Problém s manželom

anajska
11. feb 2013

potrebujem poradit. uz par dni sa s manželom nerozpravame a to sa nam teda nestava. sme manzelia uz takmer 3 roky, ale pred tym sme chodili spolu 9 rokov. mame jedno dieta a teraz som opat tehotna. a tu vznika problem. od zaciatku mi byva hrozne zle a stale len lezim, strasna unava, bolesti hlavy, nevolnosti zvracanie. aj ked byvame u nasich a mamka mi velmi pomaha so synom, navari, operie.. V nasich dvoch izbach vsak uz neupratuje samozrejme a preto kedze ja nevladzem je tu casto neporiadok, co mojmu manzelovi vadi. Ked vecer pride z prace a ja mu nepripravim jedlo, tiez mu to vadi. ked sa musi cely vecer starat o syna, zase je nespokojny, ze ja len lezim. a tu je ten problem. Je to normalne, ze nielen ze ma nepodpori, ale mu aj vadi , ze len lezim a sa nestaram o syna a domacnost?? sem tam sa snazi, ked mi bolo najhorsie nosil mi jedlo az na gauc, ale po case ho to asi prestalo "bavit". no jednoducho v case ked ho najviac potrebujem, citim od neho najmenej podpory.. ma pocit, ze "zneuzivam" svoj stav, ale mna tiez nebavi len lezat a citit sa zle :( mozno je to tym, ze prve tehotenstvo som v pohode chodila do prace takmer do konca...
no neviem,lebo mam pocit, ze si ma vobec nevsima, nic sa neopyta... a chyba mi aj sex samozrejme. ked mi je trochu lepsie chcem predsa travit cas prijemnymi chvilami a nie upratovanim... on to berie tak, ze najprv cely den "nariekam" a vecer "nieco" chcem.. :( mne vsak velmi chyba jeho pozornost, zaujem...
co mam robit? ja viem, ze vsetko je o komunikacii, ale on nechce komunikovat o problemoch nikdy, co mna neskutocne vytaca a hlavne to nechapem, lebo pre mna je to zaklad... a momentalne nemam chut zase ja ako prva otvarat tento problem.. ale dokedy cakat a mat tichu domacnost?? dakujem

romanka22
11. feb 2013

co by ste robily keby vas muz klamal cez FB a pisal inej ze ponej tuzi a ja si mislym ze ho mam ale nenam ☹ Neviem čo robyt poradte mi už nevladzem.

hruska82
11. feb 2013

@anajska Je velmi tazke poradit v takejto veci, kedze vsetci sme nejaki a tiez zvyknuti na nieco ine. Mne tiez obcas byvalo zle, a hlavne teraz ku koncu je to este horsie. Mam nizky tlak a niekedy sa ani nedokazem postavit. No akonahle ma to prejde, sa pustim rychlo do niecoho. Moj manzel ma vsak vo vsetkom podporuje. Uprace, navari ked treba. Zase na druhej strane vidi, ze akonahle mi je lepsie, sa staram aj ja 🙂 Mozno by si sa obcas mala trosku pozbierat. Ved co by si robila, keby si nemala mamku na blizku? Kto by sa ti postaral o synceka? Takisto ako ty potrebujes pozornost, takisto to potrebuje aj tvoj manzel! Myslim, ze ani jednemu chlapovi by sa nelubilo, ze zena cely den v posteli s tym, ze je jej zle ale na vecerne radovanky by sa dala. Ja ta uplne chapem, ved prechadzam tiez tehotenstvom, mavam tiez stavy a niekedy to trva aj dni....no musime sa trosku posnazit. Hovoris, ze mamka vam navari...tak v tom az taky velky problem nevidim. Nabrat si predsa moze aj sam. To s upratovanim: ked to robis po troske kazdy den, taky velky bordel mat nikdy nebudes 🙂 Myslim, ze ked si tvoj manzel zacne vsimat, ze sa staras, tak sa zmeni aj on voci tebe. Nemozeme im nalozit vsetko na plecia...ved chodia do roboty, zeby nas uzivili. Tiez si potrebuju oddychnut obcas. Mozno sa boji, ze celych 9 mesiacov budes len lezat....ma toho asi vela (aspon on to tak vnima). Tak mu skus pomoct trosku ty a uvidis, ze ti zacne pomahat aj on ;) Drzim palceky! .... a tichu domacnost zrusit cim skor! Nerobi to dobre ani syncekovi, ani babatku v brusku!!!

