Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

wladka
11. feb 2008

kamajka, navrh na rozvod manzelstva.. tu mas vzor, podla seba si to upravis - http://www.vzory.cz/vzory/rodina-a-manzelstvi/n..... k nemu potrebujes original sobasny list, rodny list dietata..

kazdopadne odporucam, ja som to tak urobila - ziadost o rozvod manzelstva, a upravu prav a povinnosti voci maloletej.. takze sme mali v jeden den rozvod a vyzivne..

ak si na materskej, mala by si byt oslobodena od poplatku za kolok, inak stoji 2tis.. ja som platila 😠 , az potom povedali, ze som nemusela.. tak, aby is vedela..

po rozvode sa riesi BSM.. to ti uz ostatne baby poradia, my sme BSM nemali..

ale zalezi to na tebe, snad to mas premyslene, sama sa musis rozhodnut.. ja ti poviem, ze nez som sa ja rozhupala k rozvodu ubehlo 10mes, nechcela som si to pripustit, je to dost na psychiku.. ale da sa tpo zvladnut.. este lepsie je, ked sa vy dvaja dohodnete.. sud berie ohlad na rozhodnutie manzelov, a ak sa nedohodnete, tak to bude asi tazke.. emocionalne a aj psychicky..

inak, drzim palce, nech sa akokolvek rozhodnes.. ale mysli na deti a na seba.. 😉

kamajka
autor
11. feb 2008

wladka a co je to vyslech ucastniku?

je to potrebne?

ja inak velmi pochybujem, ze muz sa na sud dostavi....

da sa konat aj v jeho nepritomnosti? ze by napr. napisal na sud, že suhlasi a tak...

kamajka
autor
11. feb 2008

a velmi pekne dakujem za tvoju odpoved... BSM asi nemame.. aspon o tom neviem..

wladka
12. feb 2008

kamajka, vyslech ucastnikov - je ze si vas dvoch vypocuju..ak podas ty o rozvod, zacnes prva, ako ste sa zoznamili, po akej dobe svadba, dieta, a kedy zacalo to vsetko rozpadavat atd.. potom on povie svoj nazor..

kamajka, neda sa bez jeho pritomnosti..ked sa nedostavi, caka ho mastna pokuta

BSM je vsetko co ste nadobudli pocas manzelstva... napr: auto, byt.. tak to je vyrovnanie, vsetko na pol..

kamajka
autor
12. feb 2008

jaj no aha tak my auto ani byt nemame, akurat tak nabytky..
ale on nebude chciet nic.. ale spisane to nemame nikde ako BSM...
ja sa v tom nevyznam.. hm s tym sudom to bude asi dost velky problem..
takze kym sa nedostavi tak nas ani nerozvedu?
a nemohol by na sud napisat ze je pracovne vytazeny a ze to a to a tak..
svoj nazor.. hmm.. alebo nemohol by ho niekto zastupit? zeby niekoho splnomocnil?
dakujem..

andrea1158
12. feb 2008

kamajka - v konaní o rozvod musí súd zistiť príčiny rozvratu vzťahov medzi manželmi a jediným dôkazným prostriedkom na toto zistenie je výsluch účastníkov. Keď sa nedostaví na súd, tak to sudca odročí. To je všetko. Právny zástupca tomu nepomôže, lebo súd musí vypočuť jeho. A vieš vôbec na ktorý súd máš podať žalobu?

petruci6
12. feb 2008

kamajka moze splnomocnit svojho pravneho zastupcu,nemusi sa dostavit na sud,ked mu da splnomocnenie

andrea1158
12. feb 2008

petruci6: aspoň si nevymyšľaj...ja ked zastupujem klienta, tak mi vždy dajú pokyn, aby som zabezpečila osobnú účasť klienta na pojednávaní. Takže tak. Neviem ako inak by sa právny zástupca vyjadril k príčinám rozvodu.

petruci6
12. feb 2008

preco sa Marianna Durianova nemusela dostavit na svoj rozvod? 😕

petruci6
12. feb 2008

ja si nevymyslam mozno len iny kraj iny mrav,moj kamarat sa rozvadzal a nemusel na sud,len tolko

kamajka
autor
12. feb 2008

ano viem na ktory sud mam podat žalobu. Zas až taka tupa nie som 😀

ninka1234
12. feb 2008

na sud sa nemusia dostaviť obaja manželia dokonca nemusí ani jeden stačia ich právny zástupcovia

petruci6
12. feb 2008

dakujem ninka 🙂

kamajka
autor
12. feb 2008

Ninka akoze pravnici?

petruci6
12. feb 2008

ano kamajka,pravnici

kamajka
autor
12. feb 2008

hm a ked ich nemame ? 😀

petruci6
12. feb 2008

tak si ich musite najst,ked nechcete ist na sud vy

vavka33
12. feb 2008

Kamajka,nie je to nic zlozite,ono to tak vypada.Aj ja som sa toho bala,ale ono staci spravne napisat ziadost,podat ju na sude a potom to uz vsetko pojde akoby samo.

bezaz
12. feb 2008

petruci na SK plati zasada pritomnosti oboch stran na pojednavani o rozvodovom konani 😉

petruci6
12. feb 2008

to mi je jasne,ze musia byt obe strany,len sa riesilo ci staci aby siel iba pravnik 🙂

vavka33
12. feb 2008

Nestaci,je to rovod a tam si chce sudca vypocut tych co rozvadza osobne a nie cez inu osobu.

andrea1158
12. feb 2008

vavka33: presne tak, ale ked sa petruci a kamajka snažia bude múdre tak nech si vravia čo chcú. Mimochodom, súdny poplatok za rozvod je 2000 sk a ak chceš právnika ako právneho zástupcu tk si priprav min. 7000 sk, pričom náhrada trov sa v matrimoniálnych sporoch nepriznáva.

kamajka
autor
12. feb 2008

andrea, hnevas sa ze som odmietla tvoju pomoc?
ja som ti neoponovala v teme, tak preco tolko srdu?
som vdacna za každu radu. ako aj tebe, tak aj petruci aj vavke.

ninka1234
12. feb 2008

baby musim vas "sklamat!" ale nemusia byť obaja manželia prítomny na rozvode

andrea1158
12. feb 2008

nie, nehnevám, len nemám rada, ked niekto mudruje v niečom, čomu nerozumie. Ja sa tiež nehrám na lekára alebo iného odborníka. Tak preto nemám rada, keď niekto oponuje a nevyzná sa a šíri tu dezinformácie. Ak sa jeden z manželov nedostaví, tak vás nerozvedú a dajú ho predviesť, resp. dostane pokutu. Ale ak bude mať na pojednávaní právneho zástupcu, ten ho môže ospravedlniť a pokutu nedostane, nič však nemení na veci, že bez jeho výsluchu vás súd nerozvedie.

kamajka
autor
12. feb 2008

no nehnevaj sa, ale mne sa nezda, ze by som mudrovala.
ved keby som sa tak velmi hrala na mudru, asi by som nezalozila tuto temu.

andrea1158
12. feb 2008

kamajka - kuk IP

maaja
12. feb 2008

kamajka, ja len tak ... mi prislo take mile to tvoje vyhasenie "BSM nemame, spon o tom neviem "

kamajka
autor
13. feb 2008

maaja 😀 😀 😀

ja som v tom trocha (dost) magorcek 😀
ale uz mi to bolo vysvetlene.... hihi...

len neviem ci to potom aj do žiadosti napisat,
alebo to sa už my dohodneme alebo ako? 😕

no snad sa to už dorieši...

mishelin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz