Prestala som sa o seba starať

svetluska82
19. aug 2013

vcera bola na navsteve u nas moja sestra, ktorá je o 6 rokov mladsia, cize sexi 25 rocna kocka. 😀 So sestrou mame celkom dobry vztah, pokecame si naozaj o vsetkom. Ked som tak na nu kukala mimovolne, uvedomila som si,že o seba sa takmer vobec nestaram.Teda presnejsie povedane, o svoj zovnajsok, nejako som sa zanedbavala poslednu dobu cca 2 roky. Segra perfektne upravena, namalovana, nechty, proste ok. Ja v rotahanom tricku a kratasoch. 😲 Urobili sme so segrou reviziu mojich sminiek, kde s hrozou skonstatovala a musim jej dat za pravdu, ze tam nemam nic len jednu spiralu. Ostatne po zaruke a nepouzitelne. 😅 Ked si to tak spatne premietam, tak do práce sa nemalujem cca 2 roky, odkedy som sa vydala, pribrala som asi 15 kil, odkedy sa s muzom pozname- a nie je za tym tehotenstvo, syn má 11 rokov 😀 No proste som spokojna so svojim zivotom, tak som sa jednoducho zanedbavala . Vysoke podpatky som nemala hadam 100 rokov. Tak ma napadlo mile žienky, ako je to u VAS? Lebo sa ja cudujem, že moj muž si este nenasiel milenku. Idem robit raziu po drogerii a hadam mi to moje odhodlanie vydrží. Tema trosku na odlahčenie. 😀 😀

mummy01
19. aug 2013

@svetluska82 ja len strasne dufam ze sa tato tema nejako nezvrhne blbym smerom ako skoro kazda...ale mna tato tema potesila lebo som prednedavnom dospela k podobnemu poznatku ako ty 😀 sice sminky mam v celkom dobrej zasobe a su ak v zaruke ale s pouzivanim je to uz horsie kedze som doma a nechodim do prace uz 7 rokov ☹ ,moja top vybava su tiez 3/4 leginy a tricka,tiez by bodlo 15kil niekam odhodit 😀 ale nedavno som troska zabludila do mesta s cielom ozivit satnik a aj si priniesla par kuskov ale teraz zistujem ze ich ani nemam kam nosit 😝

dejka77
19. aug 2013

@svetluska82 Aj ja si tak niekedy pripadam, neupravene. Faktom ale je, ze co sa tyka malovania tak pouzivam akurat tak spiralu a ceruzku na obocie. Puder, tiene som pouzivala malokedy. Ked som doma s detmi tak mi pride zbytocne sa nejako extra obliect. Vytahane tricka nenosim, dam si teplaky, tricko a je to.
U teba je to trochu ine kedze nesedis doma, ale chodis do prace. Ved si daj nejaky novy uces/farbu, chod ku kozmeticke, kup si nejake pekne topanky 🙂 Zmena prospeje.

diusik
19. aug 2013

@svetluska82 mna to zas celkom bavi,mysli malovat sa a tak,ja sa niekedy namalujem este aj ked som sama doma,napr teraz ked som tehotna a je mi nanic,je to uplne o inom,vlasy uz neumyte 2 tyzdne,sminky som tiez uz mesiac nevidela...
inak niekedy staci fakt malo,mne staci kvalitny make up licenka a hned je to lepsie,a ani si nikto nevsimne ze mam make up.
Inak niektori chlapi taketo veci ani nevnimaju,napr moj nerozozna ci mam alebo nemam make up 😀

lujza123
19. aug 2013

@svetluska82 no ja som tak precitla ked mala dcerka vyse roka....prislo to postupne ale najvacsi sok bol ked som si pozerala vytlacene fotky z jej 1 narodenin...stala som na fotke vedla mojej 48 rocnej tety..Ona stihla, vysportovana postava, pekne oblecena, super uces, opalena...ja sice o polovicu zivota mladsia ale vedla nej jak tetka z lazou...mastna hlava neurcitej vyprasivelej farby , tucna, na tvari sama vyrazka, na sebe nieco sexi v podobe vytahaneho (a k tomu od malej oslintaneho) tricka a dakych teplakov.....no hnus
Jednoznacne ma to nakoplo k sportu, cvicim doteraz...ako tiez niesom ten podpadkový typ s umelymi nechtami ani nikdy nebudem...ale aspon hlavu priebezne farbim, pouzivam spiralu a snazim sa udrzat v tej istej konfekcnej velkosti....a teplaky nechavam iba na doma 🙂
Jasne ze clovek v takom spokojnom zivote zlenivie a nechce sa mu fintit, ...ale zase aspon coto pre vlastnu spokojnost treba urobit.kym je cas.....vsak mam len 30 zatial sa to da ale co potom... uz budem len starsia starsia a vraskavejsia a sedivejsia a hnusnejsia...a bude ma to stat ovela viac namahy vyzerat k svetu ako teraz

