Ovplyvňuje vzhľad ženy to ako sa k nej manžel správa?

kubo3111
15. jan 2015

ahojte ,kočky myslíte si že vzhľad ženy ovplyvňuje mužove správanie .Poznám X žien ktoré sa vzorne starajú o deti domácnosť a akosi zabudli starať sa o seba .Radšej kúpia deťom ako sebe a že by sa manželia pretrhali im to vynahradiť . A poznám ženy čo nestíhajú poriadne nič ,len fitko nákupy míňajú veľa na seba a potom plačú pred manželmi že im nevyšlo a krivé slovo nepočujú 🙂 To fakt je výzor ženy na prvom mieste ? aj je som si všimla na mojom ,že keď mám náladu a urobím zo seba kočku je pozornejší nosí mi drobnosti -napr.ide kúpiť noviny a kúpi mi čok.srdiečko 🙂 alebo ma vtedy častejšie pozve po robote na vínko .

stefka33
15. jan 2015

Môj si hneď všimne, že mám nové tepláky. 😎 😀

alaguema
15. jan 2015

@kubo3111 áno, muži sú pozornejší k upravenej žene. Je to normálne, treba to tak brať. Dá sa dobre vyzerať aj popri starostlivosti o deti a domácnosť. Jedno druhé nevylučuje. Ty popisuješ len dva extrémy. Medzi tým sú ešte ženy, ktoré sa o seba starajú popri deťoch a domácnosti 😉

opicaskorica
15. jan 2015

ziadna zena nesmie byt mrachta, nie sme tu na to, aby sme len makali a behali okolo deti a chlapa. tento svet musime robit krajsim aj tak, ze budeme vyzerat dobre, ale hlavne to treba robit kvoli sebe! kazda z nas sa citi lepsie (hlavne popri tom vsetkom, co musime zvladnut) ked sa pozrie do zrkadla a vidi upravenu osobu. nehovoriac o tom, ako sa k nam potom bude spravat okolie. a jasne, ze kazdy chlap oceni viac, ked sa moze doma stretnut s upravenou a vonavou osobou, ako so zalepenou stvorou s mastnymi vlasmi v roztahanych teplakoch.... ale jedno by nemalo ist na ukor druheho 🙂

sakura77
15. jan 2015

Uprimne...daktorym sa ani nedivim..ze sa obzru za inou...bohuzial aj tu často vidim tie fotky s rozkysnutou mamičkou a k tomu comment ze som tucna ale šťastná lebo je matka a tak podobne...myslim ze každá si vie najst 10 minut aby sa upravila. ..

wena
15. jan 2015

Podľa mňa áno, myslím, že vo všeobecnosti muži veľmi ocenia upravený vzhľad ženy a dávajú to aj najavo. Jasné, že žiadna žena nemôže byť na 100% upravená stále a manžel sa s ňou nerozvedie keď si jeden deň nestihne umyť vlasy, ale aspoň aká taká snaha upraviť sa by tam pre dobro vzťahu mala byť.

Výzor určite nie je na prvom mieste, ale je na dosť podstatnom mieste a to aj v dlhoročnom vzťahu alebo manželstve. Dovolím si tvrdiť, že žena, ktorá sa o seba nestará vzťahu sama škodí.

bbroskynka
15. jan 2015

Tak môj manžel nerieši, či som upravená alebo nie. Chápe, že niekedy to mám pri dcérke náročné a nestíham. Je jedno, či som upravená alebo nie, kvietkami, darčekmi a nežnosťami ma zahŕňa stále 🙂

adeala
15. jan 2015

@kubo3111 u nás to úprimne povedané neplatí. Keď sa upravím, tak mi síce povie "teeda, ty si dnes ale krásna", ale pozorný je rovnako, ako aj predtým (nejaké malé prekvapko, čokoládku a tak mi prinesie minimálne raz za týždeň). Jediné, čo občas spraví je, že sa ide uraviť aj on. 🙂

evelynm
15. jan 2015

opytam sa naopak - ovplyvnuje vzhlad muza spravanie zeny? Ked bude manzel upraveny, cisty, pekne obleceny, ucesany, vnima ho zena inac, ako ked je rozvaleny s holym pupkom a mastnou hlavou.
Suhlasim s @opicaskorica , treba o seba dbat. To nie je len o kilách. aj plnostihla zena sa ma pekne upravovat a dbat o seba. Nie je to ani o umelinach - hlavne prirodzena zena je pekna, ked o seba dba.

