Priateľov dospelý syn chce otca len pre seba

mamcamamina
18. apr 2015

Zdravím,chcem nejake rady od Vas alebo vas pribeh...Priatelov syn (19) nam kazi rodinu...ťaha si otca na svoju stranu na kolko sa od nich odstahoval kvoli mne a našej malej (1) ...jeho syn chce aby sa vratil späť k nim a vôbec neberie ohľad nato že sa lúbime mame spolu dieta a sme štastny...robi všetko preto aby nam to skazil,rozprava priatelovi ako ma neznaša,že som im rozbila rodinu a že som mu vzala otca...ja viem že to pre neho nie je lahke ale zato že si nerozumeli s jeho matkou predsa ja a ani mala nemožme...snažim sa byť na neho mila aj necham priatela aby sa s nim vela stretaval...(sú spolu každy deň) a jemu je aj tak malo...stale chce viac a viac a nedokaže pochopiť že už som tu ja a jeho mala sestra... ☹ som už z toho smutna a vyčerpana že denno denne riešime len jeho...neviem už ako ďalej...kedy sa zmeni a obrati sa...pochopi že pre neho niesme superi s malou? 😡

miriem
18. apr 2015

Hmmm, ty dospela zena si nebrala ohlad na jeho rodinu ale chces , aby bol dospievajuci syn natolko dospely, aby bral ohlady na teba? No jasne, ze chce spat svojho otca, ved ta berie ako votrelca, ktory mu rozbil jeho rodinu... Mozno casom to pochopi, mozno nie. S tymto by mu mal pomoct t oj partner. Vysvetlit mu, preco to s jeho mamou nevyslo a ze je teraz stastny. Ak ty syna nebudes mat rada, nemozes ocakavat, ze on teba zacne mat rad...

sue
18. apr 2015

@mamcamamina ved si sama napisala,ze sa tvoj priatel od manzelky a syna odstahoval kvoli tebe a vasej dcere 😒 tak niet divu,ze to tak berie a ze sa tak sprava... Cas ukaze... Tieto vztahy nikdy nie su jednoduche,obzvlast ak sa jedna o prechod z jedneho vztahu do druheho a este aj s dospievajucimi detmi :/

jeennyv
18. apr 2015

@mamcamamina Prepac, ale ak niekomu vstupis do rodiny, nemozes ocakavat, ze ta prijmu s otvorenou narucou....syn je v zlozitom veku, dlhodobo mal kompletnu rodinu a nemozes povedat, ze nemas podiel na jej rozpade, lebo sama v prispevku pises, ze odisiel kvoli vam...Jedine co mozes urobit je nechat tomu cas a priestor, aby sa vsetci vyrovnali s novou situaciou....

mima4
18. apr 2015

@mamcamamina
prepac, ale ty a tvoj priatel nie ste rodina. Nie si jeho manzelka, si iba priatelka...

ullala
18. apr 2015

@mamcamamina ja teraz vobec nebudem mila. Pises, ze tvoj priatel odisiel od nich kvoli tebe a malej, no o par riadkov nizsie pises, ze ty za to nemozes. Keby si neliezla inej zene do kapusty, tak to mohli este skusit napravit. Svoje stastie si zakladas na nestasti priatelovho syna a jeho matky a napriek tomu si myslis, ze ked budes k nemu mila, tak ta bude mat rad? Jeho mamina je z toho mozno nestastna a znicena a on sa ma na teba usmievat? Ver tomu, ze to lahke nebude a je jasne, ze bude chciet, aby tatko dostal rozum a vratil sa k mamke. A jasne, ze nie si pre neho super, ale nepriatel.

peneloppe
18. apr 2015

@mamcamamina
ja sa stale snazim nikoho neodsudzovat, nesudit. Ale neda mi napisat ti len tolko, ze ked si tvoj priatel tak velmi nerozumel s manzelkou, preco ju neopustil skor ale odisiel az kvoli tebe.
Ja sa jeho synovi vobec necudujem. Ty ano? Predstav si tu situaciu trochu inak, tak ze by sa to stalo vam a mozno tvoja dcera by sa spravala tak ako teraz jeho syn. Bolo by to az take divne??
Chudak chlapec, je mi ho luto.

