Partner a jeho lipnutie na matke

sfet
16. sep 2014

Ahojte kočky, neviem fakt kde mám napísať, tak napíšem sem, verím, že sú tu milé a príjemné babeny, ktoré mi rady pomôžu. Ide o to, že mám partnera s ktorým by som teda rada zostala, lebo ako on je veľmi dobrý človek, zlatý, všade šíri dobrú náladu, len má jednu chybu - je príliš závislý na svojej matke a na svojom bratovi a oni na ňom. Teda hlavne matka je na ňom závislá. Našťastie nebývajú spolu, on býva od nej 500 km so mnou, ale takmer 70% svojej výplaty posiela matke, ja z nej nevidím nič. Maximálne mi hodí na stôl gastrolístky, dá mi asi 1000 korún (robíme v Čechách, preto tie koruny) a aj to si vyslovene musím vydrankať a hovorí, že každý dá podľa možností. Je pravda, že ja zarobím asi 30 000 a on 11 000, ale dosť to zneužíva. Navyše mám overené, že mesačne takých 7000 ide jeho matke, ktorá 20 rokov nerobí, lebo vraj má problémy so srdcom, vysoký krvný tlak a kdesi čosi a tak nemôže, má cez 50 rokov, kto ju zamestná a také kecy. Pritom ja by som už rada mala aj bábinko, mám 29 rokov, každému je divné ked poviem, že dieťatko v nedohľadne, aj môj gynekológ mi povedal, aby som to už dlho neodkladala, lebo sa môže stať, že ked prídem o také 4 roky už to nebude možné. Ale ja sa úplne bojím mať s ním deti a hľadať iného sa mi nechce, lebo väčšinou som mala samých debilov, ktorí ma tiež len vyciciavali a obohacovali sa na mňa, alebo sme bývali po zavšivených internátoch a tam som sa len trápila a bola nešťastná, nie som náročná, ale taký normálne vzťah som hádam ešte nemala, vždy tam bolo niečo. Vadí mi, že chodí do práce, doma ho nemá,m, ale príjem je de facto len jeden, už sme sa j tak dohodli, že ked sa narodí malé, tak ja budem doma len 3 mesiace, do jedného roka malého pôjde na otcovskú dovolenku partner a od jedného roka sa k nám nasťahuje dedo (jeho otec) a tak budeme žiť. Ale neverím, že ho to zmení. Maminka je jeho modla, jeho múza, jeho radca, do roboty jednoducho nepôjde, lebo si vycvičila synáčika, on somár jej vždy peniaze dá a ja už pomaly nevládzem.

bonaqa2013
16. sep 2014

Toto je super partner? ak posiela takmer všetky peniaze matke, to ako keby ich aj prepil, predrogoval, a pod. od takého fešáka by som odišla. Však to je príživník aj so svojou mamičkou. Máš sa načakať kým maminka sa poberie na večný odpočinok. Tá bude oddýchnutá, tá prežije aj Teba. poznám takých zopár čo boli na invalidnom od 35 a dožili sa v pokoji pekne 80. Ja už by som ho odprevadila na vlak ....

sissy27
16. sep 2014

@sfet sťažuješ sa, že doteraz si mala len samých debilov, čo ťa využívali... nechcem byť krutá, ale máš takého opäť, len obal je asi iný... aha a nebývate asi na intráku ale v byte... toto tiež nie je normálny vzťah, ako šíriť dobrú náladu je skvelé, ale na spoločný život to nestačí... nejde o to, že zarába menej, ale ak si vieš spočítať dve a dve, tak opäť len niekoho živíš, lebo z tých 4tisíc korún na mesiac by asi sám neprežil... daj mu na papier všetky mesačné výdavky, ktoré máte a navrhni, aby platil polovicu... nie podľa možností, ale podľa reálnych nákladov, a podľa možností z toho čo mu zostane nech posiela mame... a hneď uvidíš, čo máš doma...

muchacc
17. sep 2014

nič nechcem,ale si redstav že si na materskej ta nieje až taká vysoká a on všetko pošle mame skoro všetko s čoho by ste žili???Asi by som bud mu dala na výber alebo si hľadala iného partnera....

