Neznesiteľná situácia našej rodiny. Som zničená

sasha871
22. dec 2014

otvaram diskusiu,chcem pocut vas nazor..od kedy som otehotnela nahaname sa zabytom,ktory som cely aj hypoteku obehala a vybvila ja a skoncila som az v 8mesiaci.vsade peso s bruchom a tak.priatel si nasiel 2 prace pretoze ma uver 300e ,ktory musi splacvat a nezvladali by sme to.volno ma tak 2x do tyzdna,robi casnika.je nezodpovedny a nedokaze vela veci vybavit(vela za neho riesila mamicka a tak si aj naucila)snubny prsten som po natlaku dostala pri odtoku plodovej voy ,podotykam po 8rokoch..otehotnenie(planovane)bolo dovodom,ze nas vztah sa niekam pohol..ked sme zacali byt prerabat,stale sa vyhovaral,aky je unaveny,ze nema cas ,ked som posielala eba to tam chodil kontrolovat..proste jeho pristup k zivotu je velmi lahostajny.ja som 2 tyzdne po porode mala statnice,na ktore som sa musela ucit a zvladnut..zvladla som..nepacilo sa mu ze nemal navarene v tom case a ze raz sa stalo,ze nemal ciste trenky,kedze sme byvaly u jeho stryka a mal ich tam 4.tak bohuzial stalo sa mi raz v zivote,ze som nedala prat skutocne toho bolo na mna dost,male dietatko,statnice,starost o prerabku..vtedy sme sa pohadali aj koli bytu a povedal ze ja nie som pre neho rodina ,ze iba mala je jeho rodina.tak na druhy den som sa pobalila a chcela som ist mame.nato zavolal svojim rodicom,ze mu chcem zobrat dceru,takze prisli a zacali po mne vrieskat ze ci mi sibe,co robim ,ako si to predstavujem,ze on chudak chodi do roboty a ze co ja furt od neho chcem a tak tam po mne zjapali,2tyzdn.dceru som nechala v kociku vonku s bratom aby nemusela pocuvat ten krik,ktory samozrejme bolo pocut az na ulicu,ja som revala od nervovo,lebo ja si nedovolim hucat na jeho mamu,iba som jej povedala,ze nech sa pozre aj na neho,ale samozrejme -hrach o stenu.tymto sa to uplne pokazilo..ututlali sme to ,prestahovali sa,ale hadky tu boli stale..ja jemu som vycitala,ze ked ma volno,malo sa nam venuje..lebo povie ze on si musi ist oddychnut aj za kamosmi.co som mu nezakazovala.proste na vsetko ma nejaku vyhovorku.on mne vycital,ze furt sa mi nieco nelubi,ze mi dal vsetko,co este viac chcem..podotykam ,ze ma hneva ze nemmame ziadne spolocne zazitky za sebou,dovolenky atd ..nic.dalej ze neviem setrit peniaze a ze minam..pritom kupujem iba veci do domacnosti a nic viac..aj bloky som mu zacala odkladat.ked som nahodou zabudla nieco zapisat,kde som peniaze minula tak ma zvozil aka som nezodpovedna a ze to mam na starosti,ale ked som mu to napisala,tak sa nato ani nepozrel proste ho to vobec nezaujimalo.pri hadkach mi zacal nadavat,ze som zebrac..naposledy sme sa pohadali za nahnitu papriku,aby ste boli v obraze ja papriku nejem a bola vylozena na linke dala som ju do chladnicky..nahnita bola pri stonke-nevsimla som si bohuzial,bol to len kusok.a vraj ako sa staram o chladnicku,co som to za zenu a tak.tak som mu povedala ze mal si ju vyhodit ty mudrlant..chytil ma pod krk a sotil,ze som spadla,tak som mu dala facku..on ma zdrapol a buchol o zem..pritom mi nadaval zase do zebracok a parazitova tlstych krav..uz je to neznesitelne..vsade chodi a vyplakava ako on sa snazi zabezpecit rodinu,stale je v robote a ze ja si to neviem vazit a on je dobracisko a ja som harpia..ja nedovolim aby ma takto ponizoval..s tym sa nikde nepochvali ..ani svojej rodine,ktora ma mna za tu zlu a jeho starka mi sem pride orodovat aby som to hodila za hlavu,ja nedovolim aby ma takto ponizoval.uz sme sa bavili o rozchode,on mi povedal ze pozaiada o striedavu starostlivost a da mi 60e ze uz si to zistoval..proste chova sa ako hajzel a vsade sa robi dobrucky a chudacik..ja uz som psych.velmi vycerpana a nechcem aby som bola pri malej v takomto stave,chcem jej dat normalnu rodinu,pokoj,klud a ja chcem byt tiez stastna.prosim vas poradte mi co by ste robili..chcela by som uz asi podat aj na sud o vyzivne..jednoducho stale sa to bude opakovat,uz som mu odpustila toho vela a okrem ineho som mu nasla v tel.ako si pise cez fb s nejakymi 2 dievcatami.mam uz toho dost.