svetluska82
autor
19. aug 2013

Uplne mate pravdu žienky, zlenivela som jak vos 😀 Idem sa nakopnut, lebo ten moj ma vymeni za mladsi model. Minule ked sme isli s mojim manželom do obchodu tlapol ma po zadku a povedal s usmevom na tvari : "Ty mas taký zadok, ze je nemozne sa do neho netrafit " 😀

ingmiriama
19. aug 2013

@svetluska82 presne aj mne to preskočilo hlavou, že na seba kašlem...tak som sa dala na riadnu zmenu ...farba vlasov z hnedých na čierne z dlhých na krátke skočila som ku kozmetičke na obočko a na nechty ....a po mesiaci zisťujem že som zasa v tom čom som aj bola 🙂

libka1
19. aug 2013

u mna to suvisi s kilami navyse 😝 neviem na seba nic pekne kupit tak som uz aj prestala hladat... chodim stale v tom istom, malovat sa vobec nemalujem... pomaly sa zacnem za seba hanbit... tiez sa musim rozhybat k zmenam 🙄 moje decka su pozieraci casu... a moj muz mladne a mladne mam taky pocit... vyzeram ako tetka pri nom 😠

svetluska82
autor
19. aug 2013

@libka1 presne aj moj problem to je. Ja vyzeram pri mojom mužovi ako minimalne 60 rocna tetka. A on sexi muz v najlepsich rokoch. 😕

lubikan
19. aug 2013

ja sa o seba staram,nie prehnane,ale tak,proste na mna kuknes a vidis,ze sa upravujem,ze nie som zanedbana

ale stane sa mi sem tam,ze aj tyzden nemam oholene pazuchy,nohy,nevytrhane obocko,fuzy...proste pride take obdobie....

podla mna je zaklad mat hlavne upravene vlasy a potom to uz cloveka nabada same,ze primalujem oci,a ked uz mam pekny xichtik,doladim k tomu oblecko

svetluska82
autor
19. aug 2013

@ingmiriama uz raz som mala aj ja také tiky, a tiez mi to vydrzala cca 2 tyzdne

dejnas
19. aug 2013

@svetluska82 no hlavne je super, že si si to uvedomila, kým fakt nedošlo k situácii, že by manžel kukal po inej 😉 nikdy nie je neskoro...
čo sa mňa týka - ja som "vyznávala" už pred tehotenstvom skôr ležérny, športovo - elegantný štýl, takže tam k zmene nedošlo.... podpätky som nenosila ani predtým, a teraz - popri deťoch už vôbec nie 😀
šminky používam, ľahký mejkap si robím denne (ale zas po pôrode sa mi veľmi zlepšil stav pokožky, čo ma nesmierne teší, takže žiadne ťažké nánosy nepotrebujem)... jedinou slabinou v tejto oblasti - ktorú som ozaj podcenila - bola veľmi nedobrá životospráva a tak mi tiež pribudli nejaké tie kilečká..... našťastie - tiež som sa pred pár mesiacmi spamätala a už na sebe poctivo makám 🙂 držím palce aj tebe 🙂

libka1
19. aug 2013

@svetluska82 ved toto... u mna pokial neschudnem urcite ziadna zmena nenastane... presne viem kde je pes zakopany.... ☹

ingmiriama
19. aug 2013

@svetluska82 no ked sa tá premena stala tak manžel, že či mám niekoho taká zmena 😀 a teraz vlasy v cope a je a čo sa týka oblečenia neviem si na seba niečo pekné kúpiť asi to bude tými kilami na viac...no teraz nechcem zhadzovať lebo čakám bábo....

