Neviem si nájsť vzťah k priateľovej dcére

rubynka
3. júl 2015

Ahojte. Mam 27 rokov. Ako mala som prezila 2 mamkine rozvody. nemala stastie na muzov. Jeden ju podviedol a druhy alkohol... Vzdy som si hovorila, že ked budem velká tak budem mať rodinu a manžela navzdy. Po tom všetkom som nezanevrela na svadbu a doveru v lasku na celý život. Slubila som si, že dam svojim deťom všetko čo budu potrebovať ale hlavne lasku oboch a uplnu rodinu. Ked som sa zoznamila s priatelom, neriešila som jeho dceru ani, že je rozvedený. Ako ano pýtala som sa sama seba, že prečo prave ja . Prečo musim este aj toto mat a nemožem sa zamilovať do slobodneho bez závezkov. No srdcu nerozkažeš. Tak som si povedala, že to bude asi preto, aby to ako sa ku mne pekne a s laskou spravali otcova druha žena a mamkin druhý muž, tak teraz je asi rad na mne dať lasku jeho dcere. Všetko bolo ok .. Najťažšie bolo pre mna zistenie ,že pri nej spava mala 12 rokov. Ked sme spolu začali žiť, tazko sa zmierovala s tým. , že tam bývam. Stale riesenia kedy pri ktorej bude spat☹. Ma ju kazdý druhý vikend a dva krat poobede cez týžden. V skratke my sme museli vsetko menit nikdy sme nemohli nic planovat stale byť jej a jej matke k dispozícii... Nemohli sme si nic planovať.. Jej matka ma zacala urazať ponizovat cez telefon. Jeho dceru proti mne stve cely cas. Nemozeme ist spolu ani na dovolenku lebo je zle.... Pritom ona aj 3 krat do roka drahe dovolenky, ma vsetko najnovsie co vyjde..Obe mi robia zle snazia sa ma vystvat. Najhorsie je, ze ja sa snazim robit vsetko preto aby priatel bol stastny, snazim sa byt mu podporou ked sa s nimi hada..Vypocujem si ho poradim upokojim... Potom nastane zmena , ze sa hned uzmieria a ja som odrazu uz akoby nepotrebna ... Potom co vsetko som citala co mu na mna napisali , ako ma urazali atd neviem len tak zacat odznova s jeho dcerou... Psichycky to nezvladam ..Vzdy ked ma dojst citim sa hrozne zle tlaci ma hrudniku.. ked je s nami mam pocit, že sa izba zmensila ,ze neviem dýchať. Ja sa neviem pretvarovat. Bojim sa co bude. Sme spolu 1,6 roka. Planujeme babo, no ja neviem ci chcem neustale intrigy atd v zivote. Milujem ho a predstava odchodu ma boli. ☹ On si nevie dat doporiadku dceru ,lebo ze on ju nevychovava, ale to neznamena, ze teraz si bude robit co chce a zametat s nim.Vobec ho nepocuva..Pretože vie, ze nemusi... Najhorsie je, ze po mesiaci hadok ktore mali a ako ona sa s nim bavila, tak chcel aby sa porozpravali osobne a ked isiel za nou, tak jej odniesol darcek ...Chapete, Ano takto sa to robi nech vie, ze moze na mna nadavat atd kolko chce, ocinko sa jej bude pchat do zadku s darcekami.. Proste je asi na nej zavysli. pritom chce rodinu dieta doma vychovavat atd. 12 rokov po rozvode si nasiel mna a chce sa usadit. No oni očividne s tým nesuhlasia , pritom jeho ex ho opustila rok po svadbe, bral si ju len koli tehotenstvu a ma ineho . Poradte mi prosim .

libka1
3. júl 2015

Uz by som bola prec. Mam sa prilis rada na to aby som cely zivot riesila len potreby druhych a potom na starobu zistila ze som zila zivot kohosi ineho. Toto dokaze ustat a zorganizovat len velmi silny chlap, tvoj tak na mna neposobi... Radsej si to teraz odsmut par tyzdnov ako trpiet cely zivot.

natalym
3. júl 2015

@rubynka Preč. Toto nemá zmysel. Utrápiš sa k smrti.

