Sebaničiteľky

sylvia02
14. okt 2014

Čítam tu strašne veľa rôznych životných osudov,príbehov,problémov a nedá mi nenapísať...ženy zobuďte sa nenechajte sa od tých Vašich chlapov toľko trápiť...život je príliš krátky a príliš pekný,aby ste si nechali ubližovať čo i len jeden deň...pozastavuje sa mi rozum keď čítam,že podvádza ma manžel,nevšíma si ma,ubližuje mi,neprejavuje mi žiadnu nehu,náklonnosť,sex máme raz za mesiac,nedáva mi žiadne peniaze,žiarli , nepomáha mi,nezaujíma sa o deti atd...a Vy sa ešte pýtate,že čo robím zle alebo ako mám zachrániť vzťah,ktorý už dávno neexistuje,možno len vo Vašej hlave...Keď Ťa niekto nemá rád,nezaujímaš ho,si mu ľahostajná,tak prečo Tebe vôbec záleží na takomto človeku,je jedno či je to muž alebo žena...To naozaj tak úboho potrebujete mať takéhoto chlapa pri sebe,len aby ste náhodou nezostali samé alebo s titulom rozvedená??? Nie láska od muža je tá najkrajšia,ale láska od Vašich detí...len tá je úprimná a naozajstná...a pritom im tak veľmi ubližujete...na jednej strane vyhlasujete,že ich milujete najviac na celom svete a na strane druhej dovolíte,aby Vás videli smutné,to ako plačete,ako Vám muž ubližuje,niekedy aj im...Zobuďte sa a zoberte život do svojich rúk a verte mi,že žiadneho chlapa k tomu nepotrebujete,aspoň nie takého,ktorý si Vás neváži a má Vás len ako nejakú handru,slúžku...len toľko som chcela.

Nedovoľte niekomu aby sa stal vo Vašom živote prioritou,keď Vy ste pre neho iba jednou z možností...

sisaha
14. okt 2014

@sylvia02 suhlasim s kazdym slovom... bohuzial poznam osobne jednu, ktora zije presne tento zivod a nedokaze ho poslat do riti..a to ho este aj zivi, lebo on ma na krku exekucie.

sylvia02
autor
14. okt 2014

...je to veľmi ťažké...odísť od niekoho koho si milovala alebo miluješ,ale dá sa to a v konečnom dôsledku to pomôže nie len Tebe,ale hlavne deťom a im životom,ktoré raz budú mať...keď si teraz spomeniem na všetky tie premárnené roky,ale tak hádam ich mám ešte veľa pekných-nepremárnených pred sebou...

sissy27
14. okt 2014

@sylvia02 máš pravdu, ale... nepochopí nikto, kto nezažije... tiež som nechápala, ako sa pekná, inteligentná a sebestačná žena môže nechať otĺkať (alebo inak ponižovať) od nejakého odkundesa, až kým som to sama nezažila... mne to trvalo našťastie "len" dva roky (áno, presne o dva viac, ako by sa patrilo)... a dnes, keď sa po 10 rokoch obzriem späť, tak opäť nechápem, ako som to mohla dovoliť a vydržať... nedá sa to nijako vysvetliť... a ešte dodám: nikdy nehovor nikdy... lebo tiež som si myslela, že "toto sa mne nemôže stať, to by som nikdy nedovolila" ... a presne ako píšeš - milujem svoje dieťa najviac na svete, takže kvôli nej som to dokázala, aby sa to raz nestalo jej a ak predsa len sa to stane, tak aby si nemyslela, že je to v poriadku a že to tak má byť, lebo aj doma tak bolo...

mima4
14. okt 2014

@sylvia02
Napisala si to skvele, čo suhlasim az na par drobnosti (napr. ze laska deti je viac ako laska muza - myslim normalneho muza), ale tak v stručnosti 😉 :