malabiba
18. apr 2015

@mamcamamina porozprávajte sa o tom s priateľom, skúste niečo vymyslieť, buď ohľaduplná voči mladému, je to pre neho nová situácia a nejaký čas potrvá, pokým sa to celé obrúsi....možno ťa sklamem, ale dospelé deti sa len veľmi ťažko zmierujú s rozchodom rodičov....ako vníma malú sestru? ako ty vychádzaš a komunikuješ s ním? skúste vymyslieť nejaké spoločné aktivity, skúste sa porozprávať, nečakaj ale od 19-r rozumné reakcie. V prvom rade by to mal riešiť otec, on je zodpovedný za svojho syna, ten potrebuje pocit, že otca nestratil...hlavne tu nečakaj, že ťa ženičky pochopia - pre nich si rozbíjačka rodiny, bez toho, aby vedeli podrobnosti...veľa trpezlivosti a držím palce 🙂

ullala
18. apr 2015

@peneloppe staci si predstavit samu seba na synovom mieste, ktory sa mozno doma pozera na to ako jeho mama trpi (i ked je tu moznost, ze je rada, ze sa ho zbavila, ale myslim, ze je realnejsie, ze je z toho nestastna) a niet sa mu co cudovat.

mamcamamina
autor
18. apr 2015

Jeho mama si nasla taktiez priatela ale nebyvaju spolu iba...spavaju...s priatelom sme uz boli 3 roky ,,spolu,,aj ked zil s nimi...a robilbto preto aby sa na nho syn nehneval...jeho syn o mne vedel uz davno a pred tym somnou vychadzal normalne...teda aspon sa tak tvaril...on este doteraz sa somnou aj rozprava aj pride k nam v pohode...ale ten falosny usmev ktory nam venuje je hrozny...viem ze pre nho nie je pekne sa pozerat na nas ale co mam robit ked sa lubime a jeho rodicia spolu nevychadzali?....a jeho matka? Podla Vas je marka co necha 3mesacne dieta na krku otcovi a starkej a ona si odijde? A az ked mal jej syn 10rokou tak sa zbadala ze ma syna? ...

mamcamamina
autor
18. apr 2015

A jeho matka nam to chc

mamcamamina
autor
18. apr 2015

Jeho matka...ho este stve proti mne ze to vsetko koli mne ale sebe vinu neda...a on jej este vravi kde ma videl kedy a s kym a ked pritel ide k nim ze sa synom tak ta veci este pootaca ako sa jej hodi a rype do neho pred synom...nechce nam dopriat stastie...len kvoli tomu ze ho oni nemali a ich syn bol ,,nahoda,,...

peneloppe
18. apr 2015

@mamcamamina

Tu sa neda nic konstruktivne poradit. Jeho reakcia je celkom prirodzena. Uz cokolvek teraz robi jeho mama alebo robila v minulosti, aj tak by pre nho bolo najlepsie a ocividne si to velmi praje aby jeho rodicia boli spolu, uz nech bolo co bolo. Kazde dieta by najradsej videlo rodicov spolu a stastnych. Nemozes sa mu cudovat.

Moja znama tiez takto skoncila so zenatym muzom a odisiel kvoli nej od zeny a 2 deti a tie ju dlho dlho neznasali a intrigovali proti nim aj s mamou. Potom ked dospeli tak sa celkom upokojili a ta znama s uz manzelom maju teraz 3 deti a oni ich maju velmi radi a nakoniec vychadzaju velmi dobre.
Cas zahoji vsetky rany.

jeennyv
18. apr 2015

@mamcamamina vsetci traja mate na situacii svoj podiel viny, no tie informacie o vztahu s exmanzelkou mas od neho, lebo pravda nie je vzdy len na jednej strane ak to dvom neklape....neviem, ale mam pocit, ze svoj podiel viny sa snazis dost zlahcovat.....

mamcamamina
autor
18. apr 2015

@peneloppe ja sa mu ani nečudujem...viem ake to je nemat oboch rodičov...ale zas mala tiez nemože byt bez otca,predsa ho len viac potrebuje ako jeho syn...viem ze chce rodinu ale on ani nevie co je rodina...to ze spolu par rokov byvali,hadky denno denne,ziadne mile slovo,nikam spolu nechodili...to mu chyba? Ja by som nebola ani proti ak by sa nastahoval k nam ale on o tom nechce ani pocut...dufam ze ho to casom prejde...len nch uz je to co najskor lebo uz sa na tu jeho zhnusenu tvar nemozem pozerat ☹ ta nenavist v jeho ociach je hrozna ☹ kazdy den na neho myslim ako co vymysliet aby bolo fovre a aj tak som najhorsia

mamcamamina
autor
18. apr 2015

@jeennyv ja nevravim ze som bez viny ale viem o ich vztahu dost ...aj som vedela davno pred tym...keby som vedela ze su stastny tak sa na neho ani nepozriem...

peneloppe
18. apr 2015

@mamcamamina
Joj ale vies kolko parov prejde aj nestastnym obdobim, krizou? Snad neexistuje par ktory by mal len tip top vztah. Aj my sme mali tazsie obdobie s muzom ale nastastie sa nam do toho nikto neprimiesal a prekonali sme to a dalej sme spolu a nase deti maju oboch rodicov,spolu a stastnych.
Vo vztahu to nie je len cierno biele.