svetluska82
autor
19. aug 2013

@libka1 neboj, urcite schudnes 😉 Ja tiez som rapidne nabrala, vobec sa neobmedzujem žerem jak prasiatko a vyzeram jak tulen. UZ len tie plutvy mi chybaju.

sante81
19. aug 2013

@svetluska82 takto som rozmyslala asi pred 3- 4 mes. mam za sebou 2 porody a aj ked váha 62kg sa zdá byt v 32 rokoch fajn, po 2 detoch, ja som sa necitila dobre. dnes mam o 3 kg menej, nedrzím ziadnu dietu, len sa viac hybem a nejem sladké. kazdy mesiac si kupim niečo pekné na seba, a zmenila som učes, konečne som sa začala mat rada, ked sa pozriem do zrkadla. s malovaním je to tazsie, som rada ked do 9.oo stihnem navarit, umyt vlasy a ranajky, nachystat 2 deti a ideme tak na 2 hod von. poobede to isté. chcela by som ist na masáz, alebo pedikuru, len deti ma brzdia. ked sa mi podarí mat pri nich niekoho kto ich merkuje, vzdy je niečo prvoradejsie ako ja. upratat, navarit, nakupit. ale som rada , ze v tom nie som sama.

mummy01
19. aug 2013

no kila navyse su problem aj u mna lebo s tym ide ruka v ruke aj nedostatok pekneho oblecka v obchodoch...ja sice niesom nejaka tucibomba ale tych 10kil po detoch by sa dole dat patrilo 😀 a moj muz je tiez z tych "vsimavych"...on aj keby som s hrncom na hlave behala po dome by si nic nevsimol,mozno aj preto ma nejak extra neberie sa doma modit a malovat ked to nema efekt 😝

trish31
19. aug 2013

@svetluska82 zena ma byt zenou a nielen koli chlapovi,ale hlavne koli sebe.emusis byt vymalovana ako kraslica,staci byt upravena,chodit pravidelne ku kadernicke,cvicit,travit cas na cerstvom vzduchu a hned sa budes citit lepsie aj vo vytahanom tricku a dzinsach.

angua27
19. aug 2013

babuľky, podľa mňa je v prvom rade fajn, že ste si uvedomili, že niečo treba robiť. ja som na tom podobne. V tehu som pribrala nenormálne, na materskej schudla, popri behaní za malým. ale akonáhle som nastúpila do práce, znova išli pomaly kilečká hore. ako som tak na seba pozerala do zrkadla - kilá navyše, mdlá pleť, vlasy nenafarbené, proste hrôza. až raz ma kamoška vytiahla na predstavenie kozmetiky, ktoré bolo spojené s kurzom líčenia. príjemné dve hodinky, s ktorých som odchádzala oddýchnutá a hlavne pekná, konečne som zistila ako sa mám správne maľovať, starať o pleť a s kamoškou sme si povedali, že to nezanedbáme. snažím sa už mesiac starať sa ráno, večer o pleť a poviem vám, že sa mi na seba lepšie pozerá. všimlo si aj okolie, že chodím namaľovaná, usmiata, proste iná a pritom kilečká ešte stále neubudli. ale už len ten pocit v hlave, robí zázraky. s kilečkami som začala tiež bojovať, ale to je vbeh na dlhú trať a výsledky neočakávam rýchlo. ale to, že som zmenila svoj postoj k samej sebe, to je vidieť hneď. tak hlavu hore a každé ráno si do zrkadla nezabudnite povedať, že ste mladé, krásne a úspešné. 😉

svetluska82
autor
19. aug 2013

no hlavne kvoli sebe to chcem zmenit 🙂 Lebo je to hroza ked kuknem do zrkadla, a navyse mam prácu kde robim s ludmi a ti su dost vsimavi.....Hadam moje odhodlanie zvitazi nad mojou lenivostou.

darzneba
19. aug 2013

nemusite mat opatky a ani 60 kg aby ste bola pritazliva. ja som si tiez uvedomila ze sa citim lepsie upravena a aj ludia na nas inak pozeraju, ak sme pekne. netreba sa zanedbavat, nie vzdy je lahke byt upravena, ale zena by mala byt pekna vzdy, ci uz vybehne do obchodu atd. nasi muzi nas sice miluju aj tak, ale aj pre nich je dobry pocit ked vedia, ze maju pekne, upravene zienky. netreba ani prehanat, ved sme mami, ale zaklad, smink, oblecko, vlasy by mali byt. netreba mat ani nechty, ani opatky, ale aspon je dobre, vidiet, ze sa zena pestuje.