kikush1811
17. sep 2014

Hmm, a co takto mu navrhnut setrenie?Spolocne? Ako dvovod uved bud babatko, svadbu alebo ak nemate vlastny byt, tak ten. Ja mam tiez situaciu, ze matka mojho partnera na neho hodila svoje dlhy. Ale tak ja som cerstva absolventka vs, 2 mesiace do porodu, tak ma partner vlastne zivi aj ked teda byvame u nasich. Ja neviem, ale toto chce vazny rozhovor. Energie platte na polovicu, ved predsa keby byval aj s nejakym spolubyvajucim, tak by to takto nefungovalo. Ty nemas povinnost ho zivit predsa. A nehnevaj sa, ale aj ja som po strednej rok pracovala za minimalnu mzdu a rodicom som prispievala asi viac ako tvoj partner teraz tebe. Urcite daj vediet, co ti na to povedal. Pripadne mu navrhni oddelene byvanie ( iba ho postras) ... Drzim ti palce...ale ani jeho mamunechapem, ze ako mu to moze robit.

cosadeje
17. sep 2014

@sissy27 - súhlas. Aj keď si to povedzme na rovinu - Žiadny chlap nebude podľa našich predstáv -. Ten tvoj je časovaná bomba. Ako dlho ste spolu? Je to príživník, keď mu v CZ stačí takáto malá výplata. Prikláňam sa z názoru kolegyne, že z humoru a jeho obľúbenosti nevyžijete. A to prídu ešte horšie veci v živote. Nebudete mať peniaze na nič a to vás položí, lebo nie iba deti sú veľká položka...Každá žena si inštinktívne hľadá muža, ktorý sa bude vedieť o ňu a o deti postarať aj hmotne - ženy povedzme si to narovinu, a to nie je žiadne zlatokopectvo - TVOJ CHLAP JE tzv. VEČNÉ DIEŤA. Pomáha ti doma aspoň v niečom, je ti oporou?...
Viem, že je to ťažké keď si mala predtým zlé vzťahy a teraz s ním vychádzaš dobre. Jeho infantilnosť bude nasiaknutá všade. Už vidím ako sa jeho rodina doma chváli: Ako mladí pekne zarobia v zahraničí, že aj pre nich zvýši...
Mala som vzťah s despotom a ten druhý už taký nebol, ale od samej radosti som prehliadala a neriešila veľa vecí, a teraz je už neskoro, už musím iba bojovať...Držím ti palce 🙂

speranza1
17. sep 2014

@sfet ahoj.... skus si svoj príspevok po sebe precitat este raz... a pokus sa zamysliet, co by si ty odpovedala inej kocke v takejto situacii.... myslim, ze tu nie je vela moznosti.....1. bud..2. alebo....myslim, ze samam vies, co to znamena.... zela Ti vela stastia do zivota a vela sil pri rozhodovani sa 🙂

lalinko2010
17. sep 2014

@sfet ahoj, radšej budem sama ako s takýmto debilom to že je - Ide o to, že mám partnera s ktorým by som teda rada zostala, lebo ako on je veľmi dobrý človek, zlatý, všade šíri dobrú náladu - na toto by som sa mohla akurát tak vykašlať lebo - len má jednu chybu - je príliš závislý na svojej matke a na svojom bratovi a oni na ňom. a toto neni jedna chyba - toto je najväčšia chyba v živote. zbalím caky paky a zbohom!!!! radšej sama ako s takýmto. máš 29 rokov a čo??? si mladá a kecy lekára - aj môj gynekológ mi povedal, aby som to už dlho neodkladala, lebo sa môže stať, že ked prídem o také 4 roky už to nebude možné - to je čo za somarinu? si chorá? máš nejaké zdravotné problémy? o 4 roky nebude možné mať dieťa? a to prečo????
Bože ženská zobuď sa!

magdalenkami
17. sep 2014

mesacne vydavky aspon na polovicu,ak nie- koniec-sirit dobru naladu moze u mamy a nie za 1000korun u teba

caoli
17. sep 2014

a že ťa vycicava aj tento, ti nenapadlo? a este ako.
bude doma, tj uz aj bez tej almuzny, co ma teraz, ty budes makat, cize prides o to najkrajsie, co medzi sebou maju mama a babo. on mamicke bude posielat peniaze nadalej, ale uz tie, ktore zarobis ty. a este sa na tebe pride prizivit aj jeho tatko. Dooobre vymyslene...

mima4
17. sep 2014

@sfet
uprimne?

si slobodna zena (kedze je to len tvoj partner, nie muz), nebud blba, nelipni na nom a necakaj ze sa zmeni.
A vobec, aku ma on predstavu o zivote a fungovani s tebou? Planuje si ta vziat za zenu? chce vobec mat s tebou deti? ako si predstavuje kam budu putovat jeho financie, ked sa ozeni? A co tak si setrit na vlastne byvanie?

