Rozvod verzus zotrvanie v manželstve

nestastna98
8. jún 2014

ahojte mam jeden dost zavazny problem
s mojim manzelom som vydata uz 5rokov mame 2male deti a on koli zdrav. problemom nemoze pracovat vedela som o tom pred svadboua vedela som ze to bude narocne ale uz nevladzem
moj manzel si zo mna spravil sluzku, vsetko mu je prednejsie ako ja a deti
ma ich rad kupi im vsetko co potrebuju po tejto stranek je to super aj sa s nimi zahra sam od seba a tak toto je fajn
ale ide o ze o mna uz asi nema zaujem neviem kedysi ked som prisla od mojej mamy(ked uz toho bolo vyse hlavy) tak po 4dnoch mi uz zacal chybat a aj ja jemu pisali sme si volali vzdy som sa rychlo vratila a vzdy mi dal pusu vyobimal proste tesil sa ze som doma
a teraz? prisla som od mamy bola som tam tyzden a ako napisal mi asi 3x a 2x volal ze ako deti ci su ok a inak nic mozno mal nieco napraci ale ked se prisli domov tak ani obraz ani zvuk? nic
prisiel po nas na stanicu autom a hned namosureni nasrany ze sa neda kocik zlozit a pod ze nema cas
ze som tam mohla este zostat a pod veci....
a ked som vecer chcela byt snim tak iseil s kamosmi do lesa....... a isiel poobede o 17tej a iba mi rano napisal sms ze nevie kedy pride
ladnicka prazdna potrebujem ist na nakup... varila som uz s posledneho deti takisto posledne jogurty u nas obchody zavrete v nedelu a on nic...
ale toto nieje jedina taka stuacia stale su mu prednejsi kamosi ked nieco chcem aby spravil tak povie ze nema cas ze nieco robi a za pol hodku mu vola kamos ci pride tak to uz ide hned ako
robim nieco zle?
vysvetlovat a rozpravat sa s nim nema zmysel..
takychto situacii je denne niekolko kedy som mu dobra len na to aby som navarila a oprala....
nic si nedoaze sam ani nalozit jest ani umyt ani oblecenie so skrine si nevie zobrat proste nic vsetko robim ja a ked to nerobim tak po mne hulaka ze co som za zenu
v pripade rozvodu mam kde ist a mam aj oporu v rodine... ale ja som taka sprosta ze nieze myslim na seba ale na neho ci to on tu sam chudacik zvladne... asi ho este fakt mam rada.. len neviem ako dalej...

nestastna98
autor
8. jún 2014

a myslite ze najdem este v buducnosti chlapa ktory ma bude lubit aj napriek tomu ze mam dve deti?
ja uz neviem☹ bojim sa

habibi78
8. jún 2014

@nestastna98 co robit? Chod k rodičom aspoň na mesiac a ked sa ta opýta kedy prídeš tak mu povedz ze uvažujes o tom ci sa vobec vrátiš!! Takých chlapov by som bila!!!!

mima4
8. jún 2014

@nestastna98
prestan robit zo seba obet, ze ty varis a neviem co este robis... a za to chces "odmenu". Spomen si na to, co vas spajalo, ked ste spolu chodili a spoznavali sa...
vezmi deti a chod s nim za jeho kamaratmi... budete spolu, povedz mu, ako tuzis po tom byt s nim...
Co ty robis pre svojho manzela aby si sa mu priblizila? Prosim nehovor o platenych sluzbach ako upratovanie...

anatalia77
8. jún 2014

@nestastna98 este nemas vyriesene jedno manzelstvo,a uz sa obavas ci najdes ineho chlapa..
Co takto zit sama pre seba,pre deti,tak ako ty chces? Ak sa najde chlap ktory ti bude vyhovovat tak potom ho ries.
Alebo chces testovat??? 😕

svetluska82
8. jún 2014

@nestastna98 prestan robit full servi okolo neho a venuj sa svojim konickom a zalubam. JA mam nieco podobne doma, katastrofa. Ono sa to casom este zhorsi. Alebo mu povedz rovno, že uz mas toho plne zuby a ze ak sa nezmeni tak pojdes od neho prec. 😖 Mozno ho to nakopne. JA mam veelmi pdobny pripad doma, kamosi na prvom mieste, ja som pre neho vzduch, mna nevnima absolutne.