moni244
22. dec 2014

@sasha871 odísť, jednoznačne, toto si nezaslúžiš, čiže ísť riešiť najprv výživne, zverenie malej do starostlivosti, neviem koľko má malá, ale ak je moc malinká, do starostlivosti mu ju nedajú, to sú len silné reči chlapov, čo takto deptajú partnerky, že zoberú dieťa, len aby ženy ostali

svetluska82
22. dec 2014

@sasha871 kasli an neho. Striedavka mu neprejde, to len muzi sa vedia tymto ohanat. Co ho nevyhodis z bytu a nezacnes konecne sama zit? Ved za tie nervy ti to nestoji. Inak moj muz mi hovori, že ja nie som jeho rodina uz 7 rok a to jednoducho nezmenis. Takito chlapi sa nemenia. Su to hajzli.

ivivaiveta
22. dec 2014

@sasha871 pri strete s hovnom, ci vyhras, ci prehras, budes smrdiet...priprav sa na tahacky o dieta, ale prezijes...vela znesiem, ale keby mi nadaval do zebrace, ufff...no kkt

0silvia0
22. dec 2014

@sasha871 plánovane otehotnieť po 8 rokoch chodenia s chlapom, ktorého si už musela mať prekuknutého 😖 musela si vedieť do čoho ideš... takže pravdepodobne máš veľký diel viny na svojej situácii. Tlačiť niekoho do snubného prsteňa, ach jaj, celé zle, klapky na očiach a neriešila si, nuž, nie si sama 😒
Viem, že toto si nechcela počuť, ale keďže jeho postoj je, že nie si jeho rodina, tak ti skôr či neskôr nezostane nič iné ako od neho odísť a bojovať za kľudné prostredie tvojej dcéry.

libka1
22. dec 2014

tak tu uz toho vela nenariesis... mala si riesit predtym nez si si s nim zalozila rodinu, podla toho co pises nebol nic moc ani pred dietatom, takze si vedela do coho ides, ale nad tym je uz tazko teraz nariekat. sla by som od neho prec, pokial ste uz v stadiu ze sa dokazete bit, tak fakt nie je o com 😖 bude vam lepsie oddelene. a uplne male dieta do striedavej starostlivosti tazko dostane, to pochybujem a mam aj pochybnost o tom ze by o nu naozaj poziadal, myslim ze ta len zastrasuje, ako to robi v podobnej situacii vela chlapov. 😠

bosoriak
22. dec 2014

@sasha871 Uz si asi aj sama zistila, ze dieta nie je lepidlo vztahu, prave naopak. Nie si prva ani posledna, ktora to zistila takto. Co by sme robili? Nuz sama pises, ze chces poziadat o vyzivne a rozist sa. Tak to urob. Podla toho co pises, sa k sebe nehodite, akekolvek nasilie je pre mna absolutne nepripustne, chyba vam laska, ucta a pomoc, cize uplne vsetko pre rodinu.