Skus o tom pouvazovoat...

Tiez nechcem byt kruta,...ale to ze sa na zenu lepia len debili, niečo vypoveda aj o jej zmyslani a pristupe... Treba do vztahu vstupovat az s muzom, s ktorym si vies predstavit stravit zvysok zivota... take "chodenia pre chodenia" ta len vyciciavaju a ochudobnuju o moznost byt milovana a milovat....

jolinka
17. sep 2014

@sfet No bodaj by nesiril tvoj chlap dobru naladu, ked ho hlupa zena zivi a nepriamo este i jeho mamu.. sedi si na dvoch stolickach, dve zeny ho maju radi mama i zena, jedna pre peniaze druha pre ehm "dobru povahu"... i ked som nepochopila v com je ku tebe taky dobry??? ze musis od neho vydrankat v prepocte 30 eur na spolocnu domacnost?? 😝 😝 😝

a len by ma este zaujimalo , ked bude tvoj partner na otcovskej dovolenke KTO bude posielat jeho matke tych potrebnych 7000 KC? predpokladam ze TY..

sandracs
17. sep 2014

Za niečo vyše 30€ +gastráče - mať kde bývať bez nájomného alebo hypotéky, mať teplo, elektriku, vodu, pracie prostriedky, kozmetiku, čistiace prostriedky, jedlo, sex - no kto by nešíril dobrú náladu.
(A to si neuviedla, či on varí, perie, umýva dlážky, žehlí a prezlieka postele, keďže je menej zárobkovo činný - to je vo väčšine prípadov argument, prečo má tieto činnosti vykonávať žena - "lebo muž viac zarába, tak si potrebuje aj viac odpočinúť" 😝, vo vašom prípade by ich mal vykonávať teda on 😉 )

jalucija
17. sep 2014

darmozrac jeden, ze sa nehanbi!
kopni ho do riti, nech ide tam mame pri peci sediet och boze a dievca ty sa co najskor zobud.

bordor
17. sep 2014

@sfet živís jeho aj jeho rodinu .... a plánuješ s ním dieťa ... niekde sa stala chyba, vráť sa z kratšej cesty!on ostane doma s dieťaťom potom príde jeho otec ... to píšeš ... podľa mňa vzápätí za ním jeho matka ... a budeš ich mať na krku všetkých .. Ty sa budeš zdierať v práci a ešte budeš mať výčitky, že nie si dostatok času s dieťaťom ...

kaktusik
17. sep 2014

@sfet ber nohy na plecia a utekaaaaaaaaaaaj - to je jedine co ti mozem poradit...

ukulela
17. sep 2014

@sfet spis si vydavky na domacnost a ziadaj polovicu - pol za najom, energie, stravu. nech si mlady uvedomi, ze TY zivis JEHO a tym padom aj jeho mamu. keby si bola sama, mas viac usetrene a sama by si s takym platom zvladla aj dieta ... alebo kolko ti da, ked budes na materskej? tiez tisku a gastrace????
alebo ked on ostane doma s dietatom, TY posles jeho mamicke 7000 zo svojej vyplaty, lebo on tolko nedostane?
vyuziva ta ako dojnu kravu, prepac :(:(:( je mi to luto. je jasne,ze ked jeden zaradba viac, tak aj viac hradi, ale nie na ukor seba sameho - dat desatinu zo svojej vyplatty na zivobytie, 70 percent mamicke a patinu prehyrit alebo neviem co - to je jasne zdieranie, nie zdielanie zivota.

