Som rozmaznaná?

niki101988
16. júl 2014

Pozvala som k nám na návštevu aj s deťmi moju sesternicu. Na svadbe nám neboli, lebo boli na dovolenke tak môj muž navrhol nech k nám prídu na týždeň zo SK aj s deťmi.
Prišli v nedeľu večer ako veľká voda, ale aspoň bude veselo vravela som si. Moja sesternica je študovaná farmaceutka, má dve lekárne a okrem školy a pôrodov nikdy nič nerobila. Škola to bola ťažká uznávam, 5 rokov nad vzorcami skriptami, ale vyplatilo sa jej. Vydala sa, porodila dve deti, je šéf sama sebe. Manžel má veľkú stoličku tiež v jednej firme skrátka biedu netrie.
Dnes povedala vlastne už včera, že by sme zašli nakupovať, lebo na SK nie je výber, myslím východ SK.
Chlapi s deťmi šli do pražskej ZOO, kto bol vie, že je to záležitosť na celý deň a my sme sa vybrali po obchodoch. Všetko plynulo pekne, obiehali sme drahé obchody ale aj bežné ako C&A, H&M lebo ja tam milujem tie ich basic kolekcie a deťom na zničenie netreba Gant a Hilfiger 🙂
Nakoniec sme dorazili do jedného butiku s kabelkami, kabelka sa mi páčila už dlhšie a MM mi každú sezónu dá peniaze na polovicu kabelky, ktorú mám práve v hľadáčiku. Tak som si tašku nakoniec kúpila bez mihnutia oka. Pri obede mi moja sesternica, ale zahlásila, že som rozmaznaná a rozmarná žena. Míňam bez rozmyslu, obliekam sa na bežný deň akoby som sa chystala niekam na flám a pod.
Priznám sa dosť sa ma to dotklo. Nevedela som ani čo jej mám povedať.
Ako by ste reagovali Vy?

lorela
16. júl 2014

@niki101988 Ludia casto zo zavisti vypustia z ust uplne nezmysli.
Ci si marniva alebo nie, je vysostne tvoja vec, pokial na to mas a netrpi tym tvoja rodina, preco nie?
Kazdi ma predsa "to svoje", na co najviac mina penazi. Niekto do seba, niekto na seba, ini na honor, zabavu, vyzitie...
Napokon, sama najlepsie poznas sesternicu, ci ti to splechla zo zavisti alebo... 😉

niki101988
autor
16. júl 2014

@lorela Ani neviem či ju poznám. To je ten problém, moja mama si myslí, že by sme si mohli rozumieť, veď jej starší je tak starý ako naša dcéra, ale myslím, že sa nezhodneme ani v tomto. My našu dcéru vedieme multikultúrnou toleranciou, sesternica však tento pojem nepozná

lorela
16. júl 2014

@niki101988 Ked o to stojis, stretavajte sa castejsie. Tak najlepsie zistis, ci si so sesternicou budes rozumiet a travit s nou a rada kus zo svojho volneho casu. A vase rodiny spolocne.

zutera
17. júl 2014

@niki101988 pomyslel a bych si cosi o závisti a s úsměvem to přešla 🙂 ,já se vůbec neumím hádat, ale dalšímu kontaktu bych se s ní slušně vyhýbala 🙂

0silvia0
17. júl 2014

@niki101988 sesternica je netaktná. To, čo si o tebe myslí, si mala nechať pre seba. Asi máte každá iný životný štandard, iný pohľad na každodenné míňanie. Čo je pre jedného štandard, pre druhého je luxus. Priznám sa, v značkách oblečení sa nevyznám, kabelky v obchodoch neobzerám, ja totižto neznášam kopu vecí v skriniach, nosím jednu, dve kabelky, potom ich vyhodím a kúpim nové. Nemám rada kopu vecí a zháňanie "módnych kúskov" je pre mňa nevyhnutnosťou, nie potešením. Ale sestru mám presne takúto, chodia s manželom na nákupy do zahraničia, je pre nich potešením obiehať obchodné domy atď. Ale nikdy by som o nej nepovedala, že je rozmaznaná. Proste žijú iný level života ako my, vyhovuje im to, tak prečo by som sa im mala do toho starať?
Na tvojom mieste by som si z toho nič nerobila a vôbec nemusíš riešiť či si alebo nie si rozmaznaná. Žiješ tak ako ti vyhovuje a nemusíš sa z toho nikomu spovedať 🙂