- zeny uz od maleho dievčatka su vychovavane k tomu, ze najprv vsetci a na koniec ich priorit ony same. Kolke zeny sa tu chvalia, ake su v podstate chudery, zanedbane, nikde uz sto rokov neboli a vlastne ani nechcu a ziju len pre deti, pre druhych a myslia si, ze je to na obdivovanie, ale prave naopak, je to znak nefungujucej a podlomenej osobnosti zeny.
- taktiez zeny boli vedene k tomu, ze ich poslanim je rodina, ale v inom zmysel ako u muza. Muz ma pravo ist na pivo, na fudbal, s kamosmi von, však PRACUJE a zena ani nema na to pomysliet..jej hobby ma byť domacnost, deti, proste opat je vyclenena zo spolocenskeho zivota, a ak spolocensky, terigá so sebou deti, však je matka, nie? 😀
- zeny su vedene od detstva k neustalemu obetovaniu sa, posluhovaniu a takouto vychovou a cekovo aj spolocenskym nastavenim sa snazia potlacat svoje potreby, sny, tuzby...
- mnoho zien, ktore su urcitym sposobom tyrane, znevazovane, idu z povodnych rodin, kde ta zena, ich matka bola taktiez za handru
- mnoho zien, hlavne menej vzdelanych a z vidieckeho prostredia, sa hrnu do vztahov (partnerstvo/manzelstvo) vo velmi skorom veku. 20 rocné dievča je tesne po maturite, nič nezažilo, nema skusenosti (zivotne, pracovne,..), vacsina tychto dievčat nie je ani psychicka pripravena na uvazenie, ci dany muz ma predpoklady na zdrave rodinne fugnovanie, alebo je to dalsi pako.
- este dnes mnoho zien bere rozvod ako svoje osobne zlyhanie, ze "im" nevydrzala rodina, pričom u mnoych tzv. rodin funguje vztah v style "spolubyvajuci" a zena si radsej da do seba kopat, ako byt rozvedena... Dnes este stale dost ludi posudzuje rozvedeneho človeka negativne, bez toho, aby sa vobec zaujimali o dovody rozvodu. Ano, rozvod je zla vec, a posledna moznost aka tu je... ale niekedy je to nevyhnutne..ked z druhej strany nie je zjavny zaujem.
- zeny neodchadzaju z nefungujuicich vztahov, pretoze su ekonomicky zavisle od partnera... Neraz ledva dokoncia skolu, vydaju sa a uz len rodia, najidealnejsie v trojrocnych intervaloch..a zrazu z 20 rokov maju 30, škola uz je uplne mimo po tych rokov, prax takmer nulova...sama na krku tri deti..a zladit to teraz sama... Este stale si zeny myslia, ze svet prace, penazi, vzdelavania sa je muzskou zalezitostou.

a takto by sa dalo pokracovat a analyzovat veci do zblbnutia 😉

hanka_april
14. okt 2014

@mima4 vacsinou s tebou suhlasim ale dnes nie 😀 ja som tak vychovana nebola, ani to tak necitim..... 😎 😎 😎

sylvia02
autor
14. okt 2014

...Ja som si tým všetkým prešla viackrát...viacero nesprávnych mužov som stretla a z toho s dvomi mám dieťa,tak viem o čom píšem...zažila som,psychické,fyzické, ekonomické a citové týranie,strašne veľa zlých vecí...ono stačí mať pri sebe niekoho kto Ta podporí,otvorí Ti oči,len také šťastie má málokto,lebo väčšinou je každý zapozeraný len do seba,alebo sa nechce miešať do vecí tých druhých...môj ex-priateľ sa rozišiel teraz so svojou priateľkou,kvôli ktorej nás opustil a myslel si,že mu hneď padnem k nohám,aj som skoro padla,ale vďaka mojim deťom a kamarátke sa držím,sľúbila som im to...koľkokrát som mu chcela napísať,zavolať,stretnúť sa,ale nie...radšej v tej chvíli zavolám kamarétke a poviem jej...Miška zdvihni mi sebavedomie,pripomeň mi ako mi ublížil,povedz,že mi dáš po hube...a o chvíľu je mi hned lepšie a vidím všetko tak ako to naozaj je...

