Nie som spokojná s vlastným životom

bambulka317
1. jún 2014

Čawte baby, mám teraz také debkové obdobie tak to asi musím zo seba dostať.. Chcem sa vám zveriť s pocitmi, ktoré ma raz za čas "navštívia" a dosť ma v tú chvíľu aj potrápia.. Prežívam ich aj teraz.. Aby bolo jasné, som šťastne vydatá, mám výborného manžela, zdravé dieťa, máme kde bývať, čo jesť aj ked po finančnej stránke to nie je najlepšie a dá sa povedať že žijeme z mesiaca na mesiac no viem že sú ľudia na tom aj horšie.. V končenom dôsledku by som sa ani tam nemala na čo sťažovať a mala by som byť rada za to čo mám.. no mňa tak cca raz do mesiaca prepadnú také pocity nespokojnosti.. neviem teda či to nesúvisí nejako s menštruáciou 😀 no býva mi ľúto že som si toho v živote viac neužila.. teda.. manžel je môj prvý a pravdepodobne aj posledný.. nechodievala som na diskotéky, neožierala sa do bezvedomia.. nemala som svoju partiu kamošov kde bola bombová zábava atď. Teraz mi to býva ľúto.. že som proste niečo zmeškala, nevybláznila sa keď som mohla.. nemala viac sexuálnych partnerov atď. Niekedy mám pocit že mám v sebe toľko nevybúrenej energie že explodujem... neviem čo s tým mám robiť.. nechcem aby ma takéto pocity prenasledovali, som z toho nešťastná ☹ Hlavne teraz keď som na materskej tak všetko sa točí okolo toho istého, večer som unavená ako pes a do toho sa mi kamoška chváli aký mala ona skvelý víkend, že bola na opekačne, na oslave narodiek atď. a ako by si chcela už konečne od tých všetkých párty oddýchnuť a byť troška doma s manželom.. viem že by sa to nemalo no závidím jej tú slobodu.. mám pocit že mám na nohe jednu veľkú kotvu už navždy.. máte niektorá občas takého pocity ako aj ja? práve mám krámy tak dúfam že ma to čoskoro prejde, no potrebovala som to dostať zo seba von ...

arabela283
1. jún 2014

Neviem, preco si kazdy, co si v mladosti neuzival do odpadnutia mysli,ze o kolko toho prisiel🙂 Ja som si mladost uzila a nemyslim si,ze vdaka tomu mam plnohodnotnejsi zivot ako ty🙂 nedepkuj sa 🙂

laila22
1. jún 2014

Zi a uzivaj si pritomnost... Nevracaj sa do minulost, tu nezmenis... Pracuj. na lepsej buducnosti. Pojdes do prace medzi ludi. Prides na ine myslienky. Ved aj vy si nozte urobit opekacku,ist na vylet, navstevu...

bambulka317
autor
1. jún 2014

@arabela283 tak to vedieť nemôžeš predsa .. mne to proste teraz chýba..

stefka33
1. jún 2014

Ja som si užila až až. A keď si na to spomeniem, tak sa sama pred sebou hanbím a najradšej by som celú svoju pubertu vymazala. Vychováš trošku decká a potom si s manželom užijete opekačiek, osláv, výletov kopec. Vôbec to nebude dlho trvať. Uletí to ani nebudeš vedieť ako. Nevymýšľaj somariny, lebo to vyzerá, že už nevieš čo so sebou od dobroty. A áno je to z menzesu podľa mňa. 😉

mawka
1. jún 2014

kto si ako zariadi, tak ma. ak si nespokojna, nieco s tym urob, lebo ta to bude depkovat viac a viac. to, ze niektore nemali potrebu sa "vyburit" je ok, ale treba respektovat aj to, ze niekomu sa to casom zavrta do hlavy a citi sa ochudobneny. kamoska si to zariadila tak, ze zije aktivny zivot aj napriek tomu, ze je vydata a ma dieta, preco to s manzelom neurobite aj vy? priatelia, opekacka, je to take zlozite? proste skuste zit inak. spolu, ale robte veci inak. chodte medzi ludi. neuzatvaraj sa pred svetom a nezavid. tvoja kamoska moze mat depky zase z niecoho ineho, o com vy nemusite tusit, nie vsetko zlato, co sa blysti... a kazdy mame nejakeho toho svojho "demona" v sebe, nejake to trapenie, depku, nespokojnost. a je na kazdom z nas, ci ho bude zivit v sebe, alebo sa nakopne a ukaze mu rpostrednik 😉 drz sa!

