Režim deti a rodiny, keď manžel chodí neskoro z práce

manka
16. okt 2013

Myslim, ze v dnesnej dobe problem viacerych. Zena je cely den na vsetko sama, muz chodi domov neskoro. Deti bud uz spia a on ich ani nevidi. Alebo nechcu ist spat, lebo chcu cakat na ocina. Alebo uz idu spat, ale vtom pride ocino a vsetko sa narusi..

manka
autor
16. okt 2013

ani jedna moznost nie je idealna. vzdy je niekto nespokojny. ako ste na tom vy?

milli30
16. okt 2013

Mám od malička pevný režim.večer kúpanie o 19:00 a spanie o 20:00.povolim len cez prázdniny🙂.dodrzujem to už päť rokov.o ocinkovi im rozprávam len pekne a že je v práci a keď bude mať voľno tak im to všetko vynahradi🙂.ináč sa nedá.🙂.lebo aj ja po celom dni potrebujem chvíľu pre seba a nie že deti budú lietať po chalupe ešte o deviatej večer a ja potom budem napríklad zehlit do polnoci tak to nie.treba myslieť i trošku na seba🙂

manka
autor
16. okt 2013

@milli30 to je asi ta najlepsia moznost. a obdivujem, ze dokazes nepovolit...

simsalabim
16. okt 2013

Davnejsie som mala znamu, ktorej manzel chodil z prace okolo 8-9 vecer a ona tomu prisposobila rezim deti. Chodili spat okolo 23hod. - cize si uzili aj tatina - a potom rano vyspavali (a ona s nimi) do 10-11hod. Prislo mi to trochu nefer voci jej manzelovi, lebo on chudak bol v praci uz pred 7 rano, takze mal minimum nejakeho oddychu a zastaval naozaj zodpovednu funkciu. Ona vsak tvrdila, ze chce, aby si deti s otcom vybudovali vztah a ze manzel si oddychne aj v praci, lebo pred obedom chodieval hodinu hrat squash. Musim sa priznat, ze dost sme s ostatnymi maminami o tomto rezime klebetili, nepozdaval sa nam, hoci deti naozaj s tatkom travili 1-2hod. denne a myslim, ze bol uzasny tatino. Nevedela som si predstavit, co sa stane, ked budu musiet nabehnut na normalny skolkarsky ci skolsky rezim. AKo to dopadlo, netusim, odstahovali sme sa.

simcab
16. okt 2013

u nás režim 0 bodov, aj keď som od narodenia robila vždy všetko v rovnakom čase, dieťa prostestovalo, a kašľalo mi na režim.. ☹

milli30
16. okt 2013

@manka ďakujem ale mala som od malička vzor MOJU MAMINU a mala tri deti a zistila som,že to je fakt super vec.a zvyklo si i okolie,že to tak funguje u nás.či ideme na návštevy alebo je niekto u nás stále to platí.a keď je človek naozaj na tie deti sám tak je to super vec.a malá ráno vstáva do škôlky oddychnuta a nie ako taká matoha.a deti si zvykli tiež.a ja mám večeri pre seba buď niečo robím alebo len tak relaxujem🙂

zuzitko74
16. okt 2013

@manka A čo na to ten ocino? Ako vníma túto situáciu on?

kimmie
16. okt 2013

@manka My dve mame deti v rovnakom veku. Moj starsi chodi do skoly, on musi ist spat nekompromisne najneskor o 20:00. Inak je rano nevyspaty a ufrflany. Moj mladsi ma 21 mesiacov, spava poobede a tak je hore do 21:30.
Vikendy a prazdniny su flexiblinejsie, ale cez tyzden sa inak neda.

evelynm
16. okt 2013

moj manzel mal nepravidelnu pracovnu dobu - cize do nevidim 🙂 , ked boli deti male, proste sli spat v urcenom case a basta. Tatina si uzili cez vikend. Bola som s nimi cele dni sama, ale nejak som to dramaticky neprezivala, vsetko som v pohode zvladla. Aj moj otec maval taku pracovnu dobu, takze som z detstva bola zvyknuta, ze tatino je doma podstatne menej ako mama.
Dnes je to uz ine, manzel ma viac casu, deti su vacsie, ale ak sa stane, ze nie je par dni doma, lebo ma sluzobku, nic katastroficke sa nedeje.

