Príšerná svokra

diapavuch
24. júl 2014

Mám svokru ktorú z duše nenávidím. Kubiho má rada ale nechodí s ním do kina, na kúpalisko a do mesta. Ona príde 1 za mesiac synovi kúpi drahú vec (keďže s peniazmi problém nemajú). Tie darčeky syna tešia ale určite je dôležitejšie nech sa mu venuje a nech nekupuje. Teraz je u nás, práve je v obchode. Synovi doniesla drahé značkové topánky. Ale to je všetko žiadna prechádzka. Problém je ale v tom že ja chcem pre moje dieťa meno Ela Isabella a pre chalana Marco. Ona mi však oznámila že je t katastrofálne meno a že nech dám Máriu alebo Annu. Snažila som sa ju ignorovať ale ona mi stále pripomína že je to strašné. Neviem čo mám robiť.
Bojím sa že na malú bude "kašľať" a bude sa "venovať" iba Kubovi.

hviezdicka111
24. júl 2014

@diapavuch no necitam o tej svojej? 😀 mame to asi podobne....moja doteraz nesuhlasi s tym, ze mame Lujzu...teda doteraz somre 😀 ale tak je to predsa o nas, rodicoch.....nemozem brat ohlad na to, ake meno sa paci svokre, ak je to meno mne doslova protivne, nemozem ho dat svojmu dietatu 😀 ak nieco, kludne napis ip

diapavuch
autor
24. júl 2014

@hviezdicka111 Lujza je pekné a tá naša ma s tým stále otravuje a stále mi vnucuje Annu, Máriu...

hviezdicka111
24. júl 2014

@diapavuch a pokial ide o venovanie...moja svokra tiez vidi vyznam venovat sa - doniest kopu veci, ale malu ani nezobrat na ruky, ledva ze pozrie na nu....ja nepotrebujem, aby nas byt vyzeral ako velkosklad hraciek a detskeho oblecenia, skor by ma potesilo,, keby mi mal kto malu aspon chvilku pozabavat...ale od nej sa to jednoducho nedockam

hviezdicka111
24. júl 2014

@diapavuch no poviem ti tak - vykasli sa na nu, daj meno, ktore sa paci tebe a muzovi.....ona somrat bude, ale je to vase dieta, nie jej.....tebe sa meno, ktore das, musi pacit....neviem si predstavit, ze by nasa mala mala ine meno uz vobec nie take, ktore by mne bolo proti srsti 😀

diapavuch
autor
24. júl 2014

@hviezdicka111 aj to tak spavím

bronia13
24. júl 2014

prave pre tot som nikomu nevravela ake mena deti dame bo ti to kazdy skritizuje,skoda ze uz si jej poveda.a 😒

siska765
24. júl 2014

@diapavuch no niekedy by som povedala ze menej je viac, teda keby mam az taky vztah so svokrou ako ty ,tak by mi aj vyhovovalo ze ju vidim raz za mesiac 🙂 ved nech nieco donesie a zmizne,aspon sa do nicoho nemontuje,a ked aj tak jednym uchom dnu druhym von, ved raz za mesiac sa to zvladnut da ci nie?a ja rozhodne som pre : Moje dieta ,moja vec vsetko co sa okolo neho tyka,ostatne nazory ma nezaujimaju 🙂 mozem sa tak pousmiat nad iniciativou druhych ale ze absolutne to so mnou nic neurobi a vzdy si urobim po svojom.este to tak aby mi niekto vravel ako sa ma mala volat haha 🙂 A ak by ju mala odstrcit len za to ze das meno podla seba a nie podla nej ,tak si myslim ze taku svokru nepotrebujes.JE SMIESNA 🙂 ved lubim dieta pre to ze je moje a nie ake ma meno.Ja by som ju poslala velmi rychlo do prdele 🙂
Posli ju na tyzden ku nam ,ja ti ju vycvicim 🙂 pride ako vymenena 🙂 🙂 🙂

diapavuch
autor
24. júl 2014

@siska765 práveže tá sa montuje do všetkého

diapavuch
autor
24. júl 2014

@bronia13 ona sa ma to pýtala

keram3053
24. júl 2014

mne z tvojho prispevku vyplyva ze problem nebude len u svokry, uz len kvoli tomu ze si uviedla take smiesne dovody na nenavist....
kolke sa tu stazujete na svokry a pritom nieste o nic lepsie...treba si nastavit aj troska zrkadlo