jalucija
17. sep 2014

a este jedna vec 30k nie je ziadna parada a 11000 je uplne na smiech, ved dkopy nic nezarobi. Takeho chlapa by som teda nechcela ani keby mal 30centimetrovy penis!
Ked budes doma s babom a 30tis bude fuc z coho budete zit? a este dedo k tomu 😀

ammellia
17. sep 2014

S takym chlapom by som rodinu nezakladala.

lenbea
17. sep 2014

@sfet no toto neni dobre. ani deda si k Vám neberte. a ked sa Vam male narodi, ozaj nebudeš chcieť isť naspať do roboty od trojmesačneho. najlepšie je byť s dieťaťom tie 3 roky, to su najdôležitejšie roky pre dieťa, a vychovavať ho ma matka. to som si aj ja myslela, že by muž mohol byť s malou, keby bolo treba, ale teraz ked ju už mame, tak roznodne v žiadnom pripade. aj keby prišiel o robotu. a to že dava peniaze matke je tiež blbe. on neni jej živitel. no maš to blbe. ak s nim chceš mať dieťa, bude to ťažke. ale zas, všade su nejake problemy, nikde to nie je lahke. ale určite ostan na materskej dlhšie.

cannella
17. sep 2014

Čo posielal mame keď nežil s tebou? Ja som za, pomôcť rodičom, ale tak odtiaľ potiaľ. Ak ona nepracuje (očividne sa jej nechce a nemá na to ani dôvod), tak by som jej neposielala nič. Ale naspäť. Ja som bola tiež taká hrdinka, že aj od ročného (sleduj, nie 3 mesačného, ale ročného) by som šla, keby bola dobrá práca. A vieš čo? Nešla! Keď mám moju lásku, tak vidím, že je dôležitejšie, aby som bola s ňou, než to, aby som si uspokojovala svoju potrebu po práci. Nájdi si normálneho muža (pretože teraz ho nemáš), ktorý ťa uživí aj na MD, nebude financovať jeho lenivú mater. Predstav si, že sa ti stane úraz, vďaka ktorému nebudeš môcť dlhodobejšie pracovať. Z čoho budete žiť? Pretože on jednoducho mame peniaze pošle, lebo veď chúďa musí z niečoho žiť a on má doma ženu, ktorá to zvládala doteraz, tak zvládne aj potom. Z jeho humoru fakt nevyžijete. Bolo to tu písané už veľa krát predo mnou. Tak keď sa tu všetky zhodneme (čo nebýva často), tak na tom, asi, niečo bude.