asfodelka
17. júl 2014

@niki101988 napisala si o nej ze nie je chudobna... ale o sebe si info nedala. ak aj Ty mas tolko penazi, ze nevies co s nimi, nevidim jeden dovod preco by si si nekupila co chces 🙂
a pytas sa ako by reagoval niekto iny na Tvojom mieste. o tom obliekani by som jej povedala ze kazdy sa oblieka podla svojho vkusu a asi by som si ju pri tom premerala od hlavy po paty so zdvihnutym obocim... a na to ze nakupujes bez rozmyslu by som jej splechla vyrok jednej zeny co bola u nas v obchode minule (hej robim predavacku) .. citujem : "och vzdy ked k Vam vojdem a vidim tie krasne drahe veci pomyslim si na deti v Afrike ze nemaju co jest a ja tu minam take peniaze za jeden sveter..." myslim si ze samotna trapnost tejto vety by zabila kazdeho.
ale na druhej strane, aspon vies co o Tebe sesternica rozprava pred druhymi ludmi.

cobhan
17. júl 2014

Pozri, o mne to povedali tiez, kvoli rifliam Hilfiger za 90 euro. Nikto uz nevidel, ze ti take rifle doprajem raz za 2 roky preto, ze nieco vydrzia a ako jedine mi sadnu, preto ze sa da nakombinovat velkost v pase, dlzka a vyzeram v nich dobre. Nic neodstava, nevisi su ako na mna site a rifle nosim tak 360 dni v roku. Niekomu nevysvetlis, ze skratka shit od cinana nestaci, lebo za dva roky ich zoderies 10. Mozno niekto ma postavu, ze mu sadnu, mne nie 🙂 Skratka ludia si nieco vyberu a na zaklade tej jednej veci si urobia obraz...a najhorsie je, ked ho potom siria dalej ako pravdu pravducu

niki101988
autor
17. júl 2014

@asfodelka ahoj, no kým som nedoštudovala tiež som robila predavačku a vety tohoto tipu dobre poznám 😀
Vačšinou som ich počula od žien, ktoré ani nemali páru kde Afrika leží a charitu chápali pod pojmom mega večierok a tváriť sa nápomocne
Ja lekárne nevlastním 🙂 , ale máme sa dobre. Istú dobu môj manžel chcel aby som ani nepracovala ale venovala sa len jemu a dcére, nakoniec pochopil, že nie som doma sed a kontakt s ľuďmi všeho druhu by mi veľmi chýbal

sue
17. júl 2014

...pri tomto mi len napadlo - mať tak problémy Vás dvoch a svet gombička 🙂 V dobrom....máte zdravé krásne deti, fungujúce manželstvá a ako sama píšeš, obidve sa máte dobre - nevyrábajte si problémy 😉 skôr pomáhajte iným riešiť tie, ktoré majú ony, keď vy máte to šťastie, že vám je dobre 😉 takže keď máte čas nazvyš, nenalyzujte kraviny typu kto o mne čo povedal, ale skúste využiť čas trochu zmysluplnejšie 😀

...život je len jeden a každý z nás s ním naloží tak, ako uzná za vhodné a je to jeho osobná vec...

