Partner ignoruje moje 18 ročné dieťa. Čo ďalej?

mona111
26. dec 2011

som vdova uz 15 rokov, moje dieta ma 18 rokov a je na gympli, pred 10 rokmi som sa zoznamila s mojim terajsim partnerom. Bol pracovne velmi vytazeny, preto sme sa stretavali po nociach. kedy uz moje dieta spalo. Jeden cas aj u mna byval, no potom sa odstahoval naspat ku nemu do vacsieho bytu. Ja som vsak s nim nesla. Mala som pocit, ze partner vobec nema zaujem o budovanie vztahu s mojim dietatom. Tych par spolocnych chvil som zistovala, ze partner sa nesnazil o ziadne zblizovanie (napriklad narodeniny, vysvedcenia, darceky, vianoce, ine sviatky). Mne partner pomaha ako vie, ale nie mojmu dietatu. Bola to maximalna ignoracia. Dnes sa uz nebavim s nim o problemoch, uspechoch a o comkolvek o mojom pubertiakovi.
A tak nejak som zila sama sa starajuc o dieta a popritom s partnerom, s ktorym som si kradla cas, nejak som si zvykla, no teraz na mna zacal vyvijat tlak, ze kedy ku nemu pridem uplne, ze uz mam predsa dospele dieta, a skor ci neskor ostanem sama, kedze deti odidu.
a ja neviem, co robit, neviem mu odpustit, ze neakceptoval moje dieta, ktore sama vychovavam a zivim, zabezpecujem, sama zdielam radosti aj starosti,
vydrzala som to dost dlho, a teraz ako dalej? co by bolo spravnejsie urobit?
- mam sa uz viac orientovat na partnera? a menej mojmu uz dospelemu studujucemu dietatu?
- alebo mam nechat skoncit vztah s priatelom, ktory chce, aby som sa k nemu nastahovala, kedze dieta je uz dospele?

vefi89
26. dec 2011

čo si čakala že sa stane? že zrazu z ničoho nič si ho raz zamiluje? ... mne to príde ako sebeckosť, ale nevidím do toho....
každopádne, pokiaľ by si nedoštudoval, neodišla by som od neho... 😅

nibiru
26. dec 2011

myslim ze toto si mala riesit uz pred 10r. teraz je uz neskoro a co na to tvoje dieta?ja osobne by som nikdy nebola s chlapom co nejavi zaujem o moje dieta ved ked najdem partnera v prvom rade hladam aj otca pre svoje dieta ak ineho nema neznasam to prepac neber to osobne poznam take co uprednosnili potreby chlapa pred potrebami dietata...tym nemyslim teba nevidim ti do zivota len proste ta predctava ze 10r. mi niekto ignoruje dieta sa mi bridi ......beriem keby to bol len taky sexpartner na sex inak nič viac ale nie vazny vztah .skus sa porozpravat v prvom rade s dietatom aky ma na to nazor a ci bude schopne sa o seba same starat neviem ci bude byvat v tvojom byte ako sa bude stravovat atd...ci brigaduje,budes mu zabezpecovat stravu dokedy bude studovat dovtedy si povinna sa onho starat (materialne)v prvom rade by som riesila dieta a potom si chod jasne ze mas pravo na partnersky zivot snad neostanes do konca zivota sama (ja by som ale s takym chlapom zit nedokazala)ale v prvom rade si to vysporiadaj doma.

petronesa
26. dec 2011

Vzdy je prvorade dieta je jedno kolko ma rokov potom je az partner......nepises ako to vnima tvoj syn ci mu to prekaza alebo je mu jedno ze ho ignoruje...musis zo synom porozpravat ako to naozaj vidi on...partnery boli aj budu ale dieta je tvoje...aj ked odidete od dietata budete sa navstevovat a co ak partner bude proti..... je to zlozite ja som sama sice ja mam male dieta ale nedala by som sa dohromady s clovekom co ignoruje moje dieta.... 😝

irriss
26. dec 2011

spatny zacatek s "hororovym koncem"... 😢

jankako
26. dec 2011

netreba ludí obviňovať za ich nedbalé činy.ale osobne si myslím že je to už neriešitelná situácia,pretože si to mala riešiť hned nazačiatku.budeš si musieť vybrať len jednu možnosť,bud dieťa alebo partner...

emily_666
26. dec 2011

myslím, že naozaj riešiť si to mala oveľa skôr, problém nezmizne tým, že sa o ňom nehovorí. Nepíšeš vôbec, čo tvoj syn na tento vzťah, riešiš len partnera. Mužom bohužial treba vždy všetko na rovinu rozprávať, chýba im totižto šiesty (alebo siedmy 😀 ) zmysel. Možno ani netuší, že máš v živote takúto dilemu, treba sa aspoň teraz s ním o tom porozprávať, prečo sa choval tak, ako sa choval, a že ti to celé tie roky prekážalo. Ale tak by som to riešila ja, to je môj návrh, teraz nemá zmysel bedákať nad tým čo bolo, pretože si si to aj sama spôsobila. Takže hlavu hore, sadnúť si spolu za guľatý stôl a poďho rokovať. veľa šťastia

stanislavao
26. dec 2011

Vase dieta bude Vase do konca zivota a nemozete ho "odkopnut", lebo Vas partner to chce. podla mna ste sa s tym chlapom mali uz davno porozpravat a v pripade, ze nedojde k naprave, tak ho nechat tak. Iste ze mate pravo aj na svoje stastie a svoj zivot, ale boli by ste stastna, keby ste nechali svoje dieta tak a odisli by ste k muzovi, ktore vase dieta nema rad? musite sa vy rozhodnut, co viac chcete, ale mali ste to riesit hned v zaciatku.

taaja
26. dec 2011

mate neskutočne sebeckeho partnera,ja som rozvedena a s prveho manželstva mam dceru ktora mala 6rokov ked som sa rozviedla,kratko nato som si našla partnera s ktorym sme už 10 rokov spolu,spolu mame 3ročnu dcerku,partner mi NIKDY nedal najavo že staršia dcera nieje jeho,dokonca by som povedala že dcera si s nim niekedy rozumie lepšie ako ja,maju velmi dobry vztah,a nerobi ani žiadne rozdiely medzi mojou dcerou a našou spoločnou dcerou,ja mam stale pocit že patrime k sebe len my všetci štyria tak ako sme,a to že som niekedy bola vydata za nespravneho je fakt už len slaba spomienka.A čo sa tyka ešte darčekov na narodeniny atd. to bola tiež pre partnera samozrejmost,keby som od začiatku videla že si so staršou dcerou nerozumie,určite do takeho vztahu nejdem.

titkovamiriam
26. dec 2011

ťažko teraz radit,sama som rozvedena matka a bola som sama s dvomi detmi,no jedno som vedela že ten buduci musi mat rad nielen mna ale aj moje deti.nastastie sa tak stalo.ja len poviem za seba odpoved na otazku:Ja by som sa na takeho chlapa vykaslala davno lebo dieta nieje do 18 rokov to je na celý život a aj ja som este dieta svojich rodicov hoci mam už 4 krížiky...Nikdy by som sebelepsieho chlapa nepostavila medzi SVOJE dieta!!!!!!!Mimochodom študujuce dieta ma potrebuje viac ako kedykolvek predtým a studovat može aj do 30r!!!!