ichbinich
16. okt 2013

Manzel chodi domov medzi 6 a 7, ale skor okolo 7 ako okolo 6.
Syn vzdy chodil spavat relativne neskoro. Teraz musi byt v posteli okolo 8. Zvycajne cakame s vecerou, aby sme sa najedli spolu, potom sprcha/vana (podla toho, kolko casu ostalo) a do postele. Ak ma prist ovela neskor, tak synovi poviem, ze nemozme cakat s vecerou, ze papa pride a vlastne mu da iba dobru noc. To celkom dobre funguje. Vikend, navstevy a prazdniny/dovolenka su volnejsie, ale samozrejme ziadne spanie o polnoci 😉
Dcera teraz chodi spavat cosi po 6, takze casto ju manzel vecer ani nevidi ☹ Ale ak by ostala hore, iba by mraukala a mrncala a nic by sme so spolocnej vecere nemali.
Syna berie do skolky rano manzel, takze musi byt vyspany a takto to u nas funguje.

m.i.r.i
16. okt 2013

nas tiez chodi spavat o 20:00..cokolvek sa deje, tak je vtedy v posteli...tatino chodi okolo 19:00 v idealnom pripade, ale tiez niekedy aj neskor, takze syna nevidi...ale urcite by som ho kvoli tomu nenechavala dlhsie hore,lebo nam sa tiez rezim uplne vyplatil...rano treba vstat do skolky a ja nemusim maleho budit a vecer po 20:00 mame pre seba aj my s muzom, kazdy si musi oddychnut
Je mi luto, ze maly je s tatinom 1 hodinu rano a 1 hodinu vecer v idealnom pripade, inak ani to nie, ale no neda sa.
Ked som bola au pair kedysi v Nemecku, tak tam mali rezim, ze chodili spat o 22:00 vsetky deti...mali to posunute prave preto, ze otec bol chirurg a robil dlho a chodil domov okolo 20:00..niekedy trosku skor..tak tam o tej 20:00 vecerali a tie dve hodinky si aj tatino uzil deti....ale tak nie len on, bola tam aj mama...im to takto vyhovovalo..rano deti vstavali trosku neskor..do skoly sa tam chodili az na 9...a do skolky sme malu vodili aj na 10..deti boli 3 a vsetky mali rovnaky rezim...kvoli otcovi...
Ja ale som nazoru, ze dieta sa potrebuje vyspat a hlavne spanok DO polnoci je dolezity...preto o 20:00 by mali byt vsetky v posteli

manka
autor
16. okt 2013

@simsalabim aj mna by zaujimalo, ako to dopadlo

manka
autor
16. okt 2013

@zuzitko74 u nas je to vlastne raz tak, raz tak. Jedno obdobie na ocina vecer cakame, lebo maly /6r/ s nim chce byt a mrnci, ze mu je smutno. Potom zistime, ze to vlastne tak nie je dobre, maly je rano nevyspaty, my nemame vecer cas na seba, ani na nic. Tak zacneme s tym, ze sa chodi spat predtym ako pride ocino. Nejaky cas to vydrzi a potom zase povolime.. a tak dokola...

manka
autor
16. okt 2013

@kimmie Ano nase deti su rovnako stare. A ako to riesis s ukladanim do postele, ked idu v rozdielny cas a si sama?

janinna11
16. okt 2013

@simcab my sme na tom rovnako, ziadny rezim, a velmi sa tro ani neda, jden den to a druhy den vecerna prechadzka, treti den navstreva popoludni babka a dookola to iste, obdivujem maminky, co si rezim vytvoria a hlavne dodrziavaju a funguje im to 🙂 a este k tomu ked su vsetci spokojni,,,, ja mozem len snivat..

ritusuk
16. okt 2013

ja som rezimova mama, muz ma 3 smeny, rannu, nocnu, poobednu a s detmi stihne byt vzdy, napr. teraz ma poobednu, do pol 11 si pospal, o 11 sme isli vonku sa prejst, o pol 1 sme boli doma, najedol sa atd a o pol 2 odchadzal. Ked pride domov, drobce uz spinkaju a on ma cas na seba aj na mna 🙂 Deti davam spat vzdy od 20.30 do 21.30, zalezi na rocnom obdobi a dlzke poobedneho spanku, ale spia mi vsetky tri naraz aj poobedny spanok, aj v noci, takze nemam problem. Na rezim sme nabiehali od 4m. a neviem si ho vynachvalit, som velmi rada, ze sa nam to podarilo zosuladit aj so Zojkou.

simca06022011
16. okt 2013

U nas to bolo takto stale, a je to problem, ktory vyriesi jedine ocinko 🙂 A to je, ked nepride nacas z prace (na cas = skor ako idu deti spat), tak nech ich neblazni, alebo nech radsej pocka este opl hodinu (moj isiel povinne na nakup alebo na pivo) a potom pride.. riesi, ci ma cas sa detom venovat alebo nie je zbytocne. U nas velmi poskodilo cely rezim malej ked som benevolentne dovolila aby este cakala ocinka a ten ju da spinkat.. ten ju spinkat neda a veru mam ine problemy ju dostat do postele na cas. Rezim je rezim, neporusovat a ziadne kompromisy uz nerobim.