dollynkaa
15. jan 2015

@kubo3111 ja si myslim ze vzhlad robi svoje.ziaden v podstate nechce mat doma opicu vo vytahanych spinavych teplakoch.

livia84
15. jan 2015

@kubo3111 Ja chcem byť pekná, zdravá najmä kvôli sebe - svojej spokojnosti, svojej radosti zo života. A že to sekundárne pôsobí aj na manžela, je len bonusom k tomu, nie primárnym cieľom. Častokrát čítam prapodivné články o tom, ako by sa mala žena o seba starať, čo všetko robiť, aby bola atraktívna pre manžela, výborná milenka, chápajúca priateľka, skvelá gazdinka, milujúca obetavá maminka,...a tisíc ďalších rolí, ale len málokto sa zaujíma o to, či to tak žena aj cíti a či tým všetkým vôbec chce byť. Preto si myslím, že v prvom rade sa musí žena sama dobre cítiť vo svojej koži, byť šťastná, že je taká aká je a ak má chuť sa zlepšovať, nech to robí s radosťou....ALE !!! pre seba, nie pre niekoho iného.

cervenaruza123
15. jan 2015

@kubo3111 clovek sa prirodzene radsej diva na nieco krasne. moj muz je krasny stale, ale ked ma nahodou oblecenie co akurat dobrena nom vyzera, tak namiesto pol minutu sa nanho budem divat aj minutu zamilovane 😀. kazda zena by sa mala o seba starat, aby bola upravena, uz len kvoli vlastnemu pocitu a sebavedomiu. neupravena zena poukazuje na to, ze asi povinnosti nezvlada alebo jej je ukradnuty jej vzhlad a teda aj pozornost muza. co je uz signal pre muza, bud jej pomoct konecne alebo upozornit ju na to 😀. kazda zena by mala chciet byt pre muza pritazlivou. druha vec su muzi, ktori beru zenu ako korist a "vystavuju" ju po svojom boku, tym samozrejme ovela viac zalezi na vyzore a bez dobreho vyzoru pre nich zena asi nic neznamena

danka79
15. jan 2015

Tiež si myslím, že žena by mala predovšetkým vyzerať ako žena. takže sa starať o seba v rámci možností, učesaná,umytá, v čistom oblečení. Make up podľa zvyklostí a schopností. Oobne sa mi hnusia ženy s 5cm gelovymi nechtami a 4kg brizolitu na tvári, dá sa to aj decentne. Toto sa ale určite netýka čerstvých mamičiek,ktoré kmitajú okolo bábätka a sú radi,keď si 5min.zdriemnu,majú ogrcané tričko, strapaté vlasy a o 16hod zistia,že si ešte zuby neumyli 😀

ALE poznám viac prípadov,kedy mal muž naozaj krásku! pestovanú, štíhlu, manželku a podvádzal ju s o niekoľko úrovní škaredšou ženou s nie zrovna ideálnou postavou (krása je pre každého z nás niečo iné..). Takže ani keď sa budeme o seba starať, nezaručuje že manžel nepôjde inam. Pretože vo vzťahu nejde len o vzhľad,ale o množstvo iných vecí...však vieme.

kubo3111
autor
15. jan 2015

kočky mám kámošku super baba -manžel ju opustil a ona ani nevie prečo ? stále sa snažila aby všetko bolo typ-top ,manžel strašný pedant na poriadok na teplú stravu a k tomu hrozný lakomec nie na seba ale na ňu .Stále počúvala kecy ako- ty to nepotrebuješ ,páčiš sa mi aká si .Načo ti to je komu sa v tom budeš ukazovať a tak .... majú dve deti 14 a 6 a jedného krásneho dňa si našiel babu a aj sa k néj odpratal .No nejdem rozoberať ako trpela a trpí ,veď dobre stáva sa to aj po viac ako 15.rokoch ale on si našiel pravý opak.Čistá zlatokopka -nevarí lebo ju to nebaví a keď bola jej dcéra u otca a ona tam samozrejme bola tiež tá jeho nová ,tak si chcela upiecť tie mrazené mini pizze a pýtala sa jej ako má nastaviť rúru ona povedala -ja neviem ,ja na tom nepečem 🙂 No a ešte sa dozvedela že teta chodí ráno cvičiť oco robí raňajky ,chodia spolu nakupovať ,ocino pral aby mal čisté košele ,je úúúplne super samá sranda a nehučí .Decká sa samozrejme nevedia dočkať kedy pôjdu zasa k ocinovi .Mňa najviac šoklo ,čo jej tá staršia 14.povedala -mami ocino si vstúpil do svedomia a to že ste sa rozišli si zobral k srdcu a správa sa úplne inak DDDD

