Neschopný chlap

sherynkamalinka
26. aug 2013

zienky mam na vas taku otazku, obsluzia sa vasi manzelia priatelia otcovia sami? Teraz myslim ci si napr obed nalozia sami na tanier alebo cakaju kym ich obsluzi zena. Poznam takeho chlapa, ktory kym mu niekto nenaberie, nebude jest. Neskutocne ma to vytaca. Poviem priklad, pridem k nim na navstevu, jeho zena musi ist na wc a on tam sedi a hundre aky je on chudak ze mu ani nema kto nabrat, a kuka jednym okom na mna a caka ze dvihnem rit a naberiem mu. Viem ze je to mozno malickost ale...keby som mohla tak ho vazne zbijem...ked pride na navstevu on k tam tak potom pocvam reci aka som ja neschopacka ked moj muz si musi nalozit na tanier sam....a ze je pod papucou

tehulka2011
26. aug 2013

pozname 🙂 a tiez mam taky nazor ako ty 🙂

hradnapani
26. aug 2013

@sherynkamalinka takemu by bolo treba nalozit tu porciu rovno na hlavu... ani pribor by chudacik nemusel pouzivat :D
k otazke: ano obsluzi sa sam a obvykle pritom obsluzi aj mna

martina833
26. aug 2013

Moj drahy ma takeho otca a mamu anjela, takze ona to vsetko s robi usmevom a rada. Ja som si mojho draheho musela "prevychovat", jeho rodina nechapala, ked boli prvy krat u nas a videli ho umyvat riady 😀

katrinka8
26. aug 2013

😕 no toto! Tak u mna by asi od toho hladu aj umrel. Ani by mi nenapadlo (uz len z principu) mu naberat. Nema ruky? Brrrr, nemohla by som s takym muzom zit...

mimikas
26. aug 2013

akoze ten chlap ma 10 rokov alebo klave ruky. U mna by teda asi nejedol nikdy. Moj chlap si vacsinou musi aj navarit ked si chce nieco nalozit. 😀

wena
26. aug 2013

Moj otec je presne taky, hlavne pokial ide o jedlo. On je najmladsi zo svojich surodencov, odmala ho vsetci (mama a sestry) obskakovali, tak si na to zvykol a vyzaduje to aj od manzelky (mojej mamy) a pokial som byvala doma, tak aj odo mna a od mojich sestier.
Naozaj sa nenaje kym mu niekto nenaberie na tanier, nevie si absolutne nic uvarit sam (ani kavu), jedlo si ani sam nezohreje aj ked je uvarene v chladnicke, radsej si da napr. rozok.
Inak je to dobry clovek a otec, ale v tomto je strasny, ja by som pri sebe takeho muza nezniesla.
Moj partner vari castejsie ako ja, naberie nam obom, prestrie stol, umyje riad. Vie a chce robit vsetko v domacnosti (okrem prania, to ostava na mne).

pea87
26. aug 2013

mne hovoril kamaratkin manzel ze raz bol u kamarata ktory bol nejaky nervozny stale tak sa ho pyta ze co mu je a on ze je hladny a ze jeho zena je v praci a on to nechapal ze ako to suvisi tak mu hovori ze ved sa najedz nie? a on ze mas pravdu a zavolal svojej zene ta odbehla z roboty a nalozila mu jest 😀

k_a_j_k_a
26. aug 2013

@sherynkamalinka poznam takeho, ale nastastie doma ho nemam 🙂. Moj skor obsluzi mna :D

lenka1993
26. aug 2013

Môj dedko je to isté, ale to je stará škola, má už pekných 90 takže to sa rešpektuje 🙂, ale ja priateľa neobsluhujem, veď má ruky 🙂

dasiacik
26. aug 2013

@sherynkamalinka
U nas to funguje tak,ze ked chcem,tak muza obsluzim,
nalozim mu jest,svacinu mu spravim,aj kolacik mu zbalim,
zeleninku nakrajam,urobim salatik,apod.Ale,nieje to pravidlo
ani zvyk.Ked mm vidi alebo mu poviem,ze sa mi nechce,
ci nemam cas,tak si,samozrejme,nalozi sam,aj svacinu
si sam urobi.Akurat povie,ze odo mna mu viac chuti 🙂
Ale,napr.moj otec by aj od hladu umrel radsej ako by si
mal sam nalozit.Mama si ho tak naucila,tak si ho musi
aj obsluhovat 🙂

zuzulienka1973
26. aug 2013

My to mame doma pol na pol.Raz navarim ja raz manzel.Raz obsluzim ja raz on.Volakedy chlapov obskakovali zeny,co sa tyka nakladania na tanier. Ale to bola ina doba.