jeennyv
18. apr 2015

@mamcamamina ale to, ze niekto nie je stastny v manzelstve alebo ma problemy nie je dovod preto, aby do vztahu nech je akykolvek vstupil niekto treti, plus si s partnerom tri roky, cize si musela vediet uz vtedy, ze to lahke s nim nebude a pride mi alibisticke od teba, ze hovoris, ze tvoje dieta potrebuje otca viac...podla mna kazde dieta potrebuje svojho rodica v akomkolvek veku, deti svojich rodicov sme stale....nemyslim to v zlom, ale pripada mi to od teba sebecke, ty sa citis zle, ty mas pocit, ze ta nenavidi atd...ake to musi byt, ale pre neho.....toto co on preziva je prirodzena reakcia a este k tomu mas 24 si len o par rokov starsia ako on a v tvojom veku dnes moze mat rovno frajerku....proste je to zlozita situacia a sled okolnosti.... polav z vrtania sa v tom....

mamcamamina
autor
18. apr 2015

Ale oni spolu nezacái byvat kvoli sebe ale kvoli ich synovi aby aspon tych par rokov bol aj s mamou ktore sa o neho nezaujimala...priatel jej nikdy neodpustí ze maleho odmietala a eatebtak dlho...ani pred tym ako sa ich syn narodil neboli spolu...to bol len taky romanik a vznikol z toho....nikdy sa oni dvaja nepovazovali za par...boli iba ako otec a matka dietata...

mamcamamina
autor
18. apr 2015

@jeennyv oni neboli ani ako par a uz vobec nie zobrati...boli ,,spolu len kvoli nemu...ja si myslim ze potrebuje a ceni si viac rocne dieta otca ako 19rocny ktory skoro nikdy nie je doma...a su spolu kazdy jeden den...este aj ked bol priatel chory tak som pisala jeho synovi nech pride k nam za nim aby bol s nim...ani len vtedy o to ukrateny nebol...aj cez vikendy su spolu,chodia spolu von..nikdy som mu nepovedala aby nesiel a bol s nami doma ...

mala_hobitka
18. apr 2015

@mamcamamina Je v kritickom veku takze pre neho si dovod rozpadu jeho rodiny - bez ohladu na okolnosti. Bolo by dobre keby ho otec zobral von na pivko a dal s nim rec ako chlap s chlapom. Mal by mu vysvetlit ze dovodom nie si ty priamo - ale dlhodoby nesulad s jeho mamou, ktory bol aj predtym nez ta spoznal a skor ci neskor by k odchodu doslo. Vysvetlit co a ako, ze necaka ze ta bude lubit jak mamu ale ze ta ma respektovat, lebo on (otec) je s tebou konecne stastny a ze jeho mamu ma rad ale bolo to dlhodobo zle a on si to nevsimol lebo urobili vsetko preto aby bol on (syn) spokojny a bez obav.

peneloppe
18. apr 2015

@mamcamamina

ani by som nepovedala ze rocne dieta si viac ceni otca ako 19-rocny chalan. a chlapi ako otcovia tiez viac uprednostnia spolocnost dospeleho syna ako maleho batolata. ten otec so synom si asi maju co povedat, praveze otec je pre syna v tomto veku velmi velmi dolezity.

nechcem ta urazit, si podla mna dost mlada a naivna. zacala si s chlapom co mal rodinu tak si nemohla cakat bezstarostny zivot a happy end. ale aj napriek vsetkemu ti prajem aby sa to nejako vyriesilo. casom sa to snad zlepsi.

mamcamamina
autor
18. apr 2015

@mala_hobitka chodia spolu stale kazdy vikend von aj vcera boli a prisiel domou az poobede lebo spal ,,u syna,,teda dospavali spolu...a ked priatel nieco zacne somnou tak on hned povie ze sa o mne bavit nechce...a tym to pre neho hasne...ale minule ked sa rozpravali tak uz mal jeho syn vypite tak povedal ze ma nikdy rad nebude mat a plakal ze som mu vzala otca...az ja som sa rozplakala ked mi to priatel so slzami v ociach vravel...ale ja neviem ci sa mam teraz zbalit a odijst len aby sa oni netrapili navzajom? ☹ asi som to mala spravit skor a vazne nebyt sebecka ako tu niektore pisu ale teraz sa to uz napravit neda ☹

mamcamamina
autor
18. apr 2015

@peneloppe ...nevravim ze ho nepotrebuje vobec ale... ☹ az teraz mi vazne doslo ze som na chybe ja...vdaka aspon za tie riadky...aspon poznam nazor niekoho cudzieho...mas uplnu pravdubze ho potrebuje...dik