janinna11
16. okt 2013

Baby ste ma tu normalne navnadili, idem do toho, skusime aj my. Za najtazsie povazujem to, ako ostatnym budem vysvetlovat, ze odcadzame z navstevy, ze babka sa uz ma dohrat a odist atd Ale fakt ste ma navnadili... a aky mate rezim vy mamicky rano...aj to ma zaujima

tatianka7
16. okt 2013

No,super téma,kým manžel robil v starej firme,tak sa príchody domov v priebehu roka poposúvali z pol piatej postupne až na ôsmu večer.Malý mal už v tom čase režim,ukladala som ho vždy okolo pol ôsmej.Bez ohľadu na to,či je oco doma,alebo nie.No časom dospel do štádia,že spal ako myš na vreci a často sa stávalo,že ked prišiel oco,tak sa zobudil a potom sme mali čo robiť dvaja aby sme ho uspali o jedenástej..Manžel dal výpoved,tri týždne čerpal dovolenku-nebol problém,potom začal robiť na týždňovky a to neprajem nikomu-mierne rozmaznané dieťa,obdobie vzdoru a tie noci,ked mi prereval hodinu zavesený na kľučke dverí od bytu ,že"tatáááá" ..do toho sme zistili,že čakáme druhé,ja som začala byť neskutočne unavená,prvé týždne závraty,nevládala som ho prebaliť,obliecť,ísť von bol luxus.. ☹ ..samozrejme,vyčerpanosť sa prejavila a druhé dieťa mi "kázalo" veľa spať.Ked som spala dlho ja,spal aj malý,posunulo saranné vstávanie,denný spánok,večerný spánok.Momentálne mu lezú dolné očné zuby a znáša to zle-okrem iného(hnačky,nervozita,potoky slín,)prestal jesť,čiže problém navyše..Tak som skoro zrelá na prášky.No idem zase tvrdo makať na režime-o rok pôjde do škôlky a tam mu nepopustia. Teším sa,ked budem podobné problémy riešiť s tým mladším ,lebo u nás sa vždy niečo deje 😎

m.i.r.i
16. okt 2013

@janinna11 ake vysvetlovanie..ja to robim od narodenia maleho...uz predom sme dohodnuti na navstevu PO obednom spanku maleho a informujeme dotycnych, ze o tej a tej hodine ideme domov aby maly mal svoj vecerny ritual a siel spat..ak niekedy bola navsteva u nas, babky alebo kto, o pol osmej vstyk, pusu babke a ide sa umyt zuby, kupat, cokolvek, o osmej spat..vsetci si zvykli a vsetci vedia..a maly tiez...je tak nacviceny, ze moze byt u nas ktokolvek, da pusu, pozela dobru noc a ide do postele...ked sme niekedy chceli navstevu na vecer, tak sme povedali, ze PO 20:30..ked maly uz bude spat a my si mozeme posediet v klude bez neho...my rezimu prisposobujeme nase vylety, navstevy a vsetko..teraz samozrejme ako rastie ( bude mat 4 roky) tak to nie je presne na minutu, aj obedny spanok mal posunuty o pol hodinu a nic sa nedialo.....ale ziaden problem s nikym nie je..vsetci to respektuju..a moji rodicia zvlast, lebo aj oni nas viedli rezimovo a tiez ostatni vidia, ze nas maly v tomto nic neriesi, vie co za cim nasleduje, vie kedy ma ist spat..samozrejme, ze uz je vo veku kedy si pyta este 2x napit, cikat, prikryt a podobne veci ked ho dam do postele, ale to je uz ine...uz tam lezi a je to len otazka par minut..ked nie je uplne unaveny, tak si tam spieva aj pol hodiny ale vie, ze ma spat🙂

m.i.r.i
16. okt 2013

@janinna11 a rano- neviem akeho mas stareho drobca..my sme rano vzdy vstavali okolo 6..ja viem, skoro..pre niektore mozno hrozna predstava..ja som bola tiez vyspavac kym som nemala dieta..ale nam toto velmi prospelo..spaval vzdy od 20:00 do 6-6:30, niekedy 7:00, zalezalo od obdobi vyvoja....takze my sme vzdy skoro vstavali...teraz nie je s nim problem aspon ho budit do skoly..vstane okolo 6:00 a dobehne k nam, este sa tulkame v posteli, pripadne sa sam hra v izbicke...okolo siedmej sa napapa a pooblieka a o pol osmej ideme do skolky...kym bol doma, tak proste doobedie fugovalo normalne...najest sa, obliect, vonku ist...atd

