Tyran verzus manipulátor

diana1988
25. júl 2015

Keby si niekto z mojeho okolia precital to co tu napisem, asi by mi nik neuveril. Mam 26 a 46r. partnera, cudzinca z juhozapadnej casti europy. Na zaciatku sa mi ani nepacil, vobec to nieje moj typ, ale oslnil ma svojim zaujmom, galatnostou, intelektom, vedomostami, prehladom, tym aky bol pokojny a vyrovnany, vtipny, taktny, vzdelany, uspesny, vsetko mal usporiadane a vo vsetkom system, na kazdy problem riesenie, bol usmievavy a trpezlivy. - az to znie neuveritelne, ze som taketo nieco napisala o muzovi..po mesiaci stretavania sme isli na prvy vylet a tam sa ma opytal ci chcem byt jeho priatelka..este stale som nebola do neho zamilovana ale on sa ku mne spraval tak krasne ako nik iny koho poznam k svojej priatelke. Doslova som bola ako princezna, po case sa ukazalo ze je aj bohaty a zacal ma roznaznavat sperkami vecerami vyletami a nic odo mna nechcel. Sex bol az po 2 mesiacoch a on caka,l to ma dostalo, ze nanaliehal... No proste bol zrazu ako princ z rozpravky, zlomil by kazdu z vas, to mi verte. Kamaratky mi zavideli ale v dobrom, lebo on sa spraval velmi pekne aj knim, ked sme isli von nemal problem zavolat svojho sofera, ktory musel zohnat dalsie dve auta len aby moje kamaratky prisli v poriadku na miesto, organizoval vecierky pre mojich priatelov a pod. Mojich rodicov nemal problem pozvat na 600eurovy obed.. Prve problemi sa objavili ked mal narocny cas v praci, problemi riesil alkoholom, bol neprijemny, vrcal, zistila som ze je nejake lieky a zakazdym ked nieco pil mal okno ,robil mi sceny a spraval sa ku mne zle. Za prvy rok sa to stalo asi 3x, vzdy ma prisiel odprosit s kvetami, ze sa to uz nestane. Po case mi oznamil ze dostava projekt v inej krajine 4000km od slovenska, ze by bol najstastnejsi muz na svete keby som isla snim, ze som to najlepsie co sa mu v zivote stalo a chce so mnou prezit svoju buducnost.Dalsi polrok bol celkom v poriadku bez dram a potom mi navrhol spolocne byvanie, aby sme sa teda otestovali ak mame spolu byvat v zahranici. Nic extra mi nevicital, ale boli veci na ktorych sme sa pochytili, bol sebecky s vyberom bytu, vobec mi nepomahal s obhliadkami a vsetko svoje zle spravanie odprsvedlnoval pracovnou vycerpanostou. Mne sa medzi tym zacalo v praci velmi darit, rychlo som rastla, zarabala som vyborne ,vytvorila som si v medzinarodnej firme kontakty atd. Financne som bu bola schopna konkurovat vo vela veciach, rozmaznavala som ho darcekami vyletami a vecerami na oplatku ja. Mali sme rozlozene aj financie v ramci bytu. Lenze bol coraz viac frustrovany kvoli praci a pil coraz viac a bolo ta snim posledny mesiac pred jeho odchodom tazke, dokonca sa chcel so mnou rozist lebo ziarlil na mojich kamaratov. Ked mi robil sceny raz som si zbalila veci a ked som uz s pobalenymi kuframi cakala na taxik klacal predomnou a plakal nech neodchadzam ze ma miluje atd. Toto povazujem za svoje najhorsie rozhodnutie, ze som mu odpustila a povedala, ze snim ostnem a odstahujem sa snim. Hlupa hus a naivka, myslela som si, ze ked budeme prec od vsetkeho zmeni sa. A ano zmenil sa ale inak ako som cakala. Ked som dala v praci vypoved hovoril mi nech nejdem nikam, ze v tej krajine kam ideme je vysoka nezamestnanost, ze neviem jazyk a ze si nikdy nenajdem pracu. Myslela som ze sa zblaznil, dohodli sme sa na vsetkom ako to bude, ale ja som uz nemohla cuvnut, vyzerala by som ako hlupa pre vsetkymi znamymi rodinou, kolegami...boze. Potom mi volal ze nech sa nebojim, nech pridem, ze to spolu zvladneme, on totizto isiel do tej krajiny o 3 mesiace skor ako ja, ja som nemohla odist skor z prace.. Potom mi moj drahy poslal fotku auta co mi kupil, byt ktory pre nas vybral a ze sa na mna tesiii. Vyvolaval mi kazdy den nech pridem. Ked