sfet
autor
17. sep 2014

Ahojte,
tak ja viem, že máte pravdu, ale po narodení s tým dieťaťom by to bolo inak. Jeho rodičia sú rozvedení - rozviedli sa vlani za dosť búrlivých podmienok (takže teraz jeho rodičia bývajú oddelene, otec býva tu blízko nás, lebo oni dvaja pracujú v jednej firme a jeho matka je doma 500 km od nás). Jeho otec na jeho matku nemá pekného slova, hnevá sa, že ho tak vyciviava a stále mu kladie na srdce, aby jej už neposielal, aby si konečne korunu odložil, nech ju radšej pošle do práce, aby pohla svojím zadkom a nekysla doma, lebo rozkysne úplne. To práve on nám pomáha, mne nemusí, lebo ja viem s peniazmi hospodáriť, možno vie aj on, ale jeho mamička. Viem, že pred rokom mal prácu, kde zarobil aj vyše 1000 eúr, tak to mi potvrdil aj jeho otec, že dával peniaze na nájom fifty fifty a žiadne také, na všetko bolo, teraz má horšiu prácu, tak sa to aj tak odrazí v rozpočte. Inak s jeho otcom mám perfektný vzťah, on ma berie ako svoju dcéru, pomáha nám, pomáha aj mne, mám ho pomaly radšej ako môjho otca s ktorým vzťah nemám ktovieaký, s jeho matkou som nemala dobrý vzťah vôbec, akosi som jej nesadla, lebo ona si obľúbila jeho bývalku, s ktorou bola výborná kamarátka, oni sa rozišli, tak to rozdýchavala veľmi ťažko, lebo som tam bola votrelec a nič jej nebolo dobré, čokoľvek som spravila, povedala, všetko hrozne zlé, to sme boli večne na nože, ale ja som veľký bojovník a utekám až vtedy ked všetky možnosti zlyhali. Až tento rok mala v lete jeho matka meniny, tak som skúsila jednu takú možnosť - jeho matke som zavolala a zablahoželala k meninám a bola strašne prekvapená z toho, že volám, vôbec nebola nahnevaná, práve naopak, asi 30 minút sme zotrvali v priateľskom rozhovore a úplne otočila, že by ma teraz mala nejako extra rada sa povedať nedá, ale o mesiac som mala meniny aj ja, navyše som vtedy ležala v nemocnici, tak mi zavolala a pýtala sa ako mi je, blahoželala mi a sem tam ma nechá aj pozdravovať, takže už ju celkom rada mám, ale nemusel by jej toľko posielať, to je tiež pravda. A inak jeho otec určite nie je taký ako ona - on už má dôchodok, ale stále chodí do práce a hovoril, že dokedy bude vládať, dovtedy bude robiť a povedal, že aj keby sa mal vonku pásť na tráve, tak jeho vnúčik alebo vnučka musí mať všetko čo potrebuje. A ked bude u nás dedo, tak ona určite nepríde, lebo oni sú ako mačka a pes, nemôžu sa zniesť, ale to je ich problém medzi nimi, však preto sa aj rozviedli. Inak k tomu môjmu tehotenstvu - toho gynekológa, ktorý mi tvrdil, že do 30 musím prvé dieťa stihnúť, tak toho som vymenila, lebo koncom júna som bola uňho na prehliadke, robil mi ultrazvuk a povedal, že tam vidí rozsiahle endometriálne ložiská a vzhľadom k tomu, že moja mama mala pred 10 rokmi rakovinu vaječníkov, tak ma poslal na laparoskopiu, že je to so mnou vážne. V deň príjmu v nemocnici som bola na ultrazvuku, robila mi zo zástupkyňa prednostu kliniky a povedala, že podľa nej je tam všetko v úplnom poriadku, všetko funguje ako má, nechápe čo tam robím, ale ked to pán doktor chce, tak mi to spravia. Pri lapoške sa nič neukázalo, tak ani vzorku mi nezobrali, nebol dôvod, pán doktor asi chcel vykázať nejakú činnosť, tak som ho vymenila. Zrejme ide o to, že tehotná žena tam chodí ako na klavír a pravidelne, kdežto zdravá žena je preňho ekonomicky nezaujímavá, to len tak na okraj, verím, že aj po 30 nebude neskoro. No uvidím ako to bude ďalej, či pôjdeme trebárs do zahraničia ako stále on chce, ja viem, že mi radíte dobre, ale ja keď niekoho ľúbim, tak to je ťažké pre mňa, rozchody som vždy ťažko znášala, rozchod bol pre mňa jednoduchý iba raz, pred dvomi rokmi som mala bývalého a ked som mu povedala, že mám podozrenie, že tom v tom, tak mi dal na výber - potrat alebo adpcia. V tom momente sa mi zhnusil, za 10 minút mal kufre zbalené a tak som ho poslala do prdele, že si ani nepípol. Tam to bolo jednoznačné.

sfet
autor
17. sep 2014

A ešte k tej jeho materi - hovorí mi, že neviem súvislosti, tak nech nesúdim. že jeho matka mala hroooozne ťažký život. Aj moja mama - prekonala rakovinu ako som spomínala, prišla o jeho dieťa (o môjho brata, ktorý sa zabil na aute, jej mama jej zomrela ked mala len 20 rokov) a všetko prežila, ale do práce vždy chodila, aby jej deti potom nemali s ňou zbytočné starosti. On mi vždy odvrkne, že prežila si niečo moja mama, prežila si niečo aj tá jeho, ale stále, že kto ju zamestná, ked na to poviem, že však 20 rokov je doma, kde bola vtedy, tak stále dokola - ona mala ťažký život, on jej má čo splácať, ona si to zaslúži. Je to scestné myslenie, ja viem.