vianocnystromcek
26. aug 2013

nalozi si samozrejme sam 😀

22beba
26. aug 2013

tak takeho čura*a poznam aj ja 😀 hehe inač psychoooo 😀

aneri66
26. aug 2013

môžno mladšia generácia nie...no ta staršia ak žena ide ráno do kostola...nebude starý ani raňajkovať...tak mu musí prichystať na stôl chudákovi kým odíjde preč 😀

bazarocka
26. aug 2013

@pea87 😀 😀 to si myslela vážne, a cikať chodí sám či čaká kým mu príde žena podržať ???, našťastie môj je viac v kuchyni ako ja, moja svokra so švagrinou nechápali, keď sme na začiatku u nich bývali lebo som raňajky dostávala do postele
@sherynkamalinka a ešte si mu nevyhubovala že on je neschopák čo nevie ani naberačku chytiť do rúk ? 😝

horana
26. aug 2013

Ja svojmu nakladam, lebo vacsinou varim ja a podanie jedla je pre mna sucast ritualu, ze co navarim , to mu aj predostriem. Nechat to len tak ze na, zober ked chces, by mi doslo jak psovi. Jedlo ma ludi spajat a k tomu patri aj urcita kultura stolovania. Myslim ze ten co varil, by nakladat mal, je to take mile k tomu prisluchajuce.
Vidim vzdy ako sa mu mierne rozziaria oci a vzdy podakuje.
Samozrejme ze to nie je upate, ked je nieco preco nemozem, urcite nebude cakat ako ali-pasa ze sa nedotkne jedla, to zas nema problem si nabrat. Alebo ked je navsteva, bud lietame okolo nej obaja, alebo ked vidi ze som prave zahovorena alebo tak, obsluhuje on, to uz je take spontanne.

A nie neberiem to v zlom ako ze ako ho obsluhujem, alebo ze je neschopny, ono to treba vidiet v kontexte, moj ma zase obskakuje v spuste inych cinnosti takze asi tak.

Teraz nad tym premyslam ze preco niektori ti chlapi ako pisete tak zo zasady cakaju, ci je to ozaj imidz takeho akoze chlapaka ze je to pre neho pod uroven aby nieco take robil, alebo ci len v skrytu duse netuzia byt takto zenou obluzeny v takejto povedzme az intimnej chvili, ved laska ide cez zaludok sa hovori 😵

sherynkamalinka
autor
26. aug 2013

@bazarocka uz by som bola vydedena asi :D

bazarocka
26. aug 2013

@sherynkamalinka aha to je rodina ?

sherynkamalinka
autor
26. aug 2013

@horana on je trosku iny pripad, podla neho jeho uloha je len ist do roboty a prist domov a viac neprelozit na kriz slamy

lulu_lu
26. aug 2013

ja poznam takych dvocj :p

sashabb
26. aug 2013

@sherynkamalinka a ty mu nič nepovieš? pokiaľ by to bol kamarát, že by sme sa navštevovali tak už by som mu pekne povedala čo a ako 😎
Čo je neschopny? (teda zrejme je, podla nadpisu 😀 ) veď ma taktiež obe ruky a nohy ako žena 🤐

monciky
26. aug 2013

@sherynkamalinka
moja mama skakala otcovi okolo zadku, vzdy ked sme len poculi, ze ide domov, mama vypla telku alebo sa prestala venovat nejakej cinnosti a uz bola pri sporaku(vtedy este neboli mikrovlnky tak rozsirene) a zohrievala, usmievala sa, servirovala a pytala sa, aky mal den a podobne, nalozila mu na tanier, dobre ze to zanho nerozzula este🙂 ale on nikdy toto opacne nespravil, ked prisla mama, musela sa o seba postarat sama...
takze ja servirujem iba vtedy ked cerstvo uvarim, alebo jeme spolocne, akonahle nejeme spolocne tak si musi nalozit, ohriat a podobne..., uz si na to zvykol a ma smolu, lebo inak to nebude🙂

lubikan
26. aug 2013

@monciky ja robim presne to co ty....a sem tem ked mu neni dobre,ked je chory...ale ked mu neni dobre po jeho blbosti,napr. po opici...ani nahodou mu njedem robit bublinkovu vodu...