som prisla vsetko bolo ako ked sme zacalu spolu chodit, jedina nepriemnost bola jeho pubertalna dcera ktora zacala na mna samozrejme ziarlit, lebo je jedinacik z rozvedeneho manzelstva, nechutne rozmaznana, manipulativna vyuzivacna - ale toto je iny pribeh.. kazdopadne aj ona sa stala pricinou roznych hadok medzi nami. Ked som sa prestahovala opytala som sa ho ako to bude s platenim bytu a on ze odo mna nechce ziadne peniazr nech sa staram a plnu chladnicku, benzin v mojom aute, moje ucty a ze ho mozem platit ucty pod 20eur. A tak aj bolo lenze samozrejme mne sa to zdalo malo a chcela som prispievat viac napr. Som jeho decku kupovala oblecenie hocikam som ju brala so sebou a platila som to zo svojho vrecka - to bolo este pred tym nez mala14 r. Stratila energiu sa pretvarovat...zacala som studovat lokalny jazyk, som na jrovni A2-B1 ale stale som si nemohla najst pracu, moj priatel mi povedal ze mi pomoze nech sa nebojim, bol vo svojej rodnej krajine ma tu velavplyvnych znamich, keby chcel zohnal by mi nieco iba keby zdvihol telefon. Dokonca mu jeho dodavatelia aj punukli 2 pracovne miesta pre mna a on ich bez mojeho vedomia ale odmietol..len to som vtedy este nevedela. Postupne sa mi zacali minat moje uspory a po 7,5 mesiacoch v zahranici som ostala bez 1eura. Ked som mu to povedala ze pre o mi nepomoze s pracou sama si neviem zohnat, tak sa stale vyhovaral potom mi urobil scenu ze ako chcem zit ked nemam peniaze, ze co si osebe myslim a uz som vedela ze to bude zle..coraz viac pil, ked dom mu povedala nieco ohladne jeho problemu tak strasne na mna zakazdym zacal kricat zacal pouzivat nadavky a urazat ma nedalo sa snim o tkm komunikovat, potom zacal mat problem s mojim vyzorom, ze moje vlsdy niesu dost blond , ze sa mi robia z opalovania pehy a znamienka, ze mam schudnut, ne proco nenosim iba 15cm opatky ale iba 10cm, nechal mi peniaze a potom mi vycitsl o 3 dni preco minam, zadal mi oznamovst kam s kedy idemr bez toho aby sa ma opytal ci tam chcem ist, kupil napr. Sialene drahy vikend v 6* hoteli a pred tym potom drahy kabat ze nech som pre neho krasna....bla bla.. a potom o tyzden na mna nie ze krical ale jacal ze hk zrujnujem financne ze ma so mnou ibs vydavky ze kvoli mojim excesom nemoze ist na mesiac do brazilie kam zvykol chodit kazdy rok, ze ked bol sam mal ucet len za seba a teraz musi platit aj za mna. Co mi dal to mi nejskor vycital, najskor som plakala a nechapala co ja robim zle a potom som skusila ist na neho inak , jeden mesia csom si odlozila vsetky blociky a zratala kolko na man minul bolo to 280 eur, ukazalamsom mu to ako fakt, ze na man teda tolko nemina ako ss tvari s on ze som zabudla na byvanie a auto...prodtemvsetko zacal obracat kvoli na mna, zacalmi vycitat ze je vankus na krivo...prodte hluposti zaslo to tak daleko ze ked sa opil zacal ma vyhadzovat z bytu, ze nech zmiznem vypadnem..lenze ja nemam kam ist, som v inej krajine nemam peniaze nemam pracu a rodicom toto nedokazem povedat, strasne sa hanbim, moje sebavedomie je na bode mrazu, som zufala, zijem v krasnom dome pri plazi a msm depresie, nedokazem ramo vstat z potele, neviem preco som si toto uvedomila az teraz... najhorsia vec sa stala vcera, zase sa opil povedal mi ze som neschopna nezodpovedna chudera vyzirka ze sa neviem sama o drba postarat a ak nevypadnem z jeho domu tak na mna zavola policiu...kokos fakt nechapem co som mu urobila, ja emancipovana zena ktoru kazdy obdivoval ze aka som sikovna co som dosiahla v nizkom veku co si mozem dovolit, teraz spavam v hostovskej izbe s 5eurami v penazenke , moja hrdost ..uz ani neviem co to je mat hrdost, ponizena tu pisem vam a hcem vas poprosit o radu :(

mihula
25. júl 2015

@diana1988 mame sa zacat skladat na cestu na Sk?či o čo ide?

