Problémový otec

mia265
1. máj 2015

Dobrý večer,rada by som počula vaše názory,lebo neviem už ako sa zachovať.
Už vyše 10 rokov sú naše vzťahy na bode mrazu. Otec bol vždy len špekulant,ktorý narobil dlhy,nič nesplácal,nakoniec sme sa s mamou zobrali a odišli. Celý čas nebol schopný sa o seba postarať,len sa túlal,robil nejak všelikde. Za celý čas sa nebol schopný pozbierať. Nikto z rodiny sa s nim nebaví,každému lezie na nervy, Býva po ubytovniach.len si požičiava ,úplný neschopák,ktorý si ešte ani neprizná chybu,obviňuje všetkých okolo za to ,ako sa má.
Po 10 rokoch som bola ochotná sa s ním stretnúť. Našla som mu prácu,požičiala peniaze,že už začne normálne žiť. Samozrejme ho vykopli,on si radšej kúpi cigarety ako jedlo. Vôbec sa nesnaží nejak šetriť,aby mu to vyšlo do výplaty. Potom ma prezváňa,že nemá čo jesť,je zúfalý atď. Ja už má m toho plné zuby,lebo on nikdy nebude normálny.Najradšej by som bola,keby vôbec neexistoval. Na druhej strane mám z toho strašný stres,čo s ním je.Veď to nie je normálne aby dospelý človek bol tak neschopný sa o seba postarať. Neviem,čo robiť,najlepšie by bolo ho ignorovať,lebo som tehotná a komunikácia s ním mi len ubližuje

angel257
1. máj 2015

Robíš si len sebe zle tým , že sa s ním zaoberas vôbec...chápem je to tvoj otec, nedá ti to, ale zas na druhej strane píšes, že on sám s tým nič nerobí....a ked nevie šetriť tak nech si pomôže sám

izabelkas
1. máj 2015

@mia265 Ak mu chceš dať peniaze na jedlo, tak v tomto prípade by skôr pomohlo mu rovno urobiť nákup raz za týždeň alebo občas.
Ľahko sa napíše, že nechaj ho tak a nekontaktuj sa s ním, ale to ty asi nechceš a chápem, že nie vždy je to také jednoduché a nie každý sa vie odpútať a zabudnúť, to sa asi ani nedá pri rodičoch, potom by si zase mala výčitky. No niektorí ľudia sú aj takýto problémoví žiaľ, ani s nimi ani bez nich. A nepoučia sa... A nedochádza im ani že využívajú svoje deti alebo rodičov v niektorých prípadoch je to opačne...

mia265
autor
1. máj 2015

Ano všetci mi hovoria,aby som sa sním nezaoberala,ja som šťastná,keď mi nevolá,lebo ani nechcem nad ním rozmýšľať. Ja sama nemám peniaze,ale on myslí len na seba. Napríklad ma prezváňa,lebo nemá kredit. keď mu povoem,či nemyslí na mňa,že ja ten kredit musím plať,mi povie že on šetrí.Ale to je len detail. Alebo ho nezaujíma,že ja platím nájom atď. On hrá asi aj na city,ja to viem. Najradšej by som ho vymazala zo života,ale potom rozmýšlam,či nie je pod mostom,alebo si si nechce siahnuť na život

hamca
1. máj 2015

@mia265 ja tiez nemam s otcom vrucny vztah. U nas to ma sice uplne iny dovod. Ale podla mna si nezasluzi tvoju pozornost a vyzera, ze si to ani nevazi, ani nestoji o to. ty sa teraz sustred na babo a nerozrusuj sa.

hamca
1. máj 2015

@mia265 a este ma napadlo, ze ja som svojmu otcovi jasne vysvetlila podmienky, ako by nas vztah mohol fungovat a ked ich nebude respektovat (nerespektoval) tak dovidenia. Povedala som mu, ze chcem, aby moje dcery mali dedka, ale ked nie je schopny urobit ani jednoduche ustupky, tak bohuzial.

monciky
1. máj 2015

@mia265
aj ked je to otec, odstrihla by som ho zo zivota...., ja mam taku sestru..., nechcem tu rozpisovat co vsetko mame s nou za sebou, ale skoncili sme tak, ze moji rodicia mi darovali vlastny byt a cely majetok, aby sa vyhli tomu, ze ona bude nieco od nich chciet alebo aby po nich dedila, ja som jej na adrese zrusila trvaly pobyt a po poslednom stretnuti, co ju nasli uplne opitu na mol a ona im povykrikovala take veci, co nasich velmi zamrzeli a neboli pravda, tak si povedali, ze oni maju len jednu dceru, nie dve, z ich strany to odstrihnutie trvalo dlho, stale jej davali sancu, ja som s nou skoncila uz skor...., vo vsetkych bankach ma dlzoby, aj v nebankovkach, policajti ju poznaju jak svoje boty, zo zeny ktora je zo slusnej rodiny sa stal asocial, ktory sa opija, robi problemy....

