Som zúfala - agresívny partner

zufala1234
22. sep 2013

Ahojte, chcela by som vás poporisť o názor alebo radu, čo robiť. S priatelom sme spolu už dlhšiu dobu. zvykneme sa často hádať kvôli tomu že si rád vypije. V tom by nebol problém ale ked si vypije je agresívny ( chytil ma za krk, napadol vidličkou ) proste sa nevie kontrolovať. Je pravda, že možno ho vyprovokujem ja.. ale môže si toto dovoliť chla k žene ktorej tvrdí ako ju miluje?? Dalším problémom je že stále niečo slubuje a nič nevie dodržať. Slubuje že už nebude piť, a stále pije. Na jednej strane sa správa ako fakt dobrý priatel a na druhej robí toto.

zufala1234
autor
22. sep 2013

ešte chcem dodať že boli sme na akcii a pred všetkými ma ponížil slovami: bud ticho! ... často ma taktiež uráža, ponižuje a nadáva mi... ja neviem, či je rozdvojená osobnosť ale psychicky chorý človek.. a taktiež neviem ako sa od neho odpútať

maca_p
22. sep 2013

posli ho do ri.i, on nikdy neprestane chlastat. aj ked ti to bude este 1000 razy slubovat, aj ked ti bude slubovat, ze uz ti neublizi!
prestan si namyslat, ze ho vyprovokujes. kazda zena si moze otvorit usta na plno, ak nie je spokojna s momentalnym stavom, myslenim, chapanim spolocneho zivota zo strany muza!
nezmeni sa.

zufala1234
autor
22. sep 2013

nechlastá zase často.. možno raz za 3 týždne si dá.. lenže problém je v tom že je potom agresívny

6katka10
22. sep 2013

@zufala1234 pokial je to zatial iba priatel tak by som na tvojom mieste od neho odišla.. nepokašli si život... môže sa to len a len stupnovat... a ked si rad vypije- ver ze aj ked ti to slubuje tak s tym neprestane... preto ti radim aby si to ukoncila, aj ked sa mi to mozno pise lahsie... ako sa to tebe urobi... ale naozaj pozeraj aj na to ked budete mat deti, chcela by si ich vystavovat stresu? detska psychika je krehsia ako nasa...

maca_p
22. sep 2013

@zufala1234 a to hovoris, ze nechlasta casto? je na najlesej ceste chlastat castejsie! 😝

zufala1234
autor
22. sep 2013

z toho chlastania častejšie som ho dostala ja.. takže toto je už "úspech"

6katka10
22. sep 2013

@zufala1234 nehladala by som na tvojom mieste dovody preco s nim ostat... je pekne ze si mu pomohla, ale ked si to on neuvedomuje a ta ponizu a znizuje sa k agresivite... tak sa mozes nanho vykaslat...

billam
22. sep 2013

@zufala1234 a na co cakas? Kym budes mat monokle, vybite zuby a vytrhane vlasy??? Prec z takého vztahu!!!

zufala1234
autor
22. sep 2013

ale on sa stále obranuje že ved napadla som ho aj ja... no viete si predstaviť ako asi napadne 45kilová žena 80 kilového chlapa.. ako to môže porovnávať..

6katka10
22. sep 2013

@billam tak to by mohol byt aj ten lepsi pripad... ked uz vytahuje na nu pribor, mohol by aj cosi ine... a aj nedaj Boh by sa to mohlo skocit aj inak :(

ematko29
22. sep 2013

@zufala1234 ja neviem čo chceš počuť.aj keby si ho neviem ako lúbila,polož si otázku.Chceš takto prežiť zvyšok života?Dobre on môže načas stiahnuť chvosť ,ale si predstav,že toto by si zaživala celý život ,lebo on sa opäť prejaví.Otom zbytočne diskutovať.A detičky?velmi krásnu budúcnosť im takto pripraviš.Rozmýšlaj dopredu dievča.

linda20111
22. sep 2013

@zufala1234 alkohol je velky problem vo viacerych domacnostiach.. posli ho na protialkoholicke liecenie, ked nevie prestat pit. ak nebude chciet ist, tak sa na nho vykasli... nepises ci mate deti, spolocny majetok, byvanie a podobne veci.... ak vas nic take nespaja co komplikuje rozchod tak nemas nad cim uvazovat. naco stracat cas s takym co sa takto k tebe sprava, nevazi si ta ked mozes najst niekoho ineho ovela lepsieho a normalneho...

danusskaaa
22. sep 2013

podla toho co pises, si prototyp tyranej zeny!!! aj oni sa nechaju otlkat ale s chlapom ostavaju kvoli tomu, ze pocas triezvosti im chlap povie slovo: milujem ta!!! haloooooooooooo zobud sa, ak to robi ked ste len "priatelia", co bude robit ked budete manzelia??? naozaj sa chces zahadzovat s takymto clovekom! co ked pride babo a ublizi aj jemu! otvor oci a bez prec. zaciatok bude tazky, ale casom to preboli a hladaj s otvorenymi ocami! nikdy nedovol muzovi /ani nikomu inemu/ aby ta ponizoval a hlavne otlkal! to kde sme!!! nech bije sam seba aky je debil!!!!

zufala1234
autor
22. sep 2013

na neho nezaberá nič.. ked mu poviem že ho nechám, napíše mi.. že je to moja volba..

cecil36
22. sep 2013

Utekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj

danula1238
22. sep 2013

Chlap sa nikdy nezmení, po svadbe to bude určite len horšie. Odíd od neho. Moj otec bol taký istý.

mirkita
22. sep 2013

@zufala1234 to znie ako priatel mojej sestry...jedina rada: utekat od neho prec,nikdy nic nedodrzi, bude to len horsie...ze pije menej? No a? Ak je agresivny tak staci aj raz za mesiac a moze ti ublizit tak ze to nerozchodis...zjavne mu je jedno ci s nim budes ked nie je ochotny prestat...tu toho moc nevyriesis,ty ho nezmenis,my ho nezmenime,mozes len pocuvnut skusenejsich ze to nema perspektivu a vyuzit cas aby si nasla skutocneho chlapa...drzim palce

zufala1234
autor
22. sep 2013

ale on si to nechce a nevie priznať že sa správa ako blbec..neuvedomuje si že to čo robí prekračuje veštky hranice

hradnapani
22. sep 2013

@zufala1234 tak hlavne si to musis ty zrovnat v hlave, preco s nim vobec este zostavas, preco ho milujes, preco sa nechas tyrat (lebo toto uz je tyranie a este si to aj ospravedlnis - takze dvojnasobne zle), co ta na nom take pritahuje a preco, a preco si vobec schopna to akceptovat. Jemu je evidentne jedno ci s nim zostanes a tebe zrejme stacia omrvinky akoze lasky... Ak si neporiesis samu seba, tak je dost mozne, ze aj ked ho nechas (co ti aj ja odporucam), najdes si rovnakeho, ak nie horsieho...

mirkakab
22. sep 2013

@zufala1234 Tiež by som utekala kade lahšie. To či Ťa miluje, prejavuje svojím správaním. Mohol by mi aj 100 krát povedať že ma miluje, no keby ma ponižoval a napádal tak by boli jeho slová uplne zbytočné. A dalšia vec ked si slobodná už sa dokáže takto správať .....

hradnapani
22. sep 2013

@zufala1234 prepac, ale musela som sa zasmiat trochu na tvojej naivite. Ty cakas, ze on si uvedomi,ze sa sprava ako blbec? To mozes cakat aj cely zivot a este on urobi blbca z teba 😉

komplikovana
22. sep 2013

@zufala1234 pozbieraj všetky svoje sily čo máš a ukonči to. prežívala som to isté. triezvy bol v pohode, opitý agresívny, vraj pil kvoli mne že som ho niečím naštvala a ja sprostá som sa cítila ešte vinná. Nie je to tvoja chyba, veď ktorá žena sa s radosťou pozerá na to ako sa jej priateľ opíja a mení na "netvora".
Tiež som sa nevedala od neho odpútať, ale nakoniec sa to podarilo a to aj za pomoci mojej rodiny a priateľov.
Sú tomu už 2 roky, ale ešte doteraz sa mi s ním snívajú nočné mory. S takým človekom je spoločná budúcnosť nemožná.
Toto som sa naučila - chlap sa nikdy nezmení!!!
Prajem veľa síl aby si sa od neho dokázala oslobodiť bez nejakej vačšej újmy na zdraví.

sisaha
22. sep 2013

@zufala1234 ako sa odputat? Tak si predstav situaciu, ze si s nim 5 rokov ako manzelka.. a on uz nema v hlave ten vykricnik, ze prezeniem to a ona odo mna odíde.. Bude ta mat istu, pod cepcom, s detmi.. No kam by asi tak ta 45 kilova zena mohla odist? Vypije si.., lebo ved vzdy je nejaka prilezitost a jeho agresivita uz nebude ani pod tou miernou kontrolou aku ma teraz.. budes bita, s monoklami nielen na tele, ale aj na duši.. Od takehoto chlapa ti radim, okamzite prec. cim skor toto rozhodnutie spravis, tym mas vacsiu sancu stretnut niekoho, kto si ta naozaj zasluzi..
Ja osobne by som nezniesla, aby ma v spolocnosti priatel okrikol "bud ticho".. Ty nie si jeho dieta (aj k tomu by som si tuto poznamku dovolila iba v urcitej situacii a urcite nie formou zhodenia v spolocnosti), si jeho partnerka, ktora si zasluzi uctu.