nestastna98
autor
8. jún 2014

@anatalia77 boze ja nehovorim ze chcem hned riesit druheho chlapa len sa bojim samoty☹ a bojim sa ze ked sa rozvediem ze zostanem uplne sama s detmi

nestastna98
autor
8. jún 2014

@svetluska82
@mima4
@habibi78 ono nejde len o to co robim ze varim periem a tak ved ako normalna zena ide o to zemna psychicky tak depta niekedy ze som handra pi.. a vseliake ine vyrazy a ze bez neho som nula... a moje sebavedomie uz je na bode mrazu tak som si povedala dost len sa bojim co bude potom...

svetluska82
8. jún 2014

@nestastna98 neboj sa samoty, ono to cloveku niekedy pomoze utriedit si myslienky a tak podobne. Mozno aj ten tvoj si casom uvedomi, že to prehnal a ze bez teba nedokaze fungovat. Ak to tak citis, tak odid na urcity cas prec od neho a nekontaktuj ho. Napriklad na mesiac.

habibi78
8. jún 2014

@nestastna98 ak si muž neváži ženu, to je začiatok konca... Musíš urobiť niečo rázne, ab sa chlapec prebral zo sna!!! Ak nie si šťastná, tak to ries, nepremarni roky života s niekym s kym nechceš... Nehovorím ze hneď sa máte rozvádzať, ale prinút ho porozprávať sa s tebou o tom ci máš na srdci a podla jeho reakcie sa zariadis

habibi78
8. jún 2014

@svetluska82 majú spolu dve deti, to sa neda len tak odísť a nekontaktovat...

mima4
8. jún 2014

@nestastna98 a kedz to spravanie u neho zacalo?
Mate dve malicke deticky..cize hmm?
Inak, chapem ta, urcite je dolezite mat zdrave hranice... da sa bojovat..ale nie vecne

sue
8. jún 2014

@nestastna98 pomenovala si to sama - robis sluzku. Preco sa cudujes,ze sa tak k tebe muz sprava? 🙂 obaja sa musite zmenit 🙂 nie len on 🙂 ty sa prestan spravat a CITIT ako sluzka a on tak prestane vnimat teba - len to bude trvat dlho. Manzelstvo je beh na dlhe trate, takze to za to stoji. Ty urob to,co je nutne pre teba a vase deti, o neho sa nestaraj (anio jedlo a odevy) ked sa opyta preco,kludne !!! sa ho opytaj co on urobil pre teba a pre deti...ste rovnocenni,tak sa tak spravaj ;) a cit !!!

katarinka2010
8. jún 2014

nemyslim si že toto su problemy na rozvod...toto su problemy ktore sa daju riešit.... o všetkom sa treba porozpravat a vydiskutovat si veci.... ked su male deti tak sa deje všeličo....rodičia su unavení zo stereotypu, všade stare starosti, vyčerpanie, neprimerane reakcie, každy hlada unik... Je to normalne... treba si uvedomit čo chces a ist si za tym... ak je tvoj ciel mat rodinu pokope, lasku v manželstve tak chod za tym....ked pojdeš za chlapom s vyčitkami tak urobi akurat to že buchne s dverami a vyventiluje sa medzi kamaratmi....chod za nim s tym čo chces a nie s tym čo nechces....vela žien robi chybu v tom že mužom vyhadzuju na oči svoju starost...varenie, upratovanie, žehlenie... to suhlasim s mima4 .... Chod za mužom, povedz že ho lubiš, že chceš aby ste boli spolu a chceš pracovat na tom aby ste si vychadzali a rozumeli...vela sa rozpúravajte o svojich pocitoch...prejavujte si lasku a potom to pojde...

nestastna98
autor
8. jún 2014

dakujem vam kocky uvidim porozpravame sa ked pride a uvidime mozno pojdeme na cas od seba mesiac,dva neviem a uvidim ci si budeme navzajom chybat a ci to pomoze.

mawka
8. jún 2014

@nestastna98 bojis sa samoty po rozvode, ale teraz si tiez de facto sama. robis vsetko okolo neho, domacnosti, deti, ale jemu su blizsi kamosi. tak ako ti tu radila
@anatalia77 mozes byt kludne sama s detmi, vsetko budes robit pre seba a deti a nemusis behat okolo zadku chlapovi, ktory ti s nicim nepomoze.

robit chlapovi full servis a obhajovat to tym, ze "robim pre neho vsetko" nie je na mieste. treba sa mat rada, vazit si samu seba - odtial potiial. vydajom sa predsa zo zien nemaju stat sluzky, ale rovnocenne partnerky.

