Neviem sa pohnúť ďalej

vladka201078
21. jan 2015

ahojte....
možno tu nájdem odpoved na otázku ako dalej... som rozvedená, 2 dcéry, hned po rozvode som spoznala partnera..rozvedený , 1 syn, žijúci s matkou..on syna berie často k sebe....
ako sme sa spoznali ON žil v podnájme v meste, velmi sme si rozumeli tak som sa nastahovala k nemu aj s detmi,bolo nám spolu fajn po čase asi po 2 rokoch mu skončil podnájom tak sme sa stiahli do jeho rodičovského domu na dedinu ...ale tam jeden problém, jeho rodičia mna a ani moje deti neprijali asi po roku a pol som to riešila požičkou a kúpou bytu kde som sa ja a deti odstahovali... on nenamietal, neprosil proste to bral ako fakt že odchádzam..už skoro 2 roky žijeme takto... ja v byte a on s rodičmi zhruba raz do týždna , raz cez víkend príde ale skoro stále je pri rodičoch...
je mi z toho nanič...rozum mi hovorí rozíst sa ....ale neviem sa k tomu nejako dokopat..predsa to srdce...hovorí niečo iné...
poradte mi prosím vas ak je tu niekto kto také niečo zažil... trvá to už na moj vkus dost dlho a velmi ma to vyčerpáva... naš vztah sa tým ne/spolužitím úplne narušil...je to úplne iné... ĎAKUJEM

adri266
21. jan 2015

@vladka201078 pozri sa na to jeho ocami. On je spokojny, pride raz za cas k Tebe, uzije si, a potom odide domov, Aj jeho rodicia su spokojni. Co by sa plasil, ked nemusi.
A teraz sa pozri na to zo svojho pohladu. Bud sa s tym uspokojis, budes to brat tak, ze chodi na tyzdnovky a vidite sa raz za cas, alebo sa s tym neuspokojis. Ina moznost nie je.
Joj, este mozes pockat, kym jeho rodina vymrie...

vladka201078
autor
21. jan 2015

@adri266 no t ak toto presne si ja hovorím... ale vieš ja mám 36 on 39 mne to príde ako mrhanie časom... vieš roky zbehnu.... a ani potom nemám istotu, že to bude všetko ok a a ni sama neviem či naš vztah sa ešte može dostat na úroven na akej bol , či to nebude iba horšie časom a odlúčením
mne to príde také všetko zamotané, komplikované... ....on nič nechce riešit, na všetko som sama aj na financie aj na všetko ostatné...

adri266
21. jan 2015

@vladka201078 v nedelu ho pozvi na obed, deti posli niekam, a napis si na papier, co mu chces povedat. Povedz mu, ze mu davas tyzden na to, aby si rozmyslel, ci je cas posunut vas vztah dalej, alebo ci je cas posunut sa inam.

vladka201078
autor
21. jan 2015

@adri266 tým sme už prešli...on nič nechce menit...

livia84
21. jan 2015

@vladka201078 Vladka, ty si stále hudieš svoje 😖 a nepochopila si celkom, čo ti Adri píše - že to nie je len o tom, čo On chce, ale aj o tom, čo chceš TY - že ak to má byť o vás dvoch, tak obaja musíte byť spokojní a preto si máte spolu sadnúť a buď dať za tým celým definitívnu bodku (TVOJ čas posunúť sa inam) alebo sa posunúť na vyšší level (VÁŠ spoločný čas posunúť sa ďalej). Ty si veľmi submisívna, čo neškodí len tebe ale aj tvojim deťom, myslím, že toto čo prežívajú, si po rozvode nezaslúžia ani prinajmenšom.

livka_
21. jan 2015

no ja myslim ze on to ma uz v sebe ukoncene.. len ta berie ako siiiice blizku partnerku. ale nie Partnerku, a bodka. inak by nedopustil nieco take... proste nieco ste spolu zazili prezili.. a tak fungujete ako fungujete. ver ale, ak by ho zasiahol amorov sip a to sa moze stat, ze si najde inu.. to budu fukoty, ako jej vyjde v ustrety vo vsetkom.. aj v byvani a teba hodi cez palubu ani nestihnes okom zmurknut.. za chlapa ruku do ohna nikdy nedavaj a pozeraj na seba. ver ze on uz ohlady na vas tri baby davno neberie...

