Som zlá dcéra?

ivivaiveta
20. mar 2015

Baby, nemenim si nick, uz som tu dlhsie a vlastne som uz v inej teme spomenula, ze nemam s mamou dobry vztah..ak ste tu uz starsie, tiez maminy dospelých dcer, tak mi povedzte, co je toto..
Co mi pamat siaha, ja si nepamatm, ze by ma mama pochvalila,alebo mi povedala nieco pekne..vzdy boli surodenci prednejsi,ja som najstarsia...vzdy som dostala za nich, nazyvala ma k...vou, nikdy nemala cas," lebo pracovala, aby sme mali co jest"..nikdy sa so mnou nehrala, vlastne ani so surodencami....nasi sa rozviedli,ked som mala 10..odvtedy samozrejme mala znamosti, ved to je normalne, bola este mlada...ked som mala 16, tak ma jej frajer isiel odprevadit na vlak do skoly..ju skoro jeblo, ze som ho vzala pod pazuchu... stale mi ako najstarsej hovorila, ze nebyt jej, sme v domove(som tiez matka a toto by som z ust nevypustila)...aby som sa jej zapacila a zasluzila si jej lasku, tak som isla na najlepsiu strednu, aka v kraji bola, ked som potrebovala na nieco v skole, ukratila som si z vreckového, nikdy som od nej nepytala, lutovala som ju...v dospelosti mi povedala, ze ked som sa narodila, otec sa otocil pod oknom pôrodnice, lebo sa narodila dcera a bla bla, chuderka...teraz otec uz nezije, nemozem povedat, ze bol idealny otec, ale teraz, v dospelosti mi nenormalne chyba...roky isli a ja s nou vôbec nie som v kontakte...velakrat ma zhodila, zranila...ked urobi chybu, tak povie, ze ona sa ale svojmu hovnu ospravedlnovat nebude...je cela divna...naposledy som s nou bola pred polrokom, podala mi ruku "mrtva ryba"., pouziva moje výroky, doslova, ktore som kedy pouzila, kupila si najnovsie auto uplne podobne môjmu, nastupila som do skoly a ona vraj hovori, ze naco komu je vyska...pritom ked tu naposledy bola, pozerala na hrbu knih a hovori, ze "mat tak ten rozum".....ja ju nechapem...ked mi je lepsie ako jej(ale to je len jej pohlad), tak sa snazi poukazat na to, co je na mne zle..co s nou?..ja ju uz ani neriesim tak za seba, ibaze mam syna, ktory takto nevie, co je to babka, lebo ona je cely jej svet a vsetci su suvix..mama vykopla posledného frajera, zije sama, nudi sa, klebeti, ale nezavola mi, ze dievca moje, ako sa mas, neprides?.kamos mi povedal, ze on by jej vnuka prosto nasackoval, ked si ide na svoje wellness a hotovo...ja jej nedokazem ani zavolat...

lillika
20. mar 2015

@ivivaiveta naozaj mas pocit,ze tvoj syn potrebuje takuto babku? ...

juditka_d
20. mar 2015

@ivivaiveta vyzerá to, že na teba žiarli. To naozaj chceš, aby sa s takouto osobou stretával tvoj syn? Niekedy je lepšie nemať babku ako mať takúto babku.

kacena4
20. mar 2015

neviem co chces pocut, ale myslim si ze skor sa chces len vyrozpravat. asi mas mamu, ktora nechcela mat deti, len sa proste pritrafili a potom uz to nevladala tahat.... a zivotu ju gniavil a tak si to vyvrbovala na tebe, surodencoch... ☹ 😖 😢 a teba to trapi, ze pre teba nema dobre slovo. alebo ho neviem spravne povedat, podat... no stale je tu, je to tvoja mama... ja svoju nemam, tak ako ty otca, keby tu bol, mozno by si aj na neho inak hovorila... ak ta zranuje urcite by som k nej nedavala vnuka (syna) aby aj on nebol zranovany od babky asi by to ani jemu ani tebe nebolo prijemne, ze je nechceny. nie kazdy ma vztah k detom. mne tiez nik nevaruje deti hoci rodinu mam v meste, proste nie su taky, ze by si ich pytali sami, ak je nieco vazne, napr. ako teraz ze jedno dieta v nemocnici a chodime za nim, tak najmladsie povaruju ale inak nemusia vobec. tak sa nevnucujeme. ak nama mama zaujem ani o teba, tiez sa jej nevnucuj, radsej mat dobry vztah so svokrou ako zly vztah s mamou 😉 😉 nedaj si ublizovat uz si velka a mozes si povedat NIE. treba sa s tym vysporiadat v sebe, vo svojom vnutri, prijat to ako to je, popr. ak ta to moc trapi tak aj s pomocou psychologa, usporiadat si svoje pocity a vyrovnat sa so svojou minulostou a spravit za nou bodku a pozerat sa uz len do buducnosti 😉 😵 drzim palceky

ivivaiveta
autor
20. mar 2015

@juditka_d ja si fakt neviem rady moja...chce kazdemu rozkazovat ako ma zit a ked nie je po jej, cele zle...ono je to tazke, maly ma uz z babiek a dedkov len ju...