@mima4 to dobre vyjadrila: "Co ty robis pre svojho manzela aby si sa mu priblizila?"

bibika55
8. jún 2014

@nestastna98
@nestastna98 Pokiaľ máte kam isť a vy máte,tak to treba riešiť.Niektoré ženy sa správajú ako prachovka.V tomto štáte neni žena majetkom muža.Treba ho nechať nech sa teda o seba stará sám.Keď si nevážil to čo si mal,tak nech sa dusí.Takýchto ľudí netreba ľutovať.Buď môžu alebo nemôžu,buď chcú alebo nechcú.Nemáte večný život,ani večnu mladosť.

nestastna98
autor
8. jún 2014

@mawka
@bibika55 tak sme sa porozpravali riadne dlho bez kriku ci placu v pohode a dala som mu navrh ze nech si kazdy spise na papier preco toho druheho ma rad a co na nom ma rad nie negativne veci ale tie pozitivne a uvidime kolko ich kazdy bude mat potom to spolu prekonzultujeme a rozhodeneme sa ci to este skusime alebo aspon na cas sa dame od seba

bronia13
8. jún 2014

neviem ak mas kde byvat tak by som zbalila svestky a sla, naco ti je taky manzel, peniaze nezaraba a horsie ako by si mala 3 dieta 😒 vsetko zanho urobis a este to ohundre???? deti su asi dost male tak to nebudu tak pocitovat a vnimat, mozno si ani nebudu pametat ze ste raz vsetci byvali spolu, na kamosov ma cas a na teba a rodinu nie? to by som bola rada sama aspon by som mala o starost menej,neviem ak sa s nim porozpravas ze sa zmeni? malokdo sa zmeni, ved tu citas, naslubuju a potom aj tak nic s toho.... a hlavne ked ti pomoze rodina to je obrovske plus!!!! vela stastia

sisaha
8. jún 2014

@nestastna98 ty nie si na teambuildingu, aby ste si pisali na papier, preco mate toho druheho radi. Ty mu robis sluzku a otroka.. To je prva vec,ktoru by som zrusila... on si nevie nalozit jedlo na tanier? ja by som si sadla za stôl a poprosila ho, nech naberie aj tebe tentoraz.. Nevie si vybrat oblecenie zo skrine? tak nech ide nahy...nie si jeho matka..
preco by si mala ostat s detmi sama? a ak by si aj nikoho nenasla, rozhodne by si zila lepsi zivot ako toto. Nehovoriac o tom, ze on nepracuje a teba nazyva nulou... to by pri mne spravil iba raz.

lvka
8. jún 2014

Ja teda neviem ako je mozne, ze sem jedna zena pride po radu, a este pomaly mnohe spravite z nej tu "chuderu" co si vlastne za vsetko moze sama
Kazda z nas ma hranice, napriklad, keby mne moj muz vybadal do p...ako si spominala vyssie, uz by sme manzelmi neboli... Mozno sa niektorym zda, ze je v poriadku, ked po nich muz iba krici, je nervozny a este aj ked zena nieco nespravi vycita jej "co je za zenu" (!!!!!??????) ale podla mna to v poriadku nie je
Manzelstvo je partnertvo dvoch ludi, cize podielat sa NA VSETKOM musia dvaja. A tiez samozrejme o komunikacii, ak sa mi nieco nepaci/som smutna/ trapim sa, tak som si snad zobrala niekoho, s kym to mozem prebrat/zlepsit/zapracovat
Ved si trosku vazme sami seba...,nemusime si za kazdu cenu nechat so sebou robit co chceme lebo "to su bezne problemy v manzelstve"..
@nestastna98 paci sa mi nazor jednej damy ktora tu pisala ze treba na chvilu odist, ja by som sa osobne predtym pokusila posledny krat o komunikaciu, potom uz nech "prosi" on
Mam kamaratku s dvoma malymi detmi sa rozvadzala, asi po roku a pol nasla chlapa ktory ich nosi na rukach (to len k tvojim obavam ;) )
Zivot je nesmierne kratky aby si v nom bola nestastna

borkavan
8. jún 2014

@nestastna98 uvidíš ako dopadne ten rozhovor. A môže sa stať, že všetko prizná a zmení sa na dva týždne, možno na dva mesiace. Uvidíš. ALE ty si teraz stanov hranice a sprav si odstup.
A daj si otázku, prečo sa bojíš samoty??? Akej samoty? však teraz si SAMA ešte viac, ako keby si naozaj bola sama.
Ak sa rozhodneš odísť, tak sa nevracaj. SAMOTY sa vážne neboj!!! Ked si začneš užívať život, tak ti do cesty vstupi nový chlap.
Musíš si vážiť hlavne samu seba, aby si mohla mať pekný a vyrovnaný vzťah.
držím ti palce.

