Partner Slovák. Mám odísť?

ewkapl
23. sep 2014

Ne zvyknem riesit takym stylom problemy, ale ne mam sa komu vyrospravat ☹ Pisem na tom forum, lebo mozno mentalita Slovakov a Poliakov, co sa tyka chlapov je kusok inna? Mozno sa ja do nich nerozumiem, ale fakt, moje vnutorne pocity prinutili ma tu napisat. S nikim som nerospravala na tu temu, a preto napisem tu vsetko tak, ako to v skutocnosti je, lebo nechcem robit po rodine tragediu.
Sme spolu skoro 6 rokov. Mame malicke deta, ktore ma 1 rok. Náš vzťah od začiatku nebol jednoduchý na koľko rozdiely medzi nami sú dosť zložité, čo sa tyká charakterov, toho ako sme vychovaní, aké priority mame v živote atd. Nebudem sa rozpisovať, že ako sme sa spoznali atd. lebo je to zbytočné. Na začiatku spoločného života, bývali sme spolu s 3 inými kamarátmi v obrovským dome. Bolo party, spoločná zábava, užívali sme si lásku, a to, že nemáme žiadne väčšie povinnosti okrem prací.
Naznačím, že hneď sme so sebou bývali s ohľadu toho, že dali sme sa do kopy ako kamaráti. Po roku spoločného bývania chcela som, aby náš vzťah dosiahol iný etáp, a navrhla som, žeby sme išli bývať sami. Nebol problém, na koľko a i partner chcel už radšej klud. Našli sme si osobný byt a išli sme do toho. No i od začiatku spoločného bývania už sa mi začalo dačo vysvitať v hlave. Vtedy veľa veci bolo provokovane mojou žiarlivosťou. Veľmi som ho ľúbila. Naozaj čistou a úprimnou láskou. Bála som sa, že ho stratím, a to tiež bolo následkom toho, že robila som všetko pre neho ako sprostá sliepka. S behom času dačo sa vo mňa vypálilo, a kúsok som sa od neho separovala. Mala som už tam svojich kamarátov, s ktorými som začala tráviť veľa času. Partner je z nátury introvert, a ani ho ne zajímalo, gde hodím. Vždy som sa čudovala, že sa ani netrápi, gde som a s kym. Mal to na háku. Pre neho maximom relaxu bol počítač, a posteľ. Ešte dajaké vyletiky so psom. S časom cítila som samotu a život prestaval ma baviť. Pri ďalšej hádke (ktorých bolo už neskutočné veľa) vykričala som, že ne ni zmysel aby sme boli spolu. Zbalila som sa a išla bývať k kamarátke. No po dvoch dňoch som sa samozrejme vrátila, lebo boli telefonáty, a klopanie do dverí s kvetinkami atd. Zrazu po nejakej dobe zacal sa zajímať o mňa viac a viac. Ne chodila som už bez neho nikam, lebo na čo, kedy pre mňa maximum šťastia bol on, a to, že chce so mnou tráviť spoločný čas, co mi dávalo krídla. Bol dlhu dobu klud. Jedného dna v bare pri stretnutí s kamarátmi, dostala som ponuku na profesjonalne fotenie. Všetko bolo legálne, a i penazky s toho boli pekne. Dostavala som ponuky, s ktorých som si mohla vybierat. V jednej chvíli mala som dochodnute 2 zmluvy pri čom vôľam fotografom, že kedy, a oni mi hovoria, že ne chcú žiadne problémy, a koncia pracú so mnou. No tak potom sa javilo, ze partner k nim vyvolával a obvinioval ich, že po mňa idú, a totálne nezmysly. Skončila som fotiť, a pekne som sedela pri svojej láske. Len ono už to nebolo zas dobre. Totálna žiarlivosť, nervozita, a potom už a i agresia išla s človeka, pre ktorého som nechávala všetko. Pamätám ak nič, kedy sme boli u neho doma na dovolenke, a išli sme na discoteku. Tancovala som s jeho kamarátom ešte so školy. Sadla som a hneď počujem, že ideme domov. Bola zima, všade lad a ja v opátkach. Nikto na ulici. Začal ma pichať do chrbta a tlačiť, že mam isť doma, že som k... a iné podobne epitetá. Vtedy dotlačil ma tak, že som spadla a rozrezala som si obočie. Bola som cela vo krvi. Jazvu mam do teraz. Zaplatil mi taxik a sám sa vrátil na discoteku. Prichádzam domov, a jeho mamina, že čo sa stalo. Povedala som, že ma dajaká žena udrela. O nič nikto ne pýtal. Vtedy som pochopila, že nemám, čo rospravat na jeho tému s mamkou. Jeden kráť som vyskúšala. Sľubovala, že mi pomôže, a na mesto toho napišala mu smsku, či ne potrebujeme korunky, lebo vraj počula, že mame dajaké problémy ☹
Kedy hodil vo mňa cigaretu, ktorá mi spadla do topánky a popálila mi nohu, povedala som dosť. Odišla som. Ne znal gde som bývala. Dostavala som milión smsiek a telefonátov. Od jeho mamky tiež. Prosila, žeby som sa k nemu vrátila. O ničom nikto ne vie do teraz tak sa nečudujem, že ne mohla pozerať ako trpí jej syn. Prinášal mi do prací darčeky, kvety. Kontaktoval sa so mnou na každý možný spôsob. Ne boli sme spolu 3 mesiace, až som uverila, že teraz bude to už fajn. Vraj mal peknú školu bezo mňa. Roschodli sme sa meniť prostredie a išli sme na Slovensko. Teraz mame dcéru, a všetko sa vrátilo :( :( Prvý kráť mi dal facku ešte v tehotenstve. Kričal, že deta určíte ne ni jeho. Nigdaj ne pocítil pochyby miminka, ne dotikal sa brucha. O mňa