Nič som nedokázala

lenka1806
1. dec 2014

Idem sa trosku vyzalovat a rada by som pocula vas nazor.Dneska ma mm trosku ranil ked mi pri mensej vymene nazorov povedal ze som v zivote nic nedokazala. A to preto lebo som este nepracovala kedze sa doma staram o 4 deti. Je pravda ze mm pracuje od rana do noci aby sme sa mali dobre po financnej stranke ale ja sa zase staram a porodila a vychovavam styri deti sama.Mam 33 rokov a vek deti je 14,10,9, a 2 medzi poslednym dietatkom a tretim som nepracovala kedze do 6 rokov som bola na predlzenej rodic.koly zlemu zdravotnemu stavu malej cize vsetko bolo stale co sa deti a domacnosti na mna ja milujem byt doma s detmi uzivam si to a bavi ma to. Ale povedat zato ze som nic nedokazala? S nebolo to povedane prvy krat. Uz mi to raz povedal tak som mu povedala ze som mu porodila 4 krasne zdrave deti o ktore sa staram. A on nato ze to vie kazda. Velmi ma to ranilo myslite ze pravom?alebo som moc citlivka netusim ....

silvia123
1. dec 2014

Škoda, že si si tie deti nedala urobiť niekomu inému, veď aj to vie každý! :D

tova
1. dec 2014

mat 33 rokov a nikdy nepracovat??? On ma aj pravdu, ze rodit a starat sa o deti vie vacsina zien. Neni to lahke ale ako pises, zalozila si si karieru na rodeni a vychove deti. Postarat sa financne o takuto velku rodinu je ovela tazsie a dokazal toho viac.

dari226
1. dec 2014

nic si z toho nerob isto sa to lahko hovori ,ale to je on chudak ked to tak vidi...bez teba by on nemohol byt tym cim je a mat to co ma.to je ako jing-jang.mala by si na jeden cely den vypadnut aby videl co musis dokazat

mata95
1. dec 2014

@lenka1806 chlapi su sprosty, nič neberu tak ako my, nemyslia tak ako my, nepreživaju veci tak ako my,možno je pár takych čo ano, ale aj vtych na oko dokonalych manželstvach je niečo,.....mate môj obdiv, ja som doma s malou ešte len 4r. a už mi to ide na nervy, ja sama mam taky pocit že by som mala dokazať viac.... 😒

velkacica
1. dec 2014

Manžel má pravdu. Rodenie detí naozaj nie je žiadna zásluha. V podstate od maturity - ak ju vôbec máš, teda od 19 rokov života si strávila život len v pôrodnici a kočiarovaním...

terina25
1. dec 2014

@lenka1806 to ze nepracujes este neznamena ze si nic nedokazala.a to ze sa starat o deti dokaze kazda to je velky omyl.nie vsetky to vedia.a este o styri deti.ja napr.by som na nich asi nemala nervy.ja na tvojom mieste ho necham s detmi doma sameho nech si to vyskusa.nech navari,poprata,ixde do obchodu,nech sa postara o deti,nauxi sa s nimi,zahra sa a potom este nech sa venuje potom aj tebe.
vies pre niekoho znamena nieco dosiahnut kariera a pre niekoho rodina.a ked to on nepochopil tak to je smutne...ved kto ti tie deti urobil?bie nahodou on?keby si pracovala tak kto by bol s nimi.al.mu navrhni nech ide on na rodicak ze ty sa s nim rada vymenis😉

