás hovorí iným jazykom lásky. Počas svojej viac ako 30-ročnej poradenskej praxe identifikoval päť jazykov lásky:

* Slová uistenia,
* Pozornosť,
* Prijímanie darov,
* Skutky služby,
* Fyzický dotyk.

Niekto túži po pozornosti, iný po pochvale; pre niekoho sú veľmi dôležité darčeky, pre ďalšieho vymenená žiarovka či ožehlená košeľa a zas iný potrebuje fyzický dotyk. Kniha vám objasní každý z týchto jazykov, pomôže vám objaviť jazyk lásky vás a vášho partnera a dozviete sa aj, ako prakticky týmto jazykom hovoriť. Cieľom tejto knihy nie je vyjasniť zmätok ohľadne slov láska či milovať, ale zamerať sa na prejavy lásky, ktorá je nevyhnutná pre naše emocionálne zdravie. Keď identifikujeme a naučíme sa hovoriť jazykom lásky nášho partnera, objavili sme kľúč k dlhotrvajúcemu, milujúcemu manželskému vzťahu. Láska sa po svadbe nemusí vypariť, no aby sme ju udržiavali živú, potrebujeme zapracovať na tom, aby sme sa naučili hovoriť jazykom lásky nášho partnera. Nemôžeme si vystačiť s naším vlastným jazykom, ak mu nerozumie. Ak chceme, aby rozumel prejavom našej lásky a cítil ju, musíme ju prejavovať v jeho jazyku.

katinara
autor
27. júl 2013

@tykat Dakujem ti, ale tento problem je v zaciatkoch a ja skusim spravit maximum, psycholog, zaluby, praca na sebe, aby sme mohli plnohodnotne fungovat a uzivat si lasku, dieta a vztah... Skusila som zacat hned, s moznostami ktore momentalne dnes o deviatej vecer mam.

usacek79
27. júl 2013

@katinara zacni pracovat na svojom sebavedomi, bo toto nie je nic ine, ako absolutna nedovera v seba (Ako by PRAVE mna mohol milovat!), budes zrejme kopka komplexov a zrejme mas pocit, ze tvoj priatel je pre teba pridobry, pripekny, primudry atd atd, kdezto ty vo svojich ociach nestojis za nic moc 🙄 ale teda ziskat sebavedomie je dost tazke, skus si nomalne sadnut a porozmyslat nad svojimi silnymi strankami, co je na tebe dobre, co je na tebe pekne, v com si v zivote bola a si sikovna a mozno prides na celkom slusny zoznam kladov... 😉
lebo ZIADNY chlap na svete pri sebe nechce mat kopku nerovov a komplexov a teda hoci si myslim, ze ten tvoj neborak ta naozaj ma rad (resp. miluje, ak to hovori priamo takto), tak mu to prilis dlho nevydrzi... 🙄
pozri sa niekedy na tie skaredky, pri ktorych my zeny krutime hlavou, ze co preboha na nich chlapi vidia - skarede, casto aj pomerne blbe, neschopne.. No co im nechyba, je sebavedomie - samy seba vidia ako bohyne a svojim vyzarovanim to vsugeruju vsetkym a chlapi ich zeru! 😅

takze bud sa spravaj nadalej ako sa spravas a na 100% ho chudaka vystves (ja by som ti to netrpela ani 5 minut..), alebo na sebe zacni pracovat, lebo si vystves kazdeho a budes napokon stara zatrkpnuta baba a to urcite nechces.. 😉

paulinka44
27. júl 2013

Píšem ako osoba na druhej strane, môj priateľ ma tiež podozrieval, sústavne ma obviňoval a neveril, že ho nadovšetko ľúbim. Trvalo to celé roky, až som si niekedy myslela, či sa so mnou nechce rozísť, keď ma neustále presviedča o tom, že mi neverí. Veľmi som pre to trpela, ale napriek tomu som ho mala rada. Ale raz sa v človeku niečo zlomí a povie si, veď ja takto nechcem žiť, nemôžem čakať od toho druhého, že mi začne veriť, keď to celé roky nedokázal, začali sme sa odcudzovať navzájom až sme sa pre jeho nedôveru rozišli. Ja som sa s tým doteraz nezmierila, lebo som nič zlé nerobila. Chceš aj ty takto skončiť? Ver mi, že je to strašný pocit, keď ti niekto neverí a nemá na to dôvod. Tvoj priateľ určite prežíva niečo podobné ako ja preto sa viem vžiť do jeho kože. Začni mu veriť, lebo tvoja nedôvera rozožerie váš vzťah ako hrdza až nezostane z neho nič.