caramelka555
1. máj 2015

V prvom rade ste vy a Vase babo ja mam ties takeho otca este stale my dlhuje peniaze za vyzivne opustil nas nebolo to nic prijemne potom sa po case ozval a zase sa odmlcal, ked sme sa o nom rozpravali s manzelom tak sme sa skoro vzdy pohadali takze koniec, kaslem na celu svoju rodinu teraz je mojou rodinou moj manzel, moj syncek a pes Tejko. A este jedna vec ak on nechce zmenu vy ho nikdy neprinutite, zbytocne trapenie a to vam neprispiva upriam te da radsej na vasho muza a buduce babo.

peneloppe
1. máj 2015

@mia265

Musi to byt hrozne frustrujuce vidiet vlastneho otca takto sa poflakovat, kazit si zivot a nebyt schopny zit normalne. Najlepsie by bolo sa na ho vykaslat a vypustit ho z hlavy. Ale da sa to? Neviem. Ja osobne by som to asi nedokazala. Trhalo by mi srdce ako zije moj otec, nech uz je aky je.
Peniaze by som mu asi nedavala ale radsej mu doniesla jedlo, sem tam nieco navarila. Tak aspon vies ze sa poriadne naje a budes mat lepsi pocit.

monciky
1. máj 2015

a este spomeniem, ze moji rodicia jej asi dva roky nakupovali jedlo, ked nemala zaplatili ubytovnu, kadernika, kupili oblecenie, pozyvali na obed ku nim, nabalili ju dalsim jedlom- oni v dobrej viere, ze ona usetrene peniaze pouzije na zaplatenie nejakej splatky uveru a nic z toho, vsetko prepila aj so svojim skvelym muzom...

jeennyv
1. máj 2015

@mia265 prerusit kontakty...komu niet rady, tomu neit pomoci...ako na jednej strane chapem, ze je tvoj otec, ale sama si si tieto zbytocne starosti narobila, vedela si ze je taky cely zivot.....clovek, ktory roky nemieni zmenit svoj sposob zivota a zit ako clovek, ten sa aj s akoukolvek pomocou nezmeni.....jednoducho prerus akekolvek kontakty, rodina znamena vzajomnu starostlivost, nie ze jeden dava a druhy nic....

peneloppe
1. máj 2015

@monciky
Boze, to je uplne hrozne. Ja by som ju asi vlastnorucne dotiahla na liecenie. ☹

monciky
1. máj 2015

@peneloppe
to sa neda, este v zaciatkoch jej rodicia ponukli, ze sa moze vratit domov, ma za muza roma, ktory ju aj bije, zlomil jej ruku, az skoncila v nemocnici, nechala mojich rodicov aby vybavia stahovacie auto a v ten den im povedala, ze ona s nim zostane...., takze si zavrela dvere k rodicom, ale oni este stale mali nadej jej pomahat, mne uz zacala blikat kontrolka...., vies, kto to nezazil, nepochopi☹ nikdy som si nemyslela, ze taketo veci budem riesit...

mia265
autor
1. máj 2015

Tak nie som jediná,kto má také rodinné problémy. Tak môj manžel ho hneď odhadol,oni sa totiž nepoznajú. Tiež mi hovoril,aby som mu nedávala peniaze,že mu to nepomôže,ale aj tak sme mu posielali. Jedlo mu nemám ako,nežije v rovnakom meste

nevelyn
1. máj 2015

my mame asi rovnakeho otca... Ja som ho teda zo zivota vyskrtla, nastastie zijeme daleko od seba, nevieme o sebe, ani na akej adrese byvame. On sa nezmeni, hanbim sa zanho a rokmi sa jeho negativne stranky iba zhorsuju☹ Tiez sa obavam, ze raz bude bezdomovec alebo sa zabije, ale ja som si ho za otca nevybrala a nenesiem zanho ziadnu zodpovednost. Navyse sa skoro nikdy nespraval ako otec, tak nevidim dovod, preco by som sa mala spravat ako dcera. Nezmeni sa, jedine, co mi je luto, ze mi pokazil detstvo a mojem mame vlastne i zivot. Ocakavat pri tychto pripadoch nejake zlepsenie je zbytocne, skusila by som mu povedat, ze si tehotna, doktor ti prikazal pokoj a ziadne stresy a pokial to nedokaze pochopit, tak sa nemate o com bavit.

mia265
autor
1. máj 2015

A ja mám svoje starosti,nežijem si ako v rozprávke že mu môžem dať každý mesiac 500 €.Len viem ,že nikoho nemá,lebo on je fakt debil,nikto sa s ním nebaví. A potom rozmýšľam,aké to musí byť hrozné byt sám. Ale on si za to môže.Ja by som bola taká šťastná,keby mi zavolal,povedal,že má prácu,že je v prenájme,že aj niečo ušetril... ale stále len počúvam,že nemá ani korunu,nemá na lieky(ale cigarety si kúpi) a nemá čo jesť

monciky
1. máj 2015

@mia265
ja po tychto skusenostiach a rokoch trapenia som s arozhodla mat len jedno dieta...., aohladne otca, spravila by som to iste co pri sestre, Tvoj otec nema zaujem sa polepsil, zit normalny zivot, on len preziva a caka kto mu co da...., ja som svojej sestre pi poslednom stretnuti povedala, ze nech zabudne nase cisla a ked bude v koncoch, nech nas laskavo neobtazuje a najlespie bude ked sa pojde hodit pod vlak, no a ked niekde najdu nejaku zenu mrtvu, tak cakame ze to je ona, no alebo nasi cakaju ze kedy ju zavru kvoli tym dlhom, lebo exekutori hufne posielaju listy ku nim na adresu- preto uz nema u nich ani trvaly pobyt....

