Vzťah cez internet

zuzina25
9. nov 2014

Spoznala som jedneho muza, ale cez internet. Napísal mi on prvý. Píšme si už asi 4 mesiace, no stretli sme sa len asi 5krát. A to je to, čo mi vadí. Ja skor uprednostňujem osobné kontakty, na sociálne siete som predtým chodila naozaj minimálne, teraz som tam dosť často, a to práve kvôli nemu. Má 26 rokov tak ako ja. Je mi veľmi sympatický a páči sa mi, a chcela by som, aby z toho bolo aj niečo viac. Problém je, že on je v tomto dosť zvláštny, a aj keď sa snažím pochopíť ho, neviem prísť nato, v čom je u neho problém. Mal vzťah asi pred 4 rokmi, no rozišli sa. Odvtedy nemal žiadny vážnejší vzťah, len nejaké pokusy. Problém je, že mám pocit, akoby sa stránil osobného kontaktu. On tvrdí, že je problém v ňom, lebo sa nevie zaľúbiť. Tomu nerozumiem, lebo nemyslím si, že také niečo sa dá, resp. nedá nevedieť. Vždy keď nejakým spôsobom nadhodím túto tému o vzťahoch a vzájomnom spoznávaní atď. tak ju zahovorí, alebo odignoruje, akoby sa bál a o sebe a svojich pocitoch akoby vobec nechcel hovoriť. Za celý čas, čo sa poznáme , si stále len píšeme. Keď sme sa aj stretli, tak som stretnutie iniciovala skôr ja. On tvrdí, že sa mu veľmi páčim, že som dobrá, milá, inteligentná, rozumná a úžasná, lebo všetky ženy, ktoré doteraz spoznal boli presne opačné. A on chce práve takú ženu, ako som ja. Stále tvrdí, že sa so mnou chce viac stretávať, že ho priťahujem a že sa so mnou vždy cítil úžasne a na stretnutie sa vždy tešil. No väčšinou som ho viac-menej akoby musela prehovárať, aj chcel, ale akoby sa bál alebo čo. Keď som sa ho pýtala, ako predtým komunikoval s ostatnými ženami, tak vraj poväčšine len takto – cez písanie si na internete, max. sms. A teraz je to to isté. Máme vymenené čísla, no ani raz mi nezavolal. Vždy mi keď tak len napíše sms alebo na internete. Aj keď ma chcel odviesť z práce a dohodnúť sa, kde sa stretneme, tak mi písal sms – ky. Pritom je úplne normálne, že človek niekomu zavolá a dohodne sa na niečom. Mám pocit, akoby sa bál takejto a aosobnej komunikácie, lebo ináč si to neviem vysvetliť. Problém je, že ja by som chcela viac a hlavne sa s ním viac stretávať, laby som ho lepšie spoznala. Keď som sa ho otvorene spýtala (samozrejme cez písanie, ináč sa to nedalo) ako to s nami vidí, tak povedal, že aj on by chcel viac, lebo mám všetko to, čo by na žene chcel mať – od výzoru až po povahové vlastnosti. Len že jednoducho má sprostú hlavu a nevie sa zaľúbiť a že mi to ani sám nevie vysvetliť. Snažila som sa mu vysvetliť, že to sa nedá nevedieť sa zaľúbiť a že problém bude asi v tom, že jednoducho nikdy sa nedá do človeka zaľúbiť cez klávesnicu počítača, že človeka treba spoznať osobne, vidieť ho ako sa správa a reaguje v rôznych situáciach, aké má dobré a zlé stránky, zlozvyky, a že až potom možno zistiť, či toho človeka má rad s tým všetkým . dobrým a zlým. Ved písanie nikdy nenahradí objatia, dotyky, bozky a spoločné chvíle. Prosím, chcem len radu, neviem čo robiť, mám pocit, že akoby mal len nejaký blok, alebo možno nejakú zlú skúsenosť, prečo sa stráni osobnejšej komunikácie a vzťahov, alebo naozaj neviem, čo si o ňom myslieť. Nozaj sa mi páči a začínam k nemu cítiť viac ako len sympatiu, no neviem ako ďalej. Nechcem na neho tlačiť. Ako by ste sa , prosím, zachovyli vy? Dali by ste takémuto niečomu šancu? Alebo to mám nechať celé tak a radšej to skončiť už teraz? Ďakujem za Váš názor.