lubikan
19. aug 2013

@trish31 a niektore zeny su sexi aj vo vytahanom,deravom tricku...to s tej zeny vyzaruje,vidiet na nej,ci sa o seba stara,ako sa stravuje..atd

trish31
19. aug 2013

@lubikan ved to som napisala...

klincek
19. aug 2013

hm, zaujimava tema, toto si maloktora z nas nahlas prizna🙂
ale priznam sa teda tiez..u mna nie je ani tak problem vaha (mam len o dve kila viac ako pred tehu), ale skor zmena postavy. zhrubli mi ramena aj pas, spevnel chrbat, a musela som si nakupit o cislo vacsie topanky...takze uz dost veci na seba nikdy nenavleciem. ale s tym sa da zit, len sa musim zbavit tych nepouzitelnych peknych veci, aby mi to nebolo luto. ale na to zatial nemam cas..
co sa tyka malovania, kazde rano (aj volne dni) si davam zalezat na prepudrovani sa a na uprave obocia, obcas stiham aj ceruzku a spiralu, a parkrat za mesiac aj ruz🙂. ale ak nahodou nie, neriesim. skor ma trapia vlasy, nosievala som rozpustene, ostrihane na postupku a upravene. teraz si asi viete predstavit, pri dvoch malych detoch..pokial ide o farbu, dospela som k zaveru, ze ju nechcem. mozno by sa mi nejaka aj hodila, ale nepovazujem to za potrebne, nie som s tym proste stotoznena.
u mna je od narodenia deti hlavny problem nedostatok spanku, dost tazko to totiz znasam..no a riesim to tak, ze ak si mam vybrat medzi vyspatim sa a upravou zovnajsku, tak si spravidla vyberiem spanok. no snad sa to casom zlepsi. manzel zatial nic nereklamoval, tak to hadam nie je take zle 😉

libertine
19. aug 2013

ja som sa neprestala o seba starat, zalezi mi na tom, ako vyzeram, ale fakt je, ze ked som teraz na materskej, tak mam menej prilezitosti sa niekde vyparadit. na ihrisko sa paradit sa neoplati. takze je mi luto, ze manzel nema vela prilezitosti ma vidiet pekne upravenu. v obchodoch aj vidim vselijake pekne veci, ale nekupim si, lebo by som to teraz nemala kam vynosit. ale na upravenych vlasoch mi zalezi, tiez aj na postave.

lujza123
19. aug 2013

Ale je fajn aspon to ze si clovek uvedomi ze zo sebou musi nieco urobit
Nieje vacsia rana pre sebavedomie ako ked vas o par rokov mladsi student oslovuje teta alebo ked vas rok po porode stare babky pustia v autobuse sadnut ze podte tehulka....(vlastna skusenost)

aneri66
19. aug 2013

držím prsty nech ti to vydrží.......

hajajanka
19. aug 2013

@svetluska82 Ja sa o seba staram viac, ako ked som nemala deti 🙂 Vtedy som bola pekna, mlada, stihla (tak zase nie o vela 🙂 ). Mne samotnej zalezi, ako vyzeram a musim priznat, ze nenamalovana a so strapatymi vlasmi sa mi podari ist von tak raz za rok. Ja mam, nastastie, v tomto podporu aj u manzela, ktory na mne rad vidi pekne nove saty a tiez nesetri pochvalami, ked sa nahodim a namalujem, takze to je taka motivacia, preco sa kazde rano namalujem a upravim vlasy.

