Som macocha, alebo je dieťa rozmaznané?

kika77777777777
28. nov 2014

Baby neni tu medzi nami nejaka čo sa tiež cez prazdniny alebo sviatky starate o dieta z prveho manželstva svojho priatela ?? Totižto chcem sa len spýtať ako to u vas funguje s nevlastnymi surodencami . a hlavne DArčekmi...pretože ja niekedy chcem odtial to odist len nemam kam bohužial..a aby malo 11 ročne dievča tu drzost napisat darčeky stylom nakupny zoznam s obsahom 8palcový tablet a dalších x y veci ..mna to vytača ..ja kupujem vei z bazaru a penazí teda na rozdavanie určtie nemam a je toho vela ..ja len že či to tiež niekto tak ma blbo ako ja..diky

mamulienka30
28. nov 2014

@kika77777777777 - si macocha 😝 Prosim ta aj vlastne dieta si napise zoznam na dve A4-ky ved to je uplne normalne a su tam casto nerealne veci ze dovidenia 😀 Co je na tom drze? Ved to neznamena, ze to dostane, ale ze si to zela. Ten tablet pre 11 rocne dieta nie je vobec az taky nenormalny darcek v dnesnej dobe. Nabuduce si vyberaj partnera bez zavazkov, ked si na to nie pripravena. A to akoze si s priatelom len preto, lebo nemas na vyber? To je pekne blby dovod :(

sissy27
28. nov 2014

@kika77777777777 no ale veď napísať si môže čo chce, to predsa neznamená, že to musí aj dostať... moja 11 ročná vlastná tiež tak napíše, že oooooobrovský zoznam, červenou zvýrazní "must have" želania, ale vie, že sú to len želania a či z toho niečo dostane, to je už prekvapenie... takže nádych výdych a neber to osobne...

jasminet
28. nov 2014

@kika77777777777 moja 5,5 rocna si napisala na zoznam pre jeziska tablet a mobil... a co? nedostane to, ale napisat mohla po com tuzi 😉

nuvaring
28. nov 2014

nájdi si chlapa bez detí, na toto nemáš!

jahodka8
28. nov 2014

Ked nemáš na to, tak jej nekupuj nič. Nie si jej mama, to si musí ona vyjasniť so svojou mamou a otcom. No ten nákupný zoznam je dobrá vec, aspon viete, čo chce. A ten zoznam bol len pre teba? Možno ju nakoniec viac ako tablet poteší nejaká maličkosť. Ved ked tabletom a takejto technike nerozumieš, tak to radšej nekupuj.

cecil36
28. nov 2014

@kika77777777777 pockaj ked ti Jurko vyrastie, aky zoznam ti napise... Tiez mu zakazes snivat o niektorych (aj ked nerealnych) veciach? Asi nie....

horana
28. nov 2014

Nie je to drzost, take dieta este nechape tak do detailu finacne pomery v rodine a tak to skusa. Je to iba znak toho ze tuzi a to je tiez velmi krasne, tuzit si po niecom....Vacsina v tom veku tuzi v dnesnej dobe prave po tychto veciach, btw aj moja uz 7 rocna chce tablet, lebo ved aj jej 10r brat uz ma...a co je ona horsia?
A vacsina to aj dostane, takze tie 10 r deti to uz mavaju ako pomerne bezny standart.. Fakt je ze asi skor u vlastnej rodiny. Mozno by stalo za uvahu sa porozpravat s muzom o tom ci sa radsej nezlozit viaceri, aj napr. s jej bio matkou, dolozit nieco a malej to dopriat, sice jednu drahsiu vec ale radsej nez plno lacnych hovadin...

kika77777777777
autor
28. nov 2014

@mamulienka30 napisala si to dost blbo že nieso m na to pripravena ..ano nebola som na to pripravena že pridem byvat do domu s jeho svokrom u ktoreho sa do roka prejavil tažky alzhaimer pocikava sa ma vypadky pamäte a dalšie veci kt. tu nebudem rozoberat preto soom písala že tu nechcem byt som tu od rana do večera sama s malým a s nim . a jeho dcera sem chodi občas vybera si v jedeni musim jej zvlast varit , papuluje a priatel jej kupi všetko čo si povie..preto ..asi som nemala písat tuo diskusiu lebo aj tak ma nikto nepochopi ake to je..

