Nefunkčné manželstvo

prehliadana
19. máj 2015

Ahojte, poprosila by som Vas o nazor na nasu situaciu. S manzelom sme spolu takmer 10 rokov, z toho sme necelyvh 5 rokov manzelia. Mame 2-rocne dieta a momentalne som v 8. mesiaci. Nas vztah je velmi disharmonicky, taliansky, nerovnovazny. Manzel je ako otec dobry, aj v spolocnosti je celkom oblubeny, atraktivny, sebaisty, v praci sikovny (aj ked chaoticky, co je v konecnom dosledku neefektivne), no ako manzel, moj kamarat, opora, dovernik, obranca, milenec uplne zlyhal. Vobec mu nedoverujem (pozicka poza moj chrbat, zobratie spolocnych penazi ci mojej vyplaty bez mojho vedomia, uprednostnovanie sebam kamaratov, rodicov predo mnou, vydelovanie penazi na rodicovskej, obmedzovanie slobody, nemozem soferovat, aj ked som splnila jeho podmienku o kondicnych jazdach, ...). Na prvy pohlad posobime ako stastny par, hlavne pred kamaratmi, vie sa ku mne pekne spravat pred inymi (pekne ma oslovuje, odsunie stolicku,...), aj ked vela rokov ma pred nimi zhadzoval (neustale skakanie do reci, menenie temy, tvrdenia, ze nemam pravdu-musela som mu hned vsetky moje tvrdenia dokazovat na internete pred znamymi, ...), teraz je to uz o dost lepsie, no musela som mu velmi velmi dlho vysvetlovat, ze ma taketo jeho podkopavanie zranuje a zneistuje. Nasledkom toho mam strach stretavat sa s ludmi, vyjadrovat svoje nazory, myslienky, jednoducho tie roky sa podpisali na mojom sebavedomi. Predtym, ako sme spolu zacali chodit som mala velmi vela kamaratov, bola som oblubena, vesela, sebavedoma, neustale v spolocnosti kamaratov, no teraz mam pocit, ze nikomu nemozem doverovat, ze nemozem byt sama sebou, vlastne uz ani sama sebou nie som :( Manzel je v sukromi ku mne casto povysenecky, necitlivy, arogantny, ponizuje ma a ignoruje, no potom je ku mne mily a pod. Citim sa akokeby bol DrJekyll/MrHyde. Ja som zial velmi citliva, romanticka a zranitelna a na jeho spravanie reagujem hysterickym spravanim, na co mi on stale hovori, ze som narusena, prepnuta, chora, jebnuta, ... proste mu hram do karat. Vsetko sa to odohrava casto aj pred malou, co mi je nekonecne luto. Nespoznavam sa po tych 10 rokoch vztahu, ked si predstavim, aka som bola vesela, plna zivota, planov, stihala som 2 VS naraz v 2 mestach a teraz si v nicom neverim, neustale sa zozieram a radost mam len z dcerky. Dokonca sa neviem radovat ani z tehotenstva (jeho prva reakcia bola velmi posmesna a zranujuca, hlavne ked som nikdy nespala s inym - ze kto vie s kym, to mam, a ze sa do mna aspon moze vystriekat...neskutocne ma to zranilo - potom sa mi za to ospravedlnoval, no ja mam pocit, ze jemu chyba akakolvek pokora). V lete sme boli na moje neustale prosikanie 2x v manzelskej poradni, verila som, ze sa to vsetko zmeni k lepsiemu, otehotnela som, no odvtedy uz vobec nechce ist do poradne. Pocas tohto tehotenstva ma 2x fyzicky napadol- vzdy po mojich hysterickych vystupoch, pricom druhy krat som zostala na pozorovani par dni v nemocnici, kedze ma zhodil na brucho. Neviem, ako dalej, som uplne bezradna. Nerozumiem, ako moze byt manzel na jednej strane mily a pozorny, a potom arogantny, egoisticky a necitlivy :((( (Sam si robil zabavu z toho, ze mam Stokholmsky syndrom.) moji rodicia mi nezavisle od seba povedali, ze nechapu, co sa so mnou stalo, ze nespoznavaju vlastnu dceru... Vzdy verim na zazrak, no ten akosi neprichadza. Som bezradna

lienkan
19. máj 2015

Maminka - sustred sa na babeno a dalsie vase dietatko. Skuste mysliet trosku na seba a deti. Ked porodite - potom rieste .... to je moja rada.

