Otec sa chce ku nám nasťahovať

sklamana35
28. mar 2014

Ahojte maminy, moji rodicia sa nedavno rozviedli a problem je v tom, ze moj otec sa chce ku nam nastahovat. Mame 4 izb. dom, novostavbu s ktorou nam on pomahal a teraz chce ist ku nam byvat. Nechcem byt hnusna, otca milujem, ale prave preto sme sa s mm zadlzili az po usi, aby sme byvali sami. Predtym sme byvali s nasimi, este ked boli spolu a to sa neda. Plati pravidlo, ze mlady maju byt sami 😒 Mame dve deticky.... Ako mu to nejako rozumne vysvetlit, aby sa nenahneval?? Nepoviem, prichylit ho na mesiac, dva, ale on sa nechysta nic hladat a povedal, ze byvanie riesit nebude.

jajka71
28. mar 2014

myslim, si, ze si v poslednej vete odpovedala sama🙂

stefka33
28. mar 2014

@sklamana35 Ech, no nezávidím. Čo majetkové vyrovnanie medzi rodičmi? Nebude, či ako?

sandracs
28. mar 2014

A aké má otec ďalšie možnosti bývania?

sklamana35
autor
28. mar 2014

@stefka33 NIe nebude,otec povedal, ze nic nechce s tym, ze to napise na vnucku ....

sklamana35
autor
28. mar 2014

@sandracs Ziadne bud nieco kupit, alebo podnajom...Zaraba dobre len mu je luto ,, vyhodit,, peniaze

mimla
28. mar 2014

Z tohoto, bez toho aby sa otec nenahneval, nevykorčuľuješ. Neviem, ako máte ten byt usporiadaný, ale jedna izba bude asi obývačka, druhá spálňa, tretia detská a štvrtá pracovňa (izba pre druhé dieťa)? Ale podať takto, že miestnosti sú rozdelené a všetky ich potrebujete.
Ak sa k vám otec nasťahuje, ako budete riešiť návštevy mamy? Zaobíde sa to bez cirkusu?
Ak už sa tam raz nasťahuje, už sa nikdy neodsťahuje. Čo na to tvoj muž, chce navždy bývať so svokrom? Nemôže sa s ním porozprávať on? Chlap chlapa lepšie pochopí.
A ak nič nezaberie doporučujem organizovať v jeho prítomnosti žúrky, najlepšie s kopou malých hlučných detí z celého susedstva, možno prehodnotí svoje rozhodnutie 😉

sklamana35
autor
28. mar 2014

@mimla Tak ako si napisala, dve detske. Toho sa bojim, ze povie, ze deti sa zmestia do jednej izby. Viem, ze ked raz pride tak potom uz ostane. Navstevy mamy? Neviem, asi sa na hodinu zobere a pojde sa prejst ☹ A moj mm nechce samozrejme. Ako oni si rozumeju, ale iba ked su neni spolu..Ked su dlhsie spolu tak sa len kockuju, vymienaju nazory :-/ A moj otec je dost rozkazovacny typ : tak teraz bez povysavat, teraz mi zohrej veceru, urob kavu..... Som na nervy, nechcem byt nevdacna svina, ale takyto zivot nechcem... To radcej predam barak a pojdem do garzonky 😀

opicaskorica
28. mar 2014

A surodencov nemas?

sklamana35
autor
28. mar 2014

@opicaskorica Mam brata, ale tam nechce ist lebo byva daleko

stefka33
28. mar 2014

@sklamana35 No neviem, ale budeš sa s ním musieť asi na rovinu porozprávať. Už to v duchu vidím, ako sa na smrť urazí. Tak ale možno skúsiť ešte niečo v tom zmysle použiť, ako že tvoja mamka by to mohla brať tak, že mu držíš stranu a že nechceš si s ňou pokaziť vzťah, že je to predsa tvoja mama. A že ako by to vyzeralo, keď príde vnúčatá navštíviť. Aj @mimla mala zaujímavý nápad s tými detičkami.

janinah
28. mar 2014

nie si povinná otca k sebe nasťahovať,na tom stavaj svoj rozhovor s ním...mama s ním nevydržala,ty musíš? tým skôr,že nežiješ sama a aj tvoj manžel má k tomu čo povedať...on sa tak rozhodol a basta...ty povedz nie a basta....a ak je panovačný a rozkazovačný,tak by som na neho nešla,že ťuťulimuťuli,ale rázne a otvorene..otec,NIE,buď ostaň s mamou alebo nech sa ti o byvanie postará oná vnučka/alebo jej rodičia-to asi nie ste vy?/čo jej dáva svoju časť domu...

sklamana35
autor
28. mar 2014

@stefka33 POdla jeho povahy usudzujem , ze bude peklo...Ale ostava mi nieco ine? On je nechapavy typ cloveka, ked si nieco zaumieni ma svoju pravdu a nik mu ju nevyhovori... ☹ Bolo mi toto treba? 😠

sandracs
28. mar 2014

@sklamana35 Tak možno keby ste mu navrhli prístavbu, že bol by u Vás aj by ste mali súkromie. Náš sused spravil z garáže minigarsonku kde je všetko, minikúpelňa, wc, kuch.linka....Je to malé, ale neni to nákladné ako niečo nové a poskytuje to aj určité súkromie...