stardust
25. júl 2015

@diana1988 chapem, ako sa citis...nemlc. Mas dobry vztah ku svojim rodicom? Vyrozpravaj im, v akej situacii si. Urcite ti pomozu. Pises, ze si inak sikovna...nehanbi sa za pomocnu ruku, kazdy sa moze ocitnut uplne na dne....a potom povstat ako Fenix z popola.

silviaa
25. júl 2015

No ja by som zavolala rodicom, poprosila ich nech pozicaju peniaze a isla domov. Ak nechces rodicov zatazovat tak kontaktuj kamaratov alebo niekoho z rodiny komu mozes dvoverovat. Co sa stalo, stalo sa. S tym uz nic neurobis, nevycitaj si to. Hlavne rychlo prec, aby ti este nejako neublizil . Drz sa!

laurinka24
25. júl 2015

Vrat sa na Slovensko, co ine napisat, nic ine sa robit neda a hlavne zabudnut a ist dalej, to je jednoduche, poziadaj rodinu o peniaze na letenku a viac neries

iconka
25. júl 2015

Kup letenku a chod domov. Neviem co ine na to napisat....

mirkave
25. júl 2015

Je to romanova zmes. Z kazdeho rozka troska. Znie to ako vymysel. Mozno sa mylim. Rodicom to nedokazes povedat? Kazdy normalny rodic,chce svoje dieta chranit. Na 100pro by si uz bola doma u rodicov.
Ale fakt to je ako film.....

diana1988
autor
25. júl 2015

Viete, najhorsie jd na tom to, ze ja som si myslela ze je ten pravy, nechapem ako som mohla dovolit aby ma ponizoval, ja viem, ze mam odist len sa hanbim za srba ze som takto dopadla a ze som klamala ludi okolo mna ze sa mam dobre a vsetko je v poriadku :( nezelam nikomu nikdy ostat zavisla na muzovi, je to najhorsie co sa moze stat. Je strasne ked vam muz ktoreho lubite povie, ze jeho zaujmi su mu prednejsie a to ma kvaxi dotoval 5 mesiacov , och boze

diana1988
autor
25. júl 2015

@mirkave pogiem ti ze je to horsie ako telenovela

prinzesz
25. júl 2015

mrzi ma co prezivas... velmi! verim ti ze mas strach, ale teraz musis zabrat, musis aby si si ty mozno zachranila zivot.. povedz to tvojim rodicom, alebo naj kamoske.. nech ti poslu peniaze a ty kupuj letenku a zbohom.. neotacaj sa... budes mat kopec prace sama so sebou po navrate domov.. alebo ak nechces nikoho "obtazovat" nemas nieco co by si mohla predat a z toho mat peniaze? skus popozerat bazary a tam to popredavat, nasetrit na letenku a prosto prist domov.. a co? kazdy sa moze pomylit..

tajka1986
25. júl 2015

@diana1988 zaslo to pridaleko,nehanbi sa poziadat niekoho o pomoc a chod domov,ak pije a vykrikuje ti kadeco to najhorsie este len pride,nevahaj a utekaj prec. Neviem na co este cakas a co chces od nas pocut. Cakas kym ti to vysvetli fackami? Alebo ti inak ubizi? Pozicaj si od niekoho peniaze na letenku,po prichode domov si znova najdes pracu a peniaze vratis. Teraz neni cass sa hrat na hrdinu a plakat do vankusa,hrozi ti nebezpecenstvo,tak sa rozhyb. Vela stastia

charlie1980
25. júl 2015

Ak mas dobry vztah s rodicmi, urcite by som im nic nevysvetlovala, poprosila by som ich rezervovat letenku a prisla by som domov. Nemusis sa citit zahambena, kazdy sa raz moze ocitnut v tazkej situacii,tvoji rodicia ta urcite pochopia, maju viac zivotnych skusenosti. Proste si sa do toho zamotala...uz sa stalo. Zahod svoju hrdost, z tej sa Este nikto nenajedol a ty nemas z coho momentalne zit. Si zrejme niekde, kde sa asi tak lahko nezamestnas.
No a Co sa tvojho priatela tyka, ak ma taketo sklony a povahove crty, vela by som si od takehoto vztahu neslubovala. Bez ohladu na to, ci s nim ostanes, ci budete mat raz rodinu alebo nie.
Zbal sa a prid domov. Rodicom vyrozpravas az doma, ani oni by asi neboli stastni, ked nie si stastna ty.
A do zahranicia mozes odist kedykolvek...deti nemas, kedykolvek, ked si oddychnes od tohto vztahu, sa mozes vratit.