mima4
14. okt 2014

@hanka_april tak to je super 🙂

maslenka47
14. okt 2014

@mima4 tiez nepoznam nikoho, kto by vychovaval, alebo bol vychovavany v podobnom duchu

@sylvia02 nie len chlapi vedia byt "ti zli". Zenske vedia byt presne take iste.

sylvia02
autor
14. okt 2014

...čím dlhšie som sama tým viacej si neviem ešte niekedy niekoho pri sebe predstaviť...na jednej strane mi vyhovuje byť sama,na strane druhej mám občas chvílky kedy by som pri sebe niekoho prijala...príde mi to však tak strašne vzdialené a nedostupné...zrejme len treba stretnúť toho správneho,ktorého podrobím podrobnému skúmaniu...už teraz ho ľutujem...jeden varovný signál a idem od toho...už ani jedna slza pre chlapa...

bonavoxa
14. okt 2014

@sylvia02 Láska není za zásluhy. Milovala jsem člověka, který si to nezasloužil. Naprosto. Našla jsem ho ve stavu, kdy byl zklamaný z předchozího vztahu, únik hledal v práci a nočním životě, chlastačkách s kamarády, jeho rodina ho prý nikdy nepochopila a nepodpořila. Dělala jsem mu psychologa...život je takový, jaký si ho uděláme, je to jen na nás, každý svého štěstí strůjcem. Přišlo mi, že to pochopil...vypadal optimisticky, odhodlaně, vyrovnaně. Opustila jsem kvůli němu všechno. Muže, byt, kamarády, minulost, porodila mu dítě. Byla ochotná žít v domě s jeho matkou. Mělo mě varovat, že vždy dostal kopačky on, dokonce po třech letech od holky, která ho údajně nemilovala a vyjadřoval se o ní dost neslušně a posmíval se jí. Ale láska mi zaslepila oči a říkala jsem si, že je to dětinské, ale tak snad už je za ty roky poučený a někde jinde.

Ten příběh jsme tu psala několikrát....dostala jsem se do pozice majetku, žárlivých scén, urážlivosti, psychického vydírání, jen pracoval, utíkal od zodpovědnosti, dával mi za vinu svůj pokažený život, nebránil mě před jeho šílenou matkou...nedošlo mu, že tím ubližuje naší malé. Najednou jsem neměla čas ho adorovat, musela jsem se věnovat náročnému dítěti. A on to obrátil proti mě, začal se mi posmívat, pomlouvat,...

Už to dál nešlo, odešly jsem k našim..a 4 měsíce žily v obýváku s tím, že něco udělá, že se odstěhujeme od té ježibaby a bude nám zase dobře....
Věděla sjem, jaký je, že jeho povaha je příšerná, že to nebyl život, co by mohl dát té malé, vždyť jí byl nebezpečný...člověk bez hodnot. jen bohatství, úspěch...za každou cenu, krást je podle něj normální, však si jen bereš zpátky,...

Každý jen kroutil hlavou, taková hodná, milá, chytrá, pěkná...a jakový deb*il.... Pro jeho matku a pro něj jsem byla špína, cítila jsem se jako špína, snažila jsem se, ale to nebylo o tom....komunikovat nechtěl, odborníka odmítnul, nabízela jsem milion řešení, až sjem pochopila, že to nemá cenu.

Tomu člověku pomůžu, když ho kopnu do zadku, zbytečně kazím dětství malé. Nevím, co cítil, všechno hodil na mě, že jsme ho měla jen kvůli dítěti, nakoupil mi blbostí...ano vyčetl mi, že mi koupil čaj a bylinky na spaní, když jsem měla po porodu problémy se spaním....že ho vždy chtěla opustit.

Je to čerstvé, srovnávám se s tím, možná jsme ho neměla tak milovat, ale necítí se podvedená. Co jsem dala, dala sjem dobrovolně...když si toho ten druhý neumí vážit a neví, co má v životě cenu, tak je to osel.
Jen nechápu, že takovývch je tolik, nepoučí se ani z minulosti, která se stále opakuje, ženy je vyhazují a odkopávají jako použité kabelky...a přicházení nové a vytahují ty fake kabelečky z popelnic, opráší, navoní láskou, důvěrou, chvíli se jimi honosí....