mamulienka30
1. dec 2014

@lenka1806 - no je to zvlastne, ze si nikdy nepracovala 😖 Nejde ani o to, ze mas toho doma dost, to je samozrejme. Ale treba trosku vyrovnanosti, mat aj ine zaujmy, robit nieco ineho, neznamena to full time pracu, ale robit nieco mimo deti je pre kazdu zenu podla mna dolezite. Ja pracujem z domu uz odkedy sa narodil druhy syn. Zmenila som posobisko, prisposobila sa rodine, nezarobim vela, ale stale je to dobre privyrobenie, kombinujem jedno s druhym. Rodina s toho profituje a ja si odvadzam aj nejake peniazky na dochodok 😅 Neviem si predstavit situaciu, co by si robila, keby sa manzelovi nebodaj nieco stane - staci hormonalny zachvev a milenka? Ako by si si bez praxe nasla nejaku pracu? Ako by si uzivila vasu rodinu? Vzdy treba mat nejake tie zadne dvierka. Premyslela by som si to, nech si raz o par rokov, ked sa deti odstahuju nepovies - do certa a kde ostalo moje JA? Manzel je prepracovany a asi je to na neho vela tahat cele tie roky rodinu sam, asi by uz rad mal od teba v tomto aj trochu pomoc a oddychol si. Neni to nelogicka a nepochopitelna poziadavka.

velkacica
1. dec 2014

predstav si, že manžel by vypadol, prišiel o robotu, zomrel. Ako by si zabezpečila svoje prepočetné potomstvo?? Mali ste myslieť na zadné vrátka, nie stráviť takmer 15 rokov len plodením a rodením...

terina25
1. dec 2014

predosle odpovede ani nekomentujem..predpokladam ze sa ozvali zeny kt.nemaju ani dieta ...

milotaa
1. dec 2014

Urcite to nebolo pravom. Ked zvladas starat sa o 4 deti, manzela a domacnost tak si dokazala vela. A urcite to nezvlada kazda. Mozno by nebolo od veci vypadnut na tyzden z domu a nechat manzelovi na starost deti a domacnost. A ked sa vratis ocakavat ze bude vsade poriadok a navarene.
Vacsina chlapov si to jednoducho neuvedomuje, ake je to narocne. Iba preto, ze za to nie si platena, nie je Tvoja starostlivost o rodinu menej dolezita. Dokonca by som povedala, ze je to naopak.
Mozem Ti povedat, ja som nieco odpracovala pred dietatom, a praca je jednoduchsia ako starostlivost o rodinu. V zamestnani pracujes 40 hodin v tyzdni a das si prestavku ked ju potrebujes. To pri non-stop sichte pri detoch nie je mozne.
No drzim palce, nech sa Ti podari pankovi trochu otvorit oci.

ivca88
1. dec 2014

Nemyslím ti ze muž ti chcel naschvál ublížiť... ja tiež niekedy poviem kokotinu co ma potom zamrzí 🙂 a určite to i on povedal vo výre hádky ..... ty si mu tiež určite niekedy ublížila....

No v hádke prehrá každý.... niet "víťaza".... taktiež ani v manželstve ....

Nehraj urazenú... ved ho určite milujes ked mate 4 detičky .... a myslím že hlavne on si he vedomí tvojich kariernych uspechov v ramci rodiny 🙂 pretože byt mamou je fuška ... 🙂

Tak sa nehnevajte .... trochu sa vyzúr ...vynadávaj... no zajtra sa spolu pritúľte 🙂 ved určite ste si vykričali aj väčšie nezmysli 😀

mamulienka30
1. dec 2014

@terina25 - no dobre vediet, v posteli mi asi spia tri medvede 😝

siska53
1. dec 2014

@lenka1806 ak chcel,aby si nieco dokazala tak,ako si to predstavuje on - kariera - tak ti mal urobit len 1dieta.
Moja svagrina raz dala muzovi vyuctovanie svojej prace v domacnosti,ked mal poznamky. Odvtedy necekol.

terina25
1. dec 2014

@mamulienka30 vies treba si uvedomit ze tie deti si neurobila sama ale s manzelom.a ked on chcel tolko deti tak mal pocitat s tym ze bude tak dlho jeho zena doma...myslis ze ona nie je unavena?len on je unaveny z prace?myslim si ze ty by si ju mala viac chapat.ved mas aj ty 3 deti a chces 4.tiez si toho asi moc nenapracovala-nic v zlom...