mamulka211
25. júl 2015

NEviem naco to pises, jedina moznost je vratit sa na SK a kopnut ho debila do riti, zavolaj rodicom, ci priatelom, nech ti pozicaju peniaze a odid, ina rada nie je.

diana1988
autor
25. júl 2015

@prinzesz tu nejde ani tak o peniaze napisala som to aby ste pochopili kontrast toho ako to bolo a ako to je, ja mam len depresie a som zdeptana a neviem sa rozhybat a neviem co vlastne chcem pocut, mozno aby ma niekto utvrfil vtom co mam urobit a ze je to spravne ze chcem odist..ja nedokazem vysvetlit kde je moje racionalne myslenie

diana1988
autor
25. júl 2015

@charlie1980 mas pravdu charlie, uplne v kazdom bode co si napisala
dakujem

prinzesz
25. júl 2015

@diana1988 ja viem, ze mas problem sama so sebou, momentalne.. si dievca na dne, ale neboj si dole, uz sa len odrazis a vyplavas.. cize musis najst tu silu sa odrazit.. ale necakaj dlho, aby to nedopadlo zle.. aby z tych hadok nebolo nieco viac.. aby ti nedajboze neublizil.. tvoji rodicia by asi zosaleli keby o tom vedeli... skypujete si? videli ta posledne dni? nezdala si sa im ina? juj musis najst tu silu a ist... doma sa z toho vyliecis neboj sa..

diana1988
autor
25. júl 2015

@prinzesz dakujem

peneloppe
25. júl 2015

@diana1988

Zeny ktore sa dostanu do situacie ako ty, robia najvacsiu chybu v tom ze o tom mlcia, taja to pred svojimi znamymi, rodinou, lebo hanba im nedovoli priznat pravdu. Kasli na hanbu, na ponizenie, mysli na seba a ver ze tvoja rodina ta radse bude mat doma, v bezpeci, aj ked mozno nejaky cas na dne aj psychicky aj financne, ako daleko od nich. Neboj sa toho a ries to cim skor.

stardust
25. júl 2015

@diana1988 presla som si niecim podobnym ako ty a teraz davam svoj zivot do poriadku. Teraz si v krize, tazko sa ti rozmysla racionalne. Tak isto to bolo aj u mna, dokonca som chcela s tym debilom aj zostat...teraz som Rada, ze je prec a zivot vyzera zase lepsie 🙂 Prvym krokom je, ze si Sem napisala, druhy, ze sa skontaktujes s rodinou a vratis sa domov,

diana1988
autor
25. júl 2015

@prinzesz praveze skypujeme a uz druhy den ma bombarduju co sa neozyvam len ja teraz vyzeram strasne hned by vedeli ze je zle, ja len rozmyslam ako zacat, oni tu boli minuly mesiac a so v portugalsku...a on bol na nich taky dobry, tyzden sa u nas mali fakt neskutocne moj ocino si snim potykal, co dovolil muzovi mojej sestryaz ked si ju zobral a ked odisli moj priatel mily aj na mna dalsi tyzden, zobral ma na dovolenku ale potom ked sme sa vratili domou to zase zacalo... vies ono je strasne tazke si vybudovat socialny zivot v inom state a ona sa to zase ruca a zase musim zacat od znova a uplne som ztoho na nervy..lebo som tomu proste verila :(
ja sa citim ako submisivna hlupana

diana1988
autor
25. júl 2015

@stardust oh som rada ze si sa ozvala, vies kazdy si poviem co mne moze chyvat, cele dni nemusim nic robit, lenze ja chcem pracovat nikdy som nebola zlatokopka, som z dobrej rodiny ale ja chcem rast a nie stagnovat, ono je to super mozno maximalne na mesiac takto zit ale nie viac , to sa neda to by nik nemenil som si ista... prosim napisala by si mi o sebe viac ako to bolo stebou, fakt potrebujem nieco take pocut :( ako si sa ztoho vymotala