rubynka
autor
3. júl 2015

@libka1 Ahoj. Skusala som mu vseliako dohovorit ale on stale dokola je este mala ovplivnovana matkou nerozmysla co robi .. ma 13 rokov. Dokola výhovorky. A teraz najnovsi navrh je, ze ona ked pride tak ju bude niekam brat aby sa jej venoval, lebo mu vytkla,ze odkedy som tam nevenuje sa jej. Pritom ked je u nas ja zehlim atd len aby som ich nechala samých.Cize ked pride tak oni spolocny plan a ja si mam robit svoj ☹ Tak dnes som mu navrhla , ze ak chce aby sme spolu vychadzali musime spolu travit cas ze sa naposledy o to pokusim. tak som zvedava co mi povie. ale slabnem uz

lapalma
3. júl 2015

@rubynka ...dievča, toto je vopred prehratý boj 😒
posaď si slečnu pred seba a vysvetli jej, že možno nechtiac - ale ruinuje otcov život....o pár rokov začne žiť s nejakým priateľom a jej ocko zostane sám ...lebo TY TOTO trpieť nebudeš 😢
Ocko bude spávať v posteli s nimi 😀 ... a nútiť ju, aby bola s ním...pričom jej partner bude v kútiku sám....
Skús jej nastaviť zrkadlo, keď už tvoj chlap je taký posero a nevie si s deckom urobiť poriadok ...
Dieťa sa nekupuje, láska a rešpekt nie je na predaj alebo ako barter...
A potom si daj odchod a nájdi si iného chlapa...

rubynka
autor
3. júl 2015

@lapalma To iste som mu povedala, ze ona si coskoro bude behat s priatelmi po diskoteke a ked pride frajer bude s nim a nebude sa z mesta trepat do dediny.On ma 41 rokov. Ak chce ozajstnu rodinu a ja som mu ju ponukla, kedže si my dvaja rozumieme a hadky su len koli nej. Ale jeho nazory a ako je na nej naviazany ma nici.

rubynka
autor
3. júl 2015

@natalym Ano je to bolestne hlavne zaciatky kedy bolo tazke vsetko znasat a nemala som oporu ani v nom on drzal dceru lebo ona je dieta a ma to tazke atd..Ja rodinu 560 km daleko a nikoho kto by ma objal a dal silu..preto to este nechcem vzdat ked som tolko bojovala. Ale neviem uz ako dalej kedze myslim na buducnost s dietatom ci ano alebo nie ☹ Milujem ho a chcela by som mu dopriat zasluzi si mat svoju rodinu ozajstnu :-ä

libka1
3. júl 2015

@rubynka no cim bude starsia tym bude mat vymakanejsie finty podla mna, cize k lepsiemu to pojde mozno az ked bude mat ona vazny vztah a dostane sa na druhy breh. Vydrzis tolko cakat? Ked jej otec nevie vysvetlit ze ty si aj jej nova rodina a je to fakt s ktorym sa musi vyrovnat a vy chcete aby bola stastna ale dopriala stastie aj vam, tak mas smolu, sama si neporadis 😔 Tym ze s nou planuje aktivity bez teba pristupil na jej hru 😝

libka1
3. júl 2015

@rubynka ty co si nejaky martyr ze jemu chces dopriat? 😕 Dopraj sebe v prvom rade, ty nie si v pohode...

natalym
3. júl 2015

@rubynka Vzdaj to v záujme vlastného zdravia. Čokoľvek sa pokúsiš zmeniť, vždy sa to otočí proti Tebe.Vždy budeš Ty tá najhoršia. Tvoj priateľ nemá doriešený vzťah k bývalej, nemá zdravý vzťah k dcére, nemá zdravý vzťah k Tebe, chceš to urobiť svojmu dieťaťu? Asi nie. Ja by som to vzdala, viem ľahko sa to hovorí, možno by som tam trčala ako medzi dvermi, ale celý život to budeš ľutovať.

rubynka
autor
3. júl 2015

@libka1 Povedala mu, ze sa jej malo venuje odkedy som tam tak preto tak povedal. Vraj jej volal kazdy den a odkedy som tam tak ze uz jej nevola. ☹ .. už sme spolu 1,6 roka a stale hovori, ze si nezvykla nato ,ze ma niekoho

rubynka
autor
3. júl 2015

@natalym ☹ ☹ ☹

guinevre
3. júl 2015

@rubynka Toto je aj problem tvojho chlapa. Ked sa proti tomu sam nevie, alebo nechce postavit, tak neni o com. Ano je otec, ale je aj chlap, muz, a ma aj on pravo byt stastny, mat vztah, mat rodinu, nemoze mu byvala a dcera takto komandovat zivotom a diktovat co a ako bude, kto je v jeho zivote vitany a kto nie. Byvala MM tiez takto skusila manipulovat, este viac, zopar mesiacov sa s nou natahoval, potom jej jasne povedal, ze bud sa bude chovat normalne, alebo niako, kedze normalne nechcela, stopol ju a uz je pokoj.

natalym
3. júl 2015

@rubynka ☹ ☹ ☹
Volať niekomu každý deň nie je venovanie. Ti hovorím vždy bude zle, nech spraví čokoľvek.