muchacc
9. nov 2014

nehnevaj sa ale bud klame a niekoho má alebo tak zatrpkol že sa nechce viazať 😕

pribinak
9. nov 2014

Toto podla mna nie je vztah

zuzina25
autor
9. nov 2014

Ďakujem za názor, no nemá nikoho, to viem isto, ale tiež mám ten pocit, že sa asi bojí viazať, lebo mi aj písal, že sa sklamal predtým a že má aj vo svojom okolí veľa priateľov, ktorí sa sklamali a že akoby mal voči vzťahom akúsi imunitu alebo čo.....no záleží mi na ňom :(

zuzina25
autor
9. nov 2014

@pribinak Viem, že toto nie je vzťah, ani netvrdím že je, vzťah je úplne o niečom inom, veď vzťah je to, čo by som ja práveže chcela .

maca_p
9. nov 2014

@zuzina25 a mozno je to uz populacna choroba, clovek ktory komunikuje iba cez soc. siete ma problem sa stretavat face to face 😉

mihula
9. nov 2014

a ja si myslim,že aj takí su chlapi.Ak ti na nom ozaj zalezi,musiš vyvinut viac aktivity ty.A povedz mu,že mas pokazeny počitač nech ta kontaktuje telefonom

zuzina25
autor
9. nov 2014

no možno by to bolo riešenie, lenže viem, že asi by mi napísal max. sms - ky, sám by mi asi nezavolal :( A veď ja som ho už viackrát volala von, a aj tvrdil že by chcel ísť, no nevedel to vysvetliť, prečo nejde, akoby sa bál, vôbec tomu nerozumiem. Tvrdí, že mu na mne záleží, uvažovala som dokonca, či to neskončiť, keď som mu to ale napísala, tak povedal, že by ho to neskutočne mrzelo a že ak to tak chcem, musím to spraviť ja, lebo on to nedokáže so mnou skončiť. Na to ma má príliš rád.

petulaptt
9. nov 2014

A preco ta vobec kontaktoval a udrziava s tebou tento interaktivny vztah ak sa nechce viazat a boji sa....bud s nim budes aj nadalej udrziavat tento "wifi" vztah a budes cakat ci sa neodblokuje casom, alebo sa s nim narovinu porozpravas ako to je a ako to bude, aby si vedela na com si a pripadne to radsej ukoncila, akoby si sa mala uplne zalaskovat do niekoho kto sa bude aj nadalej snazit to udrzat iba v tejto rovine....

simik22
9. nov 2014

Si si ista, ze mate 26? Nie 16?

adulik23
9. nov 2014

@zuzina25 urcite niekoho ma. odpovedanie na spravy sa kamufluje jednoduchsie ako telefonovanie.
a tie dristy, ze vas rozchod by ho mrzel, lebo ta ma rad, ale rozhodnutie necha na teba ..... 😀 😀 😀 to sa uz podla mna jasnejsie ani neda napisat.

zuzina25
autor
9. nov 2014

Ved práveže tvrdí, že by chcel konečne normálny vzťah......a to je práve to, čo neviem, či čakať a dať tomu čas (lenže to nemusí prísť nikdy ) alebo to ukončiť. Aj by som sa s nim chcela o tom otvorene a narovinu porozprávať - z očí do očí, nech už to dopadne akokoľvek, lenže on sa toho akosi stráni .

pupavka123
9. nov 2014

Jednoznacne nie si jedina s ktorou sa schadza a ktorej to hovori...klasika,vyhovorky chlapov zo socialnych sieti...a samozrejme,ze ty si ta,ktora mu vyhovuje po vsetkych strankach od vizaze po charakter...pises,ze si si ista,ze nikoho nema..ako to mozes vediet?po 4 mesiacoch a 5 schodzkach?si veeeelmi naivna...zobud sa..to je vsetko

zuzina25
autor
9. nov 2014

Ano, viem, že je to zvláštne. A nie nemáme 16, aspon ja isto nie, ja viem, čo je skutočný vzťah, mala som skoro 6 rokov vzťah, no žiaľ skončilo sa to. A strasne dlho som sa preto trápila. Nikdy predtým som si s nikým takto nedopisovala a na soc. siete som chodila doslova raz za rok.