klincek
17. júl 2014

@niki101988 ja by som jej povedala, ze rozmaznana urcite nie som - poznam svoje negativa a toto k nim nepatri. A rozmarna? No ked uz si kabelku obzeram nejaky cas a zvazujem jej kupu, tak nepovazujem za rozmar si ju kupit prave vtedy, ked mam cestu do konkretneho obchodu.
A ak by som mala prave "pichlavy" den (lebo aj take mavam 😀), tak by som sa jej rovno spytala, ci mi tu radost z kabelky chce za kazdu cenu pokazit. Pripadne, ze ja by som si nikdy neobliekla ...(to, co mala na sebe ona).
Padli tu slova o zavisti, asi nich nieco bude.. A ak sa ti s takou osobou nechce travit cas, tak ju bez vycitiek "odstav," ved podla toho, co si napisala, si nie ste nejako blizke.
Aj ked uz nemam dvadsat, zakazdym ma zarazi, ze niektori ludia za kazdu cenu potrebuju inym kazit naladu hlupostami😝

monciky
17. júl 2014

@niki101988
to je ta, ktorej detom ste krstni rodicia? co ste kupovali drahe darceky a nikdy sa Vam nic od nich pre Vasu malu nevratilo? alebo si to pletiem?

eeffka
17. júl 2014

@niki101988 vies ja z toho prvého prispevku ze nie len GANT a Hilfiger ale aj CA , a hned za tym ospravedlnnie sa ze take obycajne obchody ale si nemozes pomoct a milujes ich, mi naozaj pride take trapnucke...
ked chces detom kupovat armani ponozky ( ani neviem ci robia) , kupuj ale potom sa necuduj ked ti niekto povie co si mysli. Ja biedu tiez netreim ani nejak hoch si nevyskakujem ale za detcke tricko viac ako 15e nedam lebo nie som debil.

henikav
17. júl 2014

@niki101988 zavist je velmi zla vlastnost a trpi tym najviac ten co zavidi. Vobec si to nevsimaj, kupujes si to na co mas a co sa ti paci, ked sa jej nepaci je to na nej, nech si nekupi a nech ju aj rozhodi kludne od zavisti.

jankastubka
17. júl 2014

Ja sa nemam zle, ale je mi luto utratitb aj 10 evro na tricko, a porozmyslam, ci ho naozaj potrebujem, lebo som extra sporovlivy typ. Ale nikdy by som si nedovolila tvrdit o niekom, ze je marnivy len preto, ze si kupi drahsie oblecenie, ci kabelku.
Uz ina vec by bola, keby mi dany clovek vyplakaval, ako na nic nema peniaze a nasledne by si kupil nejaku drahu zbytocnost. Ale to asi nie je tvoj pripad.

katyrose
17. júl 2014

@niki101988 Absolutne nic by som si z toho nerobila. Najradsej chodim na nakupy sama, pretoze v mojom okoli je tiez plno takych ludi a pritom netru biedu, aby mi zavideli saty za 150 eur. Ked sa mi raz pacia a ked mi sedia a mam na to, jednoznacne si ich kupim a absolutne to nie je o rozmaznanosti. 🙂

sashabb
17. júl 2014

@eeffka sorry ale ja to nikde napísané nevidím. Napísala, že išli aj do bežny obchodov ako je CA a HM 😉
@niki101988 zaujimalo by ma, čo dotyčná nakupovala keď takto na teba zareagovala

eeffka
17. júl 2014

@sashabb to je v pohode ze nevidis, niektore veci netreba vidiet ale citit 🙂

kofoluska
17. júl 2014

@niki101988 Ja tiez nepotrebujem mat tony oblecenia a kabeliek v satniku, nakupovanie oblecenia je pre mna nutne zlo a vyhybam sa mu tak dlho, ako sa da. Topanky detto. Kabelky vlastne ani nemam, take v pravom zmysle. Malovat sa mi nexce.... Ale napriklad svagrina, ta snad ani zo spalne rano nevyjde nenamalovana, aj v byte nosi top veci, ktore by som si ja obliekla skor niekam von. No nikdy by ma nenapadlo hovorit jej, ze je rozmaznana. Je to jednoducho jej styl, jej to tak vyhovuje, tak co je mna do toho?! Pride mi to od Tvojej sesternice dost netaktne. Ale pravdepodobne z nej len prehovorila zavist. Ono totiz ani vysoky post v praci manzela ani jej vlastne dve lekarne nie su este zarukou, ze sa maju naozaj dobre. Biedu mozno netru, ale urcite sa nadru, aby zabezpecili seba aj deti. Mozno vidi, ze Ty sa tolko "nenadries" (alebo ma ten pocit) a takto sa odventilovala.