rubynka
autor
3. júl 2015

@guinevre Ano obranuje ma a chrani, aj si ex zablokoval co s anepacilo dcere ... Ale dcera je jeho vsetko a nevie jej povedat nie aj ked niekedy ano a je tvrdy ale po dvoch dnoch uz jej posiela fotky psa atd... akoby sa nic nestalo takto jej dava najavo , ze moze vsetko tatinko stale dolezie. Dokola zacinat odznova po takych veciach sa neda. ☹

rubynka
autor
3. júl 2015

@natalym Vzdy je zle hlavne ked neni po nich.. tak ako oni chcu... celych 13 rokov sa len jej venoval nemal priatelku vztah len take prilezitostne... a teraz som prisla ja a so mnou chce aj rodinu.. jeho dcera by mala teraz zato vsetko co pre nu robil dopriat jemu a nerobit zle..ale ona je rada stredobodom pozornosti a uz ked sa jej nevenuje je zle. ☹

natalym
3. júl 2015

@rubynka Tak je to len dieťa, niekto ju tak vychoval, resp. vychováva. Dupnúť si a povedať si svoje, ale priateľ to musí pochopiť a urobiť si poriadok vo vzťahoch. Ak to neurobí - tak ČAU.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre
3. júl 2015

uprimne by som priatelovi povedala, ze ak si neujasni priority tak to nema cenu.. a on by sa mal vprvom rade porozpravat so svojou ex - preco jej tak strasne vadi, ze niekoho ma - ci ma zaujem mu nicit vztah tym, ze ich dieta vychovava v nenavisti k tebe.. ma oneho este zaujem? kvoli comu ta musi ociernovat?

pretoze to, ze je dieta nevrazive - to nebyva len tak z nicoho nic z jeho rozmaru, bud ju niekto k tomu vedie, alebo sa druha strana k nej nesprava dobre /co zrejme nie je tento pripad - je to len uvedena druha moznost/

ale teda tiez si myslim, ze volanie kazdy den nie je nejake extra venovanie - to by predsa mohol robit aj napriek tomu, ze ste spolu, nie? ved ked budete mat spolu dieta, tiez budes chciet aby sa mu venoval kazdy den a nie len kazdy druhy..

zuzka105
3. júl 2015

@rubynka suhlasim s @alenah31 Problem nie je dcera ale vztah a postoj tvojho priatela, jej otca, ku nej. Neurcil jej ziadne hranice. Kazde dieta si dovoli len pokial mu dovoli dospely!! Teda jeho dcera si robi co chce ako chce a on robi ako ona piska. Bohuzial ☹ Miesto aby ju vychovaval, snazi sa akoze zachranit vztah s nou samymi ustupkami a darcekmi. Uz len to ze 13 rocna spava s otcom je chore! Ja by som ani ziadnu debatu ohaldom tohto nevidela. Bud budes spat so mnou ako muz a zena a dieta v detskej izbe, alebo dovi dopo lebo takeho muza teda by som po svojom boku nechcela ani nahodou. A ty nemas tiez ziadne slovo v tomto trojuholniku. Miesto aby budoval vas vzajomny vztah vyletmi v trojici a hlavne tym ze by dcere ukazal ze on respektuje teba,a tym padom by aj dcera musela respektovat teba ... Neviem si predstavit ze vobec zvazujes dieta s muzom, ktory si ta vobec nechce zastat a stat po tvojom boku.... Odporucam ti velmi razny a hlboky rozhovor s muzom a jemu dat najavo ze takto to nepojde. Ale to by si musela byt najprv ty sama presvedcena, ze ty stojis za to aby sa k tebe spraval muz s uctou a tym padom aj jeho byvala rodina. Pokial si ty neuvedomis svoju cenu, ostatni ju tiez neuvidia... Viem ze sa to tazko cita, ale nema zmysel ti motat motuzy kolo hlavy ...

rubynka
autor
3. júl 2015

@zuzka105 pol rok potom co sme spolu zacali byvat to zacal riesil lebo som to nezvladala ale dodnes mi to vie vytknut ze to musel zmenit

natalym
3. júl 2015

@rubynka Čo Ti to bude oplieskavať celý život o hlavu? Furt zle, aj tak zle, ešte ty budeš za všetko vinná.

rubynka
autor
3. júl 2015

Ked som sa ho opytala ze kedy bud emal dceru v leto tak povedal ze nevie ze mu daju vediet mozno den predtym abo v ten den a ja som sa na neho pozrela a putam sa a to je v poriadku? A on ze ano v normalnom

natalym
3. júl 2015

@rubynka No však podľa neho je všetko ok, nie? Len Ty nebudeš ok.