sa staral, ale o brucho bolo cudne :( Vtedy som si povedala, že možno chlapi ne znajú milovať ešte nenarodene deta... Malinka sa narodila. Zas bol klud. Moje prekvapenie bolo v pozitívnom smere. Partner je najúžasnejší oco do teraz. Ne môžem zle slavicko povedať: kupka, kŕmi, prebaľuje, ostanie s malou kedy treba, ale medzi nami to funguje ešte horšie ako bolo pred tím. Teraz bývame pracovne v Poľsku. Ne chcem pišať všetky situácie, ktoré mali mesto, lebo som už moc tu napišala. No hlavne je nula rešpektu. Bola som dajakí čas u seba doma. Dcérka ostala s babkou, a ja po dlhej dobe išla som von k kamaratmi s detstva na grill. Bolo super. Až kedy vypozoroval fotky, a na nich bolo viac chlapov ako som mu povedala pred party. Na nič vysvetľovania, že všetci majú manzelki a deti, a že kedy by som dačo skrývala ne robila by som fotky. Pri mojej mamke a malej na skype tak mi vynadal, že plakala som cely deň, a bála som sa vrátiť domov. Spontannie som zavolala k jednej osobe s jeho rodiny a predstavila som situaciju. Nech ho ukludni. Tak sa stalo. A i jeho sestra mu písala. No myslím, že každý bol dosokovany jeho reakciou, na koľko on pri svojej rodine je úplné iný človek. Milý, gentleman a dobra dusa... Už a i na to pozerať ne môžem, však oni ho ani ne poznajú :( Vrátila som sa domov a bol tu a i dakto s jeho rodiny. Privítal ma kvetinkami, obedom a bolo úplné super. Do kedy švagor ne isiedl domov...
Nedávno bola dosť veľká hádka, a som sa ho zľakla, tak som zobrala mobil a sa hrala, že vôľam policiju. Myslela som, že ho to ukludni, no vyšlo to naopak. Dal mi takú po hlave, že som sa hlavou odrazila od steny a na par sekúnd stratila som vedomie. Kedy som sa zobudila bola som cela mokra, lebo mi vylieval na hlavu chladenú vodu, a stále opakoval, že na čo to robíš, schválne ma provokuješ, pozri sa, čo ty robíš. Vstala som išla som sa vyplakať do spalnie. Prisedl opýtal sa, čí žijem, zavrel dvere a isiedl s malkou na prechádzku. To bola taká jedna situacija, čo ma fakt zobudila, že aký bezcitlivy je to človek :( No dneska sa stalo tiež dačo, čo mi energiu odobralo ;( Hrala som sa s malkou pri čom ona ma kusla silno do ruky, tak som z bolesti zareagovala hlasnej, že ne smie také dačo robiť. Zrazu prisedl on, a zacial mi nadávať, že som sibnuta atd, že po deťoch sa ne kričí. Že mam sa isť lecit, a že som hovno, a ne matka, čo už bolo dosť. Nechala som malú sa hrať išla som za nim. Vyskytla sa dosť silná výmena názorov, čo sa tyká všetkého. Ne pamätám ani, čo mi povedal, ale to bolo dosť brutálne, a automaticky chcela som mu dať ženskú facku. No tak ma udrel, že čakám iba na modrinu. Udrel ma tak, že som, až na ziem si ľahla. Pri čom, prisedl, objal ma a povedal, že mi iba vrátil, a cela situacija bola sprovokovana mojou nervozitou. Tak v momente som zapla počítač a hľadám byvanie. Zas prisedl, a že ne môžem si len tak zobrať deta a isť od neho. Že čo on v Poľsku bude sám robil, že sa vráti na Slovensko, ze spravi so mna psychiatriu, a isedl preč s titulkou, že dnes sa ne vráti ;(
To sú tie situacije také najviac, čo mi zobralo, ale bolo veľa iných, o ktorých by som napísala knihu. Inač je veľmi jemný, kedy sa papa dačo hlasnejšie. Ne môžem si dať popcorn pri filme. Zná urobiť hádku pre ohorku v sálate, lebo, že sa ju hlasno papa. Vymýšľa totálne s jedlom. Kedy už dačo dobre fakt uvarím, ta sa zná a i nahnevať, že cesnak sa tak ne kraja. Ne znám už sama. Som absolútne so všetkým prispôsobená jeho osobe. Pozeráme, čo on chce. Počúvame, čo on chce. Ideme tam, gde on chce. Pri svojej rodine je super, moju až tak ne rešpektuje, a i kedy majú dobre vzťahy.
Chcela som ešte napišať, že kedy je dobre, tak fakt sa to dá. Sme obyčajná rodina, ktorá žije na dobrej úrovni. Chodievame na dovolenky, na výlety, známe sa zabaviť, až na te čierne dni.
Ešte muším napišať, že ja tiež ne som ideálna. Som kúsok nervózny typ, a nenávidím neporiadok. Možno tiež pevne situacije fakt sú vyprovokovane.
Prosím, čo mam spraviť?? Kedy odijdem, to i tak ne ni zmysel. On bude sa mnou stále utekal a tuším využíval, že mame deta. Som si a i istá, že jeho rodina radšej bude chcieť to udržať kvôli bábätku. Prosím, czy dakto žije v podobnom vzťahu. Ja viem, že najlepšie pre dcérku je dobrý oco v weekend, ako rozmaznaný sebec 7 dni v týždni, ale ne dá sa to dajaký poskladať. Čo si myslite? Boim sa samotneho rodicielastva. Ze ne zvladnem to bez neho, a ze budu to iba zbytocne stachovanie, kedy a i tak ma on prechovori. Mi uz a i tazko je sa usmevat. Tych 6 rokov s coho 4 su preplacene slzami a nervozitou ma dali tak dole, ze ne mam ani dostatocnu silu sa roschodnut...