jolinka
24. júl 2014

@diapavuch no vies co? kludne by som tvoju svokru vymenila s mojou... 😉 Slubujem tej dobrej dusi, co nosi znackove darceky a ma RADA svoje vnuca ze i ja ju za to budem lubit z celeho srdca 😅 😅 😅

zita19
24. júl 2014

@diapavuch pre taketo trapne malicherne dovody si dovolis pouzit termin "nenavidim svokru"?
Pockaj par rokov, budes svokra aj ty a obavam sa, ze nevesta bude z teba rovnako natesena ako si dnes ty... 😝 😝 😝 Uz teraz je to jasne z tvojho postoja... Chudak tvoj chlap. Asi to ma s vami dvoma dost "vesele"...

jolinka
24. júl 2014

@diapavuch ty zrejme vobec netusis ako vyzera ozajstna PRISERNA svokra 😉 😉 a bud len rada...

a mimochodom... 🙂 😉 svokra ma na mena celkom dobry vkus

jolinka
24. júl 2014

@siska765 ale kde je napisane ze svokra ide odstrcit buduce nenarodene vnuca kvoli menu? ...to je zatial len predstava nevesty...nech si tu predstavu este chvilu "popestuje" a splni sa jej to.. 😝

caoli
24. júl 2014

tak ta moja chodila 3x za rok - na synove, moje a vnuckine narodeniny. synovi zakazdym doniesla v obalke peniaze v hodnote 20 eur a vnucke zakazdym cokoladu (ktoru kvoli alergii nesmie, o com dobre vedela), 2 banany (ktore neznasa, o com dobre vedela) a v obalke peniaze v hodnote 10 eur. A takto to bolo roky a roky.
Nemala som preco mat ju rada, v zivote mi s nicim nepomohla, nic pre nas neurobila aj ked sme byvali v rovnakom meste. Prave naopak - brala mi manzela, aby pnil jej sebecke poziadavky. Ale nenavist som k nej nepocitovala nikdy, napriek vsetkemu. Uz nie je medzi nami, koniec mala tazky a ja si zelam len aby odpocivala v pokoji.
Slovo nenavist je velmi silne, ma velku vahu a je pre dusu obroskou zatazou. Treba s nim zaobchadzat velmi opatrne. Povedala by som - s cim kto zaobchadza, s tym aj zachadza.

mihula
24. júl 2014

@diapavuch a preco si prosim Ta nazvala svokru "PRISERNA"skus porozmyslat co to slovo znamena.To,ze nechodi s malym tam kde ty chces,si nezasluzi taketo pomenovanie.Pises,ze chodi 1krat do mesiaca,tak si myslim,ze vas ani inak neobmedzuje.A o mene dalsieho clena rodiny,si myslim,ze povedala iba svoj nazor,aj tak si spravis podla seba

mihula
24. júl 2014

@siska765 Ty sa ozaj cítiš na vycvičenie svokry?to hadam nie.Mna by si ozaj nevycvičila,skor by si schytala jednu cez držku,aby si vedela s kym sa rozpravaš.Ak sa tak spravaš k svojej mame a cvičíš ju,nech sa páčí,myslím,že ti chyba slušne vychovanie

timea179
24. júl 2014

@diapavuch to by este bolo keby moja svokra davala detom mena 😀 tvoja aspon kupuje drahe darceky ale moja ani spinku co sa za nehet zmesti takze mozes byt spokojna 🙂 este mas asi super svokru 😀

janinah
24. júl 2014

@jolinka súhlasím,svokra má v tomto prípade lepší vkus na mená ako mamička 😉

siska765
24. júl 2014

@mihula joooooooooj ako si ma strasne pobavila, urazaj doma seba ked sa budes pozerat do zrkadla a svoju mamu dobre?moj komentar nebol pre teba tak sa ukludni 🙂 a ano,predstav si ze by mi nikto nerozkazoval v nicom.Ak je podla teba drzost to, ze moj zivot,moja vec ,a nedovolim aby mi niekto rozpraval ako sa bude dieta volat a podobne tak si ocividne bud nasrata svokra ktoru to zaskocilo alebo si fest pod papucou tej svojej 😀

mihula
24. júl 2014

@siska765 predstav si,že niesom ani jedno,ani druhe,svokru uz nemam a nevestu tiez este nie,ale aby ma nevesta vycvicila,tak to hadam nie.Co sa tyka mena som napisala,ze povedala svoj nazor a aj tak si spravia podla svojho.A trvam na tom,ze Ti chyba troska ucty k starsim rodicom a takuto nevestu by som asi nieeee

kiki68
24. júl 2014

hmm,su aj horsie svokry,ale svokra ma dost spolocne s udenym, najlepsie je oboje studene 😉