traffic
25. júl 2015

@diana1988 vzdy treba mysliet aj na zadne vratka a preto si si mala odklaadat nejake tie eur, v pripade nudze, ja si z kazdej vyplaty nieco odlozim aj ked len 5 eur, na tie nesiaham, a postupne sa to nazbiera, ale je teraz zbtytocne plakat nad rozliatym mliekom, nikomu nemusis vysvetlovat, co sa stalo, jedine by som rodiocm zavolala nech ti kupia letenku, ze ides domov a nejako ti financie nevysli a ked budes doma tak povedat, ze jednoducho si zistila, ze to nie je zivot pre teba a preto si sa rozhodla ako si sa rozhodla. Kolko ludi po 10,15 rokoch sa rozhodne odist z cudziny, len preto, ze domov je domov a vzdy v cudzine budeme iba v cudzine, nikdy to nebude nas domov, ktory pozname, takze to ze si sa rozhodla ist domov je cisto slovenska domovina a zazemie. A v zivote ale v zivote nikomu nemusis hovorit ako si dopadla, nemas to ani napisane na cele apreto sa o tom nikto nemusi dozvedeit, jedine co sa ludia dozvedia je, ze si doma a ze uz nemas frajera, ktoreho si mala, tot vse, niektore veci si clovek musi nehcat pre seba a vobec ich svojmu okoliu netreba vesat na hlavu, pretoze ludia su neprajni a skodoradostni, ked sa nam nedari,
Ak sa da s mamou sa dohodni nech ti kupi letenku a ked budes na SK a budes mat robotu tak jej vratis tie peniaze, ked uz len o to by islo

silaviat
25. júl 2015

ludia sa rozchadzajua schadzaju kazdym dnom.. predaj svoje drahe veci a kup si letenku domov pripadne poziadaj kamosov rodinu.. niesi ani prva a ani posledna co odide od muza.. ak si m ala predtym dobru pracu budes mat aj po prichode..

dankako
25. júl 2015

@diana1988 vrat sa v prvom rade domov, rodicom daj vediet ako sa predbezne veci maju a nech ti pomozu z navratom, kasli na hrdost, ta ti teraz nepomoze, iba ta donuti ostat v tejto situacii, das ju bokom bude lepsie 😉 , v zivote sa stavaju aj horsie veci ako toto...drzim palce, bude lepsie uvidis...

diana1988
autor
25. júl 2015

@traffic uz som napisala ze tie peniaze som naoisala ako kontrast ako som na tom bola pred tym a ako som na tom teraz... ze som mumdala vsetko co som mala a on mi vycita vsetko co sa da
ono mas pravdu nemosim vesiat veci na nos nikomu v mojom pripade by sa vela ludi potesilo ze moj rozpravkovy vztah bol len bullshit..ja som sa len potrebovala sniekym porozpravat a dat si veci v hlave dokopy

diana1988
autor
25. júl 2015

@dankako ja viem ze ludia maju aj horsie veci ako skrachovany vztah :( dakujem za podporu

diana1988
autor
25. júl 2015

@silaviat jj uz som rozmyslala kde predam vsetkymtie sperky co mi dal, aspon nieco mam....

grace487
25. júl 2015

@diana1988 Spoj sa s rodicmi urcite ti pomozu nemas sa za co hanbit. Takýto človek to má v sebe a nezmení sa len tak ľahko a alkohol to ešte viac zhoršuje. Viem to z vlastnej skúsenosti.

diana1988
autor
25. júl 2015

@mihula toto fakt nebolo vtipne bud citaj medzi riadkami alebo radsej nepis, ludia tu chodia po radu, nie pre dalsie vysmesky

meiwe
25. júl 2015

Tazko radit si v tom az po usi bojis sa niecoho vo vlastne neexistuje. Zvaz si co chces dovolenky luxus peniaze co ti ponuka ako odmenu za to aky na teba je? pije nezmeni sa. Si zdeptana tym ze si v cudzej krajine bola si vsak natolko sikovna ze si sa jazyk evidentne naucila. Neboj sa spravit krok vpred prid na Slovensko k rodicom priatelom sprav krok jasne bude ti volat pisat emeilovat ako sa zmeni ako ta miluje rozmaznavat recickami mozno ti kupi dalsie sperky a pozve ta na dovolenku. Ty vsak chces mat pracu byt uspesna cielavedoma mlada zena tak prestan plakat do vankusa predaj sperky zober handry a sup na letisko domov vela stastia

meiwe
25. júl 2015

a co ta po druhych ludoch nech sa tesia ked su sprosty ty si dolezita a nik iny. 🙂