ivivaiveta
autor
20. mar 2015

@kacena4 viem, ze nie som sama s takymto udelom, len som chcela vediet, ako to robia ine baby...ci to tie matky aj preslo,alebo ked to je raz taka povaha, tak s tym nic nenarobis..

zabina27
20. mar 2015

fuuha, neviem, ako ti poradit, ale urcite by som takej babke vnuka nevnucovala. naco? zo strany muza ma starych rodicov? neviem aky je stary syn, ale nemyslim si, ze potrebuje takuto babku, ktora nema zaujem. jedine neviem poradit, ako to vysvetlit synovi, ze babka sice je, ale nechce... mna to tiez mozno caka, ked bude maly vacsi, ja som sa s tatkom pohadala kvoli mojej svadbe, na ktorej ani nakoniec on ani jeho strana rodiny neboli a maleho mi tiez este nevideli a asi ani nemaju zaujem, cize raz to malemu budem musiet vysvetlit...
a ty s tym asi nic nespravis, len si buduj stastie vo vlastnej rodinke 😉 ja sa tiez snazim, co uz s nimi, blaznami starymi, ono raz pride cas, ked im budeme dobre...

juditka_d
20. mar 2015

@ivivaiveta to je škoda, že malému zostala už len ona - ale naozaj by si chcela, aby sa s takou osobou tvoj syn stretával? Zrejme by sa to nezaobišlo bez toho, aby si sa s ňou stretávala aj ty, čo by ti určite spôsobovalo nervozitu, zlú náladu a chtiac nechtiac by si to prenášala aj na synčeka.
Ďalšia vec je - zaujíma sa o neho tvoja matka vôbec?

sheila72
20. mar 2015

Ja si myslím, že ty si pre ňu moc dobrá dcéra a čudujem sa ti, že si sa na ňu už dávno nevykašľala po hentakých otrasných rečiach...hentak by som nepovedala ani psovi. To chceš, aby takto deptala aj tvoje dieťa? Ty si na tom ešte dobre, lebo evidentne si síce z toho nešťastná, ale netrpíš nejakými komplexami ale tvojho syna to môže kľudne poznačiť, ak sa aj k nemu bude takto chovať. Ja by som ho tomu riziku nevystavovala vôbec.

ivivaiveta
autor
20. mar 2015

@zabina27 nie, z exovej strany rodicia uz neziju...toto je velmi tazke,ale ako baby pisu, radsej kamosky mozno, ako babky...je to smutne...ale ved neboj, u vas to netva roky, to sa moze este zmenit uplne..

bonaqa2013
20. mar 2015

@ivivaiveta Buď rada že nebývate pod jednou strechou. Ešte len to by bolo pekla. Takto si robíš čo chceš ako chceš - podľa svojho. a že tvoj syn nepozná babku? alebo málo je s ňou? To je výsledok aj babky. Syn nebude mať na ňu žiadne spomienky. moji bratia doteraz spomínajú na starkú - mojej mamy matku, chodili ku nej každý deň. Zo školy išli nie domov, ale ku starkej. Starká už roky nie je medzi nami - asi 35 rokov, ja si ju nepamatám, ale bratia vždy spomínajú na starkú.

ivivaiveta
autor
20. mar 2015

@zabina27
@juditka_d
@sheila72 baby, ja ked som prisla s mojim synom na jesen k nej do firmy, tak ona sa tvarila este, ze na nu serieme, urazene/ved v duchu hovna/...a maly jej na vianoce chcel zaniest darcek...tak som ho odviezla pred jej vchod, som myslela, ze pride za tri dni...maly mi volal po dvoch hodinach, ze babicka sa tvarila tak, ze nech uz vypadne, ale prachov mu nabalila ako nikto...pomoc...ona nikdy nebude vediet, co deti potrebujeu..ani tie jej, ani jej vnuci..

pat_mat_minnie
20. mar 2015

Ja si myslim, ze Tvoja mama potrebuje odbornu pomoc.Vela vci ju velmi trapi a nevie si sama poradit, preto zranuje inych.Urcite potrebuje psychologa, ked nie psychiatra.Ty si neurobila nic zle.

ivivaiveta
autor
20. mar 2015

@bonaqa2013 neblazni, ze pod jednou strechou..ja som od maturity samostatna...a mojej mame to evidentne nestaci...alebo asi naopak...

