Problémy v manželstve

zuzzi08
28. mar 2014

Ahojte žienky, chcela by som sa opýtať, či som naozaj až taká zlá, ako ma opisuje môj manžel. Máme 2r. synčeka a momentálne som tehotná. S manželom sme mali už viac krát problémy, že sa zadĺžil, so všetkým som mu pomohla a podržala som ho. Našťastie s tým už prestal (aspoň niečo pozitívne). Teraz máme problémy v tom, že všade chce chodiť sám (myslím ku spoločným kamarátom), keď nás aj zo sebou zoberie, o siedmej musím s malým domov (má taký režim) a on tam zostane. Poprosím ho aby prišiel skoro domov, ale on vždy príde okolo 03.30h. Keď mu to vyčítam, stále sa obhajuje tým, že ho obmedzujem a psychicky týram, že on si bude chodiť kam chce a kedy chce. Že má 33 rokov a nie je malý chalan. Ja argumentujem vždy iba tým, že je ženatý, že sa to nehodí, aby chodieval takto sám, že má rodinu a už nie je slobodný. Včera sme sa znova pohádali a on mi povedal, že mám ísť do pi.... a že so mnou už nechce žiť. Že odlieta 18.4. preč, ale peniaze mi bude posielať, aby som sa nebála, že sa nepostará. Ja ho mám veľmi rada a vidím ako je synček šťastný, keď príde tato z roboty a aspoň chvíľu sa hrajú. Neviem ako oznámiť mojim rodičom, že sa chcem vrátiť domov. Čo mám robiť, som naozaj taká zlá a sebecká? 😔

maminuska
28. mar 2014

@zuzzi08 odlieta kam ?

carmen238
28. mar 2014

ty určite nie si sebecká, ale naopak. sebecký je tvoj manžel, mal by si uvedomiť čo má doma a že už dávno nemá 18-ásť, aby sa takto správal. prajem ti veľa síl a dúfam, že zmení svoj postoj k rodine a stane sa zdpovedným. ja sama si neviem predstaviť mať takého manžela

bombonka
28. mar 2014

Tvoj manžel je veľmi ješitný a uprednostňuje kamarátov pred rodinou...Možno Ti bude fakt lepšie,keď odídeš...evidentne má iné priority ako rodinu...

zuzzi08
autor
28. mar 2014

@maminuska vraj do Írska za prácou, čo mu dohodil kamarát

jamelia
28. mar 2014

Nie, urcite nie si sebecka - len tvoj muz zrejme nepochopil, co to znamena rodina - nema zmysel pre zodpovednost. Asi sa citi stale ako slobodny chlap, ktoreho nic neviaze. A uz vobec nie si zla. Rodicom to povedz priamo - urcite to pochopia. Nebudem ti radit, co mas robit, pretoze to netusim - vsetko zavisi od vas dvoch, musite si to vyriesit sami. Len drzim palce 🙂

marse
28. mar 2014

prepac, ale tvoj muž je evidentne nevybureny a akosik sa neztotoznil s rolou otca a manzela, aj ked ma 33 rokov, mne keby toto robil taky cirkus urobim ze az. Odlieta? KAM? naco? s kym? Vieš o tom nieco?

rybicka85
28. mar 2014

Odpovedať si musíš sama... do kuchyne Vám nikto nevidí.. ty vieš ako žijete a čo robí a nerobí manžel a čo robíš a nerobíš ty... tu je ťažko radiť... a pomáhať... určite máš ty svoju pravdu a určite tvoj manžel má zase tu svoju. Niektorí chlapi sa nevedia a nechcu prispôsobiť pretože by prišli o ten svoj mužský svet... aj ten môj je taký... ja tomu hovorím život gombička... ale rešpektujem ho, že má svoje záujmy a koníčky a že tiež chodí sám na pivo a na lyžovačky.. a nemám s tým problém ..už nie.. lenže ja dieťa nemám tak to určite beriem ináč. A keď sa chceš vrátiť domov.. tak sa vráť.. sú to predsa Tvoji rodičia.. a hlavne toto je tvoje rozhodnutie.. ty si žiješ predsa svoj život.. nie život rodičov.

marse
28. mar 2014

@zuzzi08 on tu nema robotu? ste na tom tak ze musi ist mimo SR?

lyzzy
28. mar 2014

@zuzzi08 .....uprimne?....mam pocit ze je v tom niekto treti

tilda
28. mar 2014

@zuzzi08 nezrely jedinec ... a je mi luto, ale suhlasim s lyzzy, nieco tu "nevonia".. a dam ruku do ohna, ze ak odide, potom sa zas vrati, lebo nevie co chce...drz sa!