Co ti hovoria jeho rodicia a on o tom, ako budu ziadat o striedavu starostlivost zatial nepocuvaj. Je to o rozhodnuti sudu. Nuz a som zvedava, ktory sud da dieta do striedavej starostlivosti casnikovi, nic v zlom, ale taka casovo narocna praca je podla mna dobry dovod na zamietnutie. A zistovat si mohol, co chcel, snad mu uz v tomto stadiu nebudes doverovat.

Ale ak uz je to v tomto stadiu, tak nechapem, naco cakas. Odid ak mas kam, pripadne vyhod jeho ak je to mozne. Tvoje zdravie a bezpecnost dietata je snad dolezitejsie.
Drzim palce.
Tu su napr. zoznamy krizovych centier, kam sa mozes docasne uchylit: http://www.upsvar.sk/buxus/docs//urady/VK/kr_zo...

misinka26
22. dec 2014

Čo chceš počuť??? Že je hajzel??? Že máš odísť!!! Odíď!!! Načo čakáš ??? Kým ťa začne otĺkať hlava nehlava ??? On si ťa neváži ani ako ženu ani ako matku ... ty nie si povinná prať mu jeho špinavé trenky a starať sa o jeho blahobyt ... partnerstvo je o kompromisoch a rozdelení si úloh, to že on zarába neznamená, že ty si menejcenná a musíš mu robiť slúžku ... Inak ako pozerám bábo má tak cca8 mesiacov, takže striedavú starostlivosť podľa mňa nedostane, je to ešte malé dieťa na striedačku, potrebuje stabilitu a pokoj ... hlavne sa ty vzchop, zožeň si byt alebo choď bývať k rodičom, nájdi si prácu aspoň na polovičný úväzok a začni žiť ... Lebo toto nie je život ... hlavu hore, bábo ťa potrebuje, tak to urob aspoň pre ňu !!!! Držím palce ...

sense
22. dec 2014

odist jednoznacne,...a co sa tyka striedavky dieta je male takze na to moze zabudnut...

lvka
22. dec 2014

@sasha871 utekaj! Najprv si treba zistit vsetko ohladne zverenia do starostlivosti a aj poziadat a potom ist kade lahsie... Ohrozuje ta - ublizuje ti...Nebola by som s nim ani minutu.. Drz sa!

simca06022011
22. dec 2014

No a bude to este horsie, kedze hnedpri naznaku problemu si tam taha rodicov, ktory si dovoluju do teba ziapat.. ja by som ohlady nebrala a vyhodila by som aj ich. Ty nemas rodinu??? Ved nech pride niekto a da mu po pysku, zbali ta a idete... na socialke nahlas ze ta fyzicky napada, psychicky tyra, jeho rodina sa nevie slusne spravat.. nepomaha, nevenuje sa. Nik mu nezveri male dieta do striedavej starostlivosti... neskor.. no to uz nejako doriesite. Kvoli strachu o toto sa teraz budes nervovat? Nicit si zdravie? Ked budes mat preukazatelne naklady na dieta, tak o tych 60EUR moze snivat, nebude nik pozerat na jeho pozicky a dve prace... a za chvilu mozes zacat pracovat aj ty. Prejde to ako voda. Zabila si uz dost casu..
Bohuzial mam to iste v ruzovom doma, nik sa netrapi, ze vsetko robim asma, ale ked si otvorim usta ze aj pan dokonaly,doma na gauci sediaci ma pohnut zadkom a s niecim pomoct, tak je zle... nepomoze nic.

kaktusik007
22. dec 2014

@sasha871 ako... padala mi sanka coraz hlbsie, ako som citala, a pri konci som fakt pozerala na obrazovku s otvorenymi ustami...

byt je koho?

zbal jeho, vyhod na ulicu, vymen zamok a dovi dopo.... ak je aj jeho, tak pruser - musis prec ty.