hruska82
11. feb 2013

@romanka22 By som mu zbalila kufre!!!! Ked tuzi po inej, tak nech si ide! Urcite by som sa neprosikala. Bola by som na neho tvrda! Hned by si to rozmyslel! Neboj sa! Chlapi potrebuju istotu! Akonahle zisti, ze vas moze stratit, sa spamata!!! A co ak nie? Tak neni co riesit! V tom pripade nikdy stastna nebudes! Drzim palce!!!

bubinkaaa
11. feb 2013

@anajska vsetko sa utrasie,nic netrva vecne 😉 😉 😉 unava mozno uz coskoro pominie....to co si tu popisala,mu povedz alebo mu to daj jednoducho precitat...mozno pomoze aj prave toto... 🙂

zuzulica
11. feb 2013

@anajska Tak sa mu to snaž vysvetliť ako to je, že ty hormónom nerozkážeš.Môj si tiež nemohol zvyknúť na to,že som stále ležala, ale nemôžem povedať pomáhal mi, poumýval, poupratoval, jesť mi doniesol.Ja som na PN, takže aj na nákupy musí chodiť on, dokonca aj ku mne doroboty musí chodiť upratať a pochystať čo brigádnici potrebujú. Nech to nejako vydrží, snáď to už dlho nepotrvá, treba mu povedať, keď sa mu neporiadok nepáči, môže snáď upratať aj on, neubudne z neho.Treba mu pripomenúť ako umiera keď má chrípku(teda predpokladám, že je ako každý chlap)

dai
11. feb 2013

@anajska ahoj, ja som bola natom podobne ako ty a moja muza to tiez vytacalo ze mame stale neporiadokk - mame podobne dlhy vztah ako vy akurat sme dlhsie manzelia...ja som mala strasne tazke nevolnosti - vies podla mna to chlapy nedokazu pochopit - tak ako asi nikdy nepochopia co su to menstruacne bolesti - proste oni to nikdy nezazili a nezaziju a preto mozu mat chvilami pocit ze clovek to zneuziva...
u nas ta situacia skoncila tak ze sme sa normalne porozpravali a uzavreli sme nejake dohody - ked mi bolo moc zle tak som sa zbalila a isla k nasim - matka to dokaze lespie pochopit ako chlap...doma mame upratovacku a pani na zehlenie - odvtedy je poriadok a muz si ma co obliect do prace🙂 ( samozrejme ze sme si ich nechali az doteraz😀 ) , muz sa stravoval v praci a volal mi ci som bola schopna varit alebo nie - ked nie najedol sa vonku a priniesol nieco aj mne...
uprimne ja mam tiez tendenciu pokladat zeny co tehotenstvo prelezia za lenive - a to mam za sebou 2 tehotenstva s relativne velkymi problemami - ani pri jednom som ale nevylyhovala a teda tento nas konflikt vznikol vcase ked som vracala od rana do vecera asi mesiac vkuse ( schudla som cez 10kg cize nastastie na mne moj stav bolo aj vidiet a ked ma uz vsetci naokolo lutovali tak mojmu muzovi doslo ze asi to nebude uplne ok co sa so mnou deje - nakoniec isiel so mnou sam k lekarovi ked nebolo dobre...)

tiez odporucam zrusit tichu domacnost a skusit sa trosku zmobilizovat...a mam mozno pre neho aj mile slovo a tak... chlapy to tiez niekedy nemaju lahke🙂

janinah
11. feb 2013

@anajska ani sa mu nečudujem,nič neurobíš a ak máš chvíľočku bez nevolnosti,tak chceš sex..od hladného chlapa a v neupratanej izbe?...ja až také teh. nevolnosti nepoznám,ale myslím,že mužovi najviac vadí,že sa ani nesnažíš trochu normálne fungovať,to fakt 24 hod. preležíš?riešila si tie nevolnosti s lekárom? sú až také stavy v tvojom tt ešte v norme? ved to nie je prvý trimester....