zuzzi08
autor
28. mar 2014

@marse sme manželia už 9 rokov. Malého sme nemohli dlho mať až po 7 r. a zdalo sa mi, že je pripravený, veľmi sme po ňom túžili. Keď sa narodil bol to jeden super chlap, citlivý a dobrý otec ale posledný rok je to všetko inak. Určite nemá žiadnu inú, to som si istá. Robí v rodinnej firme u môjho otca a preto chce odísť, keď sa rozídeme. Má ísť do Írska pracovať do skladu so svojim bratrancom, ktorý tam už vyše 2 r. pracuje.

stefka33
28. mar 2014

No na pána pravého to nevyzerá. Neviem, neviem, že či sa oplatí o takého muža bojovať. Nevyzretá osobnosť + zrejme ťa nemá rád. Je možné aj to ako vravela @lyzzy, že je tam iná. No a ešte to ako sa ťa snaží presvedčiť, že ty si tá zlá. 🙄 Ubezpečujem ťa, že tak ako popisuješ sa milujúci manžel a otec nespráva.

victory1
28. mar 2014

V tom vobec nemusi byt dalsia zena..skor si myslim,ze ide o nevyzreteho chlapa,ktore stale nedocvakavaju pojmy ako manzelstvo,rodicovstvo,zodpovednost..Ale moze byt aj v psychickom strese,kedze je bez prace a nedokaze vas zabezpecit. Aj ked rozhodnutia typu -idem robit von,by ste mali robit spolocne. Nuz chce to komunikovat,komunikovat a este raz komunikovat...ale nevycitat,skus sa dohodnut na tom ako dalej..mozno odluka vasmu vztahu naozaj pomoze.

zuzzi08
autor
28. mar 2014

@victory1 on prácu má a zarába slušne 1000,-€ u môjho otca vo firme.

ewisam
28. mar 2014

@zuzzi08 tazka situacia, zavolala by som rodicom, ze sa vraciam domov a hotovo... Mozno sa spamata, ak nebude mat doma komfort na ktory je zvyknuty...a ked nie, nemas co lutovat, nestoji za to!! Sebecka nie si 🙂 neobvinuj sa, nemas sa za co

celasapremenim
28. mar 2014

@zuzzi08 zuzi, ser na neho, chuja sprosteho, co si nevazi ani syna ani dobru manzelku
prereves to, rodicom sa zver a chod ku nim
NEZASLUZI SI VAS

victory1
28. mar 2014

@zuzzi08 ano,uz citam..dopisala si to...a nema tam problemy? To mi uz ako utek pripada..od teba od celej rodiny.. No,asi by som o tom celu tu rodinu oboznamila...pozri horsie to uz nebude a mozno vysvitne nieco,nejaky problem,ktory sa bude dat riesit.

marse
28. mar 2014

@zuzzi08 skus zdvihnut varovný prst, ja som tak urobila, jedneho krasneho dna som mu zbalila tasku a poslala prec aby si uvedomil ze straca svoju rodinu( byvali sme vtedy u mojich rodicoch) odisiel, ale neuvedomil si najprv nic, az ked som podala ziadost o rozvod mu docvaklo, zacali sme odznova, byvame vo svojom a je to super... aj ked samozrejme nie kazdý chlap je rovnaký...

zuzzi08
autor
28. mar 2014

Uvidíme ako to všetko dopadne. Volal mi, že ho mám počkať, keď príde z práce, že sa porozprávame. Ale každopádne vám všetkým ďakujem za podporu a ubezpečenie mňa samej, že naozaj nie som až taká sebecká. Pekný deň vám všetkým 🙂

luba28
28. mar 2014

@zuzzi08 ak ti prestane platit,tak ani s nim nepohnes,...Irsko je krajina,v ktorej neplatenie na deti neni trestny cin,cize ak nebude chciet,co si myslim,ze nebude ak uteka od Vas tak nic od neho nevymozes,....je to sprosty utek od vsetkeho,od zodpovednosti,od rodiny a od teba aj ked si tehotna,...tak sa milujuci otec rodiny nechova,....kasli na neho,nech si ide,..ak mas kde byt a s kym tak je to velke plus pre teba,....

klincek
28. mar 2014

@zuzzi08 prepac, ale tvoj manzel sa sprava ako rozmaznany zasran, ktory sa nevie zmestit do koze..vsetko ma na zlatej tacke, tak nevie, co od dobroty. ma fungujucu rodinu, zamestnanie u svokra s dobrym platom, ziadne vacsie problemy-a tak zije systemom "ruka hore, kamosi a chlast do rana". len ho nechaj do toho Irska odist, nech sa zacne spoliehat sam na seba. a ak sa s nim nerozvedies, daj si urcite aspon zverit deti do svojej starostlivosti a urcit vyzivne-a na seba tiez, kedze budes mat dalsie babo! nech panko vidi, o com je ozajstny zivot. je pravdepodobne, ze mu to casom dojde a este ta pride prosit o druhu sancu..a keby nie, vyriesis to neskor.