a co sa tyka striedavky --- ako vtip je to dobre, ako vidim aj na zastrasovanie zenskej, co sa boji a ma kvoli psychickemu tyraniu sebavedomie na bode minus desat je to dobre tiez.... ale tam to asi tak konci.

oskvarka
22. dec 2014

Ako verim ze ste obaja unaveny ti s malim a on s dvoch prac.. oboje sa da chapat a nieje to zase az taka vyhovorka skorej realita... ale taketo spravanie sa neda ospravedlnit nicim... takze asi sama vies... hlavne fizycke nasilie by som nikdy nedovolila, lepsie takto neskoro ako nikdy... kazdy ma mat nejake hranice...

ivivaiveta
22. dec 2014

@kaktusik007 presne, ako pises...samozrejme, ze striedavka tam nehrozi, toho nech sa neboji..ja som skor myslela, ze tahanice tie pociatocne a tie, ked si bude pre malu chodit kazde dva tyzdne, tie vselijake nonsensy okolo toho, ake byvaju, ked je dieta nastrojom pre zehlenie si pokrceneho ega..

kaktusik007
22. dec 2014

@ivivaiveta poznam velmi dobre... ked zenska pokrci ego kretenovi, tak -- je to pruser na nasledujucu patrocnicu.... ale uprimne, bez pokrceneho ega, ak by s nim zila dalej, je to podstatne vacsi a horsi pruser, takze nie je o com 🙂

sunshineka
22. dec 2014

@sasha871 boze moj a toto si zbadala teraz??? kde si bola 8 rokov? samam si mozes za svoju situaciu,ja len nechapem ako to tym detom mozte spravit,dat im takehoto otca.davno si mohla byt rozidena a uz aj vydata za poriadneho chlapa.teraz musis za svoju hlupost a mladicku nerozvaznost platit

sasha871
autor
22. dec 2014

@0silvia0 ano bola som slepa krava,ktora stale odpustala a myslela si ze sa to zmeni..priznavam nemam problem,ze si zato mozem sama,boli sme aj rok od seba a vratili sme sa k sebe,lebo ja som mala stastie na samych debilov tak som to vzdala a myslela som si ze toto bol najlepsi vztah..ze to nebolo take zle..ale bolo.
@kaktusik007 byt je nas oboch.uver je na mne a on je vlastne akoby rucitel.preco mam odist ja?

baby jeho rodina chce vsetko tutlat,ze aky on chodi nestastny a uplakany a ze mame to dat do poriadku,ze ved to sa deje vsade,zalezi len na tom ako sa k tomu postavim a ze ked mam viac rozumu tak mu to mam odpustit a bla bla..toto podla mna nie je v poriadku.boli sme aj u psychologicky a ta mi povedala ze moj nazor sa jej vidi v poriadku ...neviem co povedala jemu..nakoniec nam obom povedala ze to mame este skusit ..

mihula
22. dec 2014

@sasha871 no pozri,po 8rokoch spolocneho zitia alebo chodenia,si sa rozhodla ist do dietata.Čo uz na to povedat,si musela vediet aky je.A co chces pocut?Sama si napisala,že mu nedovoli,aby ta takto ponizoval.Takze sama vies co robit a ak s nim zostanes,tak taketo ponizovanie sa bude len nabalovat.A prepač,podla mna si velmi nezodpovedna ty ako clovek.Spolodit dieta do takehoto vztahu a cakat,ze panko sa zmeni,ked domov donesies uzlik je nonses.

