S manželom si nerozumieme

macus30
27. feb 2015

Ahojte, potrebovala by som poradit, s manzelom sme spolu 4 rok...mame 3 deti ale mam pocit ze si vobec nerozumieme..deti maju 3 2 1 roky...on sa so mnou malokedy bavi tak normalne ze rozpravame sa...on sam od seba mi nepovie ani makke f..
Ked ja sa na daco nespytam doma je ticho...potom k detom celkom fajn, no niekedy reaguje tak ze sa ho boja mam pocit...teraz som napisala papier Kto bude co robit umyt riad vyniest smeti a pod. Pretoze ja vsetko sama robim este o 3 deti sa staram a o pol noci padam do postele, deti ani nekupe, malokedy prebali malikedy nakrmi...ten papier hned znegovoval a zahodil a jeho odpoved tak alebo neviem..neriesi ziaden problem..vsetko co poviem odpoved nerozumiem sa tomu atd..raz som v rozculeni zahresila, prišlo zabrzdil buchol ma po nohe a vraj ked este raz tak mi da po papuli...ako fajn nestalo sa nic tak neriesim...chcem ist do poradne ale bojim sa ze odmietne a to na 100%..poznam ho..myslim poradte...dakujem

natalym
27. feb 2015

A keby si jednoducho zmizla niekde na tri dni?

dazdovka
27. feb 2015

@macus30 mali by ste sa zacat stretavat, mozno na spolocnych vyletoch aj s inymi parmi s detmi, nech vidi, ako sa veci riesia, ako sa ini otcovia zapajaju, mal on vobec kde vidiet, ako sa otec stara o deti a rodinu, aky mal v rodine vzor? A moj nazor, je to riadny mumak.

sue
27. feb 2015

@macus30 vieš... asi si otehotnela veľmi rýchlo + tri deti rovno za sebou... ty si pod tlakom, on je asi tiež pod riadnym tlakom... ty vidíš svoje problémy a ako padáš na hubu a on vidí tiež svoje problémy a ako padá na hubu... je fajn, že aspoň ty máš snahu to vyriešiť...a tam treba začať - kým sa nestane niečo horšie, kým váš vzťah neupadne ešte viac.

Chodíte spolu niekam? Niekam ako pár a niekam ako rodina? Máte spoločných priateľov, ktorí majú fungujúce rodiny?

Odporúčam - navrhnúť to sedenie v poradni, ak by odmietol on, chodievaj aspoň ty... ak ste na tom finančne dobre, tak skúste pouvažovať o slečne čo by vám chodila občas upratať, ty si vtedy oddýchni...

Držím veľmi palce ! A neodkladaj to, potrebujete pomoc...a s tým, že sa ti vyhrážal, že ti strelí treba pracovať, kým sa to naozaj nestane 😔

scherryl
27. feb 2015

Zmiznúť niekam na tri dni nič nerieši... Iba sa budeš báť, čo s deťmi bude... Jednoducho máte málo času na seba. Ani sa nečudujem....my máme dve deti a nájsť si trocha času na seba nám dá dosť zabrať... 🙂 Ak naozaj chceš vzťah zachrániť, čo verím, že chceš, musíš upustiť...bohužiaľ to bude zniť, ako keby som ti radila, že sa máš ešte viac ponížiť, veď v domácnosti robíš naozaj všetko sama...ale musíš si nájsť čas porozprávať sa s ním a preniknúť do jeho "hlavy". Keď ti má kto povarovať deti...odíďte spolu aspoň na jeden deň niekam alebo možno postačí aj hodinka, dve niekde v reštike, vonku na prechádzke...hocikde, kde budete sami, bude vám príjemne a budete uvoľnení rozprávať o svojich pocitoch. Nechcem ho obraňovať, ale možno je aj on vyčerpaný a má pocit, že si ho ako muža nevšímaš... pri troch deťoch sa to veľmi ľahko stáva, už pri jednom je to niekedy zaberák.... jednoducho si večerpaná a máš pocit, že všetko robíš sama a nič nestíhaš...ale to si môže myslieť aj on...Možno jednoducho nevie byť tak blízko k deťom ako ty, máloktorý muž to dokáže a ešte keď je k tomu celý deň v práci... (čo nepíšeš, či pracuje) Ak vám to dvom fungovalo, tak si len musíte všetko vydiskutovať, aby to fungovalo aj v pätici. Zahoď hrdosť! Skús ísť na neho milo ako na dieťa... Aj deti sa zlostia, ak na ne kričíš alebo niečo nariaďuješ...musíš na neho ináč...skús poprosiť, či by ti nepomohol nakúpiť, alebo spolu povešajte prádlo, zapoj ho do práce nenásilne a hlavne sa snaž ho pochopiť. Vyskúšať to stojí za to, nemyslíš?!