vladka201078
autor
21. jan 2015

@adri266
@livia84
@livka_
tak potom riešenie vás dievčat.... je aj riešenie mojho rozuma.... rozchod..... chcela som vediet či to je iba moj názor, alebo či aj iní to tak budú vidiet..

livka_
21. jan 2015

Vladka, pozitivne na tom je, ze nebude to pre vas tri baby sok.. ziadne stahovanie, premyslanie ako to nove byvanie platit..kam taka traumatizovana sa vlastne odrazu podiet..?! toto cele ta mina , lebo uz fungujes bez neho.. to vase vikendove stretavanie s frajerom je nieco vlazne..keby to bolo denne je to ine. dievcatam oznamis, ze uz nebude chodit a vezmu to bez vacsej ujmy.. ber pozitivne to, ze ak uz aj bude koniec - co zo zenskeho hladiska je rana do srdca bolava! - ..ze okolnosti mas naklonene k tomu ostat dusevne vyrovnana a "zahojit sa" pripadne, uz v pohodli domova. cmuk

livia84
21. jan 2015

@vladka201078 Myslím, že drvivá väčšina z nás by to už dávno skončila........ja teda taká (ako by som to napísala 😀 ) tolerantná, naivná či "blbá" nie som. Uvedom si, že tebe roky utekajú rýchlejšie ako jemu - onedlho máš na krku 40-tku, ja viem, že je to najkrajší vek 😉 a tiež, že vek je len číslo, ale taktiež nemôžem prehliadať fakt, že pokiaľ ženy štyridsiatničky sú už pre mužov, ktorí ešte chcú mať potomkov, už takpovediac za zenitom, tak muži okolo štyridsiatky sú magnetom pre ženy - väčšinou sú už vyzretí, ešte stále šarmantní, na vrchole síl, kariéra poriešená, zabezpečení, .... Zrátaj si, kto viac stráca týmto prešľapovaním vo "vzťahu" ? A nehovoriac o tom, že on je max spokojný - býva u rodičov, u mamky má predpokladám full servis alias mama hotel, svojho syna má on kedy chce, ale ťarcha je na exmanželke, teba má tiež kedy chce, ale nemusí nič u teba a s tebou riešiť....jemu je skutočne sveta žiť, on je pánom situácie.
A nemenej dôležité je aký vzor týmto dávaš svojim dvom dcérkam ? Že žena musí strpieť takmer všetko, že chlap je dôležitejší,....

vladka201078
autor
21. jan 2015

@livka_ dakujem

už len sa k tomu dokopat... a ukončit to.. velmi som z toho vyčerpaná a smutná...ked už sa mi minule v Kauflande prihovoril mladík v pokladni asi taký 20 ročný... že... "pani prečo ste taká smutná"..tak to už je fakt na zamyslenie a hhlavne riešenie...

vladka201078
autor
21. jan 2015

neviem čo bude dalej,ak mám byt úprimná anií si to neviem predstavit , že si niečo začnem s iným mužom... 😉

livka_
21. jan 2015

haha..to ja ked som mala problem vo vztahu.. v restike-malej jedalnicke, pri kase, mi hovori pani /uplne neznama/. preboha, vy ako vyzerate..pockajte tu. a odstavila mi pred ocami par kusov ovocia do pohara.. a hovori "to mate na ucet podniku..a usmejte sa".. tiez to bolo na zamyslenie a si hovorim, jeemine, to som taka zgegla, koli chlapovi?! 😀 ..treba sa prinutit, vazit si samu seba..ak sa nelubis sama, sa proste donuuuttt! 😀

luccija
21. jan 2015

@vladka201078 preco uz rozmyslas nad druhym muzom?🙂
Aky bol dovod, ze ste odisli z podnajmu k jeho rodicom? To si musela vediet, ze to nebude fungovat mali v dome " cudzie" deti a ich vnuk je so svojou mamou prec.On nic nezmeni jemu to vyhovuje doma ma obcas syna, mama mu navari k tebe sa pride pobavit.Treba to ukoncit nevedie to k nicomu.

sue
21. jan 2015

@vladka201078 nooo...vieš...on takto kľudne fungovať môže, asi nepotrebuje viac...ty evidentne áno, takže to treba riešiť. Ak si sa už niekoľkokrát pokúšala o rozhovor a on "nepočúva", nezdieľate asi rovnaké "plány" do budúcna...decká onedlho vyrastú a ty ostaneš sama bez partnera...ak snívaš o mužovi, čo bude po tvojom boku, tak sa taký nájde - uvoľni mu miesto 😉
Chvíľu to bude "divné", možno sa budeš cítiť aj osamelo, ale neboj sa, to prejde... a nerieš to iným chlapom, nerieš to ďalším sťahovaním, ak chlap stojí za to, poskytne žene a jej deťom to, čo potrebujú tak, aby sa cítili pohodlne 😉
Držím palce 😉 nikdy nie je neskoro začať žiť OZAJSTNÝ SVOJ život !!!

vladka201078
autor
21. jan 2015

@luccija ved ak nemám rozmýšlat nad iným mužom tak kludne možem dožit aj s tým čo mám teraz... 🙂
z podnájmu sme odišli lebo už končil, majit sa mál vrátit zo zahraničia a partner vlastí ten dom... tak to bolo také "rozumne riešenie"...
jasne dalo sa to čakat, že to tam tak dopadne, ale človek dúfa - verí v silu lásky...

adeala
21. jan 2015

@vladka201078 ešte predtým, než sa s ním rozídeš možeš skúsiť poslednú možnosť - ulitmátum 😉 Buď sa k tebe nasťahuje a ophnete sa ďalej alebo je koniec. A rozhodnutie by som chcela hneď v tom momente, ak by povedal, že sa nasťahuje, tak by som išla k nim, zbalila veci a hneď sa nasťahovala. Občas treba trochu šokovú terapiu.
Ale ak raz dáš ultimátum, tak ho potom dodržať, takže ak sa k tebe nenasťahuje, tak zbohom.

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vladka201078
autor
21. jan 2015

@edita56 velmi málo... nejaký malinký nákup..tak do tých 10e zhruba 1-2 mesačne.. sem tam

vladka201078
autor
21. jan 2015

@adeala ultimátum je nanič..on sa nechce nastahovat a ak by to chcel už davno sme mohli žit normálne

junova
21. jan 2015

@vladka201078 Ak nechceš byť niekoho milenkou celý život, tak to ukonci. To tak nutne musíš mať v zálohe chlapa, keď už premýšľas kde nájdeš iného? Venuj sa dceram. Choď ku kadernícke, kozmeticke, buď sebavedoma, usmievaj sa a možno ešte stretneš normálneho chlapa. Mňa by urazalo keby sa chlap prišiel ku mne raz za týždeň najesť a vychrapat a potom by išiel naspať k svojim rodičom. To čo je za vzťah? Keby si išla do nemocnice, postaral by sa ti o dcéry, chodil by za tebou? Keby si dostala chrípku, uvaril by ti aspoň čaj? Učil by sa s deťmi? Ak nie, strácas s ním čas. A ešte si nahovaras, že je to láska.