borievka111
20. mar 2015

nie si sama s takou starosťou.....ja mám niečo podobné, síce mám oboch rodičov, no moja mam keď sa dozvedela, že čakáme bábo a mám už po 40, prestala so mnou komunikovať, cez moju dcéru odkaz, že kto to kedy videl nikto z okolia nie je v mojom veku tehotná, lebo ja som 11 rokov rozvedená, žijem s priateľom rok a dieťa chceme, on nemá a ja mám len dcéru už na VS...cítim sa strašne, lebo ked konečne som šťastná hoci s finančnými ťažkosťami, mám oporu v partnerovi a budeme aj rodinka konečne, dcéra sa teší na súrodenca....moja mama ma takisto nikdy za nič nepochválila, nevyjadrila slovko uznania a úcty, to s tým hovnom mi tiež hovorila niekedy dávno, že ona sa nemá mi čo ospravedlňovať, hoc čo mi povedala, keď som mala už po SŠ tak som nemohla mať ani normálny vzťah, všetko som musela tajiť pretože som bola len ku.....ona sa celý život za mňa a aj za brata len hanbí ako stále opakuje, je mi strašne ľúto, že na ma odvrhla, ani dôvod neviem, ani porozprávať sa nechce, len keď ona potrebovala podporu psychickú, vtedy som jej bola dobrá...čo na to viac povedať? mne možno ani neprídu rodičia na krst nášho ešte nenarodeného bábätka a dôvod žiaden neviem....ja som aj k psychologičke dávnejšie chodila, aj sme sa s dcérou odsťahovali do jedoizbáku po rozvode, len aby sme sa spratali......aj tak to nebolo dobré, tak si nič z toho nerob, ty zato nemôžeš, ty nie si jej strojcom šťastia, to je opičia láska, závistlivá, neprajná, len je smutné, že je od rodičov, to je najsmutnejšie......ale už sa netrápim, mala som výčitky svedomia, ale psychologička mi hovorila, že aká som ja bola ku.....bola som normálna primeraná v veku ako ostatní okolo 20

borievka111
20. mar 2015

ešte k tomu....moja nastávajúca svokra ak sa dozvedela, že bude bábätko tak sa rozplakala od dojatia a moja mama so mnou prestala komunikovať....divné že?

ivivaiveta
autor
20. mar 2015

@borievka111 veris, ze ani neviem, co ti napisat...?--ja tu zvyknem zartovat na fore...ale toto ma fakt trapi stale..vies, asi by sme ten zivot mali brat inak, nie tak vazne, ja som taky trtko...ja som si fakt prezila svoje, pozri, obe mame dieta a ako baby hovoria, nemali by sme si to dat pokazit "maminami"---normalne ich asi ignorovat na 100ˇ%...alebo ja sa odstahujem ...

zabina27
20. mar 2015

@ivivaiveta ono to mrzi cloveka ☹ asi uz mas teda vacsieho chlapca, no mne pomaha teraz asi len to behanie okolo maleho, nemam cas rozmyslat nad blbostami, ktore neovplyvnim... kedze mas asi starsieho, tak mas uz viac casu 😉 tiez ked sa nad tym obcas zamyslim, nie je mi z toho dobre a mrzi ma to, ale nemam naladu sa vnucovat niekam, kde ma nechcu... a tvoj maly, kedze uz vie zaniest darcek, uz si asi nejaky svoj nazor na babku robi, uz mu len opatrne nejako vysvetlit, ze babka je "ina", nie on, aby nemal pocit, ze nie je dost dobry

borievka111
20. mar 2015

@ivivaiveta Vy bývate spolu? lebo píšeš že sa odsťahuješ.....

zabina27
20. mar 2015

@borievka111 lebo pre svokru je to od syna prve vnuca, pre tvoju matku je to zvlastnost, uvidis, ako bude, ked sa malinke narodi

alaguema
20. mar 2015

@ivivaiveta odpútať sa od rodičov je niekedy ťažšie, než sa zdá. Pokúsiť sa ale treba. Ona je aká je, je to tvoja matka a tam to končí. Nič z toho, čo robí, nemusí byť tebe sympatické, ani to nemusíš chápať, nemusí to na teba vplývať, môže ti to byť v podstate jedno a aj napriek tomu ju môžeš mať rada, brať ju takú aká je. Syn časom uvidí sám a sám sa rozhodne, aký postoj k babke zaujme.

jeennyv
20. mar 2015

podla mna ak nemate s mamou dobry vztah je zbytocne do toho zatahovat aj dieta... ked nema dobreho slova na teba doteraz a nejaky zaujem o vylepsenie vztahov ani do buducna to nema dobre vyhliadky...na co tymto vsetky dieta zatazovat.....to, ze nepozna babku....je mnoho deti, ktore z akehokolvek dovodu nemaju vztah so starymi rodicmi alebo ich nemaju ....

ivivaiveta
autor
20. mar 2015

@borievka111 tebe sa aspon svokra rozplakala...vaz si ju...