nannyforu
27. feb 2015

tri takto male deti,tak to klobuk dole....ani si to neviem rpedstavit aka musis byt utahana a pod akym tlakom je tvoj manzel.obaja ste podla mna totalne utahani a nervozni a vrie to vo vas preto citis dusno..myslim,ze chvilka pokoja by prospela vam obom....skuste dat deti ,aspon na jeden den k babke a chodte do wellnesu,masaz.....potrebujete mat chvilku len rpe seba....

prego81
27. feb 2015

@macus30
niekedy pri tychto temach rozmyslam, ako by asi opisal vasu situacii tvoj muz 😠
Moja rada: zapezpec pre deti opatrovatelku/kamosku/mamu/svokru a naplanuj rande s manzelom. Mozno sa ho dopredu spytaj kedy ma cas, alebo aj kludne zostante doma a urobte si cas pre teba: hodina alebo 2 ak sa na viac neda, bude na zaciatok stacit. A ten cas si uzite, nie ze budete riesit problemy! Zacnite to praktikovat pravidelne a postupne sa snad zlepsi aj komunikacia

mihula
27. feb 2015

@macus30 este ze si rozumiete v sexe za 4 roky 3 deti a bez slov?ale aj tak sa asi da zit

bonaqa2013
27. feb 2015

Tiež máme 3 deti, ale sú už vačšie, majú 9, 6,5 a 5 rokov. Ešte som s 5 ročnou doma, má zdrav. problémy. Dobre rozumiem tvojim problémom, tiež doma robím všetko. Ráno som na starého vybehla, stal o 9 hod. ja som už mala za sebou deti do školy, nákup, už sa piekla žemľovka, varila polievka .... a on si sadne ku počítaču. A sedí a hrá sa. Poslala som ho s malou von, ale jemu sa nechcelo. Vraj mne sa to vraví, keď som celé dni doma, sedím na zadku a on musí robiť ako otrok v práci. Padlo zopár nadávok z jeho strany plesol notebookom o stôl a odišiel s malou von. Ale odišiel šomrajúc, že šikanujem celý dom.
je to ťažké keď je žena s malými deťmi doma. Čo poradiť? Zamestnať aj manžela. Inak to nejde. Neviem či máte na opatrovateľku - ale asi nie, tak ako aj my. Viem čo je to žiť z jedného platu.

katarinamarkova
27. feb 2015

@macus30 mna by len zaujimalo ako sa spraval pri prvom dietati.....?
prebaloval? pomahal? upratoval? bavil sa s tebou? aj vtedy si myslel, ze sa nicomu nerozumies? bavil sa s tebou vtedy normalne?
- myslim ze vtedy to bolo uplne rovnake ako je teraz.......ze? mozno si si to len menej vsimala, ci uz preto, ze bolo iba jedno dieta a menej roboty a dalo sa ti to akosi zvladat.....alebo preto, ze si bola cerstvo zamilovana......

macus30
autor
27. feb 2015

@sue ahoj, no ak ti poviem pravdu tak nikam s nami nechodi, nechce ist ani do spolocnosti nic...proste ked som navrhla ze pojdeme na vylet ze ano dohodneme sa ale v ten den ze on nikam nejde, s detmi tak pol hodku po praci a potom chyti tablet. A lezi na gauci...neviem uz ako na nho, proste doma deti von nevezme ziadne aktivitynevymysla...no asi chcem vela...neviem uz..dakujem za radu

filipal
27. feb 2015

@macus30 ak ti mozem poradit, hlavne si zabezpec spolahlivu antikoncepciu.Lebo uz aj teraz to budes mat tazke.On do poradne ist nemusi, staci, ze pojdes ty, jeho si tak zavolaju. otazne je, ci pojde, lebo poradna nie je nijako zaväzna. Iba, ak ta vas pred rozvodom, posle sud.
Skoda, ze si tak neurobila po prvom dietati. Najprv si treba dat do poriadku vztah az potom rodit deti. Zena s viacerymi detmi je velmi zranitelna....