sharlotta
23. sep 2014

Ano, mas odist. Tentokrat uz navzdy. Zmenit cislo, odist deleko, nepovedat nikomu. Nikdy sa nezmeni a nikdy s nim nebudes stastna.

orlik4
23. sep 2014

to nie je o tom, ze partner je Slovak, ale ze partner je chuj. chces, aby ta raz zbil tak, ze skoncis v nemocnici? chces, aby sa na to dcerka pozerala? chces, aby aj dcerku raz zbil? chces, aby sa dcerka naucila spravat tak, ako tvoj partner? lebo ked neodides, tak presne to sa stane. sama ju vychovas 100x lepsie ako s takym partnerom. vzdy je lepsie nemat otca ako mat otca agresivneho. v zivote nikdy sa tvoja dcerka nenauci vazit si samu seba, ked zostanes s nim...

hviezdicka111
23. sep 2014

za seba mozem povedat, ze by som nieco taketo nezniesla...ponizovanie atd..to do rodiny nepatri...problem nie je v tom, ze je slovak, aj my sme slovaci a taky cirkus doma teda nemame 😀 to je taky typ chlapa a ten sa nezmeni..... ☹ takze moja rada, ak mas kde, urcite bez prec od neho.....ked ti toto robi teraz, co bude este za par rokov? hadam nechces mat cely zivot pri sebe tyrana...

mima4
23. sep 2014

@ewkapl
tvoj sucasny druh je debil, o com teda uvazujes este? uz si mala davno byt prec.
Nemas sa čoho bať..život ti este prinesie dost komplikacii 😉 ale tie su tu preto, ze treba im čeliť... Odid od neho, zabudni na neho... a neuvazuj, co by bolo keby...

