Sestra a ja

rapunzel101
12. jún 2014

Musela som sa niekde vypísať.S mojou sestrou som dlhé roky nevychádzala, bola taký poškrabok rodiny, taká mazna, ale keď sa mi narodili deti, tak sa všetko zmenilo. Odrazu to bola milá , ohľaduplná teta. So všetkým mi pomáhala, no bolo super. Po škole sa rozhodla odísť do zahraničia a to bol začiatok konca. Ako neviem presne ako žila, to ma nejak nezaujímalo, ale to málo, čo mi povedala, no dovi. Hovorí sa utrhnutá z reťaze, ani si nepamätám všetky tie mená, ktoré spomínala s kým chodila a iné veci. Ako nechcem zachádzať do detailov, ale snáď si viete všetky predstaviť, čo vystrájala. Ako nemôžem povedať, že sa medzi nami ten vzťah nejak narušil, ale tento jej zhýralý život mi leze dosť na nervy. Mám deti a tie už nie sú slepé. Snažím sa prehliadať niektoré jej výstrelky, ale správa sa ako čistá ............. No nechcem sa tu vyjadrovať o nej vulgárne, ale je toho dosť. A naposledy s čím ma dorazila, že si našla moslima. A vláči sa s ním niekde v tej cudzine, ani neviem, kde, čo je to za človeka, akurát čo mi spomínala cez skype, tak jej navrhol, aby navštívila tú ich rodnú zem.Ako nič proti nim, ale je to normálne? Ja už neviem, ako jej otvoriť oči, nech sa znormalizuje, veď to bola taká super sestra. No čo by ste robili vy?

esterba
12. jún 2014

@rapunzel101 prerušila by som s tebou kontakt 😉

rapunzel101
autor
12. jún 2014

@esterba ....... ako prepáč, ale prečo ? .....

rapunzel101
autor
12. jún 2014

@esterba ....... kebyže nie je dospelá tak ju prefackám

arabela283
12. jún 2014

@rapunzel101 Tak teraz nechapem, zije na sk, alebo v zahranici, ked spominas tvoje deti??? Mne sa to zda prehnane, co pises... ak je v zahranici, nemozes v podstate vediet, ako zije. A moslimovia su vsade, su podla teba menejcenni? Ich krajina je horsia ako sk? Mozno ich rodina jej bude blizsia ako vasa. Jaaaaaaj, nehnevaj sa, ale ako som uz spominala v jednom prispevku, mnohe boli najdalej v ba, ale vsetko vedia, vsade boli a co nevedia, to si vygooglia 😀 To,ze ty byvas na vychode a mas iny sposob zivota, ine hodnoty, to este neznamena, ze tvoja sestra je radodajka, alebo opovrhnutiahodna 😠

esterba
12. jún 2014

@rapunzel101 hlavne preto, že to ako žijem, je len moja vec, takže ak ti tým neubližujem (a ty nič také nepíšeš), tak by ťa do môjho spôsobu života nič nebolo. Ak by si s mojím životom chcela niečo napriek tomu aktívne robiť, "odstrihla" by som ťa. Nič v zlom, ale mne by fakt vadilo, keby mi môj súrodenec robil prednášky o tom, ako mám žiť a pritom by som ho v jeho spôsobe života tým mojím neobmedzovala.

rapunzel101
autor
12. jún 2014

@arabela283 ...... ozvala sa svetobežníčka, že ? a nežije na sk, len toľko k tomu, ale domov chodieva........ a s tými jej vzťahmi, no kebyže nie je na tom kus pravdy, tak kašlem na to. nech si žije ako chce, len ma to trápi, fajn dievča, inteligentné a podľa jej slov........ a áno moslim je typický európan, hlavne ak je plná tv toho, ako jednajú so ženami. a nie som rasistka, beriem každého ....... a najďalej som bola na Sicílii 😀

cairka
12. jún 2014

@rapunzel101 , moslim síce nie je typický európan, ale určite je to typický človek 😉 Ja síce osobne poznám len jedného moslima, ale keby sa všetci európania tak správali k manželkám, tak radosť pozerať 😉

rapunzel101
autor
12. jún 2014

@esterba ...... ja jej prednášky nerobím a nemám zájem, len mi je ľúto toho ako vidím jedno inteligentné dievča ako sa rúti niekam do takých sfér, že kukám. a to som zabudla napísať, že alkohol je kamoš môj...... ako neviem, ty by si nechala súrodenca, nech sa dostane do nejakého konfliktu? by som povedala, že z tvojho pohľadu ti je súrodenec ukradnutý, mne nie.

