Urážky od muža

faila
1. apr 2013

ahojte žienky,chcela by som podiskutovať na túto tému,mam štyri deti a muža ktorý mi čoraz častejšie nadáva vulgarne/slova ako ty pičapičovata ,jebnuta ťava,drbnuta,...a všetky možne nadavky/ a vraj si to zaslúžim lebo hadky vyvolavam ja.../niekedy je to pravda ale ked mu poviem nejaky nazor na /niečo/... PODOTYKAM ZE OPODSTATNENY!!!!!!!_/tak si neprizna ze je to pravda,hlavna vec ze on by druhych ohovaral ale na svojich tie iste chyby nevidí!!!!!!!!!! proste sa nevie konštruktívne hádať ,hned ma začne uražať, a pritom on kyda na moju rodinu ako sa len da ,ked mi povie že,, si jebnuta ako tvoja mať,, to je normalne ake ked mu to vratim tak je urazeny a vyhraža sa mi že to požaluje doma rodičom VRAJ AKA SOM/ AKO MALY CHLAPEC ......... /vyvyšuje sa nadomnou čo on všetko mal ,čo mu dali a mne nie,prizvukuje mi že možem odísť všetko patrí len jemu a ja som mala hovno/ano som z chudobnej rodiny ,,.... moj muž je viac hodín u nich v rodič. dome ako vo svojom/ ,ked bol jeho otec v nemocnici chodili sne automaticky kazdu nedelu do nemocnice, a ked bol moj otec tak on nejde lebo on nemocnice nema rad!!!!!!!
, .....velmi rad si vypije ,dať si niekolko pív a poldeci je vraj normalne ja potom šoferujem a on mi už v aute nadáva že som prešla jamu a ja neviem čo...a len to auto ničím...........takto kriči aj po dcere ked ma nervy,raz niečo zakaže a zas dovoli,nestojí si za slovom, je nervozny aj sam zo seba
išli sme domov ,samozrejme že pil ,šoferovala som vonku snežilo,za jazdy mi odpadol stierač,začal mi nadavať vraj načo ich púšťam na sucho a pritom boli okna mokre,pokračovali sme v jazde ked to opravil ja som zvyšila hlas či nevidi že sneží,tvrdil že nesnežilo vtedy,to som už mala nervy a kričala som nech je ticho ked je ožratý to ho nahnevalo a začal ma zo zadu šklbať za vlasy,takmer som zišla z cesty v aute boli deti,zastala som kazal mi vypadnuť vonku som mu vratila facku ako varovanie aby si toto nedovoloval na mňa!!!!!! zacal ma biť sotil ma do zadu a dverami takmer zlomil nohu a jačal a nadaval že len ja robim hadky a sceny,dalej šoferoval on opitý....čo mam robiť nik mi neuverí ma dve tvare pred ludmi vystupuje ako mily človek

katy1979
1. apr 2013

Zavisi ci to chces riesit ci nechces? Ci ho milujes a chces s nim ostat alebo nie? Ty si musis urobit jasno v tom co chces. Mne tiez nikto neveri ze moj muz ma dve tvare. Takto mi sice nenadava aj ked samozrejme ze som vinna za vsetko ja. Hlavne ide o deti. Aky budu mat vzor do buducnosti a co z nich v takom prostredi vyrastie.

maminuska
1. apr 2013

@faila
@katy1979 s tými dvoma tvárami mám odžité , môj exmanžel bol " dobrák od kosti " , ale len ja a deti viem čo som s ním prežila.

janka300
1. apr 2013

@faila Ahoj, chápem, že sa potrebuješ asi aj vykecať, ale tuto nie je čo riešiť. To nie je chlap, ale obyčajný hajzel a tu sú všetky rady úplne zbytočné. Sama vieš, čo máš urobiť, utekať čo najďalej. Je mi ľúto tvojich detí, lebo od malička si zafixujú vlastného otca ako tyrana. Pracujem s takýmito rodinami, a deti si pamatajú, od prvej nadávky až po bitky úplne všetko, najviac im ubližuje, keď vidia, ako trpí vlastná mama. Neviem, ako sú tvoje deti staré, ale čím skôr odídeš, tým to bude lepšie. Keď to nebudeš riešiť v dospelosti sa priprav nato, že ti to budú patrične vyčítať, že žili v prostredí, v akom žili. Je to ťažké v dnešnej dobe, ale pokiaľ sa máš na koho obrátiť, rodina, priateľa, tak nie je načo čakať. Ženy si naivne myslia že chlap, ktorý im vulgárne nadáva, fyzicky im ubližuje sa zmení, z doterajšej praxe viem, že nikdy, nikdy sa nezmení, agresia sa len stupňuje. Skláňam klobúk pred ženami, ktoré nabrali odvahu, aj keď to nebolo ľahké a od partnera odišli, napriek tomu, že nemali rodinu, nikoho. Nenechajte sa týrať, lebo v tomto prípade trpia všetci a nie je nič horšie, keď deti vidia takýto model rodičov. Veľmi ich to poznačí do ďalšieho života. Ženy ti budú dávať rôzne rady, aby si sa s manželom porozprávala, dala mu ultimátum, ale v tvojom prípade sa nakontaktuj na ľudí, organizácie, ktoré sa týmto zaoberajú, aby ti pomohli. Držim palce, mysli hlavne na svoje deti