danula.ch
23. sep 2014

opusti ho, podla mna to bude uz len horsie, neviem ci chces na to cakat.......je celkom jedno, ci si tie bitky vyprovokovala ty, alebo to bolo inak. podla mna si neurobila nic take hrozne, aby ta udrel, vsetko z toho co si pisala, sa da riesit aj inak, bez nasilia. 4 roky si uz preplakala, chces tak stravit cely zivot? ak sa bojis, aby vasa dcerka mala kompletnu rodinu, bud pokojna. to co preziva teraz, jej urcite prospieva menej, ako keby s tebou ostala sama. mozno ti to jedneho dna bude vycitat, ale raz urcite pochopi, preco ste museli od neho odist. si tyrana zena. toto nie je o slovakoch, o poliakoch, alebo o kubancoch. na celom svete sa najdu rozne povahy. nenechaj sa uprosit, ani zastrasit a utec kym este vladzes

klincek
23. sep 2014

Tie "cierne dni" ako si to nezvala, su dostatocnym dovodom na to, aby si sa zbalila a zmizla cim skor aj s dietatom. Nikdy sa nezmeni, a ak, tak skor k horsiemu. Slovak ci Poliak, az taky rozdiel v mentalite nie je, a ak aj nejake su, urcite sa nemaju prejavovat tak, ze tlciem zenu 😠..nie je to normalne nikde na svete, aspon by nemalo byt. Ziadne dieta takto nema vyrastat, a ziadna zena si nezasluzi zit s takym chlapom .
Schovaj si dobre malu tasku s dokladmi a par potrebnymi vecami pre seba a dieta. Pri najblizsej prilezitosti (napadnuti, bitke) pockaj, az vypadne z domu, zober tasku a dieta, chod k lekarovi, daj sa osetrit a napisat si spravu, ze ta napadol. Potom smer policia a podaj trestne oznamenie. A dalej krizove centrum resp. rodicia ci kamoska. Myslim, ze bez ohladu na to, kde zijete, je tento postup rovnaky skoro vsade..

mima4
23. sep 2014

@ewkapl
a to ci je tvoj druh poliak, slovak ci co...to je jedno.. je to psychopat

sulejmanka
23. sep 2014

máš na krku debila a tým že s ním ostaneš, neublížiš len sama sebe, ale aj dieťaťu

m.i.r.i
23. sep 2014

@ewkapl
http://www.psyche.sk/web/index.php/domace-nasil...

http://www.zdravie.sk/clanok/37236/domace-nasil...

Myslim, ze tvoj Partner je ukazkovy....skus si prestudovat....niet co dodat...prec prec prec..

caoli
23. sep 2014

tvoj partner nie je chuj, ani debil ani nervak... je to jasny psychotik v medicinskom vyzname a pravdepodobne vzdy aj bol. a manipulator, tyran. o tom svedci jeho shizofrenne spravanie - ine na verejnosti a ine v sukromi.
s nim nikdy nebudes mat pokojny zivot, bude ta ovladat strach z čiernych dni, ktorych bude stale viac.
oslobod sa, lebo zostat znamena velmi ublizit sebe aj dietatku.

ewkapl
autor
23. sep 2014

Dakujem Vam zienky za rady... Ne nazvala by som ho schozofremik. Je to inteligentny chlap, ale jednoduch ne zna sa pochybovat vo svete. Ne zvlada najjednoduchsie problemy. Np. ne je spokojny v Polsku a chadza spinu na vsetko, co Polske :( Kedy daco sa risi typicke pre Poliakov, ta hned vyskoci z nadavkami, aky to Poliaci ne su zli, a kopec veci kolo toho. Teraz sa vratil, co hovoril, ze ne pride na noc, a uz milacik, laska atd. Ja musim jednoducho odist, lebo to ne ni normalne spravanie. A je tu mozno dajaka mamicka, ktora sama vychovava deta? Ake to je po emotivnej a i finansnej stranke?