sklamana35
autor
28. mar 2014

@janinah Praveze sme to mi, ale na to som mu hned povedala, ze ja nic s majetkami riesit nebudem, nech si to poriesi s mamou.... ☹ Preto je to o to tazsie, ze on nam na jednej strane dost pomohol, ale na druhej strane s nim byvat nechcem..lenze on to vezme po svojom a ja budem za nevdacnu svinu, ktora ho vyuzila a chce ho nechat na ulici ☹

sklamana35
autor
28. mar 2014

@sandracs Je to asi nepochopitelne, ale nechcem s rodicmi zdielat spolocny dvor, mat ich kazdy den na ociach, hoci ich milujem 😖

janinah
28. mar 2014

@sklamana35 tak ten podiel odmietni a nech do svojej polovice domu dá podnájomníka a on nech ide do podnájmu inamak tam s mamou nevie vydržať ,jasné,že sa mu to nebude páčiť,ale tak potom nech ostane tam kde je...kopa rozvedených žije v jednom dome,lebo inak sa nedá a prispôsobia si bývanie oddelením izieb....na tebe je len to,aby si mu jasne povedala NIE a tvoj muž nech stojí pri tebe a zopakuje ako ozvena,že NIE

janinah
28. mar 2014

@sandracs furt bude u nich, v ich kuchyni jesť a u nich v obývačke sedieť....

stefka33
28. mar 2014

@sklamana35 Akože bolo mi to treba? Bola si do toho zatiahnutá. Ja si myslím, že vieš čo máš robiť. Len je to pre teba ťažké, pretože si citovo zaangažovaná. Ak sa pýtaš či máš rozpútať peklo, tak ja vravím áno. Musíš pretože, teraz je hlavný manžel a tvoje deti. Starostlivosť o rodičov - áno, keď už nemôžu byť sami. Manžel nesúhlasí, ty si proti, jediný kto to chce je tvoj otec. Buď to pochopí a zmieri sa s tým, alebo ... veď vieš. Ale čo môžeš robiť?

libka1
28. mar 2014

@sklamana35 povedala by som mu ze nech nic na nas (vnucku) neprepisuje, nech si kupi vlastne byvanie, ze je este mlady, mozno si najde novu partnerku a bude s nou chciet byvat, co by u vas nemohol. A tiez by som mu na rovinu povedala ze spolocne byvanie viacerych generacii nikdy k nicomu dobremu neviedlo a ty si s nim nechces pokazit vztah a ani s mamou nie, tej by to mohlo prekazat...

sklamana35
autor
28. mar 2014

@janinah Odmietla som podiel, ale je to strasne zlozite.. Ja pisem len hlavne info, okolo je vela drobnosti, ale to by som pisala na 10 str. Boze toto je hrozne, musim mu to nejako povedat, len hovorim on si to prelozi do svojho a ja budem najhorsia ☹ On mi povie, ja som sa o teba staral a ty ma vykopnes ako prasiveho psa

silaviat
28. mar 2014

a nemas niekde naokolo volnu susedu v jeho veku 😝 ze by si ich dala dokopy a mala po starostiach 😀 inak mas len jedinu moznost ..sadnut si s nim a povedat ze sice ho lubis nadovsetko na svete a ze si mu vdacna za jeho pomoc ale byvanie v ziadnom pripade.. a manzel nech je tam s tebou a moralne ta podporuje aby si bola neustupciva .. alebo nemate niekoho v rodine koho ma rad =teta krsna mozno svokrovci- co by mu to medzi recou naznacili- ze mlady by mali byvat bez rodicov?

sklamana35
autor
28. mar 2014

@stefka33 Ja viem mas uplnu pravdu, len keby sa to tak lahko vyriesilo ako tu na fore ☹ ach jo zhorim v pekle, ale musim mu to povedat teraz, potom by to bolo este horsie keby mu po roku poviem odid!!

sklamana35
autor
28. mar 2014

@silaviat s nejakou zenou sa obcas stretne, ale vies ako to je... to je len v stadiu dufania, ci k nej pojde byvat, alebo nie.... to moze trvat aj dva roky ak vobec....moze sa to pokaslat

lyzzy
28. mar 2014

@sklamana35 ....tiez riesim problemy s nasimi.Presne viem ako sa citis.Ako medzi dvoma kamenmi.
Drzim ti palce a vela sily!

godzillka
28. mar 2014

Ma napadlo ze by mohlo pomoct ak v minulosti s tvojou mamou zacinal rovnako. Ako byvali ked sa vzali? Hned vo svojom alebo az neskor? Tam by sa dali najst argumenty. Inak pomoct neviem, nikdy som nezazila a ani nezazijem. Drzim palce!

sklamana35
autor
28. mar 2014

@lyzzy Dakujem 🙂 Aj ja tebe drzim palce, je to hrozne byt ako medzi dvoma kamenmi. Ja uz som z toho na prasky.... Ja o svojich problemoch s mm s nikym nehovorim, riesime si to sami a budem riesit vztah mojich rodicov 🙄

sklamana35
autor
28. mar 2014

@godzillka Ahojky, nasi zili cely zivot s maminymi rodicmi, takze on asi tento argument nepochopi 😢

lyzzy
28. mar 2014

@sklamana35 ....ja som si tiez poplakala dnes.Nie preto ze to musim riesit ale preto ze vobec takato situacia nastala.
To s tvojim otcom neviem....asi sa to nezaobide bez rozpravania a vycitiek ale plne ta chapem.Ty uz aspon mas nejake riesenie.Ja len furt dookola rozmyslam co spravit 😢

sklamana35
autor
28. mar 2014

@lyzzy U nas cele toto peklo zacalo rok a pol dozadu, potom to vyhrotilo a teraz sa to asi zacne nanovo ☹

lyzzy
28. mar 2014

@sklamana35 .... 😖 ...je mi to luto