saninko
1. apr 2013

@maminuska aj ja som take nieco pezivala

faila
autor
1. apr 2013

@maminuska kde si našla silu odísť,ved on znemožní mna,ohovorí ma že ja som na vine ,že ja nemam donho rypať

irriss
1. apr 2013

@faila
ale prave toto by Ti melo byt jedno 😉 ..silu odejit najdes prave ve chvili, kdy Ti bude vsetko okolo jedno a zacnes si vazit sama sebe.. 😉
at si rika, co chce....Jen TY budes vedet co je a jak je..a na tom ti bude zalezet.. 😉 a jakmile se k tomu dostanes, budes "silna "a odejdes.. 😉

libka1
1. apr 2013

uz len kvoli detom by som okamzite odisla... toto nepotrubuju vidiet, a este ich aj ohrozuje (vid ten priklad z auta), a ked si vazis samu seba tak uz vobec nie je co riesit 😅

kocurikpupcek
1. apr 2013

@janka300 ved prave, deti vidia takyto model u rodicov a prinasaju si to neskor do vlastnych rodin.a znova sa vsetko opakuje. smutne a cele zle

vienesa
1. apr 2013

@faila ahoj faila.... je mi luto tvojej situacie... ale ja by som osobne v takom vztahu neostala ani den... Radcej odist od neho a nech si hovori kde chce, co chce ze ja som ta zla, ze ja stale zacinam. Bolo by mi to srdecne jedno. Hlavne zeby som mala od neho pokoj... Myslim si ze ziaden chlap by sa nemal takto spravat, urazat zeny,ponizovat, a este sa aj osocovat...Iba tebe podkopava jeho sprostymmi recami a skutkami sebavedomie... Ver mi cim dlhsie, s nim ostanes, situacia bude stale ta ista a mozno aj horsia..Taky chlap sa nezmeni...Ak mas kam ist chod radcej prec od neho,Zacat sa da stale od znova...Ale je to len moj nazor.... Ja by som to riesila takto. vsade su v manzelstve hadky ale toto je diametralne odlisne od normalnych beznych hadok...

mamavera
1. apr 2013

@faila so štyrmi deťmi to máš veľmi, veľmi ťažké, ale nie neriešiteľné. Nepíšeš, v akom sú veku, ale je to vlastne jedno, tú atmosféru urážok a nenávisti vnímajú, či majú rok, alebo osemnásť 😠 😠 😠 . Chápem, že si vytočená zo správania svojho manžela, ale ty reaguješ takým istým spôsobom. Ťažko mu to stopneš, ťažko mu vysvetlíš, že sa ti to nepáči, keď reaguješ rovnako. Tým nechcem absolútne jeho správanie ospravedlňovať, ja by som ho stopla pri prvej nadávke, ak by sa nedalo inak, tak odchodom. Som príliš hrdá na to, aby som dovolila nejakému tĺkovi aby si na mne vybíjal svoje nezvládnuté emócie. Tvojmu manželovi mozog zatemňuje alkohol a sklzáva stále viac a viac do polohy krčmového primitíva. S tým sa ti zrejme nepodarí veľa narobiť. Ja osobne by som sa asi potichu pripravovala na rozchod. Ak sa nespamätá ani po tom, tak už asi nikdy. Nenechávaj deti v tomto prostredí, lebo takéto správanie budú brať ako normálne a je veľká pravdepodobnosť, že sa aj oni budú tak správať vo svojich vzťahoch a budú nešťastné. Ak máš kam odísť, priprav sa na to, keď bude manžel triezvy, porozprávaj sa s ním, bez toho, aby si ho z niečoho obviňovala, povedz mu, že ďalej nechceš v takejto atmosfére žiť, či má vôľu na sebe pracovať. Drž sa a nedovoľ nikomu, aby takto s tebou zaobchádzal!!! Nik na to nemá právo. A nerieš to, že je pred druhými ako med, pre teba je podstatné, ako sa chová k tebe a nie k ostatným.