Kdo takové chlapy proboha chce....které ženské nebliká to varovné světélko, že to jak se podívá na jeho minuost není ok?

Ano, láska všechno omlouvá, všemu věří, všechno vydrží. U někoho láska k druhému, u někoho jen láska sám k sobě....

nasta55
14. okt 2014

@sylvia02 pekne si to napisala, ale pre tie zeny pre ktore si to napisala to je jak ked hrach o stenu hadzes. Proste su nepoucitelne.

nasta55
14. okt 2014

@sylvia02 clovek nie v niakom kolobehu a mysli si ze to je normalne. Ja som tiez tym presla a som rada ze tak skoro a hlavne som vdacna za tie skusenosti.

mima4
14. okt 2014

@sylvia02
treba zmenit najprv svoje myslenie pri vybere partnera a hlavne ucelit si, ake mas od neho ocakavania.
Napr. pre mna by bolo nepripustne vobec uvazovat o vztahu s muzom, ktory bezne pouziva vulgarizmy, ktory ma neuctu k zenam, ktory ma neuctu k rodicom a surodencom, ktory ma blizko k alkoholu a cigaretam, ktory nema vyvinutu empatiu, ktory strieda/striedal "partnerky" + ja navysse: ktory by chcel veci, ktore prinalezia iba manzelovi (sex, spolubyvanie v jednej domacnosti,..).
Treba si ucelit, co chces a pravdaze aka si ty samotna, neraz to ze zena pritahuje same problematicke typy muzov, moze byt problem aj v tej zene..

natalym
14. okt 2014

@maslenka47 Nemusia vychovávať, stačí keď to tak deti vidia doma. Mama obskakuje otca.
Ja mám takú svokru. Chlap je chudáčik, chodí predsa do práce. Ak nemá čistú košeľu je to chyba manželky, ak ona nemá čistú blúzku je to žena, ktorá sa nevie o seba postarať. Myslela som si, že takto je to správne.

mawka
14. okt 2014

jezis baby, tu nie je myslena vychova doslovne v tejto veci. ale decka to maju proste odpozerane. ja mam napriklad odpozerane od nasich, ze si svoje nejake problemy, krizy alebo ako to nazvat riesili vylucne doma a nikdy s tym nesli von. toto povazujem za chybu, mala som s tym ist von, povedat to vsetkym okolo, mozno by mi boli oci otvorene. ale mam aj odpozerane to, ze problemy su na to, aby sa riesili a naslo sa riesenie. a mam aj odpozerane to, ze moja mamka nikdy nestratila svoje vlastne ja, chodila si na kavu s kamoskami, sla ku kadernicke, nikto ju nevydeloval s peniazmi, atd., a aj to som odpozerala, ze sa mamka kvoli nam nikdy nesla potentovat, aj nas nechala u babky, proste sme boli separovani a aj tak mamku milujem. a teraz kvoli tomu posobim ako chladna, arogantna mrcha, lebo separujem deti, neseriem sa s chlapmi. nie, srala som sa s jednym, ktory mi narobil problemy a viem, ze uz doverovat nebudem nikdy. mozno. ale zrejme nikdy. ale neplakala som na konovi, vzdy som vsetko aktivne riesila a je mi uplne u prdele ako ma berie spolocnost, ze som rozvedena. a nebojim sa priznat, ze som sa vydavala mlada - 22 r. a bola som sprosta. decka by som nevymenila za nic na svete, ale vratit sa spat v case, urobila by som veci inak. ako sa hovori, mat v 22 rokoch rozum aky mam teraz, bol by moj zivot fajn.
tema je skvela, presne toto ma napada uz dlhsiu dobu, ze tu sa fnuka, ale v konecnom dosledku len promile zien je schopnych buchnut po stole a odist. ostatne ostavaju a radsej si najdu milion dovodov Ale on nie je az taky zly... Ale ved nemozem ostat sama. ako sama, co sama, sak s detmi a tie su motivacnym faktorom na ceste z hovna do svetla.
@mima4 suhlasim v kazdom bode. hlavne vydaj, tri deti po sebe a potom depresia, plac, ziadne vychodisko. a to sa tu opakuje denno denne v novych temach. a klobuk dole pred akcnymi maminami, ktore si to vedia zariadit tak, ze maju zadne vratka alebo tie, ktore dokazali zacat odznova bez vyhovoriek.