natalym
15. jan 2015

@kubo3111 Veru to tak býva.

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubo3111
autor
15. jan 2015

@kubo3111 tak mi vychádza -že to ako sa správajú chlapi je viac -menej na nás.Čo im dovolíme aby z nás a snami robili

natalym
15. jan 2015

@kubo3111 Áno aj od mamičiek.

stefka33
15. jan 2015

@danka79 Presne aj ja poznám také 2 prípady. A dokonca aj tretí v opačný - manželka opustila fešáka muža, vzdelaného, prachatého, mladého kvôli 50 ročnému tlstému kamionistovi. Niekde som čítala vyjadrenie psychológa k tomuto fenoménu a bolo to niečo v zmysle, že sa pri dokonalom partnerovi necítili komfortne, stále sa mu snažili byť rovnocenní a pri menej dokonalom partnerovi môžu byť viac sami sebou, nemusia sa tak kontrolovať.

alaguema
15. jan 2015

tu nejde o to, či niekto niekoho opustil. Aj najpríťažlivejších ľudí môže partner opustiť. Ide skôr o to, že mamičky sa doma často zabúdajú, vypapajú sa, chodia neupravené celé dni...na to sa nepríjemne pozerá aj mne a to s nimi nežijem po jednou strechou. Normálny muž neprestane takú ženu ľúbiť, môže to chápať a čakať rok, dva, tri, aj štyri a viac, ale raz príde moment, keď pochopí, že ho to nepriťahuje.

tslobik
15. jan 2015

je to smutné ale je to tak....Môže prísť choroba, depresia, xy starostí a to muž akože prestane mať rád svoju ženu a hneď bude hľadať upravenú krásku? Ale keď sa potom žena upraví a začne byť z nej krásavica, nech sa potom chlap nečuduje, že sa o ňu začnú zaujímať aj ostatní muži 🙂 🙂 ha

horana
15. jan 2015

Co je najvacsia sranda ono to plati aj naopak, resp. presne tak ako je nazov temy ale v inom vyzname, niekde som cistala ze sa zistilo ze zeny pozornejsich manzelov vyzeraju krajsie, resp. aj ked je zena hodnotena ako normalna a potom si najde muza, ktory ju ma za bohynu, zerie ju, ze tento psychicky naboj energie sposobi jemnu upravu crt tvare zeny aj navonok, zrazu ju, aj ti co nepoznaju jej rodinne pozadie zacnu hodnotit ako atraktivnejsiu, hoc na sebe nic nezmenila. Takze muzi ktori si myslia a hovoria o svojej zene len to najlepsie, naozaj ju uznavaju, ju tymto nevdeome a doslova aj skrasluju!

timea7
15. jan 2015

@stefka33 to si zabila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

horana
15. jan 2015

Inak myslim ze to ani neplati vzdy, poznam plno zmalovanych krasok ako z obalky casopisu a doma muz tyran. Mozno prvoplanovo a na ulici ako sa chlap otoci na krasnu zenu, to ano, podrzi jej dvere a mozno aj chlap sef sa bude na pohovore spravat k dobre upravenej zene lepsie. Ale v sukromi a v dlhodobych vztahoch uz prestane mat prva signalna taky doraz a to vnutro sa odkryje.
Co vsak neznamena ze na seba mame prestat dbat, len ze to nie je vsetko. Je dolezita aj sebahodnota tej zeny, ako sa sama vnima...