sissy27
1. apr 2013

@faila v prvom rade by som neriešila "čo povedia ľudia" a či uveria tebe alebo jemu, tebe by malo záležať na sebe a deťoch, nie na rečiach cudzích ľudí... a ver mi, nikto si ťa nebude vážiť, ak si ty nebudeš vážiť samu seba... tam začni...
alkohol, urážky, facky, nadávky...? na toto mňa moji rodičia nepriviedli na svet a neinvestovali do mňa energiu, čas...
ale každý si je strojcom svojho šťastia a ty ako matka aj strojcom šťastia svojich detí... buď nenájdeš odvahu na radikálne riešenie - potom sa mi natíska otázka, kde berieš svedomie dať deťom do života takýto základ - a budeš trpieť a plakať po nociach do vankúša, alebo to budeš riešiť, aj keď ľahké to nebude hlavne po finančnej stránke, ale ver mi, bude to lepšie...držím palce 😉

barborka30
1. apr 2013

@faila od takého muža PREČ! Nech je to akokoľvek ťažké, život je len jeden a každá si zaslúžime byť milovaná, nie ponižovaná, nebodaj bitá. Radšej sama spokojná s deťmi ako v takomto manželstve.

trish31
1. apr 2013

Ani minutu naviac by som s takym debilom nebola

dukokatka
1. apr 2013

toto je muz a otec vobec nie.velmi sa hnevam na takych muzov co si nevazia co maju .nebola by som ani minutu dlzsie s nim a zobrala by som deti a odisla.niektorym muzom az potom tukne o co vsetko prisli,treba ich potrapit.nic nieje horsie ako ked sa rodicia doma hadaju a deti to pocuvaju a su pri tom.najdite silu a porozmyslajte o vasom spolocnom zivote ci to ma este cenu ..vazte si samu seba ,ze nebude po vas niekto kricat a urazat vas.

venija
1. apr 2013

Chlapi by tu mali zalozit novu temu "Preco urazame zeny". Preco sa oslovenie "milacik", meni po case na "sprosta krava"...

jabadaba
1. apr 2013

som zhrozena. To je des, nocna mora a horor v jednom! Ziaden respekt, ucta, nic. Len posliapavanie dostojnosti. Ak ste zasli az sem potom treba zvazit definitivu. Tu uz priestor na nic nevidim, ani len na konstruktivnu debatu.

stellamaris
1. apr 2013

@faila ja to poznam z vlastnej skusenosti,byvaly muz bol taky,pred ludmi bol mily,doma peklo,nadavky uz par tyzdnov po svadbe...neskor aj bitka pre malickosti............dlho som zvazovala rozchod, po siedmych rokoch som podala ziadost o rozvod,byvaly sa strasne divil,preco rozvod.....odporucam aj tebe,ber deti a zbav sa ho rychlo,necakaj! snad sa nedas urazat cely zivot,drzim ti palce!

ada4326
1. apr 2013

Ja som bola od začiatku teľa, dieťa som neporodila ale mi ho z brucha vybrali, po odskúšaní obrúčky v zlatníctve som dostala podmienku 3 mesiace až budem dobrá, tak si zaslúžim obrúčku................... samozrejme ja som všetko zle chápala ako to on povedal................ ja som vyvolávala hádky.................. došlo aj k bitke, nie raz nie dva, a nemal zábrany udrieť ani keď som mala dieťa na rukách........... odišla som, vrátila sa........................ teraz som odišla definitívne. Je to ťažké, ale už nedovolím jedno - aby moje dieťa videlo na mojej tvári modriny a slzy v mojich očiach. Ani ja nie som bez chyby a bez viny, ale človek má v sebe niečo, čo mu v istej situácii nedovolí ísť ďalej.

digysa
1. apr 2013

@faila Ake stare su tvoje deti??

mima4
1. apr 2013

@venija

Preco?
Pretoze najdu take zeny, ktore si seba nevazia, nemaju seba k ucte, maju syndrom obetavej sluzky a chudery... a taketo zeny su magnetom pre chrapunov, ktorych slova "milacik" sa casom zmenia na slova "sprosta krava" 😒
Je to proste vo vnutri tej zeny, v jej mysleni, aj ked sa nejakym zazrakom odputa od agresora, jej nasledujuci partner bude podobny hajzel!!

faila
autor
2. apr 2013

@mamavera tisíc krat som sa pokušala o rozhovor ked bol triezvy ,lutoval sluboval a zaroven dodal,,ved vieš aku mam povahu tak nerýp do mna,, ale vieš ked on nieco vytyka mne /cokolvek cez den,kazdu blbosť/ a ked to iste urobi on a ja mu poviem ci on to robi ,,ok,, tak uz vraj vyryvam.....ale ja len chcem aby rešpektoval aj on mna,maš pravdu že niekedy reagujem ako on ,ako to vratenie facky,bolo to intuitívne vystražne znamenie prenho,ak by vycítil že sa ho bojim,dovolil by si viac.......
a dalšia vec ak sa ja niekde angažujem/napr.mala som v praci nieco zorganizovť,či vybaviť,či niekomu nejak poslúžiť tak on reagoval ,,prečo ty,prečo tyyyyy!!!!!! nech to robi a druhý ale že on nema ani šajnu čo sa deti učia v škole,v žiackej ani jed en jeho podpis a svoj volný čas sa stara len o potreby svojich pribuznych/ zhana ,vybavuje ,rieši....len aby ho chvalili a aby bol domka pri mamičke lebo sa nikdy nezmieril s tym že mu neostal dom,ma surodencov...pomahať treba ale asi zabudol že už ma svoju rodinu a deti...povedal že on sa nikdy nezmieri s tym že musi byvať v meste