mia265
autor
1. máj 2015

@nevelyn Si presne v rovnakej situácii ako ja. A neriešiš to? Ja by som asi tiež mala ,to by bolo pre mňa najlepšie

mia265
autor
1. máj 2015

@monciky to ťa obdivujem,takto to vyriešiť

caramelka555
1. máj 2015

@monciky riadne silne slova aby sa hodila pod vlak mam dost ja verim ze ste na nu nahnevana ale radsej by ste si mali kopnut do dveri ako toto povedat nepisem a nemyslim si o vas ze ste zla chapem Vas ale keby to spravila lutovali by ste to

monciky
1. máj 2015

@caramelka555
kto nezazil, nepochopi, v jej situacii by to bolo najlepsie, ak sa raz veritelia nahnevaju uplne, tak potom bude lutovat, ze zije...., ja som tu napisala len smietku z toho, co sme s nou uz zazili...., kvoli nej som rozumom asi o 15 rokov dopredu a to tak bolo od detstva, moja mama kvoli nej skoncila u psychiatra, brala silne lieky, a ja ako pubertacka som ju musela drzat, aby si aj ona nieco neurobila, ja som na sestru velmi nahnevana, v zivote ju vidiet nechcem ani o nej pocut....

caramelka555
1. máj 2015

@monciky neuveris ale moj otec je presne taky ako tvoja sestre same pozicky, dlhy a tvari sa ako nic este nas aj opustil ked som ho najviac potrebovala, moja mama dva krat na psychiatrii bola policajti ju z domu vynasali za ruky nohy a kricala pri tom o pomoc, chuda zacala padavat, nejedava proste ona uz len doziva co je amutne lebo ma len 41 rokov na oca ani nepomyslim mam vlastnu rodinu aj ked my dlhuje 2000eur na vizivnom ale nespoliehame sa nan ho.

monciky
1. máj 2015

@caramelka555
to ma mrzi, mamina je este mlada...., moji rodicia trpeli dost dlho a preto som rada, ze uz rok maju od nej pokoj, mam male babo, tak pri vnucatku zabudli na problemovu dceru

nevelyn
1. máj 2015

@mia265: Ja to mam omnoho lahsie kvoli tej vzdialenosti, otravuje inych clenov rodiny, ktori sa kvoli nemu trapia☹ A mometalne ma obdobie, ked nepotrebuje prosit o jedlo ani spanie, ale bojime sa, ze je to iba kratkodobe, v ziadnej praci dlho nevydrzal. Je to odo mna trochu sebecke, ale v zivote som si kvoli nemu vytrpela dost a konecne mam zivot, ktory som chcela (som tiez tehotna, s muzom, ktory je opakom mojho otca) a ktory po tom pokazenom detstve beriem ako dar. A nenecham si ho ohrozit niekym, kto si to nezasluzi. Niekedy sa stane, ze pri myslienkach na otca sa nastvem alebo rozplacem, ale to je vsetko, kontaktu s nim sa vyhybam ako cert krizu. A je mi jedno, co na to povedia ludia, dieta si rodicov nevybera a nemalo by byt za nich sudene.

mia265
autor
1. máj 2015

Ja by som ho tiež najradšej vymazala,lebo všetci ho ignorujú,tiež by som to chcela,len mi to nedá

mia265
autor
1. máj 2015

Ale prečo takýto ľudia existujú neschopní existencie. To je hrozné a väčšinou sa trápia len tí druhí

jeennyv
1. máj 2015

@mia265 prave o to ide, ze potom trapia cele svoje okolie...ja osobne to beriem tak, ze su iste veci ako napr. nejake velke klamstvo, nevera, zle spravanie atd. ktore jednoducho nestrpim a je to rovnake v pripade inych ludi aj rodiny....ja nevidim dovod preco nieco prehliadat, len preto ze je to rodina, prave rodina ti dokaze ublizit najviac...myslim si, ze ak by sa takto k tebe spraval iny clovek tak uz mu to davno netolerujes.....

bonaqa2013
1. máj 2015

ja by som asi zahodila kartu do mobilu a žila svoj život. Ale chápem je to otec, to nejde.....

caramelka555
1. máj 2015

@monciky a este jedna neprijemnost stale ny chodia listy zo sudu kvoli otcovi

monciky
1. máj 2015

@caramelka555
nas zase kontaktuju nebankovky a podobne, lebo ked sa jej nevedia dovolat, tak si zistili cisla na rodinnych prislusnikov....,

mia265
autor
1. máj 2015

To je hrozné,a ako žijú tí vaši rodinní príslušníci?Kde