stiewe
1. jún 2014

©bambulka317 ja to mám opačne, kebyže som mohla vrátiť minulosť, vrátim, lebo keď si spomeniem,čo som vyvádzala s pomúteným rozumom v alkoholickom opare, hanbím sa ako pes. Naozaj som urobila veľa chýb...ale v podstate, zober muža alebo len dieťa, ak muž nemôže a choď s ním sa prejsť alebo neviem, alebo ak máš možnosť dieťa dať babkám, skús raz za čas a choď si s mužom vyhodiť z kopýtka niekde, sami dvaja,nejaká pijač akcia 🙂 možno Ti to prospeje ....@stefka33 😀 tak to sme 2, slávna puberta 😀

domin85
1. jún 2014

@bambulka317 To ze si nepila a neflamovala nema nic spolocne s tym, ci si si uzila zivot. Moja sestra nefajci, nepije, za to kazdu chvilku lezie po inej hore, chodi do divadla a na opery a tak jej to vyhovuje a nemenila by. KAzdeho osobna vec. To ze ta teraz dohana pocit aky mas je podla mna skor o tom, ze sa nevies zorganizovat a dolieha na teba dojem, ze si doma sama zavreta s dietatom a to ti vysava vsetku energiu.. Ale podla mna ani to nemusi byt prekazka (teda, babatko) dva extermne pripady ti dam: boli sme pred dvoma rokmi s priatelom na vystupe na Rysy a stretli sme skupinku cechov- holka v nosici asi rocne dieta 🙂 A potom moja sesternica, ktora sla s dvojrocnym dietatom a sama v siestom mesiaci na "dovolenku" stanovat na Island. Jasne, to uz je zivotny styl viac ako realne uzivanie si, ale tak zavolaj kamaratku, ide leto, dajte si miesany drink na terase niekde v meste, chodte s muzom niekam na vikend... Potom sa troska ulavi, uvidis 😉

mawka
1. jún 2014

@stefka33 tak vies, ale je dost zien, ktore sa citia take "usadene" s retazou pri sporaku a detoch. ale to neznamena, ze si nemozu zacat uzivat zivot ako rodina. jasne, ze nemusi zrovna divocit ako keby mala 17, ale tak pozapaja rodinu.
mne je luto ludi, ktori sa nevedia uvolnit. ja aj ako stara strudla nemam problem skusat novinky, do ktorych ma "natiahnu" decka.. niekto by povedal, preboha, tolko rokov ma a robi take hovadiny, ale mne je to jedno, hlavne, ze sa narehotame spolu. alebo jazda v aute, pustim na plne gule radio a okno dole a spievam ako sialena a je mi jedno, co si ludia myslia. ked to robi dobre mne? 🙂
a vies, vela krat staci jedna kamoska, ktora sa stara o seba, o vzhlad, ktora zije aktivny zivot a potom zeny s takymto trapenim maju este vacsie depky. a pritom staci len zmenit zmyslanie, pohlad na situaciu a zacat robit veci inak.

mawka
1. jún 2014

@stiewe tri 😀 a nelutujem. jedine, co by som vratila, tak to, aby som sa nevydala. ale zase by som nemala moje superske spekulantske decka 🙂

stefka33
1. jún 2014

@mawka Heh, tak ja s týmto tiež nemám problém a nič mi nie je trápne. 😉 Mala si ma dnes vidieť ako som so svojími takmer 80 kilami dávala prekážkový beh, len aby som dostala lízatko. 😀 Chudák moje decko.