lorela
23. sep 2014

@ewkapl Psychopat a tyran. Čo zároveň nevylučuje, že ide o inteligentného človeka. A inteligentná si nepochybne aj ty, preto verím, že niekde vo vnútri vieš dobre a vidíš jasne, že od takého muža treba odísť čo najďalej. Čochvíľa bude svedkom tých "čiernych dní" vaše dieťa, ktoré tým bude poznamenané na celý život. V tomto prípade je lepší žiaden otec, ako on. Resp. možno tvoja životná láska na teba ešte len niekde čaká a zároveň fantastický otec pre tvoju dcérku, hoci nebude biologický.
Zozbieraj v sebe všetku odvahu, jasnú myseľ a odíďte. S prosbou o pomoc alebo podporu sa môžeš obrátiť na nejaké centrum alebo "linku dôvery", kde ti poriadia ako postupovať aj po právnej stránke.
... Ide o život!

ewkapl
autor
23. sep 2014

@lorela Prave, ze ne chcem riesit to az tak, ze policia a ine... Zaitra idem pozerat ubytovanie. 30m2, ale na zaciatok uplne staci. Co sa tyka roznych centier mam otvorenu "modru kartu". Jeden krat som uz policiu volala, lebo bol nahnevany, tak som ho zavrela na balkone, a potom som sa uz bala otvorit. Tak potom automaticky tu kartu otvorili. Vzdy sa potesujem, ze je to uz odnotovane, ze som koli nemu policiu volala. Tak zatial iba chcem sa odstiachovat, a uvidim, ako to bude pokracovat. Ne chcem mu tiez obmedzovat kontakty s dcerkou, lebo to som si ista, ze obaja maju sa radi. Zatial mam velmi priatelski postup k tomu a i kedy si to ne zasluzi. Uvidime. Drzte zaitra prsty 🙂

lorela
23. sep 2014

@ewkapl Neradila som policiu. Ale ako čítam, na polícii je už záznam o jeho agresívnom chovaní.
Áno, postupuješ voči nemu veľmi priateľsky, no obávam sa, že ozajstné peklo ešte len začne, keď si "dovolíš" vziať aj dcérku a odsťahovať sa. Preto som radila právnu a sociálnu, ľudskú pomoc pre ženy na úteku...

V každom prípade silno, silno držím palce!

sissy27
23. sep 2014

@ewkapl dobre, nepotrebujem ani dočítať dokonca - udrel ťa, nie raz, tam nie je o čom... a normálne by som prisahala, že máš dieťa s mojím ex, lebo to je ako cez kopírák...už sa to bude len stupňovať, teraz jedna facka, potom päsťou, potom...nezmení sa... ak chceš vedieť, čo bude nasledovať, opýtaj sa ma, nemusíš to prežívať ani ty, ani maličká...

bonaqa2013
23. sep 2014

Čím skor od neho preč. lebo inak budeme o Tebe počuť v čiernej kronike

marionmarion
23. sep 2014

@ewkapl musis odist, ak nemas na vyber tak aj do krizoveho centra a ked sa pozbieras financne aj psychicky, potom dalej...a je tu vela mamiciek co vychovavaju deti same. Som jednou z nich. Ak chces napis IP

ewkapl
autor
28. sep 2014

@marionmarion @bonaqa2013 @sissy27 @lorela @sharlotta @hviezdicka111 @klincek @mima4

Dakujem Vam velmi za povzbudenie. No teraz nasla som si uz jednoizbove byvanie s osobitnou kuchniou, ale mam iny problem ;( Byvanie bude volne az o tyzden. Vplatila som uz a i depozit. Len partner chodi a stale ma berie na city. Ze zoberam mu malou. Ze on sa zabudol na to vsetko, ze bude uz iny. Ze pojdeme na terapiu, a ze v zivote uz na mna nebude nadaval atp.... No tazko mi je tym viac, ze sme boli so sebou 6 rokov. On stale ma dasva dole tym, ze on bez nas ne prezije ;( Co mam robit??!! Boim sa, zeby ma zas ne prehovoril ;( Uz som mu asi 100 krat davala sansu a vzdy dopadlo to iste. Je to mozne, ze pozrel, ze fakt ne srandujem a fakt odchadzam a sa zmeni, ci uz radsej nie??

mima4
28. sep 2014

@ewkapl
nepovol,uplne vazne!!!

ludia sa nemenia, toboz, ak ty si mu uz davala x sanci a trva to roky...
tvoja dcera a aj ty, zasluzite si klud... hovado ostane hovadom... je mi velmi luto zien,ktore toto nevedia pochopit

ewkapl
autor
28. sep 2014

@mima4 Ja to vsetko viem, ale je mi tak veeeelmi tazko ☹ Citim sa ako by som rozbijala rodinu. Boim sa byt samotna matka. Jednoducho daleko som uz zasla... Ne nie cesty spet. Len je mi ho luto... Asi kusok panikarim. Menim si prave cely zivot tak myslim, ze je to uplne prirodene, ze sa boim. Stale mu na kludne vysvietlam, ze tak to bude lepsie. Ale kedy mi zacina plakat je mi to uz za silny zazitok.