eeffka
18. apr 2015

@mamcamamina som z rozvedenej rodiny a otcova "druha" zena mi nestoji ani za 2 vety, absolutne ma nezaujima ci zije, dycha, predtym by som jej dopriala minimalne skaredu autonehodu
ak by mala dieta ( coz nastastie nemala lebo je starsia) tak by "novy surodenec" nezaujimal ani za mak. a uz vobec by som nan nebrala ohlady. Ohlad beriem na svoju sestru s ktorou mam oboch rovnakych rodicov.
skusila by pindat ze ju nemam rada... no nemam, moze byt rada ze komunikujem spolocensky na urovni a aj to trvalo 15rokov, nemala sa pchat kam netrebalo. a to uz preslo odvtedy hmm 27rokov, toz niektore veci sa nezmenia.

jeennyv
18. apr 2015

@mamcamamina ako pises teraz je uz na odchod neskoro, a ani by som ti to neradila, co stalo sa uz neostane....neskoro to teraz zachranovat.... podla mna by vsak stacilo, keby si sa v tom prestala tolko vrtat a jednoducho prijala situaciu ako je...nema to zmysel...najblizsiu dobu, ten vztah aj tak nebude taky , aky by si chcela....porozpravaj sa hlavne s partnerom co na to on, aky ma na to nazor vsetko a ako si predstavuje situaciu a spoluzitie vase, vas vztah so synom atd...nikde nie je napisane, ze sa musis teraz so synom stretavat atd..nechaj tomu cas...preco to silou mocou riesis...len pichas do osieho hniezda.....

mamcamamina
autor
18. apr 2015

@eeffka no jeho mala sestra zaujima aj sa s nou pride pohrat ...aj ked sa narodila tak sam prosil otca aby sli za nami ze ju chce vidiet...on skor len mna nema rad...beriem tvoj pohlad na vec..ani mne by sa to nepacilo...ale laske nezabranim

dilino
18. apr 2015

no na tymto problemom mi ostava rozum stať sme spolu ako piše 3 roky vtedy mal syn koľko 16 rokov a ty si rozbila manželstvo a ukradla ako manžela tak aj otca najprv si sa mala zamyslieť nad tym prečo ťa nenevydi otec opusti syna v kritickom veku 16 rokov a ty sa čuduješ že otca chce priťiahnuť k sebe jasne že chce a roby dobre nezabudaj že by sa tebe za par rokov nestalo že ťa opusti pre mladšiu a ty ostaneš s dcerkou a s očami pre plač väčšinou to tak byva že sa to vrati ako bumerang mam kamaratku ktorej otca odlakala mlada 30 ročna on už mal takmer 50 rokov po 15 rokoch manželstva si on našiel 30 a opustil rozbijačku manželstva a veru plakala prosila a zatiaľ on si uživa 65 ročny z 30 ročnou aby sa ti to za par rokov nevypomstilo to väčšinou tak byva a nepoznala si asi pomery v rodine veľmi dobre iba z rozpravania tvojho mileho ale vymyslieť si mohol hoci čo ja ťa neodcudzujem napisala som svoj nazor vždy bude milenka žiť z nalepkou TA DRUHA ver mi zažila som to hoci nemali žiadne deti a ani nemaju opustiť by ju nikdy neopustil to mi povedal po roku schadzania sa.

ullala
18. apr 2015

@mamcamamina na zaciatku som reagovala trochu drsnejsie, lebo sa viem velmi dobre vzit do toho syna. No cim viac pises, tak tym viac skutocnosti odhalujes a pomaly sa cela situacia meni. Myslela som, ze boli usporiadana rodina a rodicia zosobaseni. No pokial je matka nestastna a syn ju vidi, ze to zle znasa, tak fakt necakaj od neho nejake prejavy lasky. Pokial neboli zosobaseni, tak co ja viem, pre mna to mierne meni situaciu, lebo ich beriem iba ako "frajerov", ktori si nic neslubili.

mamcamamina
autor
18. apr 2015

@jeennyv no ale ako sa nemam vrtat? Mne to neda...ked ho stretavam skoro kazdy den...aj k nam chodi...a to sam od seba niekedy...s priatelom sme to rozoberali uz x krat...jeho syn sa somnou aj rozprava a vola ma aj za jeho kamaratmi a taaak...zaujima sa aj o malu...snazi sa...to viem...ale ta tvar...je vidiet ze sa aj tak trapi aj ked sa predomnou hra ze je vsetko ok...

mamcamamina
autor
18. apr 2015

@ullala ...dakujem...ona len naschval rype do mna aj do priatela a ich synovi hovori vsetko zle aby len rozputala vojnu medzi nami...jej je jedno ci je s nimi...ona je len rada ze jej neprestal davat peniaze nakolko jej to nevychadza.