Je super, ze ta na to sestra upozornila, niekedy to clovek sam nezbada. Aspon mas teraz dovod povymetat obchody 🙂 Bud rada, ze mas taku super sestru. Uvidis, aku radost budes mat, ked sa upravis 😉

tanaalexdenis
19. aug 2013

Ahojte.Ako keby som o sebe citala.Ja som doma uz 10 rokov v podstate hned od skoly.Mam na sebe o 30 kg viac 😖 😖 😖 😠 😠 😠 ale cca za posledny rok to ide so mnou strasne dolu vodou a hore vahou 😠 😠 😠 strasne som zlenivela jak vos to este slabe slovo.Pred rokom mi skoncila materska-teda aj prijem,teraz som uz rok nezamestnana a bez prijmu a je to katastrofa.Kym som bola na materskej chodila som aj na nechty aj si obcas cosi kupila aj vysla s kamoskami,ale teraz otras,otras,otras..katastrofa.Mam pocit,ze mi zivot uteka pomedzi prsty.Dokopy neje problem sa dat,ale nato treba aj peniaze a tie chybaju 😠 😠 😠 Velmi dobra tema inak 😉

tanaalexdenis
19. aug 2013

Ja by som aj po dobe chodila pekne oblecena kupila nejaku peknu teplakovu supravu nieco pekne pohodle,ale nekradnem 😖 😖 😖

m.i.r.i
19. aug 2013

ono je to tazke.ja som pred tehotenstvom pracovala vo velkej firme, chodila denno-denne do prace, tak som sa licila, upravovala vlasy, snazila sa pekne obliekat a samozrejme drzat aj slusnu vahu..chodila som aj do fitka pravidelne...po porode nastal kolotoc a proste niekolko mesiacov na nic z toho hore menovaneho nebol cas...bola som rada, ze idem na vecko..a tam sa to vlastne zacalo..poporodne kila ostavali, vlasy dorastali, z domu som nemohla vyjst vobec, ze fitko? Zacala som sice skor pracovat, ale z domu..a na vidieku...takze moj satnik sa zmenil na teplaky a pohodlne tricka..ked som si aj niekedy kupila (cez internet) nejaky lepsi otufit, tak ostal v skrini, nemala som to ani raz, lebo nebolo kde..a casom mi je to uz aj male..a tak skladujem v skrini kopec oblecenia, do ktoreho ani nevojdem, len si navravam, ze raz mozno ano..ale aj tak neviem kam by som to nosila..raz za asi 3-4 mesiace chodim pracovne do firmy do BA na tak 3 dni, tak vtedy je jediny cas ked sa obleciem, nalicim..vlasy nevideli davno kadernika..ale na to vobec nemam cas..pri dietati rano travit v kupelni cas fukanim, zehlenim a co ja viem cim..najlepsie je mat dlhsie vlasty, stiahnem do drdola alebo gumky..dala som sa nahovorit na novy strih asi rok po porode, ked som uz mala vlasy po pas a strasne vypadavali...tak som dala strih na boba..len my to robilo nervy, nemala som to kedy upravovat, pretoze vlasy sa mi kadejako vlnia a to treba zehlit..tak som chodila ako diva bara po dedine..a cakala kedy dorastu..a take su doteraz..
Syn ma 3 roky, uz chodi do skolky, tak si stale hovorim, ze je cas zacat sa o seba starat..ale jedine co viem, je ze chcem schudnut a na to sa davam...inak ale obzeram aj pekne oblecenie, ale ja to proste nemam kde nosit..ked som si kupila cizmy pred 2 rokmi, tak som ich mala raz na firemnej akcii..inak po dedine nosim poriadnu sportovu obvu, hlavne nech je to pohodlne...sminky mi tiez vzdy skoncia po zaruke, nemam kedy to vyuzit..viem, ze sa o seba staram ovela menej, ale ja zas nedokazem sa licit aj ked idem vyniest smeti a behat za malym na bicykli v stekloch a namalovana...teda mam aspon 10 teplakov a botasiek a mikin a zial...tiez by som chcela byt kocka ako kedysi, aj ked dlhe gelove nechty a vysoke podpadky mi nikdy vela nehovorili...ale nemam na to cas a nie je to prakticke...okrem toho, moj muz to ani nikdy nemal rad..je z tych, podla ktorych sminky nicia v zene prirodzenost, dlhe nechty a podpadky nemoze ani citit a jasne, ze sa mu pacia pekne sexi zeny, ale za sexi povazuje zenu v jednoduchom tricku a sportovom obleceni...kludne aj s kratkymi vlasmi..ked vidi moju mamu alebo sestru ako stoja pol dna pred zrkadlom aby si natupirovali vlasy tak mu stupa tlak🙂 Ja teda asi iba schudnem, lebo sa necitim dobre s kilami navyse..ale kocka uz zo mna asi nikdy nebude🙂