timea7
15. jan 2015

@kubo3111 máloktorý muž bude šťastím bez seba, keď po príchode z práce nájde doma strapaté čudo vo vyťahaných teplákoch a tričku s fľakmi 😝 😝 😝 😝 . Ale záleží aj na povahe muža, niektorý dá prednosť denne teplej večeri a nevadí mu, že žena nie je ako z katalógu, iný má rád cicu aj doma a večerať bude tyčinky. No väčšina sa uspokojí s cicou, ktorá tú dobrú večeru denne navarí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .Pochybujem, že by si môj partner všimol moje nové tiene, možno keby som mala na každom oku iný....ale určite ocení keď som tip-top zladená - nie šaty na ples, kabelka a topánky, ale oblečenie na bicykel, prilba, rukavice 😀 😀 😀 😀 😀 Trochu preháňam, samozrejme, aj jemu sa páči, keď som upravená, ale nepáčia sa mu ženy s výrazným líčením, skôr s nenápadným.

0silvia0
15. jan 2015

@kubo3111 nie nie, v tomto prípade si ocino nevstúpil do svedomia, ale tá zlatokopka je jednoducho sama sebou a nesnaží sa tak vyhovieť chlapovi. Tvoja kamoška bola príliš submisívna, lietala okolo muža, lebo veď on je pedant, on musí mat vyupratované, on musí mať vždy navarené a ešte k tomu lepšie vie, čo si smiem a čo nesmiem kúpiť. Takže z tohoto sa treba skôr poučiť, byť za každých okolností sám sebou a nenechať sa vytvarovať na obraz niekoho iného a hlavne nedovoliť so sebou manipulovať. Toto je problém tvojej kamošky, nie to, ako kto vyzerá. Jednoducho zo seba urobila puťku domácu obetujúcu svoje JA za dobro rodiny 😒

natalym
15. jan 2015

byť za každých okolností sám sebou a nenechať sa vytvarovať na obraz niekoho iného a hlavne nedovoliť so sebou manipulovať - vieš aké je to ťažké........ 😉

kubo3111
autor
15. jan 2015

ja som raz mala takú hroznú virozu alebo čo to bolo :( že so fakt 3dni nešla ani do sprchy ja viem je to hrozné nevládala som ísť ani na vecko ,mala som triašky zimnice .A vyzerala som fááákt hrozne a mm sa vtedy zachoval perfektne nosil lieky ,pred odchodom do práce všetko doniesol ku posteli doniesol si stoličku a sedel pri mne a drkotal o všetkom ,čo u neho nebýva zvykom .V noci si ma túlil a prikrýval -proste bol zlatý ,ale ako dlho by mu to vydržalo keby som aj mimo chorobu behala neučesaná neosprchovaná zabalená v župane ,to neviem .Mala som obdobie ,keď malá v noci nespávala išli jej zúbky ,bola som unavená a posledné čo ma zaujímalo bolo ako vyzerám DDDD vtedy taký túlivý nebol a ani pozorný :( raz mi dokonca povedal -čo sa ti stalo vyzeráš HROZNE 🙂 a to bola ako keby facka pre mňa na prebratie .A od téj doby som si vždy našla pár min.na to aby som pekne vyzerala .

0silvia0
15. jan 2015

@natalym ťažké, ale odstrašujúce pre potencionálnych egoistov, egocentrikov, manipulátorov a šialencov 🙂 Ale zasa títo chlapíci majú svoje metódy, aby vždy nejakú žienku uchopili do svojej moci, podmanili si ju a urobili z nej dušu bez vlastnej vôle plniacu vôľu jeho samého a jemu to zdvíha ego a často krát s ňou jedná ako s handrou. Viď niektoré diskusné témy tu na MK. Keby som to tu občas nečítala, ani by som nevedela, aké šialené niektoré vzťahy môžu byť 😖

bbroskynka
15. jan 2015

Vždy je to o partneroch, Dôležité je, aby si vedeli povedať, čo sa komu na tom druhom nepáči.
Aj keď si myslím, že radšej sa muž vracia domov k usmiatej žene v teplákoch ako k odutej modelke 🙂
Ale asi by nám na túto otázku mal odpovedať nejaký muž, by sme sa divili, čo chlapi vlastne chcú 🙂

timea7
15. jan 2015

@bbroskynka máš pravdu, že sa je treba spýtať toho svojho, každý je iný a každému sa páči iný typ ženy, niekomu športový, ten nebude híkať nad kostýmom a lodičkami a zase naopak.