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hermina_
24. júl 2014

Neviem, kde sa vytratila ucta. Co je na tvojej svokre priserne? To ze je stedra voci tvojmu synovi? Preto ju NENAVIDIS? Strasne silne slova. Ale net znesie vela. Ze nemas v sebe aspon trochu pokory a vdacnosti. Ani moja mama este v zivote nebola so ziadnym svojim vnucatom v kine ani na kupalisku, tiez, ked k nam pride, nechodi ani na prechadzky a dokonca ani nekupuje drahe darceky. A napriek tomu ma ani vo sne nenapadlo napisat, ze je priserna. Bohuzial svokru uz nemam. A pritom sama pises, ze ma tvojho syna rada. A to, ze neschvaluje meno, ktore si pre dieta vybrala? Prepac, ale ani ja by som ho dievcatu nedala. To by som jej radsej dala zo svokrinej ponuky.
Jednoducho mi rozum stoji pri niektorych zivotnych postojoch, pri vnimani roznych zivotnych situacii. 😔

katif
24. júl 2014

@bronia13 presne tak!!! Nikomu sme neprezradili meno, najma svorke nie, stale sa pytala a muž jej hovoril, neboj dozvieš sa 🙂)) ..... moja sa do vsetkeho pletie dokonca rieši príkrmy pre maleho.... no hrúza, ale ja si robim podla seba.

maminuska
24. júl 2014

@diapavuch Tak môj syn v 12 rokoch by určite nešiel s babkou do kina, lebo by to bolo " trápne " a už vôbec nie na kúpalisko.
To čo ty pocituješ k svoje svokre je neadekvátne k situácii v ktorej si . Zober z toho to pozitívum - chodí raz za mesiac, čiže neobťažuje , donesie pekné a drahé veci - nemusíš kúpiť ty synovi a tu sumu mu teda odlož na šporenie .
Ku mne chodí svokra len na zavolanie, inak ako povedala nechce nás otravovať, tretiu dcéru si berie raz za mesiac na 5 dní ale zas im moc toho nekupuje lebo proste na to až tak nemá . Keďže so svokrom nežijú , tak sa mi tu striedajú, svokra som tu mala celý minulý víkend od piatka do nedele, je na tom finančne veľmi biedne , takže muž musel ist pre neho aj ho zaviesť ( 150 km tam a 150 späť ), najedol sa tu u mňa do prasknutia , popil drahšie pivo 12 tku , celý čas mi tu chodil v slipoch a pozeral telku , ked odchádzal tak som mu nabalila plný obedár, muž dal stravné lístky ... mohla by som sa k tomu postaviť negatívne ale k čomu by to bolo ? Jednoducho je taký, a sú veci ktoré mi tiež lezú na nervy, ale že by som ich nenávidela , tak to teda ani zďaleka.

ivka23685
24. júl 2014

@hermina_ uplny súhlas s tym co si napísala. A tie mena jednoducho no comment 🙂 "slovenské" mena nie su pre niektorych jednoducho in, ale je to kazdeho osobna vec. Prajem ti rýchly pôrod a neries hlúposti, mozno tu svokru budes este v živote potrebovať, najma keď sa ti mala narodí 🙂

jankagm
24. júl 2014

@diapavuch nechapem, v čom je svokra príšerná? neotravuje ťa každý deň, malého má rada, kupuje mu veci..... ty ju nenávidíš, lebo sa jej nepáči meno pre tvoje dieťa? to meno je fakt otrasné, prepáč 🙂
@siska765 cvičiť môžeš opicu, psa ale nie človeka....fakt smutné....a primitívne 😒

charlie1980
24. júl 2014

@diapavuch Nic v zlom, ospravedlnuju ta tehotenske hormony. Vidim, ze si vo vysokom stadiu. So mnou dva tyzdne pred porodom ani nas psik nechcel komunikovat.

bambibam
24. júl 2014

Tak toto sú hormòny 🙂 , na oboch stranách ,jedna ich má veľa a druhá málo. Buď rada ,že príde 🙂