sissy27
28. sep 2014

@ewkapl nezmení sa, zažila som to... ak chceš viac, kľudne IP... áno, vydiera ťa, a bude to trvať presne dovtedy, kým si nenájde druhú obeť, na ktorej si bude môcť vybíjať svoje komplexy... pokiaľ je on uvedený v rodnom liste ako otec, tak si na súde zažiadaj o zverenie dieťaťa do svojej opatery a o výživné na dieťa, pokiaľ má záujem sa s malou stretávať tak striktne v čase, ktorý určí súd, na to má zákonné právo, hotovo, vybavené... pokiaľ tam uvedený nie je, tak mu malú nemusíš dávať a nemusíš ho ani informovať, dovidenia...
a prosím ťa, hlavne sa neobviňuj, že ty rozbíjaš rodinu... za prvé - akú rodinu??? žiadna nebola, rodina je o niečom inom ako o genetike, takže nič nerozbíjaš... a keby sme aj trošku pripustili, že rodina je rozbitá, tak ju rozbil on svojim správaním, nie ty... a že on plače?? by som ho nakopala do gulí, aby aspoň dôvod roniť slzy... už mu nič nevysvetľuj, proste zabuchni dvere, zmeň adresu a nehovor mu ju, zmeň číslo a nedaj mu ho a nech ťahá tam odkiaľ prišiel... ver mi, nič si neurobí, na to sa má príliš rád... čím dlhšie s ním budeš udržovať akýkoľvek kontakt, tým to bude pre teba horšie, lebo tieto jeho hry na tvoje city nikdy neprestanú a ako vidím, si dosť slabá povaha na to, aby si odolala, takže raz ťa zase zlomí a potom ti zlomí zas aj srdce, nos, rebrá a ktovie čo všetko...
nevychovávaj svoju dcéru v tom, že toto je normálne, pretože raz sa tak bude niekto chovať k nej a ona bude ticho trpieť, lebo to tak videla doma a to dúfam nechceš...
držím ti palce, ak potrebuješ poradiť, povzbudiť, pomôcť - kľudne napíš, len preboha sa k nemu nevracaj, lebo zničíš život sebe aj svojej dcére...

mima4
28. sep 2014

@ewkapl
ale aku rusis rodinu?
Rodinu, kde su chore vztahy, kde si pre neho velke hovno a vzdy tym hovnom aj ostanes?!!! To chces, aby tvoje dieta vyrastalo v takom prostredi, aby si odnieslo x psychickych ujm do zivota?

Co chces? Ak chces sa hrat na rodinu a sem tam dostat po papuli a mat rovno naplute do ksichtu, tak ostan pri nom. Len mi je luto tvojho dietatka, ono si nevybera ☹

ak chces kludny zivot, pokoj, a pre dieta to najlepsie, nie je o com.. pri tom cloveku to nenajdete.

slniecko2
28. sep 2014

@ewkapl tak si mu namala hovoriť, že ideš niekam inam bývať. alebo mu teraz povedz, že sa teda nesťahuješ a potom sa jednoducho zbaľ keď nebude doma a uteč. ono teraz bije teba ale stavím sa s tebou, že keď dcérka vyrastie, tak začne biť aj ju 😔 Nie som za rozbíjanie rodiny a určite by mal ísť tvoj partner na terapiu, ale už sa k nemu nevracaj. aj kontakt s dieťaťom by som podmienila tým, aby navštevoval psychológa. A nie, nie je črta Slovákov- to je typická črta buď psychicky chorých alebo zlých ľudí ☹

sharlotta
28. sep 2014

Nezmeni sa, tmu never, len ti hra na city.

marionmarion
28. sep 2014

@ewkapl NEPOCUVAJ HO!!! klame. nikdy sa nezmeni, iba ti hra na city, lebo vie ze to na teba zabera..ukaz mu, ze sa myli, bud silna, nedovol mu aby ta zase stiahol na dno!!! Tyzden zvladnes! Chodievaj casto von, aby si s nim bola minimalne a hovor si ze uz iba 6 dni, iba 5, iba 4...