lalinko2010
17. sep 2014

@sfet stiahni ružové okuliare, zbaľ mu caky paky a zbohom - keď sa niekto takto zastáva matky - ona mala ťažký život, on jej má čo splácať, ona si to zaslúži - On mi vždy odvrkne - a takto ti odpovie?! Hrabe mu? zbohom chlape! Ja by som rada vedela či sa teba niekedy zastane. Viem čo píšem!
ja si tiež svojích rodičov vážim, pomôžem ako viem ale pre mňa je prvoradý syn - manžel nie lebo to je mamičkin a sestrin miláčik , ale to som pochopila až po svadbe a narodení syna. a koľkí mi vraveli utekaj . utiekla som ale zlým smerom a človek za to pyká!

caoli
17. sep 2014

sluby sa slubuju a chlieb sa je
a ten chlieb pre vsetkych bude z tvojich ruk, ver tomu. vezmi rozum do hrsti, dievča a nedaj sa opantat recickami.
Ak tak velmi musis mat to dieta prave teraz, tak ho maj, ale ci si si vybrala spravny geneticky fond, tak tym si teda ani trochu nie som ista.

butterfly99
17. sep 2014

@sfet nemam cas pisat ti tu svoj bolestivy pribeh. Len jedna rada - vzdy bude matka a jej potreby pre neho prednejsie ako ty a vase dieta. Rychlo prec od toho chlapa. Ked zacnes mat viac a viac nsmietok na jeho mamicku tak sa to vsetko obrati proti tebe a nakoniec ostanes sama aj s dietatom. Mojmu ex nebolo trapne aj na sudr o vyzivne povedat ze on ma sice plat dobry ale 250 eur plati pozicku za mamicku!!! Tak na dieta chcel davat minimum.

citronade
17. sep 2014

co ti sibe? utec od neho pokial nemate deti, nevidis co planuje? to koho bol napad, ze on bude na otcovskej dovolenke? jeho, vsakze? chrapunstvo uplne, vsak to je uplne jasne, ze preco-jednoducho nechce na vas robit, musel by davat peniaze vam, keby si bola na materskej, zivit vas-to nechce, ani si to nedokaze predstavit, zeby chodil do prace a daval na dieta a teba, posle radsej teba do roboty, oberie ta o cas s malym, este aj z tej jeho otcovskej bude davat mame a z tvojej vyplaty budes musiet ty platit vacsinnou to dieta, uplne to vidim kokos ser nanho, otras, humus, vyuziva ta, nechutne. len tak na skusku reakcie skus, ze - vies co, ja som to prehodnotila, ja chcem byt na materskej, predsa dieta potrebuje matku a ja chcem byt so svojim dietaom vacsinnou, nemozeme to zmenit a nemohol by si ist ty do prace? hehe,potom napis 😎

lyzzy
17. sep 2014

Oh môj bože....celé zle velebnosti

sfet
autor
17. sep 2014

citronade - tak ten nápad, že bude na otcovskej on, to bol celé môj nápad. Mne sa jednoducho páči, ked je na dovolenke chlap, vždy som to tak chcela, vždy. Dokonca aj moja mama povedala, že by to malo byť tak, že kto z partnerov zarába viac, tak ten by mal ísť do práce a ten kto zarába menej by bol doma s dieťaťom. Akože bol trochu z toho prekvapený, zatiaľ sa s tým stretol iba jeden jediný raz, ale nebol nejak proti. Aj sa ma niekoľkokrát spýtal, že či mi to vážne nebude vadiť, či si myslím, že je taký schopný, že nebudem v práci ako na trní, čo sa doma vlastne deje, ale to hovoril tak viac menej so smiechom. Ja viem, možno som divná, ale ja som to tak vždy chcela.

sfet
autor
17. sep 2014

Ale potom veruže skončí sponzorovanie matky, to teda hej! Však on sám hovorí, že potom mame povie, že musí dávať financie dakde inde, a že aj ona sama pochopí, že teraz nie, len aby sa potom nenasáčkovala k nám, ale zas ked tam bude jeho otec a ten je úplne normálny a máme spolu vyložene super vzťah (on nám bude pomáhať ako sa len dá), tak tam nepríde, lebo oni sa neznesú, oni spolu nemôžu byť pod jednou strechou ani minútu. To by som prijala.

dada277
17. sep 2014

fuuu tak to sila...asi by si sa mala poobzerať po inom, možno natrafíš na lepšieho 🙂
zamysli sa, či ti to stojí za to, a či s ním chceš byť až do konca života.