oktobermimi
1. dec 2014

@tova poznám ženu čo "pracovala" naposledy presne pred 22rokmy! a to len ako študentka na praxi.. a od vtedy nikde a ma 4 deti 3z prveho manželstva a 1z druheho a aj ked je rozdiel medzy poslednou z prveho manželstva a tou z druheho viac aho 10rokov tak aj tak nikde !! zdôraznujem NIKDE nepracovala maximálne chodila a chodí na zavolanie upratat!! ... takže to že ona má 33tak je ešte dobre že si može pracu najst ked to 2 ročné pojde do škôlky skôr ako žena čo má 45 skusenosti žiadne ani z PC ani ničím "moderným" čo vystihuje dnešnu dobu a dnešné požiadavky na zamestnanca... 🙂

tova
1. dec 2014

@milotaa rovnako muz by ju mohol poslat do prace na 2 masiace aby sama zabezpecila financne celu domacnost ( z mnimalnej mzdy by to velmi dokazala ) ked pride o pracu, rozvedie sa alebo muz bude mat uraz je to pribeh ako vysity do V modrom z neba!

tova
1. dec 2014

@oktobermimi provnavas s profesionalnou zlatokopkov! sice aj to je sikovnost ale na tej nizsiej urovni.

ivca88
1. dec 2014

Haloooooooooo 😀 😀 ved vy ju tými komentarmi este viac zdeptáte !!! 😀 😀 😀 😀 😀

Vam moze byt jedno ci robi ci nie 😀 pointa je ze je smutnáááá

mamulienka30
1. dec 2014

@terina25 - ja som pracovala aj pri detoch popri materskej, ja mam odrobenych 12 rokov 😉 Nerobim na plny uvazok, ale 5h denne, zamestnavatel mi dovolil home office, nastastie to pri mojej praci ide, do kanclu chodim len po materialy a nazad s malym domov. Nic v zlom ;) Nie vsetky zeny len kvoli tomu, ze maju deti sa celu dobu zahrabali doma a vyhybali zivotu...

silvia123
1. dec 2014

Tak je to veľa mať 33 rokov a nikdy nepracovať, ale predpokladám, že na počte detí ste sa dohodli spolu, dá sa nájsť aj práca na doma, ale pri štyroch deťoch je to ťažké, takže ak chcel aby si šla pracovať mali ste mať dve deti, a nie ti to teraz vyčítať, ale vzhľadom na vek najmladšieho si už onedlho budeš môcť niečo nájsť, záleží všetko na tebe a na okolitých pracovných príležitostiach, na tom ako si dokážeš vybaviť v budúcnosti stráženie detí v prípade chorôb atď.

velkacica
1. dec 2014

@siska53 ženy zvyknú vydierať deckami, nehovoriac o prolife- a katolibanských predstavách "dieťa je dar", nesmie sa brániť im "prísť"... Najmä na vidieku sú takýchto superplodných hromady.

siska53
1. dec 2014

@tova vidis,co si napisala ty? Vacsina zien. On povedal kazda. Podstatny rozdiel. Lebo chlapi si myslia,ze to vie kazda. My zeny vieme,ze nie kazda to zvlada s lahkostou a super. A daktore viac ako 1dieta nechcu. A niektore pary sa dohodnu,ze zena bude prosto doma a jej ulohou bude sa starat o vychovu a domacnost. No len potom tam nevidim priestor na vycitky. Tie deti jej spravil on. Takze ak chcel z nej mat karieristku,mal skoncit pri jednom a nemusel by jej teraz nic vycitat.