sylvia02
autor
14. okt 2014

...chyby,ktoré v živote robíme neskôr nazveme životnou múdrosťou...žiaľ väčšina sa učí na svojich chybách...vždy to tak bolo...je a bude...tie pády a neúspechy nás posúvajú dopredu,nie všetkých,ale predsa...

nasta55
14. okt 2014

@mima4 toto presne som aplikovala na mne 🙂 uplne zmena v hladani partnera vyhybala som sa niecomu co som mala a sup nasla som aj ked po dlhej dobe ale nasla super chlapa a nenormalneho kludasa, ktory ma super vztah detom. Som stastna a verim ze zivot sa vie obratit k dobremu len treba sa odhodlad a zmenit to v com je clovek nestastny i ked je to velmi velmi tazke.

mima4
14. okt 2014

@mawka
tvoje velke PLUS je tvoja zdrava miera sebareflexie, nehras sa tu na "obet", ale sama si vies veci zanalyzovat a len tak sa moze clovek pohnut z miesta 😉

a jeden dovod, prečo zeny neodchadzaju a nespominala som ho, je NABOZENSKY dovod (pisem nabozensky, nie krestansky), kedy si zeny myslia, ze pod pojmom "...aj v zlom" znamena zit s nasilnikom, pijanom, egoistom, chrapunom, smilnikom, ignorantom... a vlastne za to dostavaju este nejake bodiky v nebi 😉 Nech robia co chcu, jedine, co mi je luto, su tie deti, ktore musia trpiet, vyrastaju so zlymi vzormi fungovania rodiny a prenasaju si to do zivota, do vlastnych rodin... taktiez u tychto deti su bezne depresie, strata vlastnej hodnoty... a hlavne velky smutok.

alexandramaria
14. okt 2014

@mima4 mimi, skvelé. 🙂 nie si ty náhodou ja ? 😀
ešte dodám a doplnim ťa, som na koňovi dva roky a vidím, že žena ktorá si dovolí ísť na dovolenku bez deti je zlá matka, ktorá ide s kamoškami na drink, od ročného dieťaťa do roboty, etc etc...dalo by sa analyzovať do zblbnutia, ako píšeš...
tiež mi oči vyvracia aj to ,keď ktosi napíše že láska od muža nie je na roveň tej od detí ...kriste najdrahši 😀 ale o tom sióm sa už vo viacerych témach rozpísala, a dali mi to vyžrať.

Proste ako hovoríš, dievčatá nemajú trochu sebaúcty a presne tak, vydávajú sa tak hriešne mladé, že najkrajšie roky, kde majú hľadať samy seba, uživať si slobodu , nezávislosť a prvé vlastne zarobené peniaze, im utečú popod ruky.... od 18 - 19 rodia deti, potom sú celé roky zavereté doma, väčšinou nastupuje reťazová materská 3-6-9 rokov...a potom zase plač, prečo sa neviem zamestnať, ...no žeby preto, lebo od maturity si stále bola na MD? s tým sa zase spája ten nevďačný pocit, závislosti od muža, hlavne ekonomickej, ktorú mnohí jednoduchší muži používajú ako naj tému na ponižovanie ženy.. ale tá samozrejme, odísť nemôže, bez neho nemá ani na krajec chleba...a tak ďalej...celé poprepájané...

