S priateľom sa často hádame

amus
8. máj 2015

Ahojte v prvom rade vas upozornujem na moj pravopis, koho to rozculuje ze neviem pisat nech radsej ani necita ☹ Potrebujem sa vyrozpravat lebo nemam komu a zaroven poradit, S priatelom som 8r mame spolu rocne dieta, Poslednom case neprejde fakt jeden den co by sme sa nepohadaly, rano odchadza cca o 8 pride o 12, naje sa a potom pride o 3, ked sa ho nieco opytam tak mi odpovie furt opak potom sa mi vizgiera ze aka som sprosta ze mu uverim, roby si zomma srandu, uraza ma ze mam ovysnute cicky malu stale kojim, Ked chcem aby sa pohral z malou zabavil ju zapne jej televizor a vyvaluje sa nagauci mala vsade beha zliepa sa po nabytku netankuje ho to, ked mala spadne na hracke tak pomne vrieska ze za to mozem. Ako sa mala narodila bol snou sam na prechadzke asi raz aj to bola malinka, Nespava somnou v spalny, sex mame 2za mesiac, ja mam 21r a on 30 vyhovara sa ze je stary ze nevladze ze vala roby, furt je unaveny ze narozdiel odomna on roby, ja cely den podla neho nic neroby, a kazdy den varim riadim lebo pri nom nemoze byt jedina omrvinka na zemi, makam v zahrade na vsetko som sama plus sa zmalou zabavam prechadzky a tak, ale nerobym nic. Zabudla som napysat ze on si furt meria tlak rano kym nejde prec tak 6krat potom doma jed je to uz neviem a lezie mi stym nanervy ked mu daco poviem ked sa snim chcem porozpravat tak len rypem donho, ze nema klud a on chce klud, na velku noc sa velmo opyl a strasne sme sa pohadaly tak som mu dala facku tak on ze mi z reflexu vrati, vrazil mi pestou do tvare vybil mi zub. Rozmyslala som ze od neho odidem ale nemam kam, moji rodicia su tazky alkoholici a to pristredie kde ziju je katastrofa, po centrach nechcem zmalou behat v regione kde byvam a co su centra su tam same ciganky a su tam aj okna porozbijane. A bapriek vsetkemu ho stale milujem a dufam vtom ze bude lepsie, este musim napisat ze priatel nema prijem iba raz za rok za podu, zivy nas jeho mama aj kvoly tomu su hadky, ma dlzoby a chce zacat podnikat aj toho sa bojim ze co bude, neviem ako sa mam spravat ci chce odomna aby som ho ignorovala nebavila sa snim, lebo mu lezie na nervy ked mu dam pusu ked sa snim idem polulkat, ze ho iba furt otravujem, ze by som furt len trt.. atd..

mamulienka30
8. máj 2015

@amus mas 21 a ste spolu 8 rokov??? Bije ta? Aj ty jeho? Najdi si pracu, odijdi od neho a zacni novy zivot. Toto je blby vzor a sposob ako vychovavat dietatko.

mima4
8. máj 2015

@amus a aku chces radu?
pises ze ho milujes a veris, ze bude lepsie, tak ver... 😉

Ked ti to nevyhovuje, tak sa s frajerom rozid...

mala_hobitka
8. máj 2015

@amus Prepac ale nechapem ako mozes milovat cloveka ktory ta ponizuje, posmieva sa ti, nepomaha ti ale naopak vsetko kritizuje, nic si nevazi a je schopny ta udriet. To fakt nepochopim. Si psychicky tyrana zena tak sa zobud. Takyto priklad chces dat svojej dcere? Ze je normalne ked jej partner vyrazi zuby? Ked nemyslis na seba mysli na nu.

amus
autor
8. máj 2015

@mima4 chcela by som ale neviem kam mam ist, nechcem sa kade tade potulovat z rocnym dietatom, som si dost prezila pri mojich rodi. to bola katastrofa, vobec ma nenapada kam mam ist nemam kamaratky, nemam rodinu, jedine co ma tu drzi je to ze mam strechu nad hlavou, a hovorim si pre seba ze pojden do roboty a mozno snad niekoho si tam najdem lepsieho.. ka fakt neviem ☹ ale naozaj nechcem sa kade tade povlacovat z malou, viem coto je zazivala som si to pri rodicoch, ved len to som bola stastna ze uz nemusim byt pri rodicoch ze ma priatel od nich dostal ktovie kde by som bola teraz, mala som psych problemy chcela som sa zabit kvoli mojiej rod co som tu situaciu nezvladala

pribinak
8. máj 2015

V 13 si začala chodit s 22 rocnym? Byt tvojou mamkou, zderem ta Jak hada a on by to neprežil. To sa akože dva roky na teba 22 ročný chlap pozeral a čakal kedy uz nebudeš pod zákonom?
Ja uverím mnohym veciam, ale tomuto asi nie