stiewe
1. jún 2014

@mawka ojjj,ja ľutujem,hanba preveliká..dokázala by som román napísať pre puberťákov v znení: takto sa nikdy nesprávajte!to jednoznačne môžem povedať 😀

mawka
1. jún 2014

@stefka33 najlepsie je vediet sa smiat sama na sebe 😀 tesim sa na leto a na tobogany 😀 vorvan obecny. minuly rok sme take dve velrybky sli na strmej smykacke, mala si vidiet tu tsunami, ked sme dopadli do vody 😀 😀 ze jake herecky, spirala roztecena, prso vonku, plavky v zadku... ale ja ich kaslem, co. sranda musi byt 😀

stefka33
1. jún 2014

@mawka Mňa to normálne baví musím priznať. 😀 Deň keď nestrápnim syna nejakou neprístojnosťou považujem za stratený. 😀 Dnes úloha dňa splnená.

mawka
1. jún 2014

@stefka33 hej ako ked som skakala na nafukovacom hrade a zd*bkala som sa dole a nie a nie sa postavit a vsetci na mna pozerali, moje decka cikali od smiechu, sak coby nie, na verejnosti..by som mohla rozpravat. ale najkrajsie je, ked dojdu kamosi synatora mojho a povedia, ze pocuj, ty mas super mamu, s nou je sranda. a maly povie, ze tu najlepsiu. to je najkrajsi kompliment. to znamena, ze ma neberu ako generala. a to teda viem byt prisna, to zase hej. ale ja neviem, ja som to videla u nasich, moj otec tiez taky bol a aj je, moj recyklovany teenager, milujem ho za to. ze je za kazdu kravinu,. s bratom sme sa ako decka nikdy nenudili 🙂

arabela283
1. jún 2014

@bambulka317 nemoze ti chybat nieco, co si nezazila 😀 skor ta dohana stereotyp kazdodenneho dna. tak ako pisu baby, treba si najst zabavu teraz a nerozmyslat,co som mohla pred rokmi spravit.. mne minulost az tak nechyba... bolo to fajn, ale budem teraz sediet v kuchyni a rozjimat, ako som sa pred x rokmi rozbila s kamosmi ? 🙂

mirtill
1. jún 2014

@bambulka317 Dobre si myslela,to všetko máš od hormónov teda od menzesu,potom od kamošky,ktorá ešte nemá dieťa,ale sa dočkáš neboj sa,aj na ňu príde 🙂 áno možno si niečo zmeškala,ale kedˇnevieš čo,tak nech ťa to netrápi,ešte si užiješ možno v neskoršom veku,kedˇbudeš trochu staršia,teraz aj tak nemôžeš veľmi vyskakovať,kedˇže máte maličké dieťa,ale krátke víkendy by ste mohli absolvovať vo dvojici s manželom,poproste rodičov nech vám postrážia a chodˇte do kina,na tancovačku,na večeru,ku kamarátom.Môžete pravidelne každý mesiac,aj ty si potrebuješ odreagovať,pomôže to uvidíš.Ja som si tiež brala ,,prvého,,ale som aj bola taký tip ženy,ktorá radšej doma číta,ako by sa mala zabávať,a aj ja som mala také myšlienky,že mi niečo ušlo.Teraz už to neriešim iné veci sú prioritné.

mircalla
1. jún 2014

@bambulka317 Moja sestra mala dieta skoro a ja neskoro...Ja som si uzivala v tom veku, sestra po 30-ke, to mal jej syn uz 10...zacala cestovat, chodit na rozne akcie, bol so starymi rodicmi....Nemyslim, ze by si o nieco prisla....Clovek je uz potom aj rozumnejsi a lepsie travi cas, v mladom veku je to casto len o zurkach....
Zeby mi ten zivot chybal? ani nie

teri24
1. jún 2014
https://www.youtube.com/watch?v=j6cRB4hb3mg


pozri si to, odporúčam 😉 A drž sa!