macus30
autor
27. feb 2015

@filipal my sme deti neplanovali teda aspon ja nie, podla mna nie som zranitelna iba ma rozculuje jeho nezaujem o domacnost..pred pol rokom som sa pohadala so svokru a ta neprisla na krst a samoska som mohla ja zato...

macus30
autor
27. feb 2015

@bonaqa2013 mate pravdu,ale moj manzel je asi z ineho cesta myslim, on povie raz nie a potom mi uz ani neodpoveda pre istotu....neviem ako na neho oni doma vyrastli ze pomaly nikam nechodili,doma nic nerobili a vyrastli v tom asi ze oni su naj vo vsetkom a iba ich nazory su in...on po praci nic nerobi ale povie mi ze nema cas a tablet v ruke...uz sme pred par mesiacmi riesili taketo daco asi tyzden ok ale teraz zas...ako som pisala uz boli sme raz v kine cez leto chcem ist na dovcu ale keby bolo na nom nesli by sme nikam..

macus30
autor
27. feb 2015

@nannyforu akoze davam deti mojej mame na cely den niekedy aj na noc no ze by sa mal nejako do reci to vobec.....ja si poupratujem pretoze pri detickach sa snazim ako tak ale neda sa mi vsetko...no a on bud je vonkualebo pri telke...ja neviem ci je chyba naozaj vo mne ako si to mysli on alebo asi nemam po nom nic ziada, mam byt ticho spokojna ze zarobi peniaze a hotovo??? Ani deti nechce okupat...a ked nahodou idem na cafe s kamosku a prođem po hodke naspat tak automaticky dava ruky prec od vsetkeho okolo deti. Akoze prisla mama a ta urobi vsetko..nechapem to niekedy sa sprava ako opatrovatel,alebo najstarsiemu povie zmizni a pod. Alebo mi vycital ze nechodil na nocnik, ja som ho aj trosku nutila ale ked som videla histericke place nechala som ho tak a teraz to prišlo, trosku sa netrafil do nocnicka a uz vyletel ci sa nevie normalne "vyščat"citujem..proste taketo veci mu vsetky unikaju..

mima4
27. feb 2015

@macus30

ak sa mozem spytat, kedy ste si prestali rozumiet vo vztahu?
a preco mate tri deti, ked si deti neplanovala? Donutil ta..ci ako?

tajka1986
27. feb 2015

@macus30 aspon ze mas zaujem o vyriesenie problemu. Ja by som uz davno zbalila veci a odisla k rodicom,naco by mi bol taky chlap?? Nechapem ta. Cele si to ani predstavit neviem. Ja mam jedno dieta a poslala by som ho kadelahsie keby mi nepomahal 😠

jeennyv
27. feb 2015

je dobre a pekne, ze ty sa snazis, ale vidno, ze on sam o zmenu nema zaujem...podla mna treba urcitu cast povinnosti preniest aj na neho typom, ak to on nespravi tak to nebude a ty sa toho ani nedotknes...jedine tak si mozno uvedomi, ze veci sa len tak lahko vsetky nespravia...no u mna by to, ze nabuduce ti dam po papuli a nie najlepsi vztah k detom nebolo nic...prehodnotila by som jeho "vhodnost" pre rodinu....

katka1981
27. feb 2015

Ja by som potom nedokazala mat ani druhe dieta, keby mi nepomahal s prvym a s domacnostou. Ja ta ozaj obdivujem, znesie vela.