pribinak
19. máj 2015

Kopec problémov, ktoré vieš aj sama zadefinovať co je veľké plus a rozhodnes sa pre druhé dieta? No aspon vaši vidia, ze nie je všetko OK !!! V prípade ťažkej krízy ta podrzia a pomôžu ti
Nuz, daj si pár sedení u psychologicky a porozmyslajte spolu, ci to ma význam ťahať ďalej, kde du tvoje hranice a co este dokážeš zniesť a kde je koniec

prehliadana
autor
19. máj 2015

@pribinak lebo sme boli v tej poradni, tak som proste verila v zmenu :( nasi ma asi nepodrzia, lebo mama mi povedala, ze co som si vybrala, to mam a otec ma zdravotne problemy. Ku psychologicke by som aj sla, no nemam moznost ist do mesta, kedze nemam auto, stale som zavreta doma a s manzelom sa neda dohodnut takmer nikdy na strazeni malej

prehliadana
autor
19. máj 2015

@lienkan ano, riesili sme poradnu po prvom porode a o5 sme tam, kde predtym, ba je to este horsie

morning
19. máj 2015

@prehliadana musis si na nom vyboxovat, ze chces auto, hoci aj ojazdene. Ziskas spat svoje sebavedomie a najma omnoho viac slobody a nezavislosti. Budes moct kedykolvek ist za rodicmi, kamoskami, k lekarovi, na nakupy -proste nebudes uz tak na nom zavisla. A to bude tvoj prvy krok k nezavislosti a odputania sa od tyrana. Pretoze to co tu popisujes je psychicke tyranie.

prehliadana
autor
19. máj 2015

Zabudla som na tolko veci.... Mam pocit, ze ma manipuluje, lebo casto klame, prekruca co poviem, meni temy rozhovoru, je sebecky, neznesie kritiku, popiera fakty, vyhyba sa priamym rozhovorom-uprednostnuje telefon, maily, prenasa zodpovednist na inych, resp. sa neustale vyhovara. Roky si robil posmesky zo mna, ze som lezba, no ja potrebujem aj bozky, pohladenia, podlady do oci a objatia, nie len rychlovky uprostred noci. Povedal, ze ked nemam vysoke podpatky, tak ma ani nepobozka, ze ma nebude drzat za ruku, lebo to robia len taki, ktori su spolu 2 tyzdne, ... Tych vnutornych zraneni je tolko vela :(

prehliadana
autor
19. máj 2015

@sirene presne ako zo zoznamu :(

sardinka333
19. máj 2015

@prehliadana nemožeš od neho odísť? Takto chceš žiť? Človek, ktorý robí taketo veci žene sa podla mna už nezmení....V tomto vzťahu budeš len zranena a časom to pojde dalej...ja by som asi aj kolenačky išla za mamou, s prosikom nech ma prichyli, kludne by som sa ponižila...ale toto čo sa deje u vas neviem ako by som zvladala...fakt neviem.

morning
19. máj 2015

@prehliadana To svedci o tom, ze je to zakomplexovany primitiv, ktory si zvysuje svoje sebavedomie na ukor toho tvojho.

prehliadana
autor
19. máj 2015

@morning tak o auto sa snazim uz velmi dlho, no je neustupcivy a z materskej si ziadne nekupim, vsetky uspory su prec, kedze som ho dost podporovala, kym som pracovala. Byvame u nasich na oddelenom poschodi, takze s nimi som, no ako som spominala, otec ma vazne zdravotne problemy a mama sa venuje praci, domacnosti a jemu, takze ma dost svojich starosti. Hanbim sa jej priznat, co prezivam, aj ked vela veci tusi. Napriklad to, ze som bola v nemocnici jej bolo vysvetlene tak, ze som mala zavrat a spadla som

prehliadana
autor
19. máj 2015

@sardinka333 nemam kam odist, kedze som v rodicovskom dome a nasim sa hanbim povedat, ako to je, hlavne mame. Velmi sa hanbim. Ona to uz asi berie tak, ze kvoli niecomu som labilna :( Manzela som prosila uz mnoho krat aj na kolenach, aj som mu lezala pri nohach, aby ma vnimal, aby sa poludstil, aby sme to riesili v poradni, alebo nech kdide prec a da nam pokoj, lebo uz nevladzem takto dalej zit a deti budu na to doplacat

morning
19. máj 2015

@prehliadana A to za co sa hanbis? Ze zijes s idiotom? No nie si prva ani posledna, ktora na to prisla trochu neskoro. O auto zabojuj, da sa kupit aj ojazdene, nech sa "hlava rodiny" postara. Huc mu to do usi kazdy den 100 x.

pribinak
19. máj 2015

@prehliadana to nemáš žiadnu kamosku ci susedu, ktorá by ti dieta postrazila? Autobusy nechodia u vas? Na poradne ku gynekológovi chodis ako?