monika333slov
3. júl 2015

Najlepšie urobíš ak sa skúsis porozprávať s priateľom, ak to nepomôže tak buď sa ona zmení tým že trochu dospeje k lepšiemu alebo k horšiemu, uvedom si, že jeho dcéra bude navždy ak máš takéto pocity len po 1,6 roku podľa mňa ta to ubija. Určite by som sa nemotala do vzťahov s ex a s dcérou by som to na tvojom mieste tiež neriešila, lebo budeš tá najhoršia. Buď si spraví poriadok chlap alebo sa nápravi nedočkáš.

sue
3. júl 2015

@rubynka hlavne ziadne dieta teraz!!!!
Ty s dcerou neurobis nic. On ma asi vycitky svedomia, ked si ju hycka alebo je proste len zly otec, ktory opicou laskou kazi dceru..ale je to o nom. Ty a vase pripadne deti by ste boli len obetami tohto vsetkeho...

maciatkolulu
3. júl 2015

@rubynka ja tomu trochu nerozumiem. Ma 12, ci 13? Napisala si 12 rokov po rozvode, takze sa rozviedol skoro hneď po porode? To ju ako maval, ked bola kojenec a batola? Je uňho kazdy druhy vikend a dve popoludnia. To nie je vela podla mna. Ked chcu mat vlastny program, tak im ho dopraj. Moje dcery maju 17 a 14 a chcu byt so svojimnotcom tiez kazdy druhy vikend same a robit to na co boli zvyknute. A ano aj sa nechaju skrabkat a verim tomu, ze aj ich obľúbenú rozprávku, co im vymyslal si vypocuju. Je to prave o tom, ze ked uz nemoze byt s nimi stale, tak aspon ten vikend ide naplno. Myslim, ze je to pochopitelne. A kebyze in nechas vklude priestor a nevynucujes si svoju pritomnost, tak ver tomu, ze aj to dievca sa upokoji. A ked ho milujes, tak snad chces spokojny zivot s muzom na ktorom ti zalezi. Tonchce pokoj, zahryznut do pery tie dve dni a uvidis tu zmenu. Aj muz ta bude viac milovat a vazit. Zbytocne mu budes davat nejake ultimata. Ked na to nemas nervy, tak chod od toho. Mozes byt aj rada, ze vidis aky je dobry otec.

rubynka
autor
3. júl 2015

@maciatkolulu mala 12 ked sme sa zoznamili teraz ma 13. Viete ja im stale doprajem vsetko aj ked je akcia pre deti nechala som s radostou nech si uziju ja som bola doma.. Aj vikendy kedy prisla som si na vtedy urobila program praca v dome aj varenie ma zamestnavalo . Len ona je velka a caka to co ako bola mala plus priatel ma vela prace aj kolo domu . Cize ja im priestor stale som davala aj som sa snazila s nou vychadzat ja som bola ta co sa prisposobovala. Ale boli ked sa snazite a nakoniec jeho dieta mu zacne pisat aka som zla ze pravda vijde najavo a ze to v hlave nemam v poriadku a zacne si vymyslat veci ako ze som vraj povedala ze chcem podpalit jej skolu cize zavrazdit aj ju ! Bojim sa aby nedoslo na skutky

maciatkolulu
3. júl 2015

@rubynka plieska ju puberta. Snad by si si nemyslela, ze priatel zoberie taketo slova vazne. Netreba reagovat. Pokial ta partner miluje a chce byt vazne s tebou, tak ho nieco len tak nerozhadze. Inak sama vies, co s dietatom urobi rozvod, rozchod rodicov. A od kedy su rozvedeni?

rubynka
autor
3. júl 2015

@maciatkolulu ona si nasla po roku manzelstva ineho . 2 roky potom este trval rozvod koli majetku. Dcere nechyba nic ma vela penazi najlepsiu skolu mobil a najhorsie ze pyta viac a viac. Zatial co my setrime nezaraba ako niekedy a boji sa dat na sud znizenie lebo jej partner ma znamosti . Cize isla od bohateho k bohatemu s tym, ze mojho partnera obrala o peniaze a dcera je bohuzial kopia jej v spravani aj nazoroch. No mne neostava nic len este skusit sa posnazit a ak to nepomoze pojdem prec je to pravda budem musiet :(

maciatkolulu
3. júl 2015

@rubynka ale ved pises, ze ju vychovaval, tak ona je len taka, aku si ju vychoval. Rozvod je rozvod a delenie majetku je delenie majetku. Rozvod sa nenatahuje kvoli majetku. A kolko plati teraz vyzivne? Jeho ex je vydata?