mima4
14. okt 2014

@alexandramaria bacha, este niekto nas bude upodozrievať, ze sme jedna ta ista osoba 😀 a si tu kvitujeme 😀

alexandramaria
14. okt 2014

@mima4 haha 😀
tak ale keď pravdu pišeš, tak ti to poviem.. a keď súhlasím s tvojim názorom, poviem to tiež...

dandy05
14. okt 2014

mna by zaujimalo, odkial tato generacia rozmazlenych, sebeckych a usmrkanych jesitnych chlapov vzisla. nejakt tak mi to vychadza na postkomunisticke rozvodove obdobie , ale mozem sa samozrejme mylit

alexandramaria
14. okt 2014

@sylvia02 Inak super téma- palec hore.

Len keď by sa v jej rámci dalo popísať kvantá riadkov. 🙂 Všetko má svoj dôvod a svoju príčinu..prečo sebou nechajú ženy mávať, prečo nemajú hrdosť, prečo sa nechajú otlkať..

guiseppinka
14. okt 2014

@dandy05 tam by som skor povedala, ze jednoducho z domu. pretoze videli, ze mama bola nikto, robila handru, bola sluzka, kucharka, upratovacka atd. a otec len buchol po stole a mama skakala... je to predovsetkym u ludi s nizsim vzdelanim, kde postavenie v rodine si chlap vydobyja mocou a este si mysli, ze aky je on je skvely...
zena bola vzdy povazovana za pomaly nikoho. a teraz matky tychto synov vycitaju nevestam, ktore teda so sebou zametat nenechaju, ze su generali a chudatka ich syncekovia su podpacnici bez vlastneho nazoru... 😀 ale to, ze ona stratila svoj nazor a hodnotu uz davno si neuvedomuje...

michaelkanr
14. okt 2014

Vidite to niektore velmi jednoducho. Ked zena v sebe ten pocit ze musi vsetko vydrzat ma, tak sa len velmi tazko dokaze cez to preniest. Stereotypy dane vychovou v rodine a rodicovskym vzorom sa neskutocne tazko prekracuju. Zaujimavy je napr fakt, ze ludia ktori boli v detstve zneuzivani, neskor sami deti zneuzivaju. Takze vsetko sa zacina vo vychove, nechat dietatu moznost vyjadrit aj svoj nesuhlas, negativne emocie. Ked dieta len pocuva ze ma byt ticho a nerevat, tazko z neho bude v dospelosti vyrovnany sebavedomy clovek. V rodine by malo dieta zazit lasku, vidiet ze su problemy ale sme svhopni sa o nich rozpravat, potom tento model dokaze aplikovat aj u seba.
Rady typu ze zena ma chodit ku kadernikovi a na welnesy su mi strasne smiesne. Clovek musi byt v prvom rade spokojny sam so sebou a svojim zivotom aby zil stastny zivot, ziaden vikend to nespravi. Ak je hlbsi problem, casto to napravi az psycholog a hlboka analyza, ktora sa vzdy zacina od detstva.

natalym
14. okt 2014

Ja sa tiež zatiaľ nerozvádzam aj keď pre mňa by to bolo vyslobodením. Ak by sa to dalo vyslobodením nazvať.
Celá rodina - rozumej manželova, by ma umučila. To by som prežila, aj keď určite by nastali chvíle, že by som to aj oľutovala.
Nemám dôkazy o jeho správaní a nevedela by som to dokázať a asi ani vyargumentovať, pretože som blbec a na zlé chvíle ľahko zabúdam. Dajme tomu, že sa zatnem a začnem zhromažďovať dôkazy.
Máme deti, takže ja som za slušnosť, by som snažila vychádzať slušne. Tiež by som to oľutovala. Môj manžel by sa začal správať ako med a nikto by nepochopil prečo som napísala tú žiadosť o rozvod.
Tiež by som s tým musela žiť, takže teraz tiež musím s niečím žiť, takže to mám za jedno. Pomáha mi, keď to beriem s humorom, ale niekedy tie situácie naozaj nie sú humorné.
Takže som dospela do štádia, že on sám musí pochopiť, že naše spolužitie nie je dobré a najlepšie odísť sám. Takže dosť by mi pomohla taká hlupaňa ako som ja. Tiež musím byť vopred finančne zabezpečená, lebo pravdepodobne, keby sa zamiloval, by zrazu všetko naše bolo jeho.
Nateraz neviem čo by bolo pre mňa horšie alebo lepšie. Nie vždy je to o tom, že dotyčná nemá odvahu, odvaha by bola ale čo ďalej.