dai
1. dec 2014

@lenka1806 no mna zaraza najmae to ze pracdepodobne s muzom nemate rovnake videnie vasho spolocneho zivota - ty chces rodit a byt doma - to ta naplna... a co on - je aj on takto spokojny? Ak som spravne pochopila tebe je niekde jedno co si on vlastne o vsetkom mysli - ty si svoj sen plnis a on nato maka aby si si ho ty plnila? Co on ma z tej rodiny ked ako ty pises viac menej doma nie je lebo musi stale pracovat aby vas uzivil?
Ono cely ten model ako zijete by bol ok keby vyhovoval vam obom - zjavne ale tvojmu muzovi nevyhovuje - tebe pomaly konci materska a tvoj muz mozno vidi ze sa do prace nechystas pripadne sa nemas kde kedze tvoja cena na trhu prace je viac menej nulova☹ mozno preto tie pripomienky...
Uprimne - ja mam 2 deti, pracovala som pred rodenim aj medzi porodmi - obe deti boli snom nas oboch - mna aj muza... pomaly sa dopracovavame k myslienke na dalsie dieta - ale opaet, musime k tomu prist obaja... vidim ze ti tu pisu ako tazke je vychovavat deti - ja si nepomozem ale materska je okrem prvych par mesiacov po narodeni podla mna najjednoduchsie obdobie v mojom zivote - chlap zial v sr vaecsinou toto nezazije... pisat ake tazke je byt doma s detmi moze len zena ktora nikdy popri detom nepracovala... a chlapy zial popri detom pracuju stale...
Skus sa na veci pozriet aj jeho ocami, neotvarat jemu oci ako to pise prispievatelka pred mnou ale otvorit ich sebe niekde a hlavne si k tejto veci sadnut s muzom a skusit sa s nim o tom porozpravat ako s partnerom - ako chcete zit dalej? Co ty po materskej - mas nejake plany - realisticke? Atd....

milotaa
1. dec 2014

@tova ano, uznavam aj zasluhy muza, ktory ako pise Lenka pracuje od rana do vecera, aby ich uzivil. Asi pracuje viac ako tych 40 hodin. A ano suhlasim aj s tym, ze traba mysliet na co ak sa nieco stane.
Ale predpokladam, ze ona ho nezhadzuje za to, ze sa nestara o deti a chodi do prace. Ani on by nemal podcenovat jej prinos pre rodinu. Predsa maju kazdy svoju ulohu a plnia ju najlepsie ako vedia, aby sa mali deti dobre.

ivca88
1. dec 2014

DOBUDÚCNA RADÍM AUTORKE ZADAŤ OTÁZKU - ostatný môžu pridať iba jednú odpoved..... vyhneš sa tak diskusii o nezmysle ....alebo to ako sa zeny predbiehaju kto ma pravdu 🙂

mamulienka30
1. dec 2014

Ja mam pocit, ze jej muz melie s posledneho a uz nevie, ako inak jej naznacit, ze je nacase zdvihnut zadok a trochu mu pomoct. Najstarsie deti su uz velke, samostatne, nepotrebuju taku opateru, najmladsie moze o par mesiacov do skolky, najvyssi cas zacat pisat zivotopisy a obiehat zamestnavatelov.

dai
1. dec 2014

@siska53 🙂 mne to nepride ze tie deti su lebo on nato tlacil... pozri tu na kona na temy ako presvedcit muza na dalsie dieta etc... pozri na tie vekove rozdiely zakladatelkinych deti... mimo 2heho a 3tieto dietata idu uplne krasne - po 3och rokoch a po 6tich - ako trvali rodicovske... prilis krasne vypocitane nato aby ma niekto presvedcil ze zakladatelka rodi lebo chce vela deti🙂

dai
1. dec 2014

@milotaa zakladatelka ma sancu zmenit svoju rolu v rodine... ma taku istu sancu jej muz? Co ma on spravit aby bol viac s rodinou ako poslat zenu pracovat?

oktobermimi
1. dec 2014

@tova 😀 😀 a teraz neviem ktorá je ktorá 😀 .... či tá čo som ja myslela je profesionalna alebo zakladatelka témy 🙂

terina25
1. dec 2014

@mamulienka30 vies nie kazdy ma moznost pracovat z domu.aj ja som nieco take hladala pocas mojho rodicaku(dokonca som si vzala aj zivnost)no bohuzial nic som nenasla.

a k tomu zahrabaniu sa..vies niekto povazuje staranie sa o deti ako poslanie.venuje sa detom na 110%.ja som svoju matersku tiez nepokladala za to ze som sa ,,zahrabala,,bola som stastna byt s nimi doma.je to nieco uuuplne ine pracovat +starat sa o deti alebo ,,len,,sa starat o deti.clovek sa tym detom vtedy venuje ovela viac