sunshineka
22. dec 2014

@sasha871 co by som robila?rozisla sa.raz by na mna siahol a je koniec.vyzeras byt mudra,scitana zena,takze sa nenechaj ponizovat.toto nie je zivot.zebrak je on,obycajny hajzel spinavy.kks nakopala by som ho.takychto nervakov z duse naznasam,co pridu domov a zacnu buzerovat zenu za vsetko.aby si sa pomaly bala aj podlahu umyt,ci si si nahodou nevybrala zly den a urodzenemu panovi sa to nebude pacit

sasha871
autor
22. dec 2014

@sunshineka vies on nie je zly otec ..malu ma rad.to nie je o tom..je to o tom ako sa nedokaze kontrolovat,ma agresivne vybuchy hnevu a nema problem mi nadavat a ponozovat pred malou a myslim ze to bude aj tym ze s nim nespavam uz hrozne dlho..proste to nedokazem po jeho excesoch.ano bola som naivna velmi,mrzi ma to vsetko.

sunshineka
22. dec 2014

@sasha871 s normalnym clovekom sa da normalne dohodnut na rozvode a vyzivnom,no so psychopatom budes mat tazky rozvod.ja len dufam,ze ziadnu striedavu starostlivost vam sud neprideli

lvka
22. dec 2014

@sasha871 nie je to vsade ani nahodou... Si mladunka, nemusis cely zivot stravit s hovadom...

sunshineka
22. dec 2014

@sasha871 laska nie je len o tom,ze pride k malej a spravi tutuli mutuli,troska ju povaruje a dost.laska je o tom,ze si vazim matku dietata,venujem sa jej,aby bola spokojna a oddychnuta,lebo potom je aj dieta v klude.nie budem desit dieta svojich krikom a hadzanim zeny o zem.este sa ho aj zastavaj.keby si bola moja dcera,tak by som ta prefackala.ci ta rodicia pre takehoto chrapuna vychovali?

lujza123
22. dec 2014

@sasha871 myslim ze celkovo vasa situacia je vyhrotenim 2 veci. Asi ste mali dlhodobejsie problemy vo vztahu ktore sa teraz vyostrili a po druhe ste obidvaja prepracovany..on z 2 prac, ty z maleho dietatka, v takom stave sa problemy sotva daju riesit.

Keby to chcete zachranit tak pomoze prestavka...aspon 2 mesiace od seba a utriedit si v hlave priority a keby po tom case zistite ze to chcete znova skusit isto by vam pomohol rozhovor s nejakou nezavislou osobou, nemusi to byt rovno psycholog, staci niekto empaticky kto vas bude vediet vypocut obidvoch

A prezila som velmi podobnu situaciu, dieta po 8 rokoch vztahu ktory mal kopu problemov a dieta bol len klincek do rakvy. Jemu preplo, bol v praci nonstop, doma po mne len skriekal ze je nenavarene, neupratane, ze mu minam JEHO PENIAZE. Presne ako ty som mu odkladala blocky a viedla presne uctovnictvo nasich prijmov a vydavkov do zositka ktorym som mu mavala pred nosom pri hadkach. Navyse ja spolocenska bytost zrazu nonstop doma s narocnym upistanym dietatkom, zvyknuta ze domace prace si pekne delime pol na pol som pocuvala jeho vresky ze nema masko na veceru, ze je len zelenina a on to jest nebude (lenze ked som kupila maso tak zase vela minam jeho peniaze), ja som samozrejme radsej isla s malou von ako sediet doma varit jak pica 10 chodov pre panka, zatial co dieta vrieska v postielke.A niesom zrovna typ co mlci a nepovie si svoje......proste cele zle, aj on aj ja....

Jasne ze sme to skoncili, dokonca mame aj tu obavanu striedavku ( v mesiaci je tam dokopy 10 dni) a vies co? V zivote som nebola taka stastna

sunshineka
22. dec 2014

@sasha871 aj moj svagor ma nekontrolovatelne vybuchy hnevu a psychopaticke spravanie a vies,co je horsie?ze aj v spolocnosti,nielen za zatvorenymi dverami pribytku.sestry mi uz nie je luto,ta je hlupa,ze si znicila zivot s magorom.placem uz len koli ich dietatu.znicila mu zivot tym,ze mu dopriala takehoto otca.chudiatko takehoto otca si ziadne dieta nezasluzi.