xevulax
19. máj 2015

@prehliadana zdover sa mamke, ak ta len trosku podporia (asi financne vudes potrebovat njciac), ak je comi len mala moznost ze to zvladnes bez neho, zbal ho vyloz kufre pred branu a posli ho do zadku. Vude to len horsie a budes troiet ty aj tvoje deti

sardinka333
19. máj 2015

@prehliadana bože!!! bývaš u vašich...to je super...Ja by som s takým človekom byť nechcela, čo si ty nejaka handra? Mame sa hanbíš priznať? ano, urobila si chyby a treba si to priznať...možno aj pred mamou, ale toto čo popisuješ to je teror! Toto je život ktorý chceš žiť a ukazať svojim deťom? Keby sa moja mama dozvedela že moj muž ma ako tehotnu zbil tak ona sa na neho vrhne ako lev tomu ver! Jasne že by ho ako žena ,,neprebila,, ale za klobuk by si nedal to čo by mu povedala..a po ppapuli by dostal, to mu ver. Biť ženu, tehotnu...nevraviac o tom ake nasledky to malo na to nenarodené dieťa ten stres..
Ja by som ho vyhodila ako prašivého psa....hlavne ak bývame v ,,mojom,, tak nie je o čom.

pribinak
19. máj 2015

@prehliadana Raz tu jeden chlap napísal do podobnej diskusie, ze ak sa žena sprava ako handra, tak muz s nou bude narábať Jak s handrou

Hambis sa pred mamou? Pred sebou a pred dcérou nie?

timea7
19. máj 2015

@prehliadana veľmi si si skomplikovala situáciu ďalším dieťatkom, ale ono ti dá viac lásky, ako 100 takých tupcov, ako máš doma. On sa nezmení nikdy, sa ti divím, že si dúfala v nejakú zmenu....budeš teraz na MD, ale nie je to stav trvalý. Teš sa z detičiek a pomaly sa pripravuj na to, že by si od človeka, ktorý ťa len ponižuje, odišla. Neverím, že by ťa tvoji rodičia vyhnali, keby si tam prišla s deťmi a povedala im, že len čo sa bude dať, pôjdeš do práce a deti do škôlky,jaslí. Neostávala by som s ním, nemá to zmysel. na deti ti bude platiť, aj na teba, kým budeš na MD a keď sa zamestnáš, bude to ľahšie. Nestresuj sa teraz tým, ako sa k tebe správa, je to zbytočné, videla a vedela si, aký je a napriek tomu si s ním splodila ďalšie dieťa. Teraz si len tým ubližuješ, snaž sa ho ignorovať, sústreď sa na drobcov a pripravuj sa na život bez neho,odkladaj, čo môžeš, aj keď veľa toho asi nebude, ale aj malá suma sa ti zíde.

petra7777
19. máj 2015

@prehliadana Ja tomu skutočne nerozumiem....vieš, aký je....ako sa k tebe správa....ako ťa ponižuje....Aj napriek tomu druhý krát otehotnieš s takým ****** ? Ženy, čo sa to s vami deje? Nerozmýšľate ani trošku? Chlapi sa predsa nemenia ☹

prehliadana
autor
19. máj 2015

@morning hanbim sa za to, ako som sa nechala roky ponizovat, vyuzivat a ze som taka naivna a teraz uz aj hystericka a labilna. Nasi by nepredychali, keby som sa chcela rozviest s dvoma malymi deti, na materskej, bez uspor. Auto neprichadza do uvahy, lebo manzel riesi pre nas ine byvanie a nema na to €. No soferovat som nemohla nikdy, vraj musim absolvovat kondicne jazdy. Ked som si ich spravila, tak mi dal dalsiu podmienku, ze musim pod jeho dohladom odjazdit 1000km, a potom mozem jazdit. No to nemam sancu odjazdit ani za 5 rokov takym tempom. Pritom som si vodicak robila uz na strednej ako jedine dievca v rocniku.

timea7
19. máj 2015

@prehliadana ty bývaš u vašich?! A hanbíš sa mame povedať, ako sa k tebe ten tvoj bulo chová?! Ešte dnes večer by mal kufor za dverami, aj to len preto, lebo s bruškom by som ho neteperila do okna, aby som mu ho mohla vyhodiť.....Prečo vedome ubližuješ sama sebe? A tým vlastne aj dieťaťu v tvojom brušku, aj tomu, čo už je narodené? Ak bývaš u rodičov, nie je čo riešiť, vybavíš zverenie dieťaťa do vlastnej starostlivosti, podáš žiadosť o rozvod a milý manželík môže ísť kade ľahšie 😝 😝 😝 😝 😝 😝 . Daj mame prečítať túto diskusiu, to., že to pred ňou tajíš je tá najväčšia hlúposť, akú robíš.

vierunaka
19. máj 2015

Bud sama sebou a nenechaj si skákať po hlave ved aj ty más pravo na pekný život a ponižovať sa to nie, nik nemá na to pravo, ži pre svoje deti to je to najkrajšie čo môže byť a keď si to niekto necení ako sa snažíš tak mu to daj pocítiť aj ty nech vidi , že aj ty vieš žít.