kikaba44
2. apr 2013

@faila Manžel má pravdu, veď ste ako malé deti, a aspoň si ho ako opitého nahlásila policajtom? Nuž ako rozumná a mysliaca žena si vedľa opitého šoféra s deťmi vôbec nemala do auta nastupovať a ak si aj napriek tomu nastúpila, tak tu sa budeš sťažovať naozaj zbytočne..

faila
autor
2. apr 2013

@kikaba44 nepochopila som v čom ma muž pravdu....a zasadne si nesadam k opitým šoferom ,ved soferovala som ja ,az ked ma zacal trhať za vlasy zastavila som a zacala vyberať deti a chcela isť dalej pešo aj ked padal mokry sneh až potom vyskocil z auta a hodil nas späť a sadol si za volant,,lahko sa komentuje čo človek neprežije

mima4
2. apr 2013

@faila

preco sa nerzvedies?
Inak, nechapem ako si mohla dopustit aby si mala s takym debilom 4 deti...

limetka713
2. apr 2013

@faila čo tvoji rodičia? alebo nej. iní príbuzní? nemohla by si dočasne bývať s nimi keby si ich oboznámila so situáciou ? ja si myslím, že všetko je lepšie než bývať s tvojim mužom..viem, že sa to lahko povie a ťažšie robí, ale nezabúdaj, že nie si sama, máš 4 deti a si zodpovedná za nich..
a tie reči, že všetko je jeho..pokiaľ nemáte predmanželskú zmluvu tak nie je o čom..to sú len vyhrážky..

mamavera
2. apr 2013

@faila bohužiaľ zariadila si si to v manželstve zle, totálne zle. Teraz bude veľmi veľmi ťažké niečo meniť, zo zabehnutých koľají sa tvojmu manželovi nebude chcieť. Napriek tomu by som to skúsila, aj keď pohrozením rozchodom, vyplnenou žiadosťou o rozvod, skrátka niečím, čo ním zatrasie a prinúti ho zamyslieť sa nad sebou. Povedz mu, že ak je ochotný sa zmeniť a pracovať na sebe, dáš mu šancu, inak váš vzťah končí. On so sebou už v tomto štádiu nedokáže podľa mňa urobiť takmer nič, potrebuje odborné vedenie, čiže manželskú poradňu, ak by sa ti podarilo ho tam dokopať, bolo by dobré. Ak nie, skúste si na papier napísať nezávisle od seba, čo od toho druhého v ďalšom vzťahu očakávate. Nehnevaj sa, ale ja tomu veľkú šancu nedávam, zašli ste už príliš, príliš ďaleko, aby bolo možné spolu žiť a vážiť si jeden druhého, ale zázraky sa dejú.

sherynkamalinka
2. apr 2013

ach jaj, dokedy zeny nechaju so sebou zametat. Dokial nestrieska ich spolocne deti? alebo pokial to neukonci on stylom ze do zeny pichne zoparkrat nozik? Ved mysli preboha na svoje deti, chces aby im ublizil? chces aby nadobro skoncil s tebou a deti ostali bez matky?

sherynkamalinka
2. apr 2013

@mamavera taky clovek sa nezmeni...je to psychickeho povodu..jedine keby sa dal liecit ...o com silne pochybujem

zuzulica
2. apr 2013

@faila Neviem,aké máš možnosti,ale ja by som s takým chlapom nebola ani minútu....To je odjakživa taký,alebo sa to stupňuje?

kikaba44
2. apr 2013

faila @kikaba44 nepochopila som v čom ma muž pravdu....a zasadne si nesadam k opitým šoferom ,ved soferovala som ja ,az ked ma zacal trhať za vlasy zastavila som a zacala vyberať deti a chcela isť dalej pešo aj ked padal mokry sneh až potom vyskocil z auta a hodil nas späť a sadol si za volant,,lahko sa komentuje čo človek neprežije

@faila stášné čo len pomyslieť, začínam mať obavy, že tu ide o život...a tvoja snaha obrátiť môj postoj voči mne končí tak, že tvoj druhý výrok vylučuje ten prvý a preto sa akýchkoľvek ďalších vyjedrení zdržím