sasha871
autor
22. dec 2014

on sa podla mna citi menejcenny a serie ho,ze ja som akcna zena a ze sa viem vo vsetkom vynajst a ze od neho vyzadujem..asi vela na jeho pomery.mam uz dost,ako sa stavia na zadne a trucuje..minule mi hovori ze mala je spotena vo svetri a v tricku,lebo ja sa hodinu (15min)malujem,tak mu hovorim ze ukaz kde je spotena..on ze ked ju vyzleciem ukaze mi..a nechcel ju vyzliect..on si proste takto vymysla a buzeruje ma a potom povie este ze ja som na nervy..to je fakt sila,ja uz neviem ci si to neuvedomuje ako sa chova alebo to vie moc dobre.

bettynka222
22. dec 2014

@sasha871 ale ano, on vie velmi dobre ako sa sprava!!!! Pozor na to, ide o psychické tyranie.
Mam kamarátku co cele roky pred všetkými tajila ako sa k nej manžel správal a teraz ked uz s nim nedokáže byt, tak je za najhoršiu.

janinah
22. dec 2014

8 rokov chodenia a ty si nezistila čo je zač? ja nechápem......ak ho ľúbiš,tak manž.poradňa,ak nie,tak rozchod

nela1916
22. dec 2014

@sasha871 Veľký súhlas so @0silvia0. Mne to pripadá, že ste sa možno vzájomne do niečoho dotlačili (teda to čo je za dôvod vzťahu, že práve tento bol najlepší, a nebol taký zlý?), lebo koniec-koncov, šli ste do toho spolu, ale sama vidíš, s akou ochotou ti dal prsteň, za rodinu ťa nepovažuje, spoločné zážitky nemáte, o budovanie materiálnej stránky z jeho strany nulový záujem (a vynútiť si prsteň osobne považujem za dosť ponižujúce, ale to je vedľajšie), to je podľa mňa jasný signál, že ťa už ani nerešpektuje, nie že by ťa mal považovať za životnú partnerku. Možno sa mýlim, ale pripadá mi to tak, že vám obom išlo o splodenie dieťaťa, nie o toho druhého, čím ste si ale pekne zavarili. Tak už nelepte to, čo dávno neexistuje a vykašlite sa na to, no držím palce pri súdnych naťahovačkách.

adri266
22. dec 2014

@sasha871 proste je to debil. Super, ze ste skusali psychologicku, a dobre, ze si mu davala nespocetne mnozstvo sanci. Ale niekedy treba dat len druhu a dost. On prisiel na to, ze ked zacne robit bubu, Ty si s prepacenim pokakana, a na natlak okolia sklopis usi a si ticho.
No podla mna dozrel cas, aby si sla za pravnikom, za koliznou pracovnickou a zistila si svoje vlastne informacie. Ak sa dieta narodila v maji,a ko mas vo fotoblogu, pochybujem, ze je tam sanca na striedavku, hlavne ak ho este kojis.
Pozri, o par dni su Vianoce. Takze to momentalne zahod za hlavu, urob si najkrajsie Vianoce, ake si kedy mala, ale hned po sviatkoch sa daj do prace a zacni vybavovat veci.

Inak, zasluzis si medailu a jeho rodina si zasluzi nakopat do riti.

sasha871
autor
22. dec 2014

@lujza123 vies ja sa striedavej starostlivosti obavam z dovodu psych.zdravia dietat,dieta nevie kam sa ma zaradit..je ovlpyvnovane dvomi vychovame..prosto sa s tym nikdy nestotoznim,tymto sa budem ohanat a budem si stat za tym.chcela som byt stastna,mat rodinu,skvele vecery s mojim muzom ked pride z prace ,vylety idylka..mam hovno..ale chcem to tak nadalej.no uz nie s nim
@sunshineka vies o tvojom svagrovi to aspon vedia vsetci ,ale na mojho by to nikto nepovedal,takze mi to asi ani neveria ti ludia..lebo on je dobracisko a srandista a skvely zabavny kamarat.