arabela283
12. jún 2014

@rapunzel101 Akoze, stale nechapem, co riesis 😀 Je to tvoj zivot, alebo jej??? Ak ona je tak spokojna, tak to nechaj tak.. Ty si s kolkymi moslimami bola v kontakte za zivot, ze mas taky prehlad? Ja to skor vidim tak,ze ta nieco zere.. 🙂 a zaujimalo by ma,kolko ma rokov?

rapunzel101
autor
12. jún 2014

@arabela283 ..... haha ako čo to má s mojím vekom? ...... a moslima poznám, len tak medzi rečou......skôr mám pocit, že máš chuť vyrývať....... hej a žere ma ľudská hlúposť a primitívnosť

cairka
12. jún 2014

@arabela283 , myslím, že je to vymyslené, ak nie, tak to ber tak, že teraz ťa počúvať nebude, možno bude lepšie počkať, kým sa troška vyváľa v problémoch (ak tam reálne sú) a potom podať pomocnú ruku...je to dospelá, za seba zodpovedná žena 😉

esterba
12. jún 2014

@rapunzel101 no ľúto ti to z tvojho pohľadu byť môže, ale to je tak všetko. Je dospelá a podľa všetkého ešte dosť mladá. Nie je prvá ani posledná, čo v takom veku "vystrája". Inak, nedávno dávali celkom dobrý dokument - bol o tom, prečo ľudia v puberte, resp. v mladosti robia "hlúposti". Podľa toho, čo tam uvádzali, sa v puberte udejú v mozgu dosť veľké chemické zmeny a človek do značnej miery dočasne stráca pud sebazáchovy a dokonca aj vyslovene ohlúpne. Je to vek, kedy máme skúšať veci, na ktoré už neskôr nebudeme mať odvahu, aby sme nabrali aj takéto skúsenosti a odvážili sa osamostatniť. Proste je prirodzené, že v tomto veku riskuje a má to svoj dôvod, tak trochu "mimo nej".

raza
12. jún 2014

no ja neviem.. povedať, že si so sestrou nevychádzaš, to beriem. ale povedať na vlastnú sestru, že je poškrabok rodiny???? 🤐
ja nechcem útočiť, ale nechaj sestru tak, radšej jej popraj všetko dobré, aj tak neviem, čo chceš zmeniť.. no a to, že chodí s moslimom - to ti snáď nemusím hovoriť, že to ešte nič neznamená...

mariahpd
12. jún 2014

A rodicov nemate? Lebo to je ich uloha "znormalizovat" dceru, ty ako sestra nie si zodpovedna za jej zivot, ale upozornit ju na to, ze moslimovia vnimaju postavenie zeny ako podradenej a poslusnej by si mala, len sa jej opytaj, ci jej to nevadi, su take submisivne zeny, co este budu tvrdit, ze vo vztahu s moslimom maju oni navrch aj ked tomu neuveri nikto. Len jej ako starsia sestra porad, ale ak ta neposluchne, neda sa nic robit a ked ti jej sposob zivota nevyhovuje, zredukuj s nou kontakty. Navstevu raz za rok prezijete bez toho, aby zle ovplyvnila tvoje deti, ak je v zahranici, tak castejsie to asi nebude.

esterba
12. jún 2014

BTW, nevoláš sa Patrícia? Lebo ak áno, škoda že používaš iný nick, treba budovať značku... 😀

arabela283
12. jún 2014

@rapunzel101 ja som sa nepytala na tvoj vek, ale na jej,ked mas potrebu to riesit na mk 🙂 nemam potrebu vyryvat, ale pride mi to divne riesit problem s cudzimi ludmi... to je ako daj like detom z afriky na fb 🙂 ved jej zavolaj a pohovor si s nou...

rapunzel101
autor
12. jún 2014

@raza ja netvrdím, že so sestrou nevychádzam, normálne komunikujeme, preto všetko viem a divím sa nad je spôsobom života, pretože toto som od nej nečakala....... a k tomu poškrabku rodiny, ako bola posledná, je odo mňa o dosť mladšia a u nás je to normálne zaužívaný výraz, nie hanlivé pomenovanie........

barbara088
12. jún 2014

a co teba po nej nech si robi co chce ved je dospela...

jonki
12. jún 2014

@rapunzel101 sa nudis co?