kika77777777777
autor
28. nov 2014

@sissy27 ok dobre vedie tže aj ine deti tak pisu 🙂 nemam s tym skusenost preto sa pýtam a hned ma tu niekto musi zhazovat že na to nemam ..ubohe teraz nemyslim konkretne na teba 😀

kadri
28. nov 2014

moje netere doniesli k starym rodicom katalog z dracika s vyznacenymi vhodnymi darmi 😀 😀 😀 nase deti zoznam nepisu, rozpravame sa o tom, co by ich potesilo, co sa im ziada 🙂 zvecsa sa snazime im cosi z toho splnit, samozrejme, ze treba nechat priestor aj na to, aby mohli snivat dalej 😉

mamulienka30
28. nov 2014

@kika77777777777 - trosku sa pozbieraj, situacia nie je ruzova, takze mas dve moznosti, bud zdvihnes hlavu hore a zabojujes, s problemami sa popasujes - alebo utecies. Zalezi od toho, ako velmi svojho muza milujes alebo nemilujes. Problemy su to normalne a riesitelne. Uz si maleho prihlasila do jasli? Ak nie tak to urob. Na akekolvek samostatne kroky potrebujes peniaze a tym padom pracu. Potom mozes uvazovat, co dalej, teraz musis vydrzat. Negativnym pristupom si to spravis este horsie pre samu seba.

oktobermimi
28. nov 2014

@kika77777777777 🙂 každé dieta ma zoznam ako toaletný papier a na každom figuruje bud Pc tablet mobil najnovšie vychytávky pritom to dieta ich nechce samo od seba ale chec ich preto lebo : paťko v školke má miška v škole má a janko vonku má... to len pre toto tieto deti chcu mat tieto veci,
porozpravaj sa z mužom a najdite daku alternatívu 🙂 inák tablet sa dá aj na bazare kupit 🙂 http://pocitace.bazar.sk/10692833-7-tablet-acer... a nemusí byt 8palcový 🙂

bubinko1506
28. nov 2014

nie je to drze, tablet je v dnes dobe uz bezny darcek, a 11-rocne deti este nemaju velku predstavu o financnych pomeroch rodicov. na listok svoje zelania napisat moze, ale co kebyze si s nou sadnes, a spytas sa jej, co ine by ju okrem tabletu potesilo, lebo jezisko si ho asi nebude moct dovolit tento rok 😉
kompromis urcite najdete - ja som v jej veku chcela mat bazen pred domom 😀

henikav
28. nov 2014

@kika77777777777 Deti si neuvedomuju ze nieco je drahe a ze nie je na mieste pytat take darceky, vidia to u kamaratov, ci v reklame a tak by to chceli mat tiez. Predstav si seba na jej mieste, neviem ale ja ako 11 rocna som tiez slintala po veciach nasej velmi bohatej spoluziacky. Mozes to vyriesit tak ako ja, moj syn chce stale drahe darceky, to sa neda niekolkokrat do roka, na narodeniny, mikulasa, vianoce..... darceky za x stovak. Niekedy dostane a inokedy mu na to prispejem nejakou ciastou, tak ze mu mozno prispeju aj druhi v rodine a ak mu nevyda musi dosetrit. Takto sa k tym svojim vysnivanym darcekom dostane, ale nie tak lahko ze lusknem prstom a darcek je tu. Ty si dospela, ty musis vediet regulovat tieto veci, nedaj sa tym vytocit, vzdy sa pozri na to aj z pohladu toho druheho a budes mat odpoved 😉 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tilda
28. nov 2014

@kika77777777777 priatel toto cital? Co on na to?

kika77777777777
autor
28. nov 2014

Neviem ja som nikdy nepisala zoznam ani sa ma nikdy rodičia nepýtali.dostala som čo mi kupili alebo čo uznali oni za vhodne..ano asi som neskusena neviem ako dnešne deti fungujú..prepačte-- ☹

kika77777777777
autor
28. nov 2014

@tilda x krat som mu vravela že odídem tak neviem načo naražas..

tilda
28. nov 2014

@kika77777777777 narazam?pytala som sa. Ty si veru riadne nastartovana...kopes zlym smerom,si nasrata na choreho svokra a asi aj muza a schytavame my na mk a nevlastna dcera.

kika77777777777
autor
28. nov 2014

@alenah31 velmi pekne ti dakujem za tvoj nazor.mas VELKU pravdu ani zamyslim sa nad tym .a zmenim svoj postoj určite ..popravde som žila v myslnej predstave že deti si taketo zoznamy nepisu teda resp. take hodnotne dary.. mna by ten tablet ani tak nehneval keby som jej minulý rok nedala moj 2 rocny notebook mini a jej mam povedala že prečo som jej dala taku haraburdu že si len oči nici ..a teraz od nas pýtaju už pol roka 8 palc.tablet

kika77777777777
autor
28. nov 2014

@tilda 😀 šak ja sa pýtam že načo naražaš 😉 že či sa pýtaš na tie darčeky či som mu hovorila alebo o tom bývani ?? a niesom naštartovana 🙂

tilda
28. nov 2014

@kika77777777777 mala by si to riesit s nim(darcek,byvanie,vsetko)...ak to budes riesit hrr a bez neho,vyjdes z toho ako macocha. Nech rozhodne on,nie je to tvoja dcera ;) drz sa

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kika77777777777
autor
28. nov 2014