applede
19. máj 2015

@prehliadana v prvom rade uz NIKDY nelez muzovi pri nohach tak, aby to bolo pod tvoju uroven!!!!!! ..........zufanim a bedakanim nic nevyriesis!!!! .............bud zacnes vieci riesit, a tak ako pises aj tu a vies o vsetkych vasich problemoch, alebo sa zmier s predstavou takeho zivota aky vedies teraz!!!!!!............tu po vsetkom usili ake si vyvinula plus manzelske oradne uz ziadnu .....ako si to ty napisala.....napravu od manzela necakaj!!!!!!!!!!.........to nie je v poriadku ak necha muz klacat mu tak potupujuco svoju zenu pri nohach a k tomu nemam viac co dodat!!!!1...........teraz sa sustred na babatko a na porod aby vsetko dobre dopadlo, budes mat este dost casu, na riesenie..........ak chces......svojho zivota..............ujasni si priority, hodnoty a hlave sa nepodcenuj ty a nedovol to ani nikomu inemu...........!!!!! drzim palce...

adka2011
19. máj 2015

Zo sposobu, akym pises, usudzujem, ze naozaj nie si (resp. nebola si) taky ten jednoduchy "utrite sa o mna" typ zeny, ktora podobne typy pritahuje. Zial, stalo sa ti to a treba si narovinu priznat, ze tvoj manzel je hajzel a tyran, a ty uz rozhodnes nemas co pochybovat o tom, co urobit, ale ako. Spomen si na vsetku svoju aktivnost a schopnosti, ktore uvadzas, ze si mala v minulosti a pokus sa pripravit si najblizsie kroky k tomu, aby si odisla, pokial mozno tak, aby si pre seba, dcerku a babatko "ukoristila" co najviac. Teraz sa ti to mozno javi krute a bezohladne, ale zasluzis si to ty aj tvoje deti.

emili31
19. máj 2015

@prehliadana kokos to je pristup mamy ze co si si vybrala to mas....ja som si prvykrat vybrala zle a rozviedla som sa a co...? nebudem si nicit zivot..ak ti to financna situacia a ostatne veci dovoluju odid od takeho blbca..z tvojho pisania si myslim ze on ma nejaky komplex a riesi si to na tebe..aby ma muz napadol ako tehotnu,....? uz co viac potrebujes ako dokaz ze treba odist?....

prehliadana
autor
19. máj 2015

@pribinak na poradne chodim tak, ze manzelovi davam vediet s viacdnovym predstihom a musim sa ponahlat domov. Jedna kamoska by sa nasla, no ja nechcem nikoho zatahovat do mojich problemov.
Habim sa trasne aj pred sebou, aj pred malickou, no nemam odvahu a dost sil. Ja sama nerosumiem, ako som sa tak mohla opustit. Keby mi niekto toto povedal 10 rokov dozadu, tak ho vysmejem

timea7
19. máj 2015

@prehliadana to, že si sa nechala ponižovať, využívať, už nezmeníš, zmeniť môžeš to, čo bude. Inak neverím tomu, že by tvoji rodičia nevideli, ako sa k tebe tvoj muž správa a nedocvaklo im to. Možno len všetci skrývate hlavy do piesku - aby bolo dobre, aby bola rodina pokope 😝 😝 😝 😝 😝 choré....

adka2011
19. máj 2015

@prehliadana Na to, co by predychali alebo nepredychali tvoji rodicia, moja zlata, kasli. Naozaj uz sa trochu preber, spravaj sa ako dospela a zodpovedna voci svojim detom.

prehliadana
autor
19. máj 2015

@xevulax uz som mu 2x zbalila/vyhadzala veci, no potom zo mna spravil hysterku a este moj otec bol na jeho strane

marina24
19. máj 2015

snád je to vymyslená téma,
no ak nie,tak vaše mnažlestvo je fakt v kríze,to ťa aj fyzicky napáda?čo ťa bije?alebo?a pred dieťaťom?
najviac by ma zranilo,kebyže mi toto povie ,ked mu ohlásim,že som tehotná,že sa môže aspon vystriekať,a on je zdravý?nesvedčí to o tom,takto neľudsky a chrápunsky sa zachoval?
a to čo je ?prečo si mala s ním dalšie dieťaked si videla,aký je?
správa sa k tebe naozaj otrasne,ako k rohožke.a to ja niekedy svojho napomínam,nech sa zamyslí nad svojimi rečami a reakciami,ale keby mne toto zavalášil,čo tebe ,tak asi kolaps chytím,teraz aj ľutujem svojho snúbenca,že vôbec vyrývam donho,ked niečo horšie povie....:(otrasné chovanie má manžel.
to bol vždy taký ??? čo ťa na nom zaujalo? nemohlo sa niečo stať,prečo je taký hrozný ku tebe ?lebo správa sa desivo ,bála by som sa takého človeka