cecil36
28. mar 2014

@zuzzi08 ako si mozes byt ista, ze nokoho nema, ked ti pride o 3.30 domov a chce chodit vsade sam? Ako prepac, kde beries istotu? Netvrdim, ze niekoho ma, len ta tvoja istota ma zaraza... Co sa tyka tvojho chlapa, ak ti toto robi v tehu, tak je to totalny debil, nech uz ma dovod na to akykolvek....

lyzzy
28. mar 2014

@cecil36 ....nechcela som uz do nej vyryvat ale toto iste by som sa jej spytala.

sono2
28. mar 2014

@zuzzi08 júj, a ani netušíš, prečo je taký? Druhé ste chceli obaja?

klincek
28. mar 2014

@zuzzi08 a este mi neda..sebecka nie si ty, ale on! mal by sa starat v prvom rade o vas, a namiesto toho ti povie, ze si bude robit, co on chce?!..ved to je prejav toho najhnusnejsieho sebectva, akeho moze byt otec rodiny schopny 😠 . kam by sme prisli, keby sme si vsetci robili len to, co sa nam chce a kedy sa nam chce? ved rozhodnutie mat deti bolo vase spolocne, a deti boli zjavne vytuzene, lenze to prinasa so sebou aj potrebu nieco si odrieknut. co to nechape? 😕

silvinuska6
28. mar 2014

No v prvom rade si myslím že je čudné keď chce chodiť kade tade sám teda aspoň pre mna neviem my vždy chodíme spolu všade ! jasné sem tam sa stane ja mam výjazd s kamoškami on so svojími ale ani si neviem predstaviť žeby mi povedal že ma tam nechce ... a to že chce odísť no neviem myslím si že za tým bude niečo viac pokial dobre zarába nemá dôvod odísť takže nemôžeš vedieť čo sa deje s jeho psychikou ako si písala že robí u tvojho otca či v tom nie je tiež nejaký problém a len ti o tom nechce povedať ale je od neho dosť sebecké že chce odísť keď sa vám ma narodiť dalšie dieťatko .....no síce je pravda že môj bol v španielsku keď sa nám narodil syn ale to bolo po dohode nás oboch a za úúúúplne iných podmienok ... no neviem je to čudné celé

macamac
28. mar 2014

@zuzzi08 jaaaaj
normálne nechápem 😖
ja to vidím takto:
ty si normálna, citlivá baba, dokonca chlapec mal šťastie, lebo očividne aj tvoji rodičia sú celkom normálni a úspešní, keďže otec má firmu a dokonca mu dal prácu ( i keď viem, že nie vždy to v rodinných firmách býva ružové)
ste spolu už dlhšie, takže asi žiadne ružové okuliare už nemáte ani jeden
dokonca ste si prešli dlhým čakaním na vytúžené bábo, teraz je na ceste druhé
skoro ako z ružovej knižnice
všetko je tak, ako má byť
ale hups
mladému preskočilo a chová sa ako chrapúň, prepáč
zrazu si riešiť svoj život, keď už narobil 2 deti, odletieť do cudziny, odstrihnúť sa od dieťaťa a pri druhom prísť o možnosť byť s ním od narodenia....neviem, je on kompletný??
nie že si neváži, čo má, ale dokonca si to ani nezaslúži

a - neverím tomu, že niekoho nemá
takéto razantné prepnutie je buď zo zamilovanosti, alebo náhlej duševnej choroby

jahodka8
28. mar 2014

@zuzzi08 Treba ho zapájať do diania v domácnosti a rodine, v prvom rada nech venuje dostatok času synovi. A on počíta s tým, že ty na neho budeš čakať? Ved kľudne, nech si ide, a ked príde na návštevu, tak nech sa ohlási týždeň vopred, aby tam nebol nasťahovaný už niekto iný.

jahodka8
28. mar 2014

@jahodka8 Ok, nech si zoberie všetky svoje veci, lebo bude treba miesto pre nového partnera a otecka. Ja by som mu povedala, že nech si dá žiadosť o rozvod a potom môže ísť, ja som to tak aj môjmu povedala.

purplelife
28. mar 2014

Urcite to ma svoj dovod, preco sa takto sprava. Skus sa s nim poriadne porozpravat, citaj aj medzi riadkami (co mu naozaj chyba, v com to vsetko je). Problemy treba riesit. Rodinu treba udrzat ak sa to da.