adeala
21. jan 2015

@vladka201078 ja ti hovovrím, že je to posledná možnosť..
len tak sa to nezmení, nečakaj zázrak, jemu je u maminky proste dobre

ale ak ti to ultimátum za to nestojí, tak sa s ním rovno rozíď 🙂

denkaajejdeti
21. jan 2015

Ultimátum by som v tomto prípade chápala ako to, že Vladka ho chce stoj čo stoj....muži väčšinou nestoja o ženy - hysterky, ktoré dávajú ultimáta, balia veci...mne by to prišlo veľmi trápne, ak by mi ctihodný pánko veľkodušne prikývol, že teda ok nasťahuje sa ku mne a ja by som mala utekať baliť mu veci od rodičov.... 😒. Taký chlap nestojí za nič, ak by totižto za niečo stál, tak by ťa Vladka pred tými dvoma rokmi nenechal odísť z rodičovského domu samu, ale išiel by s tebou, pretože by bez teba a tvojich detí nechcel byť.
A tých 10 eur je ako keby ti napľul do tváre...smutné je, že peniaze, ktoré do neho každý mesiac "vrážaš" by si mohla oveľa oveľa lepšie investovať - buď do seba alebo do detí, určite by to neboli vyhodené peniaze ako v jeho prípade.

luccija
21. jan 2015

@vladka201078 ked lubis, alebo si zvyknuta na tohto je logicke, ze si nevies predstavit druheho🙂tak, ked zistil, ze u nich doma to nejde mal ist spolocne s vami do hypo a bytu a prispievat na najom aspon, alebo z prveho podnajmu mal ist do druheho a nie domov.Je to uz jedno on uz vtedy kvazi pochoval Vas vztah ty si si brala pozicku museli ste sa rozpravat o buducnosti ako to bude dalej, ako casto sa uvidite.Nie v zlosti by som mu povedala, ze si chcem usporiadat zivot a ci sa teda nastahuje k Vam, alebo nemas s nim ratat.So synom moze aj nadalej chodit k rodicom cez vikendy...

luccija
21. jan 2015

@denkaajejdeti mame rovnake zmyslanie🙂 ja som myslela, ze ked ide k nim na vikend aspon spravi poriadny nakup.Nie sceny a ultimata nerob ste rozumni dospeli ludia...

denae
21. jan 2015

tebe rozum hovorí jedno a srdce druhé...chápem, to nám, ženám väčšinou vždy...lenže vyzerá to tak, že jemu rozum aj srdce hovorí to isté a to pre teba do budúcnosti neznamená žiadny posun vpred ani žiadnu perspektívu 😒 asi by bolo dobré pre teba aj deti pomaly sa od neho odpútať a ísť si svojou cestou radšej sama, veď nikde nie je napísané, že aj ostaneš sama. Lenže problém možno bude v tom, že keď mu to navrhneš, zrazu sa ťa nebude chcieť vzdať a budeš musieť bojovať aj s tým. Držím palce, nech bude tvoje rozhodnutie akékoľvek, ale nech je správne.

vladka201078
autor
21. jan 2015

@junova nemusím mat v zálohe chlapa...

junova
21. jan 2015

@vladka201078 Super, tak ak nie je tvoja opora, pošli ho do kelu. Ja viem, že každá žena túži po láske ale toto láska nie je. Aspoň z jeho strany. Veľa šťastia a nech nájdeš lepšieho muža.

livia84
21. jan 2015

Tu nejde o žiadneho druhého chlapa, to boli len moje teoretické úvahy na okraji tejto témy 🙂 - Vladka nikde nepísala, že už rozmýšľa nad iným....ona chce riešiť tohto a teraz, čo bude potom nikto nevie a pravdupovediac, teraz ani nie je podstatné, či ešte stretne toho pravého alebo nie. Ja som rozmýšľala o tom skôr v rovine "ubiehajúceho času", o tom, že podľa mňa je tento strata času a peňazí, pretože síce ho Vladka má rada, ale z jeho strany je to bez perspektívy a nevidím tam žiadne náznaky, že by s Vladkou rátal ako so životnou partnerkou. Pre neho je to taká prestupná stanica.....a Vladka mu to doteraz tolerovala, no teraz sama cíti, že to chce zmenu, preože toto je ubíjajúce. Ona potrebuje energiu najmä pre svoje deti a pre seba.

vladka201078
autor
21. jan 2015

@livia84 🙂 presne tak to aj ja vidím..citim...

vladka201078
autor
21. jan 2015

možno by bol zaujímavý aj názor nejakého muža....