irusa
9. nov 2014

možno s toľkými píše , že 24 hodinový deň mu nestačí, aby sa s každou jednou aj osobne stretával

zuzina25
autor
9. nov 2014

To isto nie, robi dvanastky, a aj nočné. A práveže si so mnou píše veľa a často, vždy ked ma voľno a čas.... len ja by som brala radsej hodinku osobne, ako 4 cez chat. Nechcem aby si tu o mne niekto myslel, že som naivná, nie som. Práve preto to chcem riešiť a radšej ukončiť hneď, ak z toho nikdy nič nemá byť. Toto je prvýkrát, čo som niekoho spoznala takýmto spôsobom.

mishellitta
9. nov 2014

Ja by som to skončila čím skôr, resp. ani sa mu nesnažila sa prispôsobovať. Je viecero možností, prečo sa chová ako sa chová. Buď má problém a je závislý na sociálnych sieťach alebo klame, prípadne funguje s viacerými ženami naraz (môže sa s nimi aj stretávať, preto stále nechce, lebo asi nemá kedy). Nie je normálne uprednosťňovať virtuálny vzťah kvôli sklamaniu, taký človek nie je na vážny vzťah. Ja osobne by som to s ním skončila hneď a zaraz, ak stojí za to a stojí o ten vzťah, urobí všetko preto, aby to napravil. Ak to ostane takto a budete si s ním písať, tak sa nikam nedostanete a sama budete seba obviňovať za jeho reakcie, ktoré nebudú príjemné. Už len tým, že nad ním a tým vzťahom premýšľate a radíte sa tu, strácate čas, zamyslite sa, urobil by on niečo podobné, aby Vám vyhovel? Muž, ktorý Vás miluje prejde aj celý svet len, aby mohol byť s Vami a nenechá Vás prosiť sa mu o kontakt.

petulaptt
9. nov 2014

Tak to ukonci, mozno sa zobudi a ked nie, tiez nemas co lutovat, lebo by to pravdepodobne neurobil aj tak

mishellitta
9. nov 2014

Ešte by som dodala jednu vec, muž by si Vás mal zaslúžiť a dvoriť Vám, nie naopak. Nenechajte ho manipulovať s Vami. Pravidlá si určujete Vy.

pribinak
9. nov 2014

@zuzina25 no po tomto prispevku si myslim, ze si naivna!!!! Moze si cetovat aj s 10 babami naraz, a co ked chodi na nocne a dvanastky? Co o nom za tu dobu co ste akoze spolu v kontakte vies? Mas aspon nieco overene? Ved narozpravat ti moze co chce ;(((

oladuna
9. nov 2014

@zuzina25 podla mna je to introvert ktory asi este nemal nikoho a klame ti o predchadzajucom vztahu.ludia ktori maju skusenosti vo vztahu sa takto nespravaju.

lapalma
9. nov 2014

...nenamotávaj sa na kecálka a pisálka...čo to je za chlapa do života, keď ťa nechce vidieť, stačí mu sms. Všetko to sú iba prázdne REČI - ty si dospelá....urob ešte jeden pokus, obmedz písanie, ži si svoj život a počkaj, čo urobí on....predpokladám, že keď prestaneš vyvíjať aktivitu, pôjde váš "vzťah" do stratena ☹

