Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka1874
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka1874
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sniezik
22. feb 2008

Ja by som chcela poprosiť o radu ako napísať odvolanie nás nerozviedli a to ma manžel týra ,mala som velmi protivnú sudkynu tak si na nás sgustla.Tak sa chcem odvolať dalej.

alexandra
22. feb 2008

sniezik mas pravneho zastupcu? Alebo si to musis napsiat sama? Ak sama, tak to koncipuj ako vec: Odvolanie voci rozhodnutiu sudu (je to rozhodnutie, nielen odrocenie?), treba uviest spisovu znacku a adresovat to sudu nadriadenemu tomu, kde si davala ziadost o rozvod. Rada by som poradila aj viac, ale je to prilis malo info ktore si dala. ☹

sniezik
23. feb 2008

Právneho zástupcu nemám chcela som to skúsiť bez neho je moc drahý,tak preto pýtam radu ako to napísať.Stačí len tak krátko ,že sa len odvolavam alebo treba zas rozpisovať dôvody?nevieš kolko to stojí ?

aadula
23. feb 2008

sniezik: za odvolanie platíš tiež súdny poplatok vo výške ako za rozvod 2000,- sk, pokiaľ nie si oslobodená..na to nezabudni. Ak ťa nerozviedli, skús v odvolaní napísať obšírnejšie dôvody rozvratu manželstva, a na krajskom súde budete mať znova pojednávanie.

marianna5
23. feb 2008

ahojte,
mám 2 týždne po rozvode...čakám na rozsudok.Chcela by som vedieť,či na zmenu priezviska musím napísať nejakú žiadosť,alebo stačí zájsť na matriku a tam mi dajú nejaké tlačivo...ďakujem za pomoc...

maaja
23. feb 2008

marianna, staci zajst na matriku a tam sa uz vsetko dozvies ,,, len musis mat rozsudok aj s vyznacenou prvoplatnostou a na tu zmenu priezviska mas len myslim tri mesiace od pravoplatnosti rozsudku ...

marianna5
23. feb 2008

maaaja: ďakujem,to ostatné viem,len som nevedela,či mám napísať tú žiadosť... 😉

maaja
23. feb 2008

😉

andrea1158
23. feb 2008

V odvolaní musíš uviesť:
- označiť rozhodnutie
- z akého dôvodu sa odvolávaš (musíš uviesť jeden z dôvodov podľa § 205 OSP), čiže sa nemôžeš odvolať len tak ako sa ti zachce, z akéhokoľvek dôvodu
- v čom vidíš nepsrávnosť rozhodnutia alebo postupu súdu
- ako navrhuješ aby súd rozhodol

alexandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkafuny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sniezik
23. feb 2008

Andrea tebe sa to lahko povie neni sudkyna ako sudkyna hlavne v DS.My už 2 roky spíme oddelene všetko je zvlášť ,deti sú u mna,manžel na súde povedal že súhlasí s rozvodom a predsa nič-nerozviedli nás.

andrea1158
23. feb 2008

sniezik:

napíš to takto:
hlavička: navrhovateľ.....odporca....
napádam odvolaním súdne rozhodnutie: napíš spisovú značku: je uvedená vpravo hore:
dôvody odvolania: máš v IP
rozhodnutie súdu považujem za nesprávne preto že.....opíš dôvody, prečo si myslíš že súd rozhodol nesprávne...uved tam, že manželstvo už neplní žiadnu fukciu, nežijete spolu, nehospodárite spolu, nestýkate sa intímne, niet už žiadnej nádeje na obnovenie manželského spolužitia a napriek tomu vás súd nerozviedol
navrhujem aby sú takto rozhodol:
Manželstvo X a Y uzavreté dňa ....... pred .............. sa rozvádza.

alexandra
23. feb 2008

zuzkafunny 🙂 Ale uznaj ze to nema vyznam komentovat.

Andrejka, ked si kazdy moze pisat co chce ak neuraza a nenadava, tak aj ja si mozem moralizovat, nie?
Add sniezik, pani pravnicka, nepatrilo by sa spytat aspon na dovod, preco ich nerozviedli, teda po Tvojom: ´zdvovodnenie´?

andrea1158
23. feb 2008

alexandra: ?????

ja som ten rozsudok nečítala, sniezik písala, že ich nejaká zákerná sudkyňa nerozviedla, v odvôdodnení rozsudku predsa musela uviesť, prečo...sniezik je myslím dostatočne intelignetná na to, aby pochopila, ako odvolanie napísať. Po právnej stránke som jej info dala do IP. Je jasné, že ked sa odvolávaš proti výroku o rozvode, tak jediný dôvod je taký že súd na základe vykonaných dôkazov dospel k nesprávnym skutkovým zisteniam. Teda, vykonaním výsluch účastníkov dospel k nesprávnemu skutkovému zisteniu, že manželstvo je funkčné. Preto som jej napísala nech tam uvedie prečo súd nesprávne rozhodol. Aký dôvod tam uviedol, je súkromná vec, snád to tá kočka tu nebude verejne rozpisovať do podrobností. Nejako som však nepochopila tvoju reakciu, asi potom že kto do koho rýpe? Ja do teba alebo ty do mňa? Predchádzajúci príspevok sa teba vôbec netýkal, bol adresovaný sniezik a ty napriek tomu rýpeš. Čistá závisť. Už nereagujem na tvoje príspevky, maj sa pekne.

zuz11
23. feb 2008

predychajte to a nehadajte sa viac, dakujem

sniezik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka1874
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
29. feb 2008

Bola by som rada, keby si napísala, ktoré moje tvrdenia boli úplné a nepresné a koho som uviedla do omylu. Napíš to presne nech všetci vidia, v čom som nevravela pravdu a v čom som koho uviedla do omylu. Nech sa páči. Pozrela som sa do tvojho pasu, si registrovaná od včera, takže si podľa mňa baba, ktorá bola registrovaná pod iným nikom a teraz si si dala iný kvôli tomu, aby si ma mohla uraziť. Aké úbohé. Aj tipujem, kto by si mohla byť, ale je mi to jedno. Bohužiaľ ľudksá závisť nepozná hranice. Tak sa ukáž a napíš, v čom som koho uviedla do omylu a napísala neúplné a nepresné tvrdenia.