lili_mia
1. jún 2014

@bambulka317 Užívať si môžeš aj teraz, s kamarátkami. Synátora prenechaj na jeden večer mužovi a šup niekde na kávu, či dajme tomu aj do divadla 🙂 Nájdi si tu na koníku baby z okolia, ktoré sú mysľou ako ty a neprekáža im na jeden či dva večery prenechať dieťa mužom a ísť niekde na babskú jazdu. Niekedy stačí len bežný obed, napr. s mamou a máš pocit, že viac nepotrebuješ. Tieto depky by si zrejme mala aj keby si si užila, len by to bolo o tom, že to žúrovanie skončilo. Jednoducho ide o to ako vnímaš terajší život a čo od neho chceš. Nudíš sa? Pohľadaj si online kurz a študuj niečo nové 🙂
A kamoška, dlab na ňu. Ty začni ospevovať aké je super, že vieš s kým si večer ľahneš do postele, že vieš ako ti ráno spraví raňajky a budete mať príjemnú sprchu a ako príjemne strávite rodinný deň. To, čo robí kamoška, je len chvastanie sa, ako z čias strednej o tom, ktorá už konečne dostala menzes, ktorá už konečne sexovala. Nájdi si kamošku-maminku, ktorá má dajme tomu aj dve deti, ona bude mať viac pochopenia pre tvoje pocity a strach z trvalého usadenia sa. Chce to len zmeniť optiku 😉

jajus28
1. jún 2014

Heh co ti chyba?? Ze po zurke je ti zle jak psovi, alebo si hlavu trieskas s kym si spala 😀 My chodíme s drahym raz za rok aj na disco 🙂 a poviem ti citim sa tam uz ako stara korytnacka 🙂, a ked nemas partiu z mladosti da sa najst aj teraz par s detmi s ktormi budete oslavovat, grilovat a sem tam nejaky vylet spachat, alebo ples 🙂, hlavu hore na materskej to aj mne udiera na mozog ten neustali stereotip, malého obdobia, moje nalady, a kopec roboty. Ale ono to prejde 🙂, len treba zacat chodit medzi ludi a sem tam vybehnut na ,,rande,, s drahym ako za mladi 🙂. A ja si stale hovorim, ze teraz si to odkrutim, a potom ked budu vsetci z partie tlacit kociky ja budem uz zo synkom po diskotékach lietat hehe ( si fandim ja viem)

katka1205
1. jún 2014

Môj názor. ..to že si sa nevyburila v minulosti. .to by som už nechala tak. Aj baby ktoré sa vyburili sa tak doma cítia na materskej. .je to stále to isté a je to niekedy o nervy. .ale myslím si že treba hodiť reč aj s manželom. .a sem tam vyjsť von medzi ľudí. Nikde nie je napísane že keď máš dieťa tak tvoj život sa skončil. Treba sa pozerať do budúcna. .život mate pred sebou. .a partie. .ty si myslíš že tie partie z minulosti niekomu aj zostali? Každý žije svoj život a rieši reálne veci. .ako hypotéky. .peniaze. .deti. .cestovanie. .ak potrebujes zmenu. .tak prečo neist von. .zabaviť sa..veď je to prirodzené. .ale nejaké super party z minulosti naozaj nemusíš ľutovať. Treba žiť aj teraz. .si nespokojná? Rieš to aj s manželom. .a ešte ti tak poviem. .stačilo aby sa čokoľvek stalo zle. .prihodilo. ..a hneď by si na také veci prestala myslieť. .rodina. .zdravá fungujúca rodina to sú dôležité veci. .Nie prepite noci v minulosti. . Ps. Naši známi by hrozne chceli mať deti. ..a vieš nebolo kedy keďže sa vždy v živote veľa bavili..a teraz majú pocit že im ušiel vlak

smetacik
2. jún 2014

Ja to asi ako chlap nepochopím, ale ako sa dá ľutovať, že človek nemal viac sexuálnych partnerov? Veď to nie je olympiáda. Chápem ak niekto nie je spokojný so svojim sexuálnym životom, ale byť nespokojný s počtom partnerov? 😕 Veď predsa keď som s nejakou niečo mal, tak preto, že ma priťahovala a ak by to bolo všetko klapalo tak so práve s tou dodnes. Len po čase, keď sa ukáže, že si ľudia nerozumejú tak ako si predstavovali tak to ani dobrý sex nezachráni. Proste človek musí ísť ďalej, ale nadšený z toho asi nie je. Teda priamo povedané, ďalšia sexuálna partnerka v mojom živote znamenala, že som zažil predtým ďalšie sklamanie, takže naozaj nerozumiem ako môže niekto priamo túžiť po viacerých sexuálnych partneroch. Ja som si vždy myslel v danom momente, že to bude navždy práve s tou. Som zabrzdený? 😒