dandy05
14. okt 2014

presne tak som to myslela. je to statisticky a psycholigicky dokazane, ze vzorce spravania, ktore mame na cely zivot, mame z domu. Kazdy, kazdy z nas si ich odnesie, ci uz je to napr. ako sa tu casto pise dominantny otec, nezodpovedna matka, manipulatori, striedanie partnerov alebo rozcickane poznacene dieta z nekompletnej rodiny. A kazdy z nas tvrdi, ze tie veci nechce robit ako to videl doma. Bohuzial kazdy z nas po case zisti, ze tie chyby presne opakuje. to je proste tak.
Treba urcite preto mysliet na svoje deti. raz vam to povedia. a raz casom uvidite v nich, ake vsetky chyby ste v zivote spravili.

sibare
14. okt 2014

Moj nazor: u nas zenam hlavne chyba hrdost na zenstvo ako take. Hrdost spojena s vnimanim seba ako zeny, spojena s vedomim "Som zena" . A s tym suvisiaca citlivost voci vsetkemu "zenskemu" a tiez inym zenam. Pocit spolupatricnosti a sunalezitosti, ktory by viedol k empatii a prejavom ucty voci inym zenam. Voci zenam, ktore ostavaju s tyranmi, voci zenam, ktore toleruju neveru svojich partnerov, voci zenam, ktore sa vydaju v mladom veku a rodia deti seriovo..........Myslim, ze zenam chyba prave pocit spolupatricnosti, vzajomnej ucty a pochopenia, ktory by im branil, aby ine zeny nazyvali handrami a pozerali sa na nich z akejsi pomyselnej vysky, lebo ony same boli vychovane inak a uvedomuju si svoju cenu. Takto sa totiz na zeny casto pozeraju muzi.

liebling98
14. okt 2014

@mima4
@alexandramaria
@mawka
Tak ja sa pridávam k vašim názorom. Mima to dobre zhrnula, výchova je viac to, čo deti odpozerajú zo správania svojich rodičov, ako to, čo do nich hustíme. V mnohých domácnostiach majú stále rozdelené mužské a ženské práce, robota je len jedna a to tá, ktorú treba urobiť.
Na jar sa ma suseda pýtala, že kto mi pôjde dať auto do servisu, keď je muž na služobke. Nechápala som. Ona, že však okolo auta je mužská práca. Hovorím jej, čo je ťažké na tom, nahádzať 4 gumy do auta a zaviezť ho do servisu? Mnoho žien nemá ani vodičak a aj také, ktoré ho majú, nejazdia.
Raz tu jedna mamička rozoberala dovolenku bez dieťaťa, zniesla sa na ňu spŕška kritiky od supermatiek, že ako si to predstavuje. Moji synovia sú od malička zvyknutý prespať u starých rodičov a nie sú bojazliví alebo upišťaní, nedržia sa maminej sukne. A rodičia si z času na čas môžu dopriať čas pre seba.
Nariekať a lamentovať, že sa to nedá, to vie každý. Všetko sa dá, keď sa chce

sylvia02
autor
14. okt 2014

...baby len prosím Vás nedovoľte Vašim dcéram,aby boli z Nich zúfalky odkázané na kadejakých zakomplexovaných mamičkiných synáčikov,ale dajte im do života takú školu aby sa vedeli o seba postarať samé a hlavne dieťa aby si riadne rozmysleli...a Vy čo máte synáčikov,tak ich naučte ako sa majú správať k ženám a čo všetko obnáša inštitúcia manželstva,resp. vzťah a deti...