@tilda dik

alicka850
28. nov 2014

Asi to nebude celkom len o Vianociach, a zozname,myslim,ze s malou mas problem asi vseobecne. Na tvojom mieste by som si sadla s priatelom a prediskutovala si pravidla. Ja nevidim dovod napriklad toho,aby si malej varila zvlast. U nas sa tiez niekedy ohrna nosom nad obedom,ale ja teda na dvojo varit nebudem. Ak je dcera hladna,proste to zje. Co sa tyka financii ohladne malej,na tom by si sa tiez mala dohodnut s priatelom. Ja mam tiez dceru z prveho manzelstva a zijeme s mojim priatelom od jej 2 rokov,ale financie okolo nej zabezpecujem ja. Predsa mi plati jej biolog. otec vyzivne,hradim jej vydavky z toho. Moj partner jej kupi nejake malickpsti,alebo nieco na oblecenie ked su spolu v obchode,nema s tym problem,ale vacsie veci hradim ja. Preto nevidim dovod,preco by si jej mala kupit darceky,na ktore nemas. Ved kupte nieco spolu s priatelom,prispej nieco a on nech dolozi. Deti maju niekedy nerealne zelania,ale o tomje vychova,aby sme to my rodicia vedeli ukocirovat.

kika77777777777
autor
28. nov 2014

@tanapeta ano to mas pravdu.

tilda
28. nov 2014

@kika77777777777 ale velmi dufam,ze si moj ex nenajde partnerku ako ty. Je mi toho dievcata luto. Mam dojem,ze za nou vidis aj jej mamu "od nas pytaju"..

sue
28. nov 2014

@kika77777777777 v dobrom 🙂 to ako tu píšeš o tom dievčatku vypovedá len o tvojej neláske voči nej a mám pocit, že aj žiarlivosti na to, ako sa jej otec venuje a ako jej "kompenzuje", že spolu nežijú 😉 (nepoznáme dôvody rozchodu/rozvodu ich rodičov...)
Takže k Tvojej otázke: na základe toho čo si napísala dieťa nie je rozmaznané, je úplne normálne a primerané veku 🙂 Nepoznám dievčatko okolo 10-12 rokov, ktoré by nepapuľovalo aj vlastnej mame (pokiaľ mu to dovolí 😉 ) nie to ešte priateľke svojho otca, ktorá relatívne nedávno porodila malého votrelca, ktorý je s ockom stále (rozumej - kočka možno takto vyjadruje svoju žiarlivosť na malého - asi by žiarlila aj keby boli vlastní súrodenci 😉 ). To, že vymýšľa s jedlom môže byť problém aj toho, ako sa celkove stravujete, keď ste všetci spolu - napr. náš syn vymýšľa len keď je sám (t.j.my sme jedli predtým...) keď jeme pekne rodinne spolu, čo sa snažíme väčšinou, tak nevymýšľa. Odporúčam dať mladej dáme na výber deň vopred alebo ráno, čo by si napr. z dvoch jedál dala a to uvariť - my to tak praktizujeme asi od dvoch rokov syna a funguje to - on má pocit, že nedostáva príkazom a ja aj tak vyberiem tak, aby jedol zdravo a z toho, čo máme doma 😉 Darčeky sú primerané, ale aj tak si myslím, že by hlavné slovo mal mať otec dievčatka, nie ty 😉 A k tým ostatným veciam - otec tvojho priateľa a podobne - o tom musíš hodiť reč s priateľom...a odporúčam riešiť vzťah, nie rozchod - odísť sa dá vždy a ak budeš hysterická (čo trochu mám pocit, že si...) tak priateľ nebude mať po jednom rozvode/rozchode prežiť ďalší - ale ty ostaneš ako osamelá matka, ktorá keby možno komunikovala lepšie, mala by aj lepší vzťah ;)

Idú Vianoce, dávaj rodinu dokopy, nerozdeľuj ju 😉 (treba vedieť povedať partnerovi svoje potreby...ale tak, aby vedel, že aj my počúvame tie jeho...)

kika77777777777
autor
28. nov 2014

@alicka850 ja nemam s nou problem . ona je zle vychovana . učili ju len na hranolky a rezen..kedže jej mama nevedela varit..bohužial a ked jej nukam segedin alebo hribi alebo zeleniny ide sa povracat a plače.kolko razy mi jej je luto .ved aj ja mam srdce ale proste čo už s nou islo mi hlavne o tie darčeky ako to riešia ine maminy ..a ake maju ine deti naroky

emily76
28. nov 2014

@kika77777777777 tablety chcu uz moje 5,5 rocne dvojicky 😉 Takze ak ho chce 11 rocne dievca, asi to nebude nic vynimocne... ved si vyberte zo zoznamu nieco, co si dovolit mozete, aspon nemusite premyslat, co jej kupit tak, aby ju to potesilo.. urcite v tom zozname nema len veci za 100 eur a vyssie. Alebo sa dohodnite s jej mamou, ze date polovicu na tablet vy a polovicu ona.. A mala bude spokojna a vy tiez