sue
28. feb 2015

@macus30 zraniteľná si kvôli deťom - práve kvôli tomu, že si závislá od manžela 😒 teda pokiaľ nemáš niekde v pančuche 5000 € a zmluvu v práci na dobu neurčitú s tým, že môžeš nastúpiť kedy chceš a ako chceš a upravia ti pracovnú dobu tak, aby si stíhala povoziť deti do škôlok a škôl a podobne 😉

macus30
autor
28. feb 2015

Poviem vam takto on vo svojej podstate nie je zly clovek, ale ked sa maly prvy narodil tak sme byvali u rodicov,cize tam nemusel robit nic, a ked sme sa prestahovali tak ja neviem pri jednom som to tak nebrala ze nepomaha lebo som mala viac casu na vsetko, nie nenutil ma ale asi si nedaval dostatocny pozor, ked som cakala tretie tak jeho mama dohovarala mojej mame aby som si dala podviazat vajecniky..nie je to s nim jednoduche, podla mna je skryty nervak lebo ked od neho nieco chcem a on nechce samoska nechcem to nechat tak tak sa postavi napr.a pred detmi zacne rozkopavat veci...ako vtedy pozeram ako puk..neviem ho prinutit aby sa pripojil...on to necha tak a ja to nemozem tak nechat nechcem aby moje deti. Vyrastali v bordeli..povedala som mu ze mi na tom zalezi aj napriek tomu vyhodil ten papier podla jeho slov ja mu nemam hovorit co ma robit...

natalym
28. feb 2015

@macus30 Ja mám doma niečo podobné. No nebolo to ľahké nikdy, môj nebol naučený robiť domáce práce, mal dve babky, dve sestry, nevie umyť napr. umývadlo, no teda určite vie, ale prosto bol tak vychovaný, že to robia ženy. Kričala som, plakala, vysvetľovala, nepomohlo nič. Niekedy keď som sa s ním dobre pohádala tak sa trochu snažil. Od domácich prác som už upustila, čo stihnem urobím si sama, mám dve dcéry sú už väčšie, pomôžu. Avšak, všetky práce chlapské, ktoré viem, že zvláda očakávam od neho, pochválim, že nikto by to lepšie neurobil. Tiež v robote musí makať, naváľam mu roboty, robíme spolu, aby sa nemal kedy nudiť. Môj sa o deti nestaral tak do možno 3 rokov, hnevala som sa strašne, nepomohol nič, ale potom som pochopila, on nevedel čo má s nimi robiť, o také malé deti sa má starať žena, teda podľa môjho muža. Až keď mali viac ako tri roky, keď rozprávali, boli samostatnejšie, nebolo treba napr. prebaľovať tak vtedy sa začal zaujímať. Tiež kope do vecí, a vieš kedy? Keď je unavený alebo hladný. Vtedy nesmiem od neho nič chcieť, rýchlo jesť a nechať na pokoji, ja sa môžem aj zblázniť, ale nemôžem vtedy od neho čokoľvek. A ja práve vtedy do neho. No ako sa to mohlo skončiť, jedine dobrou hádkou po ktorej som myslela, že rovno obesím alebo ho zabijem. Keď má dobrú náladu, vtedy chcem od neho, vtedy to prijme. Ale viem, že ma ľúbi a že nie je zlý človek, má skrátka takú povahu aj jeho otec je taký. Tiež jeho mama je generál, doma museli poslúchať, nemali žiadny názor, ani nič nemohli robiť čo sami chceli, teraz keď je oslobodený od mamy nemôžem čakať, že ma bude počúvať, nebude, just naopak. Ale na to som prišla až teraz - po 20 rokoch manželstva. Zachovaj pokoj, rozmýšľaj čo a ako mu povieš, vyzdvihni jeho dobré stránky, keď potrebuješ pomoc, popros aj keď Tebe to prijme samozrejmé, tvár sa, že bez neho to nezvládneš. Držím palce.

dai
28. feb 2015

Fuh baby... ja ked tu tak citam vase prispevky tak vas obdivujem s kym dokazete zit... a dokonca v dlhorocnych manzelstvach☹ ako my mame tiez svoje muchy ale pracujeme na nich obaja neustale - akonahle nieco vyskoci tak to riesime a snazime sa... akceptovat stav ktory nie je ok lebo povaha mi pride take divne☹ ( ja sama som napr. Cholerik a preto viem kolko sa da spravit so sebou ked clovek naozaj chce a snazi sa )

natalym
28. feb 2015

@dai No takto: Mne to vadí, ja sa mením a ja to riešim. Jemu to nevadí, nerieši. Ale nemôžem povedať, je dosť vecí pri ktorých sa prispôsobil aj on, len sa som bola furt taká nasraná, že som si to nevšimla. 🙂