ruthke
9. nov 2014

Si si ista, ze nie je zenaty? Bola si u neho doma aspon raz? (A ked si si ista tak preco? Lebo ti to povedal?)
Ale povedzme, ze nie je zadany. Aj tak:
Naozaj vyhra...namotat sa na chlapa, ktory o to nestoji. Stava sa. Ten chlap by nikdy nezabojoval o teba, o vas vztah. Celu zodpovednost hodil na tvoje ramena a este ma kryty chrbat, pretoze ti vlastne nic neslubuje a doteraz si robi alibi ze on sa "nevie zamilovat" a teda ked to nebude klapat tak moze len pokrcit plecami "ved som ti hovoril". Chlapec si to vie zariadit. Este povedz, ze s nim spavas.
A co este potrebujes ty, ako ti to ma on vysvetlit, ze nema zaujem? Vsetko iniciujes ty, nahanas ho, riesis ho- ozval by sa on vobec, keby si sa ty odmlcala? Hej, to my zeny mame rady- ten pocit, ze sme nasli uzasneho, mierne naruseneho muza s komplikovanou dusickou a mame sancu (az povinnost) ho zachranovat.
Utekaj. On nie je material na vztah. A tebe velmi odporucam knihu "nie je z teba až tak paf" (knihu, nie film!) od Grega Berherdta, skor nez si zacnes zas s nejakym chlapom. Usetri ti zlomene srdce a kopec casu. Uplne vazne.
V skratke- ked ta nejaky chlap naozaj chce, neda ti pokoj. Vola, ozyva sa, chce s tebou travit cas, zoznamit ta s rodinou, kamaratmi.
Chlapi casto nezvyknu narovinu povedat zene, ked nemaju zaujem. Nechcu ranit a tiez sa boja toho vybuchu emocii a slz, ktory s tym casto prichadza. Takze robia to inak- "Ty si taka uzasna, krasna, fantasticka, najlepsia, boze, tak zavidim chlapovi ktory raz s tebou bude, ale vies...ja sa zamilovat neviem", alebo "Ty si pre mna prilis dobra, krasna mudra atd.", alebo "vies, ja by som ta tak velmi lubil, keby sme boli spolu, ze sa toho vztahu bojim" - a dopln si dalsie, niektore kecy su este kreativnejsie. Ale vsetci taki typkovia maju na krku cedulku "NEZAJEM". A my blbe zenske si to nevieme v hlave poskladat.
Este citat, zial od Matkina, ale trefny: "Keď muž nevolá, nechodí a nepozýva, je to celkom v poriadku, lebo ak môže nemyslieť na nejakú ženu, keď nevidí jej tvár, či iné časti tela pred očami, nech sa díva na čokoľvek, keď spokojne spí a chutí mu jesť – je správne, že jej dá pokoj".
Nestracaj cas. Vela stastia. Si mlada a v mori je vela ryb.

buebee
9. nov 2014

zuzina, ja mam teraz velmi cerstve taketo "sklamanie".. stretavala som sa s chlapom, ktoreho som spoznala cez soc. siet asi pred pol rokom.. ukecany, zlaty chalan, no furt mal potrebu mi o kadejakych pipinach vykecavat.. celkom dlho som mu to trpela, bo som si myslela ze sak co, chalan je v rozpakoch, neskuseny (som si vtedy myslela), inak nevie zaujat, tak sa hra na velkeho caava takto.. proste som si nahovarala nieco, lebo som si nechcela pripustit ze by mohol byt taky, aky nakoniec asi predsa je.. no po case mi to tak neskutocne zacalo vadit, ze som to teda ukoncila. stacilo.. ked chce pipinu, nech sa paci, nech si nejaku najde.. potom sme sa zacali zase stretavat.. dlhy pribeh, no long story short.. dopadlo to tak, ze nakoniec sice o pipkach uz nehovoril, ale uz to bolo take nijake.. krk na to dam, ze sa stretaval naraz s x babami, sice za mnou chodil dost casto, medzi tym sa vobec nezaujimal.. a ked som sa teda odvazila mu povedat ze takto mi to nevyhovuje, necitim z jeho strany vobec ziaden seriozny zaujem a fakt mi prislo ze on za mnou chodi len tak, ze cas zabijat v podstate som sa dockala rovnakej odpovede ako ty.. ze ak si to tak zelam, ukoncime to.. odvtedy sa neozval.. takze si myslim ze je to jasne.. chcela som len trosku viac zaujmu, aby sem tam napisal, zavolal.. a miesto toho aby to spravil, nechal to cele tak 🙂
a teraz k veci 🙂 ja osobne si myslim, ze ked chlapovi na tebe zalezi, ma ta rad a hlavne ked si presne taka zena aku by chcel mat, nenecha to len tak a urcite nepovie ze "ak to chces ukoncit, musis to spravit ty, lebo ja to nedokazem.." mne to skor pride tak, ze on to neukonci, lebo jemu to tak vyhovuje.. ked nema inu po ruke, tak sa stretne s tebou.. samozrejme to tak vobec nemusi byt, vie len on preco robi to co robi.. no aj ja som tazky oriesok :D som hanbliva, "bojim sa" osobnej komunikacie - trva mi dlho kym sa pri niekom dokazem uvolnit, no ked sa s niekym citim dobre, urobim pre to maximum aby sme boli spolu, hlavne ked je presne taky, co mi aj povahovo aj vyzorom sedi..

