Vie chlap milovať?

zuzuzuzka
28. aug 2015

Mozno ma odsudite uz hned na zaciatku, ale ja sa pytam (skor muzov) "Vie chlap ozaj milovat?" a "Co to pre neho znamena laska?"
Viete dajme tomu, ze moja znama ma chlapa, ktory tvrdi, ze ju miluje, ale pri tom vyhladava ine zeny. Sexu maju vraj dostatok, aj je vraj spokojny. Tak preco to sakra robi? Dokonca si za sex plati? Nemame pocit z neho, zeby bol nejak naruseny. Ani uchylku sme ziadnu nepostrehli. Preco to robi? Preco svojej zene ublizuje? Verim tomu, ze kazdy chlap si je vedomy toho, ze ked podvedie zamilovanu zenu, tak jej to ublizi...velmi ju to rani.
Tak preco to robi? Klame, ze ju miluje? Ked chcel mat sex s inymi zenami naco si ju vzal?
Mam si najst chlapa a vziat si ho a cakat, kedy ma zacne podvadzat? Nerozumiem ich zmyslaniu. A to poznam viac takych, nie len toho jedneho, preto tak pisem.

bajana
30. aug 2015

@zuzuzuzka vsak ale tu ide o informacie pre nas, nie o teba...nam si toho vela nenapisala 😉
celkovo mam dojem, ze vidis vsetko tak nejak ciernobielo, vztahy su zlozitejsie, ludia su zlozitejsi, niektori verni, ini s plnou hubou slubov, dalsi, ci sa jednorazovo posmyknu...

jana_eyre
30. aug 2015

@zuzuzuzka za to, co niekto vie a co nie si mozes doplnit cokolvek ta napadne.. jeden muz/zena milovat vie, druha/y nie, treti/a len trocha a takto mozeme pokracovat do 7mich miliard..

@tiwyna urcite su veci /a nikde nerozporujem, ze by to tak nebolo/, ktore su specificke pre muzov a specificke pre zeny, to ale neznamena, ze ich mozeme takto generalizovat, pretoze VZDY ide o jednotlivca..

takze ak muz kamaratky podvadza, neznamena to nutne ze ma musi podvadzat aj ten moj..

mala_hobitka
30. aug 2015

@zuzuzuzka Nemyslim ze sa vytahuju. Ono povedat ze "nikdy by som ta nepodviedol/nepodviedla" sa neda. Ale ked chlap povie ze "bol by som strasny chuj keby som kvoli takej blbosti riskoval vztah"...je to nieco ine. Medzi chlapmi sa skor vytahuje, kto kolko mal a pikosky. Medzi sebou o vernost nehraju. Zene vsak muz povie bud pravdu ak je cestny alebo cokolvek co chce pocut len aby mu dala. Ale spravanie muza hovori za vsetko a vtedy jeho slova su len slova (prazdne). Ak by sa moj chlap furt pozeral po inych tak by slova v zmysle "ale ved ty si moja jedina" spustili hystericky smiech so slovami "to urcite, vypadni"....

charity
30. aug 2015

Moj kamarat raz urobil prieskum medzi svojimi znamymi ci sa zenili z lasky alebo to bol "deal". Vsetci odpovedali, ze to bol deal. Tak neviem ci miluju. Skor nam to len rozpravaju ako kaleraby aby sa dostali k sexu.

charlie1980
30. aug 2015

Ja si myslim, ze vela chlapov si podvedome a aj vedome vybera vhodnu matku pre svoje potomstvo. Nemusi byt ta najvacsia krasavica, nemusi byt neviem ako sialene zamilovany, pretoze aj to raz vo vztahu pominie. Pride na rad kopec inych veci, ktore su vo vztahu podstatne dolezitejsie. Oni miluju asi tak inak ako my zeny...