sissy27
22. sep 2013

@zufala1234 akože prepáč, vždy máš na výber... v tvojom prípade buď ostaneš žiť s alkoholikom a potom sa nesťažuj, alebo si zariadiš život bez neho... a čo keď ti napíše / povie, že to je tvoja voľba? no áno je, a čo? si z nejakého dôvodu povinná nechať sa urážať, znášať jeho agresivitu a ešte sa nechať obviňovať, že je to tvoja vina? a hlavne z toho vidíš, ako ohromne mu na tebe záleží, keď len povie, že tvoja voľba a nemá potrebu to riešiť...
že ty si ho dostala do stavu, kedy pije už "len" raz za 3týždne?? tak super úspech, len sa čudujem, čo ťa vôbec viedlo k tomu, aby si si začala s alkoholikom... uvedom si, že ty nie si liečebňa, ty si normálna žena (aspoň dúfam)... a teda dopriala by si svojim deťom takéhoto otca? alebo si nedajbože myslíš, že spoločné dieťa by ho zmenilo?
ozaj nie je na tomto svete na výber, keď ženy dobrovoľne idú do vzťahov s alkoholikmi a násilníkmi??

renette
22. sep 2013

Po case bude pit castejsie a jeho agresivita bude este vacsia. Skus si predstavit, ze sa takto bude spravta aj k Tvojim detom. To chces?

mamjka
22. sep 2013

utekaj od neho kým je priateľ nie manžela kým nemáte spolu mimi......po svadbe sa k lepšiemu nezmení iba ak k horšiemu.....

yasminka137
22. sep 2013

@zufala1234 ahoj,naozaj to nema vyznam...ako keby som videla seba pred par rokmi,akurat ze moj ma nenapadol,ale.po case by k tomu urcite doslo...chodila som s mojim ex asi rok,stale vravel ze ma miluje a bla bla a ja som bola zalaskovana,tak som ju to obcasne pitie vobec nevyhovarala,ale neskor to uz robil castejsie,stale sa nasiel dovod...cakali sme prveho syna,tak sme boli stastni a samozrejme...zase bol dovod.pit,zo stastia...tiez po porode atda ja som stale cakala.ze prestane,ved ma miloval...prisiel druhy.syncek a pitie uz skoro kazdodenne,aj ked agresivita nebola,ale zato bol dotieravy a furt chcel nieco riesit,hlavne ked prisiel nad ranom opity...chcel sa rozpravat a to aj s detji,bezne zapol telku svetlo a vobec mu nevadilo ze nas budi a rano vstavame.do skoly,skolky,ci prace...on samozrejme o pracu prisiel...dalsi dovod na pitie...tak a.povedala som dost,10rokov staci,som mlada a chcem byt stastna a nie stale nieco riesit...takze som podala.o rozvod aj nas rozviedli nastastie...no trvalo dost dlho kym nas este nechal na pokoji...nocne vyvolavanie a vykrikovanie.pod blokom...ci sms typu ,,milujem ta a zabijem ta a ked.ta.nemam ja.tak nikto,,...no uz je to za nami,pije dalej,ja mam uz 4roky priatela a cakame babatko,stara sa o nas prikladne,nepihe,nefajci,pracuje,je dtarostlivy a rodinne zalozeny...takze obrat o milion stupnov,takze len ty sama sa musus.rozhodnut...ale chlapi sa nemrnia a aby si nepremrhala zbytocne cas s takym clovekom,ked za to nestoji...drzim palceky

meiwe
22. sep 2013

Moj ex bol taky, a zial stupnovalo sa to, pil potajme, zdrhaval z domu, mlatil ma je paradox vsak ze o maleho sa stara a nikdy mu neublizi. Len ja som si to zlizla, zlomeny nos, utoky urazky, skoro ma raz zabil co mi treskol hlavu o nocny stolik kusok od spanku a vies co dokym som bola v tomto vztahu ani som si to neuvedomovala. Dufat ze sa niekdo zmeni a ty ho zmenis je blbost.mam 6,5rocnu prax. Dokym on nepojde na liecenie a nebude navstevovat lekara a on nebude chciet tak nic nespravis a nenapravis ho.Moze byt akykolvek uzasny, aj o nas si mysleli ze sme dokonala rodinka ale nebolo to tak...vlastna skusenost a etapa zivota na ktoru nerada spominam.a zial mna vykresluje ako tu zlu a k...vu ktora odisla ma decko s inym, ale on sa nezmenil a nezmeni.

reanda
22. sep 2013

@zufala1234 je ti to treba?

zufala1234
autor
22. sep 2013

ja viem, a uvedomujem si to že takto žiť nechcem.. ked mu stojí ten alkohol za tie hádky ktoré potom vzniknú... 100x som mu povedala, že prečo už neprestane konečne s ním ked všetky hádky vznikajú len z toho!!! na ničom inom sa nehádame.. len na tom... ale asi to nevie pochopiť a nehce vymeniť to že si raz za mesiac vypije za šťastný vzťah..