nikolka2
11. feb 2013

Tehotenstvo nie je choroba 😉 troska sa premoz ,,dve izby nemoze byt az taky problem udrzat v nich poriadok 🙂 Nech ti uz je lepsie ti prajem 😉

dai
11. feb 2013

@janinah to zas baby pozor... ja poznam nevolnosti kedy som prelezala cely cas na toalete neschopna pohybu, vracala som od rana do vecera , nejedla nic cele dni... a o tomto som prave pisala - ze ani my zeny to nedokazeme pochopit a aj ja co som si tym presla ale je to uz za mnou mam tendenciu tuto situaciu zlahcovat...

ja som v obdobi kedy mi bolo najhorsie nebola schopna normalnej existencie - vracala som odkedy som vstala z postele pokial som isla spat - s lekarom som to riesila ale jedine co vam da su bud tabletky na nevolnosti ktore ale mozu ublizit plodu cize ich neberie normalna zena, alebo vas posle do nemocky na infuzie, co vam ale tie nevolnosti nezmierni akurat ste vyzivena...
nevolnosti som mala pri oboch tehotenstvach, pri druhom som ale dokazala fungovat... pri prvom skoro mesiac nie...

trish31
11. feb 2013

@romanka22 zaloz si vlastnu temu

mamavera
11. feb 2013

prečo sa divíš, že nechce komunikovať, keď to nikdy nerobil? Prečo sa divíš, že sa mu nepáči, že sa nestaráš o domácnosť, keď si to doteraz robila sama? Inak ťa chápem, mne bývalo tak zle, že sa mi nechcelo ani žiť, do postele mi jedlo nemusel nikto nosiť, lebo som niekedy v sebe neudržala ani vodu... ale sorry, sex bol to posledné, na čo som vtedy myslela....ja som nemala mamku nablízku, takže v svetlých chvíľkach som rýchlo urobila najnutnejšie a znovu som si išla ľahnúť. Rob, toľko, koľko vládzeš, snaž sa to manželovi vysvetliť, že teraz potrebuješ pomôcť a o nejaký čas tvoje nevoľnosti ustanú. Lenže pomoc budeš potrebovať aj keď sa dieťatko narodí, na to treba manžela pripraviť. Mať rodinu, deti, znamená vzdať sa z veľkej časti svojho pohodlia.

anajska
autor
11. feb 2013

dakujem za rady, dnes mi je napriklad celkom dobre, aj som poupratovala 🙂 mne vsak ide o princip, ze ma nepodporuje, ked to najviac potrebujem...ale to je asi aj o inych veciach, je to zlozite...

petra8786
11. feb 2013

prečo by sa mala ona premoct??a on je čo chory alebo tehotny??? hned jak dojde z roboty by som ho nahnala upratovat hadam to par mesiacov vydrzi a neumrie z toho,ved ona nosi jeho dieta,neni jeho sluzka..keby hej tak potom nech sa premaha...by som s nim prehovorila do duše...chlapi leniviii

sabina1975
11. feb 2013

babenky tehu nieje choroba ja som rano po ceste do prace musela dva krat zastavit autobus a v praci tak isto bolo mi zle ze sa mi uz zdalo ze odpadnem po ceste z roboty som predychavala a doma najlepsia priatelka wc misa mam 6izbovy dom muza pracujuceho na zmeny a dvoch skoro dospelych synov a nasla som silu navarit aj upratat ak ti je tak velmi zle ries to s lekarom ale tym ze budes lezat na gauci tym nepomozes ani sebe ani babu a ani svojej rodine

elize
11. feb 2013

@anajska ja som mala rizikove tehu a chcela som mat vsetko tip-top.Upratovala som, varila, zehlila ... atd. Vysledok bol porod dva mesiace pred terminom. Ak sa na upratovanie a varenie necitis, tak to nerob. Ale spytaj sa sama seba, ci to nerobis pretoze nemozes, alebo pretoze nechces. Ak nemozes, porozpravaj sa s manzelom a povedz mu ako velmi ho teraz potrebujes, ako potrebujes jeho podporu. Komunikacia je vo vztahu velmi dolezita. Nemusite problem riesit, staci ak sa o tom co vas trapi budete rozpravat. Drzim palce 🙂