mkhp171113
30. aug 2015

Asi som tu jeden z mala, hoci som tu kvoli inym veciam ako tehotenstvo ci starostlivost o dieta. Ci vie chlap milovat? Urcite ano a niektory viac ako zena. Ja som sa rozviedol pre nezhody, proste sme si uz nerozumeli. Dlho, velmi dlho trvalo kym som cz to presiel a este aj dnes k nej nieco citim. Urcite nie lasku skor priatelstvo mozno obdiv ze vychovava moje deti a musim povedat ze dobre. Nas vztah raz a navzdy skoncil ale som pripraveny kedykolvek jej pomoct. Mozno aj to je laska, nezili sme spolu nadarmo a tie roky boli vacsinou krasne. A teraz. Z dovodu ktory doteraz nepoznam ma nechala zena ktoru pokladam za svoju zivotnu lasku hoci som zil s inou. Preco to by bolo nadlho. No rozhodol som sa cakat, hoci aj do smrti. Ja moja posledna a ina uz nebude, to je moje rozhodnutie. Mozno niekomu smiesne az trapne a detinske ale ona je pre mna vsetko co som od zivota chcel. Vyberam si zivot v samote a nadeji ze sa to raz zmeni nez hladat iba akusi nahradu. Je to podla Teba laska?

charlie1980
30. aug 2015

@mkhp171113 Ano, je...laska a respekt.

horana
30. aug 2015

@mkhp171113 Podla mna to nie je laska, lebo laska vychadza z plnosti, nieco mam co chcem zdielat.
Skemrat o pozornost a naklonnost niekoho kto o to nestoji, blokovat si tym ine vztahy je citova zavislost a nezrelost.

horana
30. aug 2015

@charity Je to jasne ze kamarati sa vzdy "najdu" podla spolocneho nahladu na zivot, vrana k vrane sada, preto je pochopitelne ze znami a kamosi budu mat plus minus podobne zivotne hodnoty. Mne je to az smiesne, nakolko sa pohybujem v uplne inych kruhoch a tam by tvoja anketa dopadla uplne naopak, dokonca by ju ani nebolo treba robit, lebo je to prierazne citit aj bez kecov a slov.

mkhp171113
30. aug 2015

@horana Ja predsa nehovorim o skemrani. Zijem si svoj zivot, pracujem venujem sa detom.... No pre mna je prirodzenejsie zit v nadeji ako hladat niekoho koho viem ze milovat nebudem, ze bude iba akousi zaplatou. A ako vravim, preco to tak vnimam by bolo nadlho ale nie je to o nejakom posadnuti ze mam vsade jej fotky, prenasledujem ju, kazdu myslienku venujem iba jej... Proste ju milujem, to co mam chcem zdielat s nou a neviem ktora z Vas by sa citila dobre keby sa raz nejak dozvedela ze som s nou iba preto ze nechcem byt sam. Radsej ziadny vzttah nez neuprimny. Vztah nas ma niecim naplnat a nema byt iba preto aby nejaky bol. To by bolo nezrele viac si myslim.

mkhp171113
30. aug 2015

@horana Mimochodom otazka bola ci vie chlap milovat. Ja si myslim ze ano. Nikto nemusi suhlasit s mojim nazorom a rozhodnutim a ako som pisal: pre niekoho smiesne a trapne pre mna dolezite a spravne. Nazor nech si kazdy urobi sam.

horana
30. aug 2015

@mkhp171113 Nemusis si aktivne hladat nahrazky, ani nutne skocit po kazdej co by bola ochotna, ale ani sa ich co i len potencionalne ostentativne zriekat vyhlaseniami ze ina uz urcite do smrti nebude. Lebo sa len vedome uzatvaras, zbytocne. Ty predsa nemozes vediet co ta v zivote este stretne. Skratka vyrovnany clovek dava sancu, siri lasku ako slnko svoje luce, bez ohladu na cokolvek na cele okolie. Mozno to aj nik neopatuje, mozno ano, nevies. Neuprimnost je podla mna to vyhlasit ze vsetko uz musi byt zakonite iba neuprimne, nakolko vobec nemusi.
Je to taky typ cloveka, ktoremu sa lahsie zije v neuskutocnitelnom ideale, akoby mal normalne riesit co zivot prinasa a tak ako to prinasa. Nie je to laska, je to strach.

horana
30. aug 2015

@mkhp171113 Ved aj ja som na uvodnu otazku napisala ze ano, chlap urcite vie uprimne a hlboko milovat, len mam iste pochybnosti ci prave ta forma ktoru si popisal je tou hlbokou laskou, alebo ci skor putami, sebasputavanim...ked si ale tak stastny a naplneny nema vyznam robit nieco ine nez co citis, do toho ta nik nemoze dotlacit. Sam musis vediet ci ti to takto vyhovuje. A ked ano, niet o com.