No ked ho miluješ, tak nie je vo riešiť ;(

mima4
8. máj 2015

@amus a čo tvoje tety/ujovia, stari rodicia, surodenci,...?

vies, zakladny problem je teraz u teba - milujes cloveka, pre ktoreho si hovno... V prvom rade musis sa zobudit... on si ta nikdy nebude vazit... a vzdy ti bude ublizovat.. on ta nemiluje, neciti k tebe lasku...

jeennyv
8. máj 2015

@amus sama vies, ze s tvojimi rodicmi to nie je ok, ale ty nerobis nic preto, aby tvoje dieta nedopadlo rovnako ako ty....ako myslis, ze vas zivot bude vyzerat, tu budu lietat facky, tam nadavky, partner ta psychicky i fyzicky tyra, ako ho mozes potom vsetko lubit, pri takom partnerovi sa casto ujde aj detom a toto chces ???....zbal sa a chod prec, krizove centra nie su len v tvojom okoli, ak su v dezolatnom stave, tak partner na nic, rodicia na nic tak sa zbal niekde uplne prec a budes mat pokoj 🙂 🙂

bonaqa2013
8. máj 2015

Nie je mi jasné čo ten človek robí. Odchádza o 8 hod, príde o 12 naje sa, odíde a vráti sa o 3 a teraz neviem čo . Príde o 3tej hod. ráno, alebo o 3 hodiny. To akože kde chodí. No do práce asi nie, taký pracovný čas nemajú ani na ministerstve. ďalej tu uvádzaš, že nepracuje a živí vás jeho matka. A kde bývate. U koho? U svokry? Ten tvoj príbeh mi pripadá ako spoly vymyslený.

stary_ujco
9. máj 2015

No kde by bol, najprv pol dňa na vpp a potom v krcme...

evelynm
9. máj 2015

Pytas sa, ci si na chybe. Ano, si. Robis obrovsku chybu, ze v takomto "vztahu" ostavas. Neospravedlnuje ta ani to, ze ti ide len o strechu nad hlavou. Zijes s niekym, kto ta tyra. To si otvorene priznaj. Takto, ako pises, normalny vztah nevyzera. Mas zle skusenosti so svojmi rodicmi a ty svojmu dietatu vytvaras nieco podobne. Nie je pravda, ze vsetky krizove centra su dezolatne. Je dost takých, ktore su na primeranej urovni a poskytuju dobre podmienky. Len treba chciet ich najst. A mat odvahu odist aj do iného mesta, ak ozaj u vas suce nie je.
Pracujem v pribuznej oblasti, s detmi s poruchami spravania a mnohe zazili v detstve to, co ty opisujes. Vzdy sa pytam, preco ti rodicia toto svojim detom robia. Ze ich nechaju zit v takom prostredi. Si zodpovedna za svoje dieta, ze jeho vychovu, zdravie. A takymto postojom mu ublizujes.
Spoliehat sa na to,ze ked budes robit, niekoho si najdes, to je nezodpovednost. Postaraj sa o seba a svoje dieta ty sama, nespoliehaj sa, ze ti zivot prinesie do cesty nejakého chlapa.
Tvoj muz si ta nevazi, uraza ta, ponizuje. To lepsie nebude. Nikdy. Podla toho, co pises, zacala si s nim chodit velmi mlada, bola si este dieta a on dospely chlap. To tiez o niecom svedci...
Nerozumiem tomu, ze ho stale milujes. CO na nom milujes? To tyranie, ponizovanie, urazanie? Ci nejaku iluziu ktoru si stale vytvaras????
Prakticke rady: zajdi na socialnu kuratelu, tam kuratorke otvorene povedz o svojej situacii a poziadaj o pomoc. Na kuratele maju kontakty na krizove centra. Daj si sudom zverit dieta do svojej starostlivosti a poziadaj o urcenie vyzivneho. Porad sa s kurátorkou, ci mas narok na nejake prispevky od statu. Si slobodna matka, ak odides, budes samozivitelka. Ked sa odstahujes, casom sa porozhliadni po nejakej praci. Dietatko bude trosku vacsie, su jasle, skolky... Hlavne konaj a necakaj na zazraky.