janinah
11. feb 2013

@dai ale autroka je už v 17 tt,ak dobre pozerám,tak tie nevolnosti sú už nad mieru podľa mňa

dai
11. feb 2013

@janinah ja som mala tie nevolnosti najvaecsie medzi 12tt a asi 18tt... to co popisuju knizky je len priemer, u kazdeho je to podla mna velmi individualne ( pri druhom som napr. vracala cele tehotenstvo az do porodu ale dalo sa popri tom normalne fungovat - keby som mala len tuto skusenost tak by som mozno pisala podobne ako ostatne zeny ktore nezazili tie naozaj devastacne nevolnosti - to s tymi normalnymi sa neda absolutne porovnavat - tie ta jednoducho znefunkcnia...)

digysa
11. feb 2013

@janinah Skus nevolnosti 7 mesiacov vkuse. Poznam ich dobre a lekarka ma chcela dat na umelu stravu do nemocnice.
Obidve tehotenstva som mala take, ze som vracala vsetko, vkuse a stale....a ked som nema co vracat, tak som vracala zlto-zelenu kyselinu. Pri prvom tehotenstve som dokonca odpadla v obchode rovno pred pokladnou...ma tam zakaznici chytali... 😕

Moj manzel bol z toho hotovy uz pri prvom tehotenstve....samozrejme pre mna to bolo jednoduchsie. Pri druhom sa proste musel postarat o vsetko on. Ja som obcas mala den, ze som par veci urobila...ale trvalo mi to hodiny a nie minuty.

Sex ziadny...len pre neneho 😒 mna nebavilo ani zit, nie to este mat chut na sex...
Ale nepamatam si, ze by moj manzel mal problem s neporiadkom, ci jedlom.... vacsinou som sa starala iba o syna, on upratoval, chodil do obdchodu a ja som varila tak raz do tyzdna....inak sa musel prestravovat sam...

@anajska Tuto vetu by si mala pouzit pri rozhovore s nim (a nezabudni si poplakat) : "ked ho najviac potrebujem, citim od neho najmenej podpory". Vysvetli mu, ze vazne nevladzes a stale mu hovor, ze toto je DOCASNA SITUACIA. Musite to vydrzat...... musite to dobojovat, spolu. Drzim vam palce.

lanczi
11. feb 2013

@digysa presne toto som citila aj ja ze sa mi ani žit nechcelo prve 4mesiace tehotenstva,a ako som sa zacitala do tejto temy hned mi aj ostalo zle, na to sa tazko zabuda..@anajska uplne ta chapem,ja som mala tiez hrozne nevolnosti,a tiez som cele dni prelezala,preplakala a ratala som hodiny kedy uz bude vecer a budem konecne spat..ale toto ako pisu baby maloktory muz dokaze pochopit,ak je vobec taky 😒

sante81
11. feb 2013

@anajska pri prvom tehotenstve som sa nevládala postavit z postele, 4x v nemocnici na infuzkach, tak mi byvalo zle. druhé tehotenstvo bolo podobné prvé 3 mes, pregrcala som ho, byvalo mi zle, ale to asi kazdej z nas, ale nemala som kam dat 2 ročné dieta, a uz vôbec nie na cely den, musela som mu navarit, postarat sa a tak som sa premohla. chlap tak isto prisiel hladny z roboty, kde sa nadrel ako kôn a určite som nelezala na gauči aby mi nosil jedlo a obskakoval ma. takze by som mozno z tvojej strany chcelo trosku sa premôct, tehotenstvo nieje predsa choroba. ked ti je lepsie a más chut na sex, tak sa skus premôct aj počas dna, venuj chvilu pozornosti partnerovi, a hlavne komunikujte.

p.j.jacky
11. feb 2013

@anajska Ahoj ja ta uplne chapem.Ja som za doobedie vracala aj 24x,a do dalsie rana bolo daleko.Grcala som den-nocNemohla som ist ani na nakup do vedlajsej ulice.Proste KO.Total.Bola som uplne psychycky aj telesne na dne.Moj muz to nechapal.Tiez sa drzal toho prislovia,ze tehotenstvo nieje choroba a velmi sa tomu poddavam.Su chlapy co toto nepochopia a dokonca su aj zeny,co to nepochopia,tak ja ti len radim,vydrz nebudes vecne tehotna,porodis a bude dobre.Vela sil a nervov.Viem ake to je ked ti LUDIA nerozumia!!!