mkhp171113
30. aug 2015

Ved ano, neviem ci niekto vie co je to ta hlboka laska. Kde konci hlboka laska a zacina posadnutost. Ja to co k nej citim vnimam ako lasku a iba cas ukaze ci som sa nemylil. Rozum vravi jedno, srdce ine. Koho pocuvat? Ja som si vybral srdce, to je vsetko.

vroni
30. aug 2015

preco by nemal chlap vediet milovat? Tak ako sa najdu chlapi na partnersky zivot celkom nepouzitelni, tak sa najdu aj chlapi milujuci. Len musia najst kompatibilnu zenu (tiez nie kazda vie milovat a naviac si musia "sadnut") Ked sa im (zenam ci muzom) toho vhodneho a kompatibilneho partnera najst nepodari, vytvaraju 1000% platne teorie, ako chlapi nie su schopni citov a zeny idu len za peniazmi.

tiwyna
30. aug 2015

@zuzuzuzka nie momentalne uz vztah nehladam, lebo som nato prisla

tiwyna
30. aug 2015

@mkhp171113 podla mna to, co pises, nie je laska, ale posadnutost, uz niekdy inu nechcem, toto bola zivotna laska...ake mile, ake detinske. Napis o par rokov...

sissy27
30. aug 2015

@zuzuzuzka nie, nemyslím to tak, že má začať podvádzať, ale jednoducho nech z neho nerobí stred vesmíru, jediný zmysel svojho života... nech proste nezabúda na seba, deti (ak majú), rodinu, priateľov, svoje koníčky... neobetovať a nepodriadiť svoj svet a svoje ja jednému chlapovi...
úprimne si myslím, že žiadne ultimáta nemajú zmysel... jednak preto, že druhá strana sa nezmení, nepovie si "nechcem to viac robiť, lebo ju milujem", max si tak povie "budem teda sekať dobrotu, nech je doma kľud"... ale je to všetko len dočasné prispôsobenie sa, nie trvalá zmena... to by musel chcieť on sám, nie niekto druhý... a akurát si bude MOŽNO dávať lepší pozor, aby sa ona nedozvedela - to bude jeho forma ako neubližovať - nie prestať s tým, len to lepšie utajiť... a druhá vec - ak by s tým aj naozaj prestal, ona mu už nikdy nebude veriť, za každým jedným telefonátom, pípnutím smsky, 2minútovým meškaním, pohľadom mimo, "zlým" tónom hlasu bude ona čakať zas nejakú bokovku... dôvera sa veľmi ťažko obnovuje... ešte možno ak by to bola nejaká jednorazová záležitosť, tak sa to dá, ale ak to je proste hobby? ja osobne by som nestrácala čas s tým, aby som pochopila jeho - lebo čo mi to dá? keď náhodou pochopím, tak potom s tým budem akože ok a bude mi to stačiť, že viem prečo to robí, tak je jeho správanie v poriadku a neubližuje mi to? zamerala by som sa na vlastné šťastie a pohodu... ešte sú ženy, ktoré si z toho dokážu spraviť biznis - ja budem tolerovať tvoje hobby, ty pre mňa urobíš ... (doplniť podľa vlastného uváženia)... ale nie každá to asi dokáže...

tiwyna
30. aug 2015

@sissy27 uplne super napisane, presne tak, nezalezi na nikom, len na nas samych, cco mi chceme, co my potrebujeme, v laske sa nedaju robit kompromisy, ak chcem byt stastny, nemozem proste zacat nieco tolerovat, alebo chapat, snazot sa chapat...bud mi partner dava to, co potrebujem, ved preto je partnerstvo dobrovolne, alebo proste idem prec a hladam niekoho, kto mi to da.

sissy27
30. aug 2015

@tiwyna treba dať na prvé miesto seba - nikoho iného... ani muža, ani deti, len seba... viem, že teraz polovica mk upadla do bezvedomia, ako môžem dať na prvé miesto seba pred vlastné deti - ale áno, môžem... nešťastná a utrápená matka sotva môže urobiť šťastnými svoje deti...

charity
30. aug 2015

@mkhp171113 Takuto zivotnu volbu robi vacsina chlapov, ked stratia svoju velku lasku. Prilis sa boja dalsieho citoveho sklamania a tak do dalsieho vztahu nejdu. Zeny aj po velkom rozchode dalej dufaju v lasku. Muzi to zabalia. Laska? Mozno len zbabelost.

Inak velmi pohodlne urobit deti a potom z dialky obdivovat ich matku ako ich vychovava.