sasa1310
9. máj 2015

@amus mamina ťa mala riadne vyfackať, keď si prišla domov v 13tich s hentakym blbcom. A to som ani celé nedočítala.....každý si je strojcom svojho šťastia

mawka
9. máj 2015

baby ale ved asi ked su rodicia tazki alkoholici, tak im bolo u prdele kde a s kym ich dcera je. a kedze ona potrebovala niekoho, tak sa naviazala na vola, ktory s nou mava jak sa mu zachce.
dalsi socialny pripad nam tu rastie, na ktory sa skladame vsetci, bohuzial...

mirkava
9. máj 2015

@amus juuuuuj moja zlata nemas to lahke. Dostala si zly zaklad do zivota od tvojich rodicov. Nasla si si priatela ktory si ta nevazi. Mala je este velmi malicka a neviem ci ju mas kde nechat ak by si si nasla pracu. Co tak sa porozpravat s priatelom aj ked mam dojem ze je to arogantny blbec...

kataina
9. máj 2015

ako píše evelynm, ma uplnu pravdu
Podla toho že si na modrom koni tak maš doma internet, pohladaj adresy na socialnu kuratelu, začni čím skôr.

A svokrovci vidia a vedia ako žijete? Oni Ťa nepodporia?

0silvia0
9. máj 2015

@amus treba si v prvom rade uvedomiť, že nikto sa o teba nepostará, nečakaj, že nájdeš niekoho, kto ti zasupluje rodičov. Ty sama si sa stala rodičom a máš zodpovednosť za svoje dieťa. Nevrhaj sa nikomu inému na krk za to, aby sa o teba postaral. Postarať sa o seba a o svoje dieťa musíš sama. Je na čase.
@evelynm ti dala dobrý postup ako začať. Držím palce.

haslerka27
9. máj 2015

neviem ti poradit s tvojim problemom...ale mas este jeden a to dost velky problem- gramaticky....tu odporucam knihu slovensky jazyk pre 6 rocnik ZS.....prebrat uplne zaklady slovenciny,vybrane slova,slovesa a pod....

kataina
9. máj 2015

@haslerka27
ved autorka na začiatku píše, že o tom vie, a my čo sme to čítali tak tiež !!
Má ovela vážnejšie problémy ako gramatiku, ide jej o život, o kvalitu života jej aj jej dieťaťa.
Všetko má svoj čas. Učiť sa gramatiku mala na ZŠ, ale to asi nezvladla. Teraz musí byť dobrou mamou, tú gramatiku doženie, ked sa bude učiť so svojim dieťaťom do školy, skôr ťažko.
A my jej držíme palce, aby už nič horšie nebolo len gramatika

halit13
9. máj 2015

Ak sa chceš v živote uplatniť, hoci aj ako slobodná maminka, nepíšem to v zlom, ale ozaj musiš niečo urobiť s pravopisom. Lebo ak napíšeš takto životopis, alebo ti dajú niečo urobiť na pohovore a toto predvedieš, bohužiaľ ťa so 100% istotou nepríjmu. Treba vo všetkom začať od 0 , bude lepšie, len treba pre to aj niečo spraviť. Nerob dcérke to, čo si mala doma ty .....

haslerka27
9. máj 2015

@kataina aj ja jej drzim palce kazdopadne....

bonaqa2013
9. máj 2015

@halit13 však ona nepôjde pracovať niekde na vedúcu pozíciu. A za ten pás ju zoberú aj s takým pravopisom. Tam to bude stačiť.. Vždy som nechápala, ako moje spolužiačky čo mali na základke z matiky 4 išli všetky za predavačky. Však v tej pokladni treba vedieť počítať..... Moja susedka prepadla v 4 triede a krája salámy v Jednote. Ani neviem či sa vôbec vyučila....

puklica13
9. máj 2015

V prvom rade prestan uvazovat tak ze lepsie ti bude ked si najdes niekoho ineho....preber zodpovednost za vlasty zivot a zivot dietata , prestan cakat ze to niekto vyriesi za teba

pribinak
9. máj 2015

Dala som tvoju životnú story prečítať mužovi a švagrovi a tu je ich mužský názor: dozri na to, aby tvoja dcéra držala nohy dokopy aspon do 20tky, aby skončila školu, mala pracu a nerobila od 14 matrac nejakému starému ujovi

Tak a máš aj pohľad z druhej strany

mirkava
10. máj 2015

@pribinak to je sice pekne a pravdive, ale ako jej to teraz pomoze?

pribinak
10. máj 2015

@mirkava opýtam sa muža a švagra,tiez som zvedava co povedia