borkavan
8. jún 2014

@nestastna98 a ešte čosi, máš šťastie, že máš kam ísť. vieš koľké by toto s tebou menili? Aj toto je šanca..
ved uvidíš ako to dopadne. Ale podľa toho čo píšeš ako ho obskakuješ....fuuuuu, asi ho fakt miluješ.
a ty sa ohliadaš na neho, čo si chudáčik sám počne ale on sa neohliada na teba ako je tebe. Zdá sa ti to fér???

mackoxxx
9. jún 2014

@nestastna98 presne ako napisala @lvka , manzelstvo nema byt o ponizovani a urazani. Mate ho spolocne a hlavne spokojne prezivat. Musite sa rozpravat!!!! Vsetko sa predsa riesi rozhovorom. Skus to este par krat, mozno aj odchod by som zvazovala a ak by nepomohlo tak by som sa pobalila natrvalo. Utrapis sa.
@sisaha ja takto "obsluhujem" mm uz viac ako 11-nast rokov. Rozdiel je vsak v tom, ze mne je za to mm vdacny (ma dve prace a skutocne malo casu) vie mi to povedat a dopraje mi aj vela relaxu. Vsetko je o dohode. Ak som chora, unavena mm ma vie kompletne zastupit.

cta
9. jún 2014

@nestastna98 a bože čo že zostaneš sama s deťmi? To su Ti chlapi prednejší ako tvoje deti? Venuj sa deťom nech potom keď budu v puberte si tu nejojkala, že ti skaču po hlave. Odchovaj si deti a potom si hladaj chlapa. A čo sa týka tvojho muža a čo? Naučila si si ho tak tak takého ho máš! Keby si mu jasne stanovila pravidla nič by si nedovolil ak Ti to vadi zbal sa odíd s deťmi na 3 mesiace ak sa chlapec nepreberie dovidienia. A potom už dalšieho blba neriešim ešte to tak. Si prečítaj čo tu baby vkuse riešia doťahuju sa o decka ako o kus handry, bojuju medzi sebou.....nevedia si pomaly prísť na meno.... Moja spolužiačka sa vydavala mladá bol to jej prvý. Porodila syna potom dcérku keď zistila, že jej muž behá za pipkami začala sa venovať len deťom a keď deti podrastli rozviedla sa s ním a to ju ešte deti podporovali. Má užasne decka s ktorých vyrastli super ľudia a obdivujem ju. Teraz keď už maju deti svoje životy si hladá partnera a našla a je spokojná. Takže pretsan nariekať hlavu hore

ivka104
9. jún 2014

@nestastna98 ..viem sa vžiť do tvojej situacie. Manželstvo je naozaj založené na komunikácii. Treba sa rozprávať a rozprávať. Keď viazne komunikácia, veľmi ľahko sa dvaja ľudia vzájomne odcudzia....a cesta späť je naozaj niekedy veľmi ťažká. Tak sa prestaň ľutovať a začni si vážiť samu seba. Nevydala si sa preto, aby si manželovi robila slúžku....taký život predsa nechceš..Ja by som načas od neho odišla a vôbec by som ho neriešila..Bude to možno pre teba boľavé, ale máš najvyšší čas, aby si urobila prvý krok, inak sa utrápiš......a on bude stále v pohode, lebo ty sa o neho postaráš.
Uprimne držím palce, aby si to zvládla.

6969eva
9. jún 2014

@nestastna98 Toto správanie mi pripomína môjho bývalého. Tiež som sa napočúvala nadávok, znevažujúcich rečí a častokrát som mu musela s pohľadom do očí opakovať vetu: ,,Som nula.", keď ho pochytil amok. Roky som robila to isté pre pokoj v dome, až som sa nulou začala cítiť( lebo, stokrát opakovaná lož sa stane pravdou, to platí aj tu). No a nakoniec som nemala kam ustúpiť a on si našiel inú. Ako mi minule povedal, takú istú chuderu ako som ja.Ibaže ja som už iná, teda veľmi sa snažím opäť získať svoje dávno stratené sebavedomie. Trvalo to roky, ale verím, že sa dá ísť aj naspäť. Ty si mladá, stopni to hneď teraz, neposúvaj sa, začni pomaly budovať svoje mantinely. Minule som čítala zopár dobrých konkrétnych rád od psychológov. Vždy, keď ideme niečo pre toho druhého urobiť( napr. obslúžiť pri stole) treba podotknúť, že je to z našej strany láskavosť a nie automatická povinnosť.Ľudia, ktorí sú naučení len brať, si to totiž nikdy nedokážu uvedomiť. A treba presne, samozrejme že postupne, naučiť tú druhú stranu, kde končia povinnosti a kde začína nadštandard. Uznávam, je to múdre. Minule mi to nevedomky pripomenul môj syn. Spýtal sa, čo je na obed a ja som odpovedala čo a pridala som vetu: ,,Hneď ti idem nabrať." A on mi povedal:,,Mama, ja si naberiem sám, mňa nemusíš obsluhovať." Uvedomila som si, že toto som robila mužovi celý život, naber, obslúž, prines soľničku, odlož....automaticky aj vtedy, keď som mala inú prácu alebo som sa venovala návšteve či deťom. Hneď som odbiehala a on to považoval za normálne, rovnako ako upratovanie šiat , všetky domáce práce okolo upratovania...ako u vás, a preto si ma ani nevážil. Nevedel, že dostáva viac, ako iní.Si mladá a musíš to riešiť zavčasu, lebo k lepšiemu to samo nepôjde.Máte predsa ešte dlhý život pred sebou a kým sa rozhodneš pre rozvod( napr. v krajnom prípade), snaž sa to zmeniť, pokús sa o to, lebo inak by si si to mohla v budúcnosti vyčítať.

katarinka2010
9. jún 2014

Vidim že každy tu piše pribehy zo svojho života... tym by som sa neriadila... Zastav sa, uvedom si či ho milujes a či s nim chces byt...nehladiac na všetko... a potom už je to na nom.....najdoležitejšia je komunikacia... uprimne rozhovory, predebatovanie problemov.... Každy z nas občas zlyha, nezvladne, nereaguje vzorovo, občas zabuda a ine...Treba verit vo vzajomnu lasku, snažit sa ist dalej spolu aj napriek problemom.... Keby sme každy problem, ochladnutie v manželstve riešili rozvodom tak nie je každe druhe manželstvo rozvedene ale uplne každe .....
Ja mam dve detičky, 12 ročny vztah a teda vela vela kriz za sebou....dufam že sa budeme lubit nadalej, podporovat sa a vazit si jeden druheho ako doteraz,..to prajem aj tebe a tvojmu priatelovi.... Neni nad štastnejšie deti ked maju milujucich sa rodičov...

lenbea
9. jún 2014

@nestastna98 akože, Ty bez neho, či on bez Teba je nula? šak prestan mu variť, prať, starať sa začas, ved sa zbada. a skus mu aj rozvodom pohroziť, že čo by robil?a sa ho spytaj, či Ti to preto tak nadava, že sa snažiš, čo by bez Teba robil...

nestastna98
autor
10. jún 2014

dakujem vsetkym za odpovede postrehy rady
no prestat ho obskakovat v tych nutnych pripadoch nemozem... mam na to dovod mam za to zaplatene kto chce vysvetlenie napis mu IP nechcem to tu rozoberat
len ide oto ze si to nevazi.... ale vcera ma tak pochvalil postiskal sam od seba... ze ma lubi a ze sa bude snazit aby sa to zmenilo ze ved deti trosku odrastu a budeme mat viac casu len pre seba
a teraZ NEVIEM co mam robit ci trvat na svojom odchode k mame nacas alebo to este SKUSIT? bojim sa ze mu to dlho nevydrzi a ze zase sa sklamem...

janickacrazy
10. jún 2014

@nestastna98 A nemate problemy skor preto, ze ked nepracuje tak je vacsinu dna doma s tebou a s detmi a uz si tak trochu leziete na nervy? Ty si na materskej?