@esterba jaaaaj myslis zeby? uz mi chybala 😵

rapunzel101
autor
12. jún 2014

@cairka ..... ako neviem, prečo by som si tu mala vymýšľať témy. mala som len chuť niekde to napísať, veď nie som jediná, ktorá ma svoju sestru rada, dala by za ňu aj to posledné a vidí, čo z nej dozrieva.......

rapunzel101
autor
12. jún 2014

ako tak sledujem, ste poniektoré moc premúdrelé, tak Vám prajem do života, aby Vaše deti ak raz dospejú, kašľali na seba, každé nech sa hrabká na svojom piesočku a nestará sa o toho druhého. my sme tak vedené rodičmi neboli.

ushuaia
12. jún 2014

@rapunzel101 ahoj, to ze tvojej sestre sa paci ,,bohemsky zivot,, s tym nic nenarobis, aj ked ta to trapi, ale je to jej zivot. A predsudky s kolkymi mozno spala ci randila, su naozaj jej vec. Co sa moslimov tyka, pracovala som v moslimskej krajine par rokov, vela kamosiek tam este je. Zo skusenosti 95% vztahov nevydrzi pretoze europanky pre nich niesu dobre-su skazene, a toboz kazda rodina sa postavi proti a syn vzdy posluchne, inak ho uplne odrezu od rodiny...rodina je pre nich svata. Europanky bohuzial nevedia co je moslimsky svet a slepo dufaju ze vztah sa niekam pohne, maju nas za lacne dievcata, pretoze pre nas je sex vo vztahu normalny, a uz nevravim o ostatnych veciach co su pre nas zanedbatelne - u nich su na uplne inom rebricku. Oni vsak svoju zenu mozu vidiet ci sa jej vobec dotknut az po svadbe a najma zenu pre syna vzdy vybera rodina...v tejto zemi kde som ja bola to tak je...Mam svoje skusenosti , ja by som dala ruky prec. Inak nehadzem vsetkych do jedneho vreca, ale my sme uplne odlisni, mame ine hodnoty, nabozenstvo, a najma zvyky...zivotny styl...

cairka
12. jún 2014

@rapunzel101 , práveže ani my, ani moje deti...lenže jedna vec je zaujímať sa o súrodenca a druhá hovoriť mu, ako má žiť svoj život...a to ver, že keď príliš zasahuje 8 ročná voči svojej 4 ročnej sestre, tak zasiahnem...menšie dieťa má troška handicap, väčšie dieťa má pocit, že jej pomáha, keď robí veci za ňu, ale nie, nepomáha. Som rada, keď jej pomôže tak, že aj malá musí k tomu dať svoj diel, ale to, že urobí komplet za ňu, tak to nie je pomoc. A toto chceš robiť ty sestre...

zuska_bluzka
12. jún 2014

@rapunzel101 chápem, že chceš aby sa sestra správala zodpovedne, no nepíšeš koľko má rokov. v určitom veku, resp. do určitého veku (ktorý je však asi v každom prípade individuálny) je takéto správane akceptovateľné... užíva si a pokiaľ jej z toho nehrozia vážne problémy (myslím tým pokiaľ s nimi nefetuje, nezadlžuje sa a pod.) tak to nechaj tak. nech sa dievča ďaleko od domova vybúri. raz príde "ten pravý" alebo sama dospeje a začne sa správať uvedomelo... pokiaľ by nebola vo vážnych problémoch, tak by som to nechala tak a brala ju takú aká je. ja som mala tiež kamošku, ktorá v priebehu polroka bola schopná vystriedať 30 chlapov a dnes je z nej slušná, šťastne vydatá, veriaca, uvedomelá matka 😉

lyzzy
12. jún 2014

@rapunzel101 .....na tvojom mieste by som si dala nejake ukludnovaky.A velmi rychlo!!!!

rapunzel101
autor
12. jún 2014

@cairka ..... práveže nič nerobím, len to sledujem a pomaly sa to stupňuje. ako do akej fázy je to normálne a kedy sa to prehupne na druhú stranu ? nekomentujem to čo robí, veď ona tu s nami nebýva, sem-tam návšteva, telefonovanie, ale to úplne stačí, aby som vedela, ako žije....... ale ako nebudem sa prizerať donekonečna, pretože raz s ami môže stať, že ju bude hľadať INTERPOL a to už bude trochu neskoro hovoriť, mohla si jej niečo povedať, niečo urobiť. nie som hysterka, rešpektujem ju, ale akoby jej preplo.

rapunzel101
autor
12. jún 2014

a ako neviem ako ste poniektoré prišli na to, že jej dávam nejaké kázanie. ako žene po 25 ťažko. malé decko môžem usmerniť, ale ona už má svoj rozum.

jonki
12. jún 2014

@rapunzel101 co ocakavas od tejto temy?

esterba
12. jún 2014

@jonki Ja neviem 🙂 to bola poznámka skôr pre moje vlastné súkromné pobavenie. Už som sa tu dnes mierne samonas-ala, tak teraz beriem hopom len light témy 🙂 Stráášne sa mi dnes nechce pracovať... ale teda k téme - mne by veru nechýbala, tá neistota, či je to vymyslené, či je to žena, či je to chlap, či je to lietadlo... to potom človek neje, nespí, čo nad tým stále rozmýšľa... 😀

jonki
12. jún 2014

@esterba a nie je to jedno? 😀 ako to tam vlastne skoncilo? ukamenovali ju alebo to vzdala a odisla?