natalym
28. feb 2015

Áno je to povaha, začala som si to všímať. Jeho otec je taký, len pred nami sa ovláda, ale pred svokrou, teda pred manželkou to je teda iné kafe, za tie roky som si to všimla, babka otcova mama, bola taká, jedna švagriná má dieťa tejto povahy a druhá tiež. Sú to malé deti, ale by ste sa čudovali ako to vidno už tú povahu. Našťastie moje deti sú normálne. 😀

macus30
autor
28. feb 2015

@natalym unavuje ma hlavne to ze musim mu dat pokoj ked nema naladu, nechapem postoj ze on je hladny a ja mam skakat, kde zijeme??? Mne Kto prestiera jest?? Ako mne to problem nerobi len ja neviem on nie je maly chlapcek...?? Asi som nejaka ina...

natalym
28. feb 2015

@macus30 Áno aj ja mám s týmto problém, mne tiež nikto ani čaj neuvarí, keď som chorá, fakt. Veľmi ma to hnevalo, bolelo, mrzelo, ale jemu to nedôjde. A ziapať na neho: Uvar mi čaj, ledva žijem !!! ????? Fakt keby nie moje baby tak asi skapem a keď boli malé tak moja mama mi pomáhala. Neurobím s tým nič.
Teraz hodne žartom mu poviem: Si digitálny????? Sa zasmeje, ale ja mu nachystám jesť, lebo on by ani nejedol, normálne by zomrel. 😀

natalym
28. feb 2015

Je to ťažké, hlavne keď sú malé deti, asi som Ti neporadila, lebo sama neviem čo s tým. A ešte u nich doma to tak funguje, že žena si má nohy dolámať keď chlap príde z roboty domov a dobreže mu papuče nepodať a chystať jesť, obsluhovať a ja som za nemožnú ženu čo sa nevie o chlapa postarať, ale že on ani decko neprebalil, on to nevie, chudáčik. No tie reči, to ma vytáčalo do nepríčetnosti.
Teraz už na to kašlem, čo mi nerobí problém urobím, keď viem, že fakt makal v robote tak nemám s tým problém ho obslúžiť, aj on mne už dá pokoj, nie je protivný. Nakŕmim a robím si svoje. Keď len to. Keď niečo potrebujem poprosím ho, pekne mu poviem, urobí, samému už došlo, že musí.
Ja som už videla veľa chlapov vo svojom živote ale ani jedného by som doma nechcela, na tohto som si už zvykla.

natalym
28. feb 2015

@macus30 Ja si dokonca myslím, že to máme len dve deti je medzi nimi 5 ročný rozdiel, že sme mali mať len jedno alebo žiadne. Dovolím si tvrdiť, že som ich vychovala sama až teraz keď sú veľké sa naozaj zapája do výchovy a každodenného života aj našich detí.
Treba si rozmyslieť koľko detí je možné mať a s akým partnerom, lenže keď sme zamilovaní?????????? Nesťažujem sa, len sa snažím s tým žiť, nie je zlý otec ani človek, len niekedy to u nás vyzeralo ako keby tam ani nebol. 😢

kiristinka1
28. feb 2015

Ja si myslim,ze ked sa neviete doma stretnúť,tak choďte na rande,ak mas možnosť varovky..nám to s mužom pomohlo,lebo ked sa nekomunikuje každý si v hlave vytvára svoje pochody a ked sa neriešia len sa to nabaluje..a doma by sa mal každý cítiť najlepšie,ale bol to opak a obaja sme sa cítili doma pod tlakom..takto sme nemali inú možnosť len hodinu,dve komunikovať..a postupne to šlo..

natalym
28. feb 2015

A ešte ma napadlo:
U nás nefunguje, že napr. umy podlahu a ja umyjem riad, to by som sa nedožila, jáj.
Ale funguje:
Bože, potrebujem umyť podlahu a aj riad a musím to rýchlo urobiť, nestíham to, neviem čo mám robiť, och ja úbohá. A on povie: Umyjem Ti ten riad, no a Ty umy tú zem a hotovo. A máme....... 😀
Ja viem, že takto to asi nie je celkom normálne ale účel svätí prostriedky. Skús to dakedy.