alaguema
20. mar 2015

ešte na margo VŠ...je až smiešne, koľkí dospelí ľudia, potrebujú uznanie rodičov ohľadom vzdelania...kašli na to. Nebude ti na nič jej uznanie. Rob to pre seba.

ivivaiveta
autor
20. mar 2015

@alaguema prave ma desi jeho postoj...ako ona k nemu,tak on k nej...peniaze...ona darceky kazdemu, co ja vraciam...on sa tesi, tak tam ide Vianoce, narodky...je strasne,ked mu hovorim, ze nech si to od nej neberie, on ze aspon nieco ☹ ja si potom pripadam zle...o chvilu bude mat maly narodky, mama isto po niekom posle prachy a cokolady, mna ide jebnut, ona si zas pohladka ego .akoze jej hisatoricka uloha je poriesena na tento rok

miadi
20. mar 2015

zaujem sa vynutit neda..naco tam nasackovat vnuka ked mu babka povie nieco neprijemne tak ako to robi tebe?
Komu to prospeje? Radsej sa sustred na to aby mal syn kamaratov a zabavu s tebou..nesustred sa na nu a na to co nefunguje ale sa zameraj na to co ovplyvnit mozes..

ivivaiveta
autor
20. mar 2015

@alaguema snad si nemyslis, ze som potrebovala jej uznanie..ja som len konstatovala, ze ked ma v zivote za nic nepochvalila, ked uz si po rokoch sadala a videla skripta, tak mala povedta, som na teba pysna...alebo vôbec nic...nikto sa jej nic nepytal...no booooooze,lebo ja som jediny homo sapiens s prvym stupnom vysokej skoly...nezartuj...nie, ona zbadala svoj moment "pozadu", tak sa realizovala...

alaguema
20. mar 2015

@ivivaiveta ja si nemyslím nič... 🙂 Ak ale nepotrebuješ jej uznanie, tak prečo mala povedať, že je na teba pyšná? Ja som tiež vyštudovala a moji rodičia skoro ani nevedeli a asi ich to ani nezaujímalo...a čo? Veď sú tu, som rada, že ešte pri zdraví a dali mi život, čo viac by som po nich chcela...dokonalí neboli ani zdiaľky, ale sú to moji rodičia, iných mať nebudem v tomto živote, zmeniť ich nezmením, robili čo mohli a vedeli...tak čo sa budem nervúvať 😀 Beriem ich akí sú a hotovo. A to môžem povedať, že hlavne otec bol a je absolútne mimo tej bežnej predstavy o rodičovi. Ale že úplne.

borievka111
20. mar 2015

@ivivaiveta v tomto ti presne rozumiem...je to normálne očakávanie, že každé dieťa potrebuje cítiť aj neskôr, že je potrebné aj pre svojich rodičov, že nie je len nato, aby povinne plnila ich očakávania.....úplne ťa chápem a priznávam, potrebujem pocítiť normálny rešpekt a uznanie....nie že jeeeeej aká si perfekt, to nie, nie som dieťa, ale ak ani raz ťa rodič nepodporí a skôr ťa odrádza, povie, že načo by si išla študovať učiteľstvo, ked je až veľa učiteľov, načo ti ísť na dovolenku, to máš peniaze na rozhadzovanie? žiaden záujem, žiadne že čo a ako sa máš, ako sa ti darí, ako práca, tiež som študovala nedávno.....len akoby len ja som mala byť tá naporúdzi, tá bútľavá vrba na jej ponosy a sťažovanie....ale človeku to chýba, obyčajný normálny ľudkský záujem....lebo dieťa a jeho sebavedomie rastie ak vidí v očiach matky lásku, porozumenie, oporu, lásku rodičovskú....tak nepíšte, že sa dá nato vykašľať, to sa nedá......to nejde, fakt, ,ja asi donekonečna budem myslieť nato, čo asi moja mama robí, či je zdravá....aj ked ma odvrhla

ivivaiveta
autor
20. mar 2015

@alaguema jeeezis, ty mas super rodicov..ved aj ja by som taku mamu chcela...ja nepotrebujem uznanie...co si?...ak budes mat svoje deti, zivot pomaly za sebou, tak potom si pri rodicoch,pri ktorých si bola len zataz spomenies, ake by ro bolo,keby boli ini...

k_a_j_k_a
20. mar 2015

@ivivaiveta ahoj, nie si zla dcera. Zamysli sa nad tym, ci Tvoj syn potrebuje takuto babku. Podla mna si to musis v sebe upratat hlavne Ty a vysporiadat sa s tym. Synovi to vysvetli, ked sa bude na to pytat. Neboj, pochopi to. Deti su vnimave. Drzim palce. Neboj, da sa to. Ja som si presla podobnym. Bolo to tazke, ale uz ma to nerozhadze 😒