romanka22
12. feb 2013

@hruska82 Vsak to ze teraz ma prosí ☹

hruska82
12. feb 2013

@romanka22 o co ta on prosi? Ja by som mu povedala: bud my, alebo ta/tie na internete!

lujza123
12. feb 2013

ako ze sa ma premoct a zacat upratovat aj ked je jej zle???LEBO PAN MANZEL pride chudacik z roboty hladny? Mu ako penis brani v navareni? A v upratani po jeho synovi? (lebo ona bordel nerobi ked lezi).

A vy doma nikdy po prichode s prace nenavarite? Ani neupracete? Ci ako chlap je nejaky iny zivocisny druh ktory je tejto cinnosti neschopny takze potrebuje nejaku zenu - stroj ktora nema v zivote pravo na ziadne zdravotne problemy...
Ma vstat zatnut zuby a prekonat sa? A potom dopadne ako niektore zienky co sem pisu ze deti skolkari a este nikdy neboli ani same vonku ani na kave alebo ze sa citia ako sluzky .....trochu ucty k samym sebe by to chcelo zeny.

Manzelstvo znamena stat pri sebe v dobrom aj zlom, jasne ze je to aj pre neho tazke obzvlast ked na taketo nieje zvyknuty ale aspon to bude dobra lekcia pre obidvoch. On si aspon uvedomi ze tepla vecera a vsetko porobene nieje luxus ktory sa spravi sam od seba a ona aspon zisti ci sa na neho moze spolahnut aj v tych horsich casoch.

didi44
12. feb 2013

@lujza123 ...presne tak, po prichode z prace neupratujem, nevarim...platim vydavky na cely chod byvania a snad nezacnem s domacimi pracami ak partnerka sedi doma pri PC..a na obed ked ja pracujem..ona ma chut na sex..
..Preto neviem o akej ucte hovoris..a ci si teraz doma alebo v praci, tak sa urcite velmi narobis a podla mna ti praca leen prospeje a pohyb tiez..
..Ano manzelstvo znamena.... 😀 ..avsak neznamena, ze chlap bude makat na manzelkynu rittku..a po prichode sa okamzite zacne zaoberat varenim, upratovanim, pranim...A v pripade, ze zabezpecil byvanie v RD...asi dotycna zabuda aj na povinnosti okolo domu..
Nakoniec..podla mna chyba asi nebude v tom, ze nic z uvefeneho nerobi..lebo doteraz to nerobil a tebe to nevaadilo..inak by si ho predsa ako manzela nechcela alebo by si sa ho snazila vychovat..viest...co evidentnezameskane nedobehnes...Problem bude asi v tom, ze sa ti nevenuje a chyba ti laska....a mozno len pravidelny prisun vitaminu" c"...a mozno je v tom uplne iny vitamin... 😀..Nakoniec..mas moznost sa rozhodnut...bud sa zmeni, alebo mu oznam, ze odides..a uvidis vysledok o ktorom nas mozes informovat...

mrva
12. feb 2013

@didi44 ty si spadol z ktorej planéty? čo máš 18? tvoje príspevky sú fakt divné... alebo si divný celý??? 😕

sashabb
12. feb 2013

@mrva on si tu len rieši svoje komplexy a to doslova v každej diskusii kde reaguje 🤐

barcelona94901
12. feb 2013

@sashabb ja som si myslela,že je to nejaká žena ,teda zvláštne mi prišlo,že reaguje na konkrétne maminy

mrva
12. feb 2013

@sashabb
@barcelona94901 hlavne, že je múdry ako sova 😠 ktovie, čo je to za človeka?????

didi44
12. feb 2013

@barcelona94901 ..ja reagujem nie na konkretne maminy, ale na ich zmysluplne prispevky...a tebe odporucam..."nemysli"...lebo poznam tiez jednu, co myslela a vymyslela trakac...a potom jej muz na tom trakaci..vozil drevo do lesa.. 😀