manka
autor
16. okt 2013

@simca06022011 presne. podpora od ocka musi byt. ale ten nas podla nalady. raz povie, preco mu nekazem, co ma teda robit. a ked mu kazem, je urazeny, co mu rozkazujem... lebo niekedy to zahrna napr. aby neisiel hned do kuchyne si robit jest, ale isiel do detskej docitat rozpravku. no a povedz to hladnemu chlapovi, co prisiel z roboty... Ked ide do kuchyne, deti vybehnu za nim a to je na opacnom konci bytu. muz vsade rozsvieti a mozem ich znovu nahanat do postele...

maca_p
16. okt 2013

idem podla svojho zabehaneho kodexu. ked sa mi ho muz snazi naburat, tak som schopna ho prizabit. kazda zmena negativne vplyva na decka.

manka
autor
16. okt 2013

dakujem baby za nazory. aj ja som za to, aby deti isli spat a hotovo. utvrdili ste ma a inspirovali. uz len vytrvat, lebo ja som dost slaba povaha a dostat podporu od muza...

quaxi
16. okt 2013

ja ukladam 20.30-21.00, ak manzel pride v tom case, preberie ukladanie on, cize mna netrapi, ze sa rozblaznia. Vacsinou prichadza az ked su v posteli, ak este nespia, tak sa s nimi chvilu porozprava. Rano vstavame 7.10, vezme starsieho do skolky a ide do prace, mladsia niekedy spi dlhsie a nevidi ho ani rano, ale zase ona vacsinou zaspava az okolo 23h, takze vecer ho na chvilu stretne. Uziju si ho cez vikend a obcas ked pride skor.

manka
autor
16. okt 2013

@quaxi mmm tak to je fajn napad - ked muz porusi, na com sme sa dohodli, a napriklad ich rozblazni, nechat mu deti uspat samemu. len tiez treba vydrzat...

eeffka
16. okt 2013

@manka zavisi od toho aky mate rezim ako rodina, ja co tu citam matky, ze deti dobreze ne o 19,00 spat aj keby traktory padali zabudnu vacsinou napisat ze deti vstavaju o 6-7, pripadne o 5,30 do skolky ( jedna moja znama, to som skoro odpadla)
moze deti chodia spat po 21,00 ( 8r a 19mesacna, ta sem tam potiahne aj do 22) ale!!! spime do 8-8,30. Keby mna niekto zobudil o 5,30 tak ho zabijem 😀
Zasa je pravda ze mam pracu, ze kedy pridem v tedy su radi , snazim sa do 8,30, kedze do 8 musim vyprevadit starsiu do skoly a mladsiu odviezt k babke
Muz chodi kedy ako (17,00-23,00 - podla toho ci ma "kruzky" 😀 )

manka
autor
16. okt 2013

@eeffka 😀
no syn uz chodi do skoly, takze keby sam vstal o 7, je to v pohode.
no prezrad, ake povolanie ma takyto super flexibilny cas? 🙂
takze co sa tyka muza - ziadna pravidelnost...... kruzky 😀 😀

manka
autor
16. okt 2013

@eeffka prave o tom je to. nie sme na tom rovnako ako rodina. ze kazdy mame iny rezim - maly by mal ist skoro spat a skoro vstat. a kedze ja vstavam s nim, tak aj ja skoro spat. uz len niekde zakomponovat toho muza 🙂 ktory je na tom celkom odlisne 🙂

vroni
16. okt 2013

U nas chodi chlap domov spravidla medzi pol osmou a osmou, mala chodi spat o pol deviatej (na 99% s tatkom), ak pride neskor (do pol deviatej), ide najprv "ulozit" dieta (tj. trochu si s nou poklebetit a precitat rozpravku) a veceru dostane az potom (neveceriame spolu, ked by som zacala vecerat o osmej, mam do roka minimalne metrak), ked pride po pol deviatej, ma smolu, mala uz spi. Rano dieta vstava medzi siedmou a pol osmou, ked prisiel tatko domov neskoro, berie ju na druhy den do skoly (cize ma pol hodinu klebetenia s dcerou k dobru) a cez vikendy a dovolenky "dohaname" rodinny zivot. Lenze momentalne som uz po deviatej nepouzitelna ja, takze ani tak nepostrada komunikaciu s otcom dieta ako skor ja s manzelom (moja schopnost diskusie sa obmedzi na uhm, aha a zivanie) 😀 😀 😀