27emilka5
2. jún 2014

do urciteho casu som si to myslela aj ja ludia su vseliaky ak chces bit v partnerstve na stalo musia sa robyt kompromisi takeho partnera je tazko najst 🙂

janickacrazy
2. jún 2014

@smetacik Podla mna je to uplne normalne, lebo ako moze vediet ze tento jej manzel je ten najlepsi ked ineho ani nemala? Proste je asi zvedava ake by to bolo s niekym inym, ja mam tiez taku kamosku, ze mala len jedneho partnera a toho si aj zobrala, nic si neuzila, ani na disco nechodila a tiez mi priznala, ze to trochu aj lutuje.
@bambulka317 No podla mna ta skor ubija ten stereotyp na materskej, co je tiez uplne normalne, treba si najst nejaky konicek, nieco co by ta bavilo, raz za cas ist vonku s kamoskou alebo aj na to disco, ktore si zameskala alebo niekam si zacvicit, do kina, do divadla, neviem, co ta bavi.

womankc
2. jún 2014

@bambulka317 to čo prežívaš je podľa mňa bežné. Ja som nastúpila na strednú školu a ťažko mi ochorela mama, musela som prevziať celú domácnosť , dovtedy prísna výchova . Otec nás držal nakrátko a potom o to viac. Nemala som vôbec možnosť prežiť svoje dospievanie ako ostatní moji spolužiaci . Keď som skončila školu a nastúpila prvý rok do práce , presne tou istou chorobou ochorel aj otec. Úplne všetko ostalo na mne , súrodenci si žili svojimi životmi a ja 19 ročná sama vo veľkom dome s dvoma ťažko chorými ľuďmi . Našťastie som natrafila vtedy na veľmi dobrých kamošov, ktorí i keď to boli samí chlapci mi dosť pomohli, aby som úplne nezcvokla. Jeden z nich je teraz aj môj manžel, najlepší chlap na svete. Nechci vedieť, čo sme všetko museli prekonať. Bolo to najťažších 14 rokov môjho života. Absolútne som si nemohla dovoliť slobodne sa len tak zobrať a ísť . A teraz sem tam mám tiež presne takéto stavy ako ty. Ono to proste človeka dobehne. Ja som prišla teraz do veku, že by som konečne chcela niečo aj iba pre mňa. Lenže zas sú deti a zas treba robiť ústupky . Tiež veľa vecí by som chcela prežiť inak, urobiť iné rozhodnutia. Zmeniť veľa vecí. Zažiť veľa, čo som nemohla . Tiež mi chýba to neprežité, ale človek to musí brať triezvo. My si jednoducho urobíme s mužom program, ideme na výlet, do divadla , alebo si len tak posedieť do kaviarne . Môžeš veľa zmeniť, ale vracať sa do minulosti nemá význam. Choď si zacvičiť, daj kávu s kamoškou, alebo sa choď učiť čo ja viem jazyk. Inak , určite to súvisí s menštruáciou.

smetacik
2. jún 2014

@janickacrazy práve na to som narážal. Človek by podľa mňa nemal hľadať "najlepšieho", ale takého ako mu vyhovuje. Myslím, že to či mu dotyčný vyhovuje, by nemalo byť závislé od toho či je prvý alebo sedemdesiaty. Môže nájsť súzvuk hneď s prvým a nemusí ho nájsť s nikým aj keď bude celý život partnerov striedať. A myslím, že človeku nemôže chýbať niečo čo nepozná. Podľa môjho názoru tieto myšlienky ju napádajú kvôli frustrácii z iných oblastí života, čiže sú len následkom nejakých pochybností respektíve rozčarovania z nenaplnených predstáv v nejakej oblasti života. Ale riešiť rozhodne treba príčinu, nie následok. Ak ma kvôli stereotypu začnú napádať takéto myšlienky, tak by som sa mal podľa mňa snažiť o oživenie nie o zisťovanie, či sú tie myšlienky oprávnené.