a co este pises,moja mama robila to iste,ze obskakovala tatu...skoncila ako putka,bez zaujmov,a otec okukaval ine zenske..nakoniec sa rozviedli.... 😒

monciky
26. aug 2013

@lubikan
nie sme sestry?🙂
nasi sa sice nerozviedli, ale mama nema zivot s otcom dobry, drzim ju nad vodou ja s manzelom, robime si spolocny program a podobne...
a moja mama mi stale hovori, ze mat stipku mojej povahy, tak jej zivot by bol iny, presne preto co sa mi nepacilo u nich dvoch, to ja robim inak..., samozrejme ked je moj muz chory alebo unaveny z roboty, tak nejsom taka zla nanho, ale inak vzdy a taka budem aj k dietatu ked bude vacsie...

lubikan
26. aug 2013

@monciky 🙂 🙂 ..mam len brata

presne...takisto mam aj rodinu na dedine a tam su rovnake moresy behat okolo chlapa....no ani nahodou...proste nikdy sa mi to nepacilo,a pamatam si,ze sa mi to odjakziva nepacilo,neviem preco...ale mala som asi 12 rokov a pytala som sa mamy,ci si tato nevie nalozit sam a mama na to,ze ona to rada pre neho robi....a moj MM sa niekedy na mna hneva,ze preco musim byt "original" a vytrcat z radu...on to casto berie za prejav lenivosti,ale co sa tyka darcekov,je stedrejsi,ako ja..hihi...takze ma to nieco do seba 😅 😅

aj mne mama casto toto vravi a chodi ku mne po radu,ked ju frajer nahneva...

anexis
26. aug 2013

no mne toto bolo vytknute nedavno od mojho draheho, lebo jeho kamos jak dojde domov, hned ho zena obskakuje, zohrieva jedlo a ja nie...teda nie vzdy, len ked sa mi chce, alebo ked vidim, ze je utahany, alebo ked nakladam sebe a synovi, tak uz nalozim vsetkym, ale dost casto si berie sam a mam v plane to tak aj nechat...kamosova zena nech robi ako chce
tiez neviem z akeho uhlu pohladu na to ti chlapi pozeraju, ked ja to jedlo musim nakupit, dovliest domov, navarit a vsetko okolo toho, tak snad uz nabrat na tanier a strcit do mikrovlnky nemoze byt az tak narocne, no co by robili, keby zeny nemali a sami by si museli aj nakupit aj navarit...umreli by od hladu? pochybujem 😠

macamac
26. aug 2013

😀 😀 😀
toto sme nedávno riešili - ale len vo forme rozhovoru
nestačili sme sa s mužom čudovať, že ešte v dnešnej dobe toto existuje 😅 a u ľudí v našom veku 😕 😅
jak stredovek 😀 😀 😀

mne to príde chorééééé
zdravý mladý chlap sedí a čaká jak nemluvňa, kým mu žena naloží 😝
a potom že chlapi nemajú radi partnerku, ktorá začne mať mamičkovský syndróm pri nich 😅
a čakajú, kým im tá ich manželkomamička naloží

no ja by som mu naložila 😀 😀 😀 😀
ale na zadok 😀 😀 😀
s varechou od guláša 😀 😀 😀 😉

( ktorý mimochodom u nás varí len muž 🙂 )

sissy27
26. aug 2013

@sherynkamalinka uhm no keby hostiteľ odomňa, ako od návštevy očakával, že mu naložím na tanier a budem ho obskakovať, tak mu naložím, ale pár teplých slov do ksichtu a veru by asi aj od toho hladu umrel 😝 a čo sa týka jeho domácnosti - no ak mu to manželka toleruje a skáče ako on píska, tak je to ich interný problém, ja toto každopádne doma nemám... keď môžem chodiť do práce na plný úväzok rovnako ako chlap, tak si aj on môže nie len nabrať na tanier, ale dokonca aj uvariť môže, nabrať aj mne a potom umyť riad 😀

monciky
26. aug 2013

my aj varime nastriedacku, zaviedla som to u nas, lebo manzel je velmi dobry kuchar, mna to az tak nebavi, ale co uz, musim varit aj ja...., ale zase on ked vari, tak uz upratovanie je na mne, lebo po uvareni si zvycajne lahne na gauc a skuvina jaky je on unaveny🙂

monciky
26. aug 2013

@sherynkamalinka
a chlapi povacsinu zo seba robia strasne chudatka, my sme xantipy a oni chudatka...., ked sme sa raz tak so znamymi bavili, tak som im povedala, ze kludne mozu prist na tyzden ku nam, ze ten pan co sa da na chlieb natriet a je samostatny, tak to je len postava hrana pred ostatnymi, doma je lenivy jak vos...., ale zase zaraba prachy a neminie skoro nic z nich🙂