majka99999
9. nov 2014

@buebee presne, mala som rovnaku skusenost, cavo na bmw, velke reci, pomedzi stretnutia sa nejako neozyval, pisali sme si aj na skype... tak som sa prestala ozyvat a cudujsasvete - uz sa neozval, o pol roka prisla sms, ze ako sa mam, asi prvych 20 pipin v zozname nemalo cas. Ale to som uz chodila so sucasnym manzelom. Takze smola. 😀

haslerka27
9. nov 2014

psychopat

majka99999
9. nov 2014

@zuzina25 seriozny muz neobkecava, ale ukaze svojimi cinmi, ze si uzasna - vola, pochvali sa kamosom a zoznami ta, dokonca ta vezme na kofolu do pubu aj ked ma doma v chladnicke celu flasu. Neciem, ako prebiehali vase stretnutia, ale porozmyslaj, ci budes stracat cas. Neviem, co za sklamanie prezil, ale znamy zistil, ze ho snubenica podvadza, ked uz mali vytlacene pozvanky na svadbu. Tomu hovorim sklamanie... A predsa sa nakoniec o par rokov ozenil, ale uz s inou.

lvka
9. nov 2014

@zuzina25 k tomuto len tolko...mama mi vzdy hovorievala: "ak chlap chce, spravi hocico aby bol so zenou...aj ked je slobodny, aj ked je zenaty, nema zabrany, opusta rodiny...." Je to velmi smutne, ale skutocne je to tak...ked chlap chce - najde sposob ako sa stretnut, zavolat, byt s tebou...

marionmarion
9. nov 2014

@zuzina25 v prvom rade si poloz otazku, ci ti takyto typ vztahu staci a bude vyhovovat, lebo tvojmu akoze priatelovi to zjavne takto vyhovuje a nema preco to zmenit. Podla mna ma so sebou problem, co sa komunikacie tyka a dost velky, lenze ty na tom nemozes nic zmenit ( a to nai v pripade ze by slo o lasku storocia medzi vami), on to musi zacat vnimat ako problem a on musi pocitit potrebu to zacat aj riesit. To je na psychologa...
ja by som mu to naisala na rovinu, ako to vnimam a ze takto mi to nestaci a ak sa na tom nic nezmeni, tak s nim proste koncim...a naozaj by som to aj urobila. Nesla by som do vztahu, ktory sa uz na zaciatku javi ako divny a problemovy, lebo lepsie to uz nebude, len horsie a na tomto svete este beha dost normalnych chlapov ktori naozaj stoja za tvoju pozornost...

janka279
9. nov 2014

@zuzina25 Ja si nemyslim, ze je to o strachu a podobnych vyhovorkach. Podla mna u neho iskra nepreskocila. Keby ano, tak by sa to pohlo uz davno dalej. Citom nerozkazes a ak preskoci iskra, vyvija sa to samo. Obe strany vyvijaju aktivitu, aby spolu travili cas. A nielen si vypisovali na nete.

fidorka7
9. nov 2014

@buebee presne, môj názor, je že niekoho (niekoľko) ich má. Neviem, ako môže niekto so 100% istotou tvrdiť že ten druhý je verný, ved to nemôže ani manželka (denne sú tu témy, ktoré o tom hovoria) nieto ešte nejaká virtuálna priateľka... kašli naň a nájdi si normálneho, reálneho priateľa.