aneri66
2. jún 2014

striedať sexuálnych partnerov a užívať si ??? O čom to je...buď rada, že máš prvého a že si s ním rozumieš.. niektoré, ktorých X chlapov pre.iahlo takéto šťastie nemajú... dopadnú najhoršie 😀 ....

henikav
2. jún 2014

@bambulka317 myslim ze to nema vela spolocneho s minulostou, ci si sa vyburila, alebo nie, clovek ktory sa chce bavit, takemu to vzdy bude chybat. Ale to ze si vydata a mas dieta neznamena ze uz nic nemozes, mozes takmer vsetko ako predtym, teda myslim okrem "sexu s kazdym kto pride" ale teda sex mas doma, to nepotrebujes vyhladavat. Ostatnu zabavu mozes aj teraz. Opekacky, vychadzky, sice s malymi detmi trosku upravene, ale vzdy sa da nieco vymysliet, no a vecer sa tiez da dat niekomu dietatko postrazit a mozete vypadnut s manzelom, ci uz na koncert, ci na diskoteku, do divadla, na ples........... Vzdy sa niekde nieco deje, staci sledovat a naplanovat. Mimochodom utuzi to aj Vas partnersky zivot

mahmulienka
2. jún 2014

@bambulka317 pise sa ti tu ze v 04/14 cakas babatkomchapem to spravne,ze si cerstva mamka s dvojmesacnym babatkom? Tvoje pocity mozu suvisiet s poporodnym stavom.

svetluska131
2. jún 2014

ja som presne takéto pocity riešila ako ty-ešte v manželstve.Tak nejako(síce s prestávkami) som bola stále chronicky nespokojná...smutná, "zabanovaná"...pomaly sa to stupňovalo, a na povrch podľa každého- som nemala reálny dôvod. Ale mne bolo stále horšie... ☹
Ako to skončilo?? Nuž-neprajem ti to a a možno to nie je tvoj prípad-ale u mňa aj vďaka tomu začali nastávať udalosti, ktoré viedli až k rozvodu☹Vtedy som si myslela že už to môže byť len horšie-ALE- mýlila som sa-práve V TOM bol(u mňa) problém...Celý pes bol zakopaný v mojom vzťahu s manželom(teraz už ex). Až spätne som si začala uvedomovať, ako ma s ním už roky nebavil sex(tiež bol dlhoooo jediný)- a myslím si, že keby si bola s ním aj po tejto stránke spokojná, tak by ťa netrápilo, aké by to mohlo/malo byť s inými...mýlim sa?a takisto v ostatných oblastiach života...nad týmto všetkým si v kľude porozmýšľaj...čo a prečo konkrétne ti vadí na tom tvojom živote??Skrátka dnes si myslím, že ak JE človek so svojím súčasným životom spokojný-tak ho netrápi čo by bolo keby a čo mohlo byť...takže podľa mňa aj ty porozmýšľaj KDE sú korene tvojej nespokojnosti...kde je u teba ten pes zakopaný...a od toho zistenia potom hľadaj riešenie...veľmi ti držím palce, možno postačí to, čo tu píšu kočky 🙂
A epilóg-ja som až po tom rozvode začala "žiť" a "dobiehať "zameškané...áno, všetko sa nedá, a človek sa dopúšťa aj chýb- ale stojí to zato a ja som už tieto beznádejné pocity od rozvodu(7r) nikdy nemala...neľutujem. Ale to som ja a môj prípad, tvoj samozrejme môže byť úplne iný, u mňa bol prvotný problém vo vzťahu k manželovi- a od toho sa odvíjalo postupne všetko...tak sa držte 🙂