adrioska
17. júl 2014

Uplne suhlasim s @lorela...vystihla to, co si myslim...

bubinko1506
17. júl 2014

kasli na to, co ti povedala - zrejme je zakomplexovana z toho, ze si niekto iny moze tiez dovolit drahsiu vec, alebo ze sa mate lepsie ako oni 🙂
nemyslim si, ze si rozmarna alebo rozmaznana, za to, ze si kupujes drahsie veci - ak na to mas, tak preco nie
a k niektorym prispevkom tu, nikdy by som si nedovolila nazvat debilom niekoho, kto kupi dietatu drahsie tricko - ja dieta nemam, ale dopriala by som mu vsetko, aj ak by to malo byt drahsie 🙂

0silvia0
17. júl 2014

@bubinko1506 pozor na dopriavanie všetkého deťom!!! dieťa všetko naozaj nepotrebuje, deti treba skôr viesť k triezvosti ku svojim požiadavkám

rhoy
17. júl 2014

@niki101988
Jedným uchom dnu, druhým von. Sesternica Vás nepozná, nie je dokonca ani Vaša kamarátka..., je to len rodina. Keby ste neboli rodina, možno o seba ani nezakopnete. A zasa Vašou povinnosťou nie je udržiavať kontakt so všetkými členmi širšej rodiny, ale iba s tými, s ktorými si naozaj rozumiete a cítite sa pri nich dobre.

bubinko1506
17. júl 2014

@0silvia0 bolo to myslene skor v tom zmysle, ze mu kupim vsetko potrebne + k tomu nieco navyse, kludno aj drahsie. zas kazdu jednu somarinu by som nekupovala. dieta by som vychovavala tak, ako mna moji rodicia - mam vsetko co potrebujem + nieco pre potesenie, ale ak chcem nejaku zbytocnu somarinu, musim si na nu zarobit sama 😀 - to som si potom rychlo rozmyslela, ci to fakt chcem 😀

domak2
17. júl 2014

Si rozmaznana a este aj precitlivena 😀 Ci co chces pocut ? Ved hadam sama vies aka si ,nepozname ta a sudit podla toho kde nakupujes je trochu mimo. Ty si asi tiez o sesternici myslis svoje, ale nepovies jej to do oci, len ona asi az tak nekontroluje co vypusti z ust 😉
@niki101988

lenbea
17. júl 2014

to Ta tak vzalo?

lyzzy
17. júl 2014

Môže sa toto opýtať dospelá žena???

domak2
17. júl 2014

@lyzzy len ak je rozmaznana haha 😀

lyzzy
17. júl 2014

@domak2.... No asi na tom niečo bude

zdenocka
17. júl 2014

Ja by som jej s usmevom do oci povedala, ano som, a co, vadi ti to 😀 ??? Nech ju od zlosti aj porazi. Mozno si sa nahodila a ona zavidela, ako Ti to pristalo, tak si potrebovala vrtnut. Keby mala este nejaky koment, tak zase raz obrovsky usmev, ze ved peniaze Ti nedava, tak co ju to pohorsuje??? A kedy este nieco, tak by som jej tiez splechla do oci, ze sa mohla nahodit, ved ste isli medzi ludi, nie do lesa 😉 .

0silvia0
17. júl 2014

@zdenocka ale no, takéto šplechy sem-šplechy tam, to už ozaj ako v kurníku, nemyslíš, že by sa s takýmito šplechmi znížila na jej špliechaciu úroveň? Jaj ženy, ja som taká rada, že takéto komenty sa ma nedotýkajú 😀 šťastná som ja žena, veru 😀