Sestra nútila klamať moju dcéru

medovka14
31. júl 2014

ahojte...

som vytočená a nahnevaná na moju sestru... má 30 rokov, 3.5 ročného syna... Včera sme boli u nich, býva totiž u rodičoch kúsok od nás, išla von so svojím synom a pýtala sa, či môže vziať aj moju staršiu. Hovorím, jasne, len nech jej nekupuje nič sladké, žiadnu kofolu atď. Sladkého už v ten deň mali dosť. Ona totiž takmer každý deň ide aj s malým do krčmy na kofolu, sedia vonku, deti sa hrajú na preliezkach, kofolu, čokoládu, chipsy kúpi vždy aj synovi...

A dnes som sa len tak pýtala dcéry, ci niečo sladké nemali, lebo moja mama, s ktorou segra žije, to chcela vedieť (prečo, to je na dlho...), no a dcéra mi vraví, že mi to nemôže povedať, lebo to je tajomstvo a že ak mi to povie, nebude sa môcť ísť s tebou a bratrancom kúpať na jazera...

Teraz neviem, či jej mam niečo povedať, mamina, ktorá bola pri tom, vraví, že nie, lebo segra je taká povaha, že bude robiť mojej dcére zle (napr. vám dám mňamku a Sonke nie lebo nevie udržať tajomstvo a podobne)... Uvažujem či vôbec s nou ešte niekam dcéry pustím, keď nevie dodržať jednu prosbu a potom to takto dopadne :(

cikyta
31. júl 2014

@medovka14 so sestrou pokec a nejaký ten čipsík či čokinu zase občas ztolerovať 😉 (pokial to nemá výhradne zakázané skrz nejaký zdrav.problém od mudr.) 🙂

bonaqa2013
31. júl 2014

Tiež si myslím, že pokiaľ to nie je zo zdrav. problému, tak načo robiť z toho halóooo.

ada274
31. júl 2014

Baby citajte, dcerka uz v ten den sladkosti mala. Je matka tak vie posudit kolko toho bolo. Vidim to na mojej dcere, ze ked sa pusti do sladkosti, nema to konca. Ak sa to nereguluje, hrozi detom podvyziva a obezita.

Medovka ak chces dcerku pustat so sestrou bud sa zmier s tym, ze dostane sladke od sestry alebo proste obmedz kontakt dcerky s nou. Ak hrozi, ze pri konfrontacii sa tvoja sestra bude mstit na malej, kasli na nu, neotvaraj to a obmedz kontakt. S niektorymi ludmi sa neda...

medovka14
autor
31. júl 2014

@bonaqa2013
@cikyta
@ada274 presne ako píšeš... v ten deň toho pojedla dosť, chcela som aby mala normálnu večeru a nie chipsy... problém nevidím tak v tom, že mala sladké, ako v tom čo jej sestra povedala.. že ak mi to povie, nepôjde sa s nimi kúpať.. proste vyhrážka... keby ta trúba segra prišla a povedala, viem, že som nemala no dala som jej to a to... ved sme dospelí ľudia, načo strašiť decko...

svetllana
31. júl 2014

@medovka14 Presne to som chcela napísať, že nejde ani tak o to, že jej to dala napriek tvojmu nesúhlasu, ale o to, že sa jej vyhrážala a proste takto mútila detskú hlavu 🙄 . Ja s mojou povahou by som so sestrou iste hodila reč, už len z princípu..Mohla by som okašlať, či ju zobere na nejaké jazero alebo ne, ale proste moje dieťa nebude nikto učiť klamať..tobôž vlastným rodičom. Dnes to bola takáto maličkosť, čo to bude nabudúce? 😕 😔

jurcaga
31. júl 2014

Ahoj,
zda sa mi, ze mas nejaky problem so sestrou a tato prihoda je len jedna z veci, ktore sa na to nabaluju.
Ked to bude medzi vami so sestrou OK, odpustite si a budete sa mat rady, ukazes tym aj svojim dcerkam dobry priklad, ake super je to mat sestru, s ktorou sa da hocico prebrat, ktora vypocuje, ktora pomoze, atd.

Chapem, ze asi prestupila tvoj prikaz, ale aby to nepreslo do extremov typu, ze sa niekto s niekym 20 rokov nerozprava.... 😖

oslo1
31. júl 2014

No neviem, vies ze tvoja sestra dava synovi sladke podla svojho gusta a ich este aj berie do krcmi a tam popapaju kade co. Vedela si to, vnutorne s tym nesuhlasis a predsa si jej svoju dceru dala, aby s nou isla nevedno kam.
Tazko sa budes hnevat na svoju dceru, ona je v tom nevinne. Co sa tyka tvojej sestry, ona ma inu mieru ako mas ty, na tomto sa pravdepodobne nezhodnete.
Nabuduce jej nedaj dceru a mas po probleme. Necakaj od niekoho, ze sa prisposobi tvojim dietnym poziadavkam (ak to s tym sladkym), ked s tym nie je vnutorne presvedceny. Takisto necakaj od dcery, ze odmietne sladke.

jurcaga
31. júl 2014

@svetllana nemyslim si, ze by ju ucila klamat, skor na nu tlacila, aby to neprezradila. super, ze mala nemala problem to takto povedat mame, ze jej veri.
a to by som aj dcerku pochvalila, ze sa vysvetlila, ako to je. aj s tym jazerom. ze sa nebala, aj ked ju teta troska vydierala....

kamajka
31. júl 2014

@medovka14 no myslim si ze velmi zalezi na tom aky vztah mate vy dve medzi sebou. Ono podla mna to nie je az taky prehresok ale to "vyhrazanie" sa mi tiez nepozdava- princip. Ja mam super sestru a viem ze keby som si s nou sadla a o takejto veci by sme sa porozpravali urcite by sme nasli spolocne riesenie a dohodli by sme sa. Pokial je Vas vztah o inom,tak to musis tolerovat,alebo obmedzit kontakty. Tazko povedat,no. Ja mam este aj druhu sestru a aj s tou by som si sadla a v klude to vydebatovala,aj ked s nou az taky dobry vztah nemam,vidame sa raz za rok🙂.

svetllana
31. júl 2014

@jurcaga Ja nevidím moc veľký rozdiel medzi klamaním a "zamlčaním istých vecí"..áno, je tam istý rozdiel, ale je až taký veľký a treba sa to učiť už od detstva? Našťastie sa malá priznala mame, čo je super, ale práve aby som predišla podobným záležitostiam, by som sa so sestrou porozprávala.

bibika55
31. júl 2014

@medovka14 Len treba dať sestre na vedomie,že vy máte isté výhrady proti množstvu sladkosti ďeťom,a že ju žiadate aby to rešpektovala.

zuzik16
31. júl 2014

@medovka14 ahoj, skus si to ale zobrať aj zo strany tvojej sestry....svojmu synovi je zvyknuta taketo veci kupovať a davať papať, isla naraz s dvomi detmi a mala kupiť iba svojmu dieťaťu? alebo otvoriť čokolodku či čipsy a povedať tvojej dcerke: Sonka, ale ty sa toho nechytaj, lebo mamina zakazala?ako by to vyzeralo? ved to by bolo tiež hlupe podla mna. druha vec je to že jej povedala, že sa nepojde kupať s nimi ak to prezradi, avsak možno si potom uvedomila že z toho budes robiť halo, ak sa to dozvies, tak sa to snažila vsemožne utajiť.

nehnevaj sa na mna, ale kvoli tomuto zakladať diskusiu? ved je to predsa tvoja sestra, odpusť jej ten prehrešok 😉

@ada274 prepač ale kvoli tomuto obmedziť kontakt s vlastnou sestrou? to kde žijeme?

cikyta
31. júl 2014

Iba tak premýšlam, ako by to bolo, keby sestra dodržala to, čo si jej nakázala (nedávať sladkosti) .... Oni by si tam čipsíkovali, cukríčkovali a tvoja dcera by sa na nich pozerala a preglgala ....
Je to divný pohlad a nezávidela by som tu chvílu tvojej sestre.

demeterka
31. júl 2014

@medovka14 Podla mna sa nic strasne nestalo, no boze tak jeden den pojedla kopec sladkosti, ved to tak nie je kazdy den, nebude mat z toho následky. Z nevinnej situacie tu vzniklo nejake nezmyselne halo. Sestra zobrala na vylet tvoju dcerku, mohla si si oddychnut, mala si chvilku cas na ine veci, tak by som neriesila ci pojedla dalsie sladkosti. Tak isto sa neda cakat ze sestra ked je zvyknuta to svojmu dietatu davat, tak zrazu ked berie aj tvoju tak zmeni kompletne cele ich navyky a zrazu neda nikomu, len preto ze je s nimi tvoja dcerka. A to ze nutila klamat podla mna vzniklo cele nevinne a sestre ani nedoslo co povedala. Aj mne sa parkrat podari povedat nejaku blbost a az potom ked vidim ako to deti pochopia svojou hlavickou zistim ze som vlastne vypustila z pusy kravinu. Podla mna to povedala len tak zo srandy ze nepojdes sa s nami kupat ked povies mame, ale jasne zeby ju zobrali aj ked povie. Len mala sa ti zlakla a ona to necakala, deti su citlive dusicky. Rozhodne na zaklade tohto nebude nijako do zivota poznacena a neznamena to ze teraz ta bude klamat od rana do vecera.

bubelko
31. júl 2014

@medovka14 ked pustim dieta s inou osobou a nie som pri tom, platia pravidla tej osoby. ked pustim deti same s niekym, o kom viem, ze dava detom sladkosti (chipsiky a podobne veci), tak viem, ze napriek tomu, ze uz mali zmrzlinu odo mna, dostanu asi aj od neho. a kedze s tym ratam, tak im tu zmrzku pred tym nedam ja.
taktiez, ked bol synovec na prazdninach so mnou, tak jedol to, co som varila ja, nie to co vari jeho mamka. jedol tie iste sladkosti, keksiky, ovocie a zeleninu ako moje deti.
je ine, keby som tam bola a povedala - nie, nedavaj im to a dana osoba by im to napriek tomu nukala, to by ma hnevalo.
a co sa tyka toho "klamania".tvoja sestra by mohla vediet, ze dieta tajomstvo neudrzi. takze navadzat ju na to a vyhrazat sa jej, ze sa s nou nepojde kupat, ked ti to povie, nebolo spravne.
prerusovat kontakt kvoli takejto hluposti - to by som nerobila. ale so sestrou by som hodila asi rec, ze takto sa to neriesi. ze ked uz jej to dala, tak nech si za tym stoji 😉

medovka14
autor
31. júl 2014

@demeterka
@cikyta
@zuzik16
ono si to treba čítať poriadne, nejde o to sladké, ale o to, že nútila dcéru klamať, a vyhrážala sa jej, že ju nebude brat kúpať sa s nimi...

@oslo1 mne ide o tie vyhrážky, nie o to sladké..

medovka14
autor
31. júl 2014

tak som sa rozprávala s dcérou, boli v obchode, segra jej ponúkla nech si niečo vyberie, a keď dcéra nechcela, povedala, že to bude tajomstvo... no a vonku pred obchodom jej povedala, že ak to prezradí nevezme ju zo sebou na jazera...

Ja sa do sestrinej výchovy neriešim, rešpektujem jej pravidlá, ale nechcem aby ich aplikovala na moje deti a to ona vie... vzťah mame normálny, stretávame sa často, aj malého som jej par krát strážili...

Problém je, že ona sa akoby zasekla v puberte... Keď som s ňou o tomto hovorila pred chvíľou, podľa nej to bolo OK, ze si chcela sonu poistiť aby to neprezradila... Bola dokonca nahnevaná na ňu, že to povedala, pritom to je malé decko...

maznacik007
31. júl 2014

@medovka14 nemam pocit ze by ju ucila alebo kazala jej klamat len jej povedala ze je to ich tajomstvo .. asi vedela ako by si vyvadzala ... a jasne ze jej dala ked tam bola s nimi .. pokial nema diabetes .. tak co ...

ked dam deti sestre tak neriesim ... (jedine co riesim je aby dcera jedla lieky) jej dom jej pravidla ak nechcem nedam ich ...

mne sa stalo ze dcera bola s mojou mamou u prababky ... a tam boli take rybniky .. dost daleko od domu a moja tam padla vo februari ... v treskucej zime ... a nic mi nepovedali az mala sa o dva dni prezradila ... ze co sa stalo ... ako zdalo sa mi divne ze jej kupili komplet nove oblecko aj tenisky ... ale tak co stalo sa .. hlavne ze sa horsie nestalo ...

medovka14
autor
31. júl 2014

no nechám to pár dní uležať, hádam už nebude urazena a bude sa s nou dat normálne pobaviť

a ďakujem baby za názory

medovka14
autor
31. júl 2014

@maznacik007 práveže by som nijako nevyvadzala, a ona to vie... keď je to tajomstvo prečo je podmienené tým, že sa s ňou nepôjde kúpať ak to prezradí? toto mi nepríde správne povedať 8 ročnému dieťaťu

zuzitko74
31. júl 2014

@medovka14 Uvidíš ako sa to vyvinie ďalej. My máme takéhoto rodinného známeho, je s ním sranda, deti ho milujú, ale už sme si s manželom povedali, že deti s ním samé nepustíme, lebo čo stretko, to prúser. Raz nám stratil malú v obchode, potom dal synovi ochutnať pivo, nepripútava ich v aute, pri jazere ich nechal v spodnom prádle, lebo sa mu nechcelo vracať do auta po ruksak s uterákmi a plavkami, núti ich chodiť na červenú....nechcem, aby moje deti boli v spoločnosti dospelých, ktorí ich nútia robiť morálne kompromisy.

jurcaga
31. júl 2014

@medovka14 som rada, ze mate so sestrou normalny vztah s prepac, ze som si myslela, ze mate nejaky iny problem, okrem tohto. zelam vam, nech ste cim skor OK 🙂

adusa666
31. júl 2014

no uz je dost velka.. mala povedat tvojej dcere, ze co jej kupi tu sladkost, ze si ju ma nechat na zajtra a spytat sa mami kedy si ju moze dat... a bolo by po probleme.. ja som to tak robievala.. ze som im to dala aj ked mali uz v ten den vela sladkosti